Накладки Avid <-> Hayes

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Накладки Avid <-> Hayes

Мнениеот PtD » Пет Ное 28, 2003 5:15 pm

Значи, като се говори по темата за дисковите спирачки да ви питам дали накладките на Hayes са съвместими с Avid? В JensonUSA твърдят за Avid-ските че са Hayes-compatible, ама за обратното - нито дума. И като знам, че в БАС скоро ще има Hayes, а пък Avid сигурно няма да се внасят още N години, ми се ще съвместимостта да е двупосочна... 8)

--
17 Gen r
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Пет Ное 28, 2003 5:35 pm

[quote="PtD"]

Значи, като се говори по темата за дисковите спирачки да ви питам дали накладките на Hayes са съвместими с Avid? В JensonUSA твърдят за Avid-ските че са Hayes-compatible, ама за обратното - нито дума. И като знам, че в БАС скоро ще има Hayes, а пък Avid сигурно няма да се внасят още N години, ми се ще съвместимостта да е двупосочна... 8)

--
17 Gen r
[/quote]


ми доколкото съм карал механичен Авид, naкладките бяха 1:1 със системата на Hayes. Тогава бяха още с магнит, но сега са с пружинки, тоест мисля че вече съвместимостта е двупосочна - така твърдят и Авид. Дори ако не ме лъже паметта твърдяха, че техните накладки стават и за Шимано (тук вече старите кучета ще кажат, не съм в час с Шимано).
Иначе мисля че на Авид феродото е малко по-меко от Hayes.

Иначе 100% ти гарантирам че накладки от Hayes ще станат на Авид. Може да се наложи да сложиш пружинките от Авид-ските на Hayes-ките, но мисля че няма да е проблем. Дано не се лъжа.

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Пет Ное 28, 2003 5:39 pm

Ехехехе, те това са добри новини :o) Мерси!

--
17 Gen r
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Windstream » Пет Ное 28, 2003 10:44 pm

[quote="bikerider"]

Дори ако не ме лъже паметта твърдяха, че техните накладки стават и за Шимано (тук вече старите кучета ще кажат, не съм в час с Шимано).
[/quote]


Виж това е много интересно, да имаш някаква идея къде евентуално може да се провери за кои точно модели на Shimano става дума (ако разбира се информацията е вярна)? Щото аз от няколко месеца се опитвам да си събера М515-ката и да й трясна големия диск ама все не мога да си намеря накладки... тукашните LBS-ове са пълна скръб, миналата седмица примерно ходих да си търся къса и висока лапа и compressionless брони като Avid Flakjack и в единия магазин продавача (по съвместителство и механик?!) ме гледаше като извънземно и след 10 минутно умуване предложи да проверя в интернет - леле колко съм тъп, ама как не се бях сетил за тая възможност :}):. В другия магазин пича веднага стопли за какво става дума и направо обърна склада наопаки ама крайния резултат беше същия :V:

[b][color=red]Live to ride... and ride to feel alive! [/color][/b] :8D:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот bikerider » Съб Ное 29, 2003 7:03 pm

[quote="Windstream"]

[quote="bikerider"]

Дори ако не ме лъже паметта твърдяха, че техните накладки стават и за Шимано (тук вече старите кучета ще кажат, не съм в час с Шимано).
[/quote]


Виж това е много интересно, да имаш някаква идея къде евентуално може да се провери за кои точно модели на Shimano става дума (ако разбира се информацията е вярна)? Щото аз от няколко месеца се опитвам да си събера М515-ката и да й трясна големия диск ама все не мога да си намеря накладки... тукашните LBS-ове са пълна скръб, миналата седмица примерно ходих да си търся къса и висока лапа и compressionless брони като Avid Flakjack и в единия магазин продавача (по съвместителство и механик?!) ме гледаше като извънземно и след 10 минутно умуване предложи да проверя в интернет - леле колко съм тъп, ама как не се бях сетил за тая възможност :}):. В другия магазин пича веднага стопли за какво става дума и направо обърна склада наопаки ама крайния резултат беше същия :V:

[b][color=red]Live to ride... and ride to feel alive! [/color][/b] :8D:
[/quote]


Спомних си - не бяха Avid, пише го в сайта на JensonUsa.com - ето тук най-горе [url]http://www.jensonusa.com/store/sub.aspx?i=112[/url], но понеже няма подробности, може би ще е най-добре да им напишеш един мейл - или на Avid направо. HTH :)

[b]Do, or do not - there's no try...[/b]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MAN6 » Нед Ное 30, 2003 10:42 pm

BRATCHED, SEGA DA NE SI POMISLISH CHE SE EBAWAM...
ONZI DEN W PRO-SPORT WIDQH LIZARD SKIN ZA KOLCHETO NA KORMILOTO (LAPATA)! SHTOTO NALI MI KAZA ONQ DEN CHE SI GI SMENIL PREDNITE ZARADI... (ABE ZNAESH ZASHTO) :) AKO ISKASH IDI SI KUPI:)

P.S.: NALI NE SI MISLISH CHE SE BAZIKAM?!
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Waldemar » Пон Дек 01, 2003 9:21 am

Stavat, daze ako imas staria Avid pak stavat prosto mahas pruzinkata ot Hayes - kata nakladka i slagas. za novia model Avid prosto si stavat bez nikakvi problemi. Neznam Hayes - koto ferodo dali e po-tvyrdo, ama spira po-dobre ot avid - skoto.


100% Bill Gates Free
100% Bill Gates Free
Аватар
Waldemar
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1489
Регистриран на: Сря Май 14, 2003 1:49 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот thefatcat » Чет Дек 18, 2003 11:05 pm

shtom pishe che avid e suvmestim s hayes zna4i i hayes e suvmestim s avid :))

:)
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 36 госта