Рамка RAM 1 - помогнете моля!!!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Рамка RAM 1 - помогнете моля!!!

Мнениеот unbekannt » Пон Май 30, 2005 11:23 pm

Здравейте всички веломаниаци и колеги по интерес разбира се!!!Нов съм тук, а и в спорта като цяло, затова ще ви бъда много благодарен да ми дадете някои съвети!!!Взех си ей тази рамка: http://store2.data.bg/unbekannt/RAM-1.jpg и сега не знам с какво точно би било най-добре да я окомплектовам.Отзад има един DNM 150мм, но не мисля че е достатъчно добро решение - дали може да го сменя с е този X-Fusion: http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=570 - 165мм и дали нарушаването на геометрията няма да навреди на рамката?
Каква вилка бихте ми препоръчали???Аз си мисля за нещо с по-голям ход, например тази: http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=602 , но дали е добра - препоръчайте ми вие нещо, моля!
Чудя се и какви дискове да закача и пак към вас се обръщам за съвет!
Мислех си и да я пребоядисам по-нататък, обаче ми казаха, че от Терминатора за сваляне на боя, алуминият се окислявал, а от температурата в пещта за прахово боядисване металът отслабвал - вярно ли е?Бихте ли ми препоръчали място, където да я пребоядисам!
Ами май това са ми глупавите питания досега, не се смейте много, просто съм новак още...Благодаря предварително на всеки отзовал се!!!
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Вто Май 31, 2005 9:11 am

за праховото - хартията гори при около 232 градуса по Целзий. на предната рамка, която боядисвах прахово, бях облепил пъпките за закачане на v-brake-а с хартиено тиксо. не се запали. :^: което логично ме навежда на мисълта, че температурата в камерата е (доста) по-ниска. едва ли алуминият се влияе от 150 градуса по Целзий, при положение, че се топи при ~660. пък и вече карам втора рамка, боядисана прахово (миналия байк ми го тафиха)... нямам проблеми :) ако някой се оправдава защо му се трошат рамките като солети, проблемът определено не е в боята.
за сваляне - песъкоструй. на мен лично ми излезе 15 за свалянето + 6 за боята = 21 лв. и няколко дни. само дето е в люлин... но ако си от софия и се интересуваш, кажи. ще ти дам телефон (само да му изкопая визитката на тоя пич...)
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот unbekannt » Вто Май 31, 2005 10:05 am

Ще ти бъда благодарен да дадеш едно телефонче!Както и на всеки друг, който даде полезна информация!
А сега се сетих, какво още да ви питам - казаха ми че тва РАМ-че се нуждае от интегрирани чашки - как са размерите при тях или е един стандартен?Можете и директнен продукт да препоръчате де, ако желаете!
Това е засега:)
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот unbekannt » Вто Май 31, 2005 9:21 pm

Пичове, помагайте!!!Днес купих от Веломания едни чашки(ей тези:http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?cPath=53&products_id=420) обаче не влизат докрай в челната тръба, ами стърчат 2-3мм:banghead: Това нормално ли е?Мерих ги с шублера и излязоха 44мм и 1-2 микрона...А пък челната тръба ми я показва 44мм без 2 микрона...Кажете моля ви, дайте съвет какво да правя?Смятам, че ако сложа чашки 41мм ще хлопат, затова се обръщам към вас за съвет.
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Вто Май 31, 2005 10:13 pm

Амортисьора за който питаш е 6+. Ако си забелязал, обаче го има и в дължина 150 мм. ;) Тъй като си взел рамката от BAS, най- добре си вземи амортисьора също от там, цената е същата. А и ще имаш възможност (предполагам) да пробваш и 2-та амортисьора- 150 и 165 мм. За Suntour Duro D... много неща се изписаха за тая вилка. Потърси във "Веломеханик" и "Продукт консулт", както и във [url=http://mtb-bg.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3606]"What the FAQ".[/url] :agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот unbekannt » Вто Май 31, 2005 10:36 pm

Благодаря ти много за съветите!!!Тоя шок мисля че и във манията го има, а тя ми е по-близо:)Пък и аз от БАС я взех 2. ръка тая рамка, тъй че все тая откъде е шока.Проблемацията се получи днес с чашките - челото отвътре е няколко микрона под 44мм, а чашките които купих са 44мм + 2 микрона някъде и не могат да влязат...нямам идея какви чашки му трябват на тва РАМ-че...Чета във FAQs, че те се набивали чашките...къде освен в БАС/много ми е далече/ и в манията/там пък се правят на мнооого заети:banghead:/ го правят това?
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Vladimir » Вто Май 31, 2005 10:36 pm

Чашките са си точно такива, и са мааалко по-големи от челото понеже не се слагат на ръка, а се набиват в него с преса. Е, и с гумен чук става, но не е много желателно :banghead:]
А я кажи за тая рамка, случайно да си я взел от БАС на старо? Една такава червена и очукана :)
Vladimir
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 11:11 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот unbekannt » Вто Май 31, 2005 10:42 pm

Бе същата рамка...Ти да не си бившият собстевник?:)
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Vladimir » Вто Май 31, 2005 11:04 pm

Същия
До скоро си врътках с нея, но реших, че вече не ми е достатъчно мека :)
Да си я караш със здраве :beer:
Vladimir
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 11:11 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот unbekannt » Вто Май 31, 2005 11:20 pm

Eeeeee мерси, да харчиш и да караш със здраве!!!:beer:Сега се двуомя дали да не и сложа една нова прахова боя или да я карам така?И също така да те питам, понеже си я карал, не може ли един 165мм шок да поеме, без това да я повреди разбира се?
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот giro » Вто Май 31, 2005 11:23 pm

4ашки се набиват във сервиза на федерацията срещу 7 лева тя се намира във вход 11 на стадион Васил Левски.:agree:;)
Аватар
giro
 
Мнения: 429
Рейтинг: 1199
Регистриран на: Съб Ное 27, 2004 3:58 pm
Местоположение: София

Мнениеот velco » Вто Май 31, 2005 11:34 pm

[quote="M1010X"]
... хартията гори при около 232 градуса по Целзий
[/quote]

Хехе, аз знам само по Фаренхайт - 451 ;)
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот unbekannt » Сря Юни 01, 2005 12:07 am

ОК, благодаря на всички ви за инфото!!!Не се смейте много де, просто съм отскоро запален в планинското каране...
Та наистина това за прегарянето на алуминия ме накара да се замисля, дали да я пребоядисвам?И дали ще стане качествено, както при фабричната боя, която също била прахова?
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Vladimir » Сря Юни 01, 2005 12:10 am

За поемане, може да сложиш 165мм амортисьор, обаче според мен няма смисъл. Шока дето си го харесал е с 15мм по-дълъг обаче самия му ход е само 7-8мм повече. Не си заслужава да вдигнеш толкова задницата и да увеиличиш челния ъгъл само за да спечелиш към 1.5см ход отзад. Е, освен ако сложиш и по-височка вилка, но ще се товари много рамката.
Аз съм я карал само със 150мм шок и отпред Psylo 125мм. Някой ако е пробвал други комбинации ще може да ти каже по-добре.
Vladimir
 
Мнения: 18
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 11:11 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот unbekannt » Сря Юни 01, 2005 12:22 am

Ми и аз мисля отпред да сложа нещо с повече ход 120-130мм, защото искам да вози меко...А за отзад все още не знам, то колкото и да се вдигне задницата със 165мм, само при сядането ми отгоре, това вдигане ще се компенсира.Не съм решил де, ако се окаже, че ще я товаря много, 150 ще си сложа!Още веднъж, благодаря за полезното инфо!!!:)
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Сря Юни 01, 2005 12:45 pm

0887 804884 - бояджия
0888 516357 - песъкоструй
София, ул. Банско шосе 3, ИМММ

това се телефоните. звънни им и се разбери. всъщност, те са в две съседни работилници, тъй че на който и да звъннеш, все ще те упъти как да стигнеш. успех :)
и го забрави това с прегравянето на алуминия.

@велко - гледал съм един балет с това заглавие. то е заглавие на книга, нали? или бъркам?
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот velco » Сря Юни 01, 2005 1:39 pm

[quote="M1010X"]
@велко - гледал съм един балет с това заглавие. то е заглавие на книга, нали? или бъркам?
[/quote]


"Fahrenheit 451", Ray Bradbury

[size=200][color=red]К[/color][/size]ласика.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот unbekannt » Сря Юни 01, 2005 7:28 pm

Ами, колеги, благодаря за помощта!!!:beer:Относно алуминия - един от пичовете в БАС ми обясни, че от високата температура в камерата за прахово боядисване алуминия прегаря и после не е толкова здрав.Не знам доколко е вярно де, сигурно ще трябва да се консултирам с някой, който разбира от метали.Но още веднъж, благодаря на всички за помощта!
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Сря Юни 01, 2005 9:05 pm

простак, простак, утрепка... о, горкият аз :tongue: (това беше до велко).

unberkannt, така си и мислех. т.е. предположих, че оттам си го чул. както решиш. аз лично, както написах и по-горе, 2 рамки вече така карам. и [i]не мисля[/i] да ги чупя, още повече, че едната си издържа без никакви проблеми и просто ми я откраднаха. иначе щях да продължа да я карам. както се изрази веднъж майче тояга, почети това-онова, пък после слушай кой какво ти разправя :) има доста теми във форума, свързани по един или друг начин с праховото, има още повече хора, които карат рамки, боядисани по този начин. разбира се, твое си е правото на избор. както и мое да се кефя на... хм, интересни мнения (не става дума за твоето в случая ;)). успех!
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот vladko » Чет Юни 02, 2005 12:40 am

Здрасти, unbekannt!
Поздравления за рамката, аз лично имам 2 колела с точно тази рамка, мен много ме кефи :) Едната от тях е прахово боядисана, другата е с обикновена боя и веднага мога да ти кажа, че не съм имал проблеми със здравината (аз не я тормозя много де), но пък праховото е пъти по-качествено боядисване, и се лющи много по-трудно.

И двете ми колела с тази рамка са с 165 mm X-Fusion-и, едното е с RL, другото - с R. RL е по-добрият шок, и на мен лично ми допада много като работа, мазен е и отзивчив. Заключването находа е безценно при катерене. Разбира се, трябва да се подбере подходящата пружина за твоите килограми.

Едното колео отпред е с Duro-D, а другото с RS Judy SL. Duro-то има повече ход и влиза по-мазно, а Judy-то е по-нечувствително към малки неравности, но пък "връща" много по-добре, дори след тунинг на Duro-то. Тунинга на Duro-то ми го направиха в БАС, и вилката се преобрази, но все пак си е вилка за 200 лв. и не бива да се очакват чудеса. Също тази вилка е доста височка и е въпрос на начин на каране и на вкус дали искаш да повдигаш челото толкова. Judy-то ме кефи, че има реглаж на хода и от там на издигането на челото - дава приятен избор. Разбира се има и други, по-добри варианти за вилка, сред които е и Psylo, но аз не съм имал щастието да го пробвам на такава рамка. Чашките, които ползвам и на двете рамки са VP-A41AC, които взех от БАС и на място ми ги набиха.

С тази рамка в комбинация с подходящата вилка става много приятно универсално колело, което е много маневрено (разбира се, за последното трябва и подходяща лапа, кормило и т.н.). По мое мнение вилка с 10-13 см ход и шок със 165 mm са идеални за тази рамка и дават чудесна геометрия с много комфортна стойка и стабилност при завоите. Duro-D е леко по-височка, може би прекално млако даже, но Judy SL е просто идеална за тази рамка. Сигурно има и други добри комбинации...

Ако искаш да си бучим по темата RAM-XC1, може и на ICQ 876047 или PM. Успех със комплектоването на байка :)
vladko
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Апр 04, 2004 7:25 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот unbekannt » Пет Юни 03, 2005 7:36 pm

Здравей, vladko, радвам се че намирам хора с опит относно конкретната рамка!:beer:Много съм ти благодарен за ценната информация!!!Ще се възползвам от предложението ти и тези дни ще те потърся да початим за любимия спорт!:)Сега съм малко зает, но като се поосвободя, ще те потърся!
unbekannt
 
Мнения: 180
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 10:33 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта