Smazvane...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Smazvane...

Мнениеот uha_rampage » Съб Ное 29, 2003 11:47 pm

Imam vupros4e... :)
S kakvo si smazvate 4arkalqcite i po-specialno verigata?

Ako moe mi daite imena i ceni na razni sprei4eta i mqsto ot koeto da si gi kupq...
10x

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Нед Ное 30, 2003 9:42 am

nai obsto kazano za verigata prez liatoto sas maslo pre zimata sas gres a spreiovete sa za razdvijvane
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот uha_rampage » Нед Ное 30, 2003 7:49 pm

Afe po princip s gres ne e mnogo hubavo, shtoto ti polepvat razni bokluci i kamu4eta...

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот barbarossa » Нед Ное 30, 2003 8:19 pm

аз ги смазвам през цялата година с масло за двигатели Mobil1... всичко е като по мед и масло:+)))):D:8D:
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Нед Ное 30, 2003 11:31 pm

4uvali li ste za "trika" sus svinska maz a? :D

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пон Дек 01, 2003 11:23 am

[quote="uha_rampage"]
Posted - 12/10/2003 : 03:20:19
probvaite da si smajete verigata s gres...
UHA™ ADMIN LEVEL 5
[/quote]


[quote="uha_rampage"]

Afe po princip s gres ne e mnogo hubavo, shtoto ti polepvat razni bokluci i kamu4eta...

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]

UHAAAA na UHA mu PROSWETNALO :))))
Mai ste ti wdigame levela ????
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Дек 01, 2003 11:36 am

[quote="uha_rampage"]

4uvali li ste za "trika" sus svinska maz a? :D

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]


Сещам се за поне няколко други трика, базиращи се на хранително-вкусови продукти, дето вече са обсъждани в тоя форум, с които можеш забележително качествено да си оплескаш веригата.

А сега сериозно. Не бях сигурен докато не опитах (каза ми го преди време монтьор на големи мотори), но през зимата май най-добре да се слага по-тежко масълце (и все пак, не грес!). Какво и от къде ли? Ами май няма голямо значение. Препоръчвам следния изпитан подход: Намирате най-близкия до вас сервиз за автомобили, където сменят масла на двигатели. Ако са сериозни, те ще имат едни голееееми варели с добро марково полубезотчетно масълце, дето го слагат в картерите на двигателите. Аз, примерно, си харесах Кастрол. Та отивате при тях с едно шишенце 100-200 грама и им се примолвате да ви сипят малко. И двата пъти, когато пробвах така, пари не ми взеха, ама смених сервиза, че един път стомна за вода Мобил 1, втори път стомна за вода Кастрол.... През лятото обикновено минавам с лек спей (някъде вече писах - спрей за смазване на оръжие Сокол от оръжейните магазини, струва 3 лв и кара повече от един сезон, лесно се чисти!), защото повечко карам и по-често почиствам, но откак захладня, Синтетичния Кастрол много ми харесва!


Безисходица е ситуацията, очевидният и логичен изход от която просто не ти харесва.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот uha_rampage » Пон Дек 01, 2003 11:50 pm

Spa - samo za poqsnenie po-visok ot 5ti level nqma... ;)

did - 10x hubav suvet :)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Нед Дек 07, 2003 12:16 am

a kfo shte kajete za gres za orUjie?

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Нед Дек 07, 2003 8:49 am

[quote="uha_rampage"]

Imam vupros4e... :)
S kakvo si smazvate 4arkalqcite i po-specialno verigata?

Ako moe mi daite imena i ceni na razni sprei4eta i mqsto ot koeto da si gi kupq...
10x

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]

Финото машинно масло,което ползва screamboy,досега ми е вършило много добра работа.Струва 1 лв и си го намираш без проблем от някой пазар,цяло лято смазвам с такова.Но то е лекичко и за сезона по-добре иди се поусмихвай на баща си....колко му е да ти отлее малко моторно масло?
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пон Дек 08, 2003 9:40 am

[quote="uha_rampage"]

a kfo shte kajete za gres za orUjie?

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]

Uha kato otidesh w kazarmata ste dadat edin awtomat AK-47 da go izchistish. Togawa chisteneto na koleloto ste ti se struwa leka rabota:))) Ta sled towa sam siguren che nima da iskash poweche da chuesh za takawa gres :))

Seriozno: Pone tazi gres koiato az sam wijdal e ne po-malko gusta ot normalnata taka ne bih ti preporachal.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Дек 08, 2003 11:20 am

[quote="uha_rampage"]

Imam vupros4e... :)
S kakvo si smazvate 4arkalqcite i po-specialno verigata?

Ako moe mi daite imena i ceni na razni sprei4eta i mqsto ot koeto da si gi kupq...
10x

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]



Искам да споделя защо според мен машинното масло и греста не трябва да се ползват за верига.

1: качествената смазка за верига има три свойства:
а) да влиза където трябва (между пинчетата и пръстенчетата)
б) да ОСТАВА там дори при ЯКО педалиране и гадни атмосферни условия
в) да предпазва от ръжда в мокри условия

2. Машинното масло, греста, парафиновите смазки и другите подобни нямат качество а) Нямат и качество б) - маслото остава в голямата си част отвън, а вътре не смазва като хората. Ако сложите гъсто масло, то още по-малко ще стигне където трябва. Рядкото масло пък стига където трябва но не стои там. Греста би седяла там, но няма как да влезе качествено. Единствената алтернатива е тежка смазка, по-рядка от грес, издържаща на високо налягане и в опаковка под налягане (спрей) за да може да влезе навсякъде.

Значи маслата и греста отпадат по причини а) и/или б). Остават спрейовете.

Кой спрей гарантира качество б)? Имам предвид от тия там най-спряганите: WD40, Gist, алабала? Никой. Единствената качествена алтернатива са моторджийските спрейове за верига - те гарантират качества а) и б) едновременно.

Един единствен спрей (поне аз съм намерил само един) от тези гарантира и качество в).
Спрея се казва Valvoline HighPressure Lubricant + PTFE, тоест с тефлонова добавка против ръжда. Карам вече втора зима с такъв спрей и второ лято и няма проблеми. Единствения чалъм е да не оставяте веригата да събира мръсотия - обикновено чрез минаване с парцал всяка вечер - с едно пръскане карам минимум по седмица, като през 1-2 дена чистя с парцал и толкова. Дори след мръснишка сесия на Витоша смазката стои - само махам мръсотията и готово.


[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот SPA » Пон Дек 08, 2003 11:32 am

[quote="bikerider"]
... Valvoline HighPressure Lubricant + PTFE ...
[/quote]

Ами и аз си взех такова нещо след като го беше споменал преди време в дира. Например ZK също я хареса. Даже кара едно две състезания така.
Съгласен съм, че с парцала може да се забърши мръсотията отвън. Ама тази дето се сабира в самит сегменчета на които лагерува. Не може я изкара толкоз лесно. Според мен веригата трябва поне на 1-2 месеца основно да се почиства с киснене или с някакъв хубав препарат който също да прониква добре. Знам че самата смазка също почиства но не напълно. Освен това при моторите скороста на въртене е много по-голяма което спомага за изхвърлянето на боклуците.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Дек 08, 2003 11:43 am

[quote="SPA"]

[quote="bikerider"]
... Valvoline HighPressure Lubricant + PTFE ...
[/quote]

Ами и аз си взех такова нещо след като го беше споменал преди време в дира. Например ZK също я хареса. Даже кара едно две състезания така.
Съгласен съм, че с парцала може да се забърши мръсотията отвън. Ама тази дето се сабира в самит сегменчета на които лагерува. Не може я изкара толкоз лесно. Според мен веригата трябва поне на 1-2 месеца основно да се почиства с киснене или с някакъв хубав препарат който също да прониква добре. Знам че самата смазка също почиства но не напълно. Освен това при моторите скороста на въртене е много по-голяма което спомага за изхвърлянето на боклуците.
[/quote]


Естествено - всяка верига трябва да се чисти. Хубавото му на този спрей, е че изтласква мръсотията навън, а той стои вътре, тоест не трябва много често да се чисти основно веригата - виж при маслото...
На мен ми се налага на практика през месец да си чистя веригата. За целта използвам друг спрей - Valvoline Engine Cleaner или машинка за чистене на верига от Веломания.

Изобщо Valvoline rocks...

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Windstream » Пон Дек 08, 2003 11:48 am

Знам че е малко offtopic но искам да питам според вас това нещо наистина ли би вършило работата за която е предназначено - да чисти боклуците събиращи се между задните венци. Щото на мен вече ми писна да търкам с разни четки, працалчета и какво ли още не само за да видя ще в края на седмицата мръсотията пак си е там...
[img]http://images.andale.com/f2/104/121/7561464/1042558059544_0520_ProRakeCogComb_SS.jpg[/img]

[b][color=red]Live to ride... and ride to feel alive![/color][/b] :8D:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот SPA » Пон Дек 08, 2003 12:42 pm

[quote="Windstream"]

...това нещо наистина ли би вършило работата за която е предназначено...
[/quote]

Ами според мен ще чисти. За голми боклуци сигурно ще е идеално, но не знам до колко ще помогне да махне напластена кал по разните му криви места. Пък и с него не знам дали сте може да лъстнеш венците както с едно хубаво вълненено или памучно парцалче.:D:D
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот oVo » Пон Дек 08, 2003 3:52 pm

Смазвам си веригата със смазка за верига на спрей не се сещам сега то4но името и. Купих си я преди година от Каймакчалан и струваше под 10 лв и още пуска. Намирал съм смазка за вериги (пак на спрей) в един магазин за мотопеди в Младост 1А.
oVo
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 31, 2002 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Waldemar » Пон Дек 08, 2003 5:15 pm

Hm, lesno e sega ima vsichko po magazinite, i az polzvam spreja na Valvoline i toj si vursi rabotata chudesno. No da vi kaza naj dobria nachin za trajno smazvane pone za men si ostava klasicheskoto. predi 1989 niamase takiva glezotii kato sprejove i tn. izpolzva se vodoustojchiva gres (prodava se Castrol naprimer v tuba 10lv.v benzinostancii i tn.) zagriavas ja okolo 150 gradusa i predvaritelno pochistenata veriga se potapia za izvestno vreme. Pri tazi temperatura gresta stava techna kato voda i pronikva chudesno navsjakude. Sled kato postoi tolkova che da se zagree verigata do tazi temperatura se izvazda i se ostavia da se izcedi dobre, kato istine zabyrsvas i gotovo. Hubavoto e che gresta e mnogo gusta i vuobste ne pozvoliava na mrusotiata da pronikva vutre m/u nitovete i rolkite. Fabrichno verigite idvat taka smazani s gres. A ako niakoj moze da si nameri stara veriga GIPPIEMME ( za zalost ne pomnia kakuv model) ste e naj dobre tia vuobste ne se smazva. cialata e pokrita s teflon kato tozi kojto slagat na nozovete na motornite rezachki ili na dobrite cirkuliarni diskove i osven tova m/u nitovete i rolkite ima teflonovi vtulki. Eh mnogo hubava firma beshe GIPPIEMME no ne izdurza na konkurenciata i sega praviat samo profesionalni shosejni i pistovi kapli. Edno ot purvite mi shosejni kolela bese s montaz GIPPIEMME i s takava veriga, i zadnia deplasior daze na pantite imase teflonovi vtulki i ne se smazvase. V instrukciata pisese prosto NIAMA NUZDA OT SMAZVANE. Za zalost koleloto mi go otkradnaha predi deset godini a s nego i moze bi poslednite produkti na GIPPIEMME vneseni u nas. V tozi red na misli da popitam niakoj sluchajno da ima za prodan MTB montaz CAMPAGNOLO, moja kum ima MTB kolelo TROGER s montaz CAMPAGNOLO, za zalost firmata ima dva ili tri modela samo ot perioda 1989 1990 1991, sled tova se otkazaha ot MTB i ostaviha SHIMANO prakticheski monopolist. edinstvenia seriozen konkurent kato kachestvo bese GIPPIEMME no kakto kazah te umriaha.

100% Bill Gates Free
100% Bill Gates Free
Аватар
Waldemar
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1489
Регистриран на: Сря Май 14, 2003 1:49 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Дек 08, 2003 5:40 pm

[quote="Windstream"]

Знам че е малко offtopic но искам да питам според вас това нещо наистина ли би вършило работата за която е предназначено - да чисти боклуците събиращи се между задните венци. Щото на мен вече ми писна да търкам с разни четки, працалчета и какво ли още не само за да видя ще в края на седмицата мръсотията пак си е там...
[img]http://images.andale.com/f2/104/121/7561464/1042558059544_0520_ProRakeCogComb_SS.jpg[/img]

[b][color=red]Live to ride... and ride to feel alive![/color][/b] :8D:
[/quote]


Ключа към чистите задни венци е пак веригата - ако я поддържаш чиста редовно, хем нея ще щадиш, хем и няма да ти се натрупва абразивна мазнина с прах по венците и между тях.
Единственото което вадя на 6 месеца между венците е малко мазнина и клончета и листа...

И второ трябва да се смазва единствено веригата. Виждал съм хора да си пръскат със смазка задните венци - нещо което води единствено до скъсен живот и на веригата и на венците. Да не говорим за мръсотията която се събира.


[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Дек 08, 2003 5:43 pm

[quote="Waldemar"]

Hm, lesno e sega ima vsichko po magazinite, i az polzvam spreja na Valvoline i toj si vursi rabotata chudesno. No da vi kaza naj dobria nachin za trajno smazvane pone za men si ostava klasicheskoto. predi 1989 niamase takiva glezotii kato sprejove i tn. izpolzva se vodoustojchiva gres (prodava se Castrol naprimer v tuba 10lv.v benzinostancii i tn.) zagriavas ja okolo 150 gradusa i predvaritelno pochistenata veriga se potapia za izvestno vreme. Pri tazi temperatura gresta stava techna kato voda i pronikva chudesno navsjakude. Sled kato postoi tolkova che da se zagree verigata do tazi temperatura se izvazda i se ostavia da se izcedi dobre, kato istine zabyrsvas i gotovo. Hubavoto e che gresta e mnogo gusta i vuobste ne pozvoliava na mrusotiata da pronikva vutre m/u nitovete i rolkite. Fabrichno verigite idvat taka smazani s gres. A ako niakoj moze da si nameri stara veriga GIPPIEMME ( za zalost ne pomnia kakuv model) ste e naj dobre tia vuobste ne se smazva. cialata e pokrita s teflon kato tozi kojto slagat na nozovete na motornite rezachki ili na dobrite cirkuliarni diskove i osven tova m/u nitovete i rolkite ima teflonovi vtulki. Eh mnogo hubava firma beshe GIPPIEMME no ne izdurza na konkurenciata i sega praviat samo profesionalni shosejni i pistovi kapli. Edno ot purvite mi shosejni kolela bese s montaz GIPPIEMME i s takava veriga, i zadnia deplasior daze na pantite imase teflonovi vtulki i ne se smazvase. V instrukciata pisese prosto NIAMA NUZDA OT SMAZVANE. Za zalost koleloto mi go otkradnaha predi deset godini a s nego i moze bi poslednite produkti na GIPPIEMME vneseni u nas. V tozi red na misli da popitam niakoj sluchajno da ima za prodan MTB montaz CAMPAGNOLO, moja kum ima MTB kolelo TROGER s montaz CAMPAGNOLO, za zalost firmata ima dva ili tri modela samo ot perioda 1989 1990 1991, sled tova se otkazaha ot MTB i ostaviha SHIMANO prakticheski monopolist. edinstvenia seriozen konkurent kato kachestvo bese GIPPIEMME no kakto kazah te umriaha.

100% Bill Gates Free
[/quote]


Греста привлича прекалено много мръсотия. Смазката трябва да е малко по-рядка от грес, за да изтласква мръсотията навън, греста това не го може. С грес единствения ефект е скъсен живот на веригата. С масло също заради честото смазване.
Какво ли не съм пробвал - този спрей е идеалния баланс между трайна и щадяща смазка.

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот uha_rampage » Вто Дек 09, 2003 12:44 am

to hubavo ma kaji ot de da si go kupim toz sprei i za kfi pari e :)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Вто Дек 09, 2003 9:58 am

[quote="uha_rampage"]
...to hubavo ma kaji ot de da si go kupim toz sprei i za kfi pari e... [/quote]

Много е лесно. Отиваш в някой магазин за резервни части и масла за коли, който продава продуктите на Valvoline и тъсиш горе споменатия продукт, а именно [b]Valvoline HighPressure Lubricant + PTFE[/b]. Струва около 10-12лв.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Дек 09, 2003 11:21 am

[quote="uha_rampage"]
...to hubavo ma kaji ot de da si go kupim toz sprei i za kfi pari e...
[/quote]


кино Империал до входа на Южния парк (знам че си зле с ориентацията, ама се постарай малко :D:D:8D:)
В същата сграда има и сладкарница на Лучано. Пак в същата сграда откъм пряката има магазин с голям транспарант на Valvoline. Както казаха преди мен - струва около 11 лв.
При разумно ползване ще пръскаш около една година...

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот uha_rampage » Вто Дек 09, 2003 12:21 pm

Shto da sum zle be... otkrih magazina na kaimata... :D

Ujniq park nemashe li dva vhoda [:p]:8D::):D



UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Miro » Сря Дек 10, 2003 9:08 pm

Хайде сега си признайте кой изкупи смазката от този магазин :):?: та днес вече нямаше.
и някои знае ли друг магазин в който се продава по-голяма част от продуктовата гама на Valvoline ?
Miro
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 15, 2003 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Дек 11, 2003 6:19 pm

[quote="Miro"]

Хайде сега си признайте кой изкупи смазката от този магазин :):?: та днес вече нямаше.
и някои знае ли друг магазин в който се продава по-голяма част от продуктовата гама на Valvoline ?
[/quote]


хехе, извинявай :D:8D:

пробвай в магазина за инструменти на спирката на Христо Ботев и Сливница (спирката в посока към Люлин)

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот screamBoy » Чет Дек 11, 2003 11:04 pm

[quote]етикетче:
Kraft Grasa Cadenas Motos
Специална грес за веригите на мотоциклетите. Осигурява антикорозионна защита. Не се отмива и не се отстранява при въртеливи движения на третираната повърхност...
[/quote]

Обем: 400мл Цена:8лв
първоначални впечатления - огромен спрей, има си пластмасова тръбичка. Пише екстремално запалимо, кеф :))) Смазах веригата и след около час тестове мога да кажа че колелото е тихо както никога, много странно. Също скоростите някак не се самопревключват, поне не толкова много. Ама наистина е много тихо, някак преди като друсна и се чуваха някви неща а сега е като истинските колела. Доколко е антикорозионно и доколко се отмива трудно ще разбера тепърва.
За сравнение във Веломания има спрей за вериги 9.5лв 200-250мл

[url=http://moszimo.hit.bg/][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот uha_rampage » Чет Дек 11, 2003 11:54 pm

screamboy - ae te pomolq za edna usluga :D:):8D:
ae da zemesh edin za moq milost v subota na aleko shte ti dam kinitete + 1 kint :8D:
ko shi kaish :)
ako ne moesh togaz mi kaji ot de da si go kupq...
10x :)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Пет Дек 12, 2003 6:09 am

ма пич немаш грижи, все пак не е ясно дали ще върши работа това чудо. Те може да си пишат секви неща и после да е някъф шит.
Бдв преди това пребродих няколко оръжейни магазина за Сокол (както каза did) но все нямаха и затова се реших на голямото изваждане. От една страна почти ми е свърши машинното масло, и така по количество това май не е много по-скъпо, но пък дали става за смазване на жила и разните други неща дето си смазвам с маслото ? дано. Ве ако си чааак толкова навит ша зема да ти дрънна днес че ще идвам май към твоя квартал да не се товарим излишно утре :))
а го взех от мотомагазина на Одрин 100 това е между Зона Б5 и Зона Б18, близо е до нас :)

[url=http://moszimo.hit.bg/][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот SPA » Пет Дек 12, 2003 9:31 am

[quote="screamBoy"]

... но пък дали става за смазване на жила и разните други неща дето си смазвам с маслото ? ...
[/quote]


screamBoy според мен не става за жила. Прекалено е гъсто и лепкаво. Но ако имаш мерак пробвай. Само, че после чистенето на бронята не знам
как ще го направиш ако не ти свърши работа.:)

На някой да не му хрумне, че и вилката може да смаже с него :D:D:D
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта