От какво най-често се чупят короните на вилките?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

От какво най-често се чупят короните на вилките?

Мнениеот Burn0u7 » Чет Юни 02, 2005 9:39 am

Според вас от какво най-често се чупят короните на вилките? В-брейка има ли нещо общо и брейк блуустъра дали може да го предотврати? кои са триковете, кито най-много натоварват короната?

Че ми е интересно
PEOPLE=SHITS!
Аватар
Burn0u7
 
Мнения: 222
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 3:52 pm
Местоположение: In tha house

Мнениеот TOYAGA » Чет Юни 02, 2005 10:19 am

Хм, първо може би трябва да се отбележи, че короните (за щастие) определено не са от често чупещите се елементи на вилките.

Второ следва да се подчертае, че усилията, които V-брейковете "вкарват" в конструкцията на вилката са от пренебрежим порядък - както с, така и без наличие на бустър. Ако порядъкът не е пренебрежим, вилката не е вилка...

Трето, аз лично (за щастие) мога да си представя силно ограничен брой сценарии за скършване на корона на еднокоронна вилка. Ако изключим откровени идиотии от рода на 12-метров дроп със SID или Scareb примерно, подобно нещо евентуално би могло да се случи при някакво много тежко и нескопосно приземяване на предно колело например... Все пак обаче ми се струва, че по-добър и сигурен резултат ще даде преминаването на влак/трамвай през самата корона...

Четвърто, чупенето на короната несъмнено и задължително ще се предхожда от чупене на ред други (съществени) елементи от велосипеда и ездача.

И накрая - за мен счупената корона може да означава три неща - фабричен дефект, тежък abuse или пълен кретен зад волана.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Burn0u7 » Чет Юни 02, 2005 11:42 am

Направо ми е** майкатга :-)
Вилката беше RockShox judy xc, на 5 месеца, не са правени екстремизми с нея, нито дропове на равно :-)

Карана е със спирачка "Срам 5" без brakeblooster
както и да е
PEOPLE=SHITS!
Аватар
Burn0u7
 
Мнения: 222
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 3:52 pm
Местоположение: In tha house

Мнениеот TOYAGA » Чет Юни 02, 2005 12:09 pm

[quote="Burn0u7"]

Направо ми е** майкатга :-)
Вилката беше RockShox judy xc, на 5 месеца, не са правени екстремизми с нея, нито дропове на равно :-)

Карана е със спирачка "Срам 5" без brakeblooster
както и да е
[/quote]


Хм, абе не знам как е, но от снимките, дето си ги наслагал в една друга тема ми се чини, че иде реч за тежък abuse...

Judy xc е entry level-приспособление за ХС (разбирай за возене из приятни местности и без резки движения), а не за меткане/рипане/тръшкане от вида, изтипосан на фотографиите... Тва е некъв UA или знам ли там как му викате, за който си требе нещо далеч по-ячко и пригодно за малтретиране... Мда!

BTW, въпреки всичко ми се струва, че не е възможно да си счупил КОРОНАТА (тва е тва, в което е забучен стержена). Да не би да става въпрос за АРКАТА (тва е тва, дето свързва ботушите)?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот marshall__ » Чет Юни 02, 2005 12:18 pm

[quote="TOYAGA"]


Четвърто, чупенето на короната несъмнено и задължително ще се предхожда от чупене на [b]ред други [color=red](съществени) елементи[/color] от велосипеда [color=red]и ездача[/color].[/b]
[/quote]


:lol::thumb:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Burn0u7 » Чет Юни 02, 2005 12:52 pm

Да де, арката е било... Аз много не ги различавам... Както и да е. Ся мисля да си вземам псило, според вас ще имам ли такъв проблем... Ще съм и с доскова, трябва да се отбележи :-)
PEOPLE=SHITS!
Аватар
Burn0u7
 
Мнения: 222
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 3:52 pm
Местоположение: In tha house

Мнениеот TOYAGA » Чет Юни 02, 2005 1:16 pm

[quote="Burn0u7"]

Да де, арката е било... Аз много не ги различавам... Както и да е. Ся мисля да си вземам псило, според вас ще имам ли такъв проблем... Ще съм и с доскова, трябва да се отбележи :-)
[/quote]


У беее! :D:D:D[i]Иван Петрович не е спечелил "Mercedes", а "Запорожец". И не той го е спечелил, а "Запорожец"-а го е сгазил...[/i] Фани научи барем на кое как му се вика, деба!

Иначе Psylo-то несъмнено е по-здраво, но както неведнъж съм казвал (и още по-често съм бил цитиран), не е възможно да се създаде нещо идиотоустойчиво, защото идиотите са безкрайно изобретателни...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот M1010X » Чет Юни 02, 2005 6:26 pm

зЕми си dirt jumper. така или иначе абюзиш :)
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Burn0u7 » Чет Юни 02, 2005 7:38 pm

Да де, но е тежка, а и от това дето съм карал е адски твърда вилка...
PEOPLE=SHITS!
Аватар
Burn0u7
 
Мнения: 222
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 10, 2004 3:52 pm
Местоположение: In tha house

Мнениеот afterburner » Чет Юни 02, 2005 7:45 pm

[quote="Burn0u7"]

Да де, но е тежка, а и от това дето съм карал е адски твърда вилка...
[/quote]


Моята е мека :D
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта