ХС в Стара палнина

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

ХС в Стара палнина

Мнениеот naka76 » Нед Май 29, 2005 9:25 pm

Искам да блягодаря на всички участници в мероприятието и за издръжливост на всички към дъжд,порой,градушка,камани и мъгли.Надявам се не стре се оплащили от огромната бройка спукани участници,цели 18 броя.

Туке моя принос към фотогалерията от мероприятито!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Нед Май 29, 2005 9:43 pm

Naka, ще можете ли ти или did да качите снимките в сайта на Капитана (bikedir.com)? 10x предварително!
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот naka76 » Нед Май 29, 2005 9:56 pm

Митко ще ги качи.А ако шефа разреши и на Митко му се занимава няма проблем
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Пон Май 30, 2005 7:22 am

[quote="naka76"]

огромната бройка спукани участници,цели 18 броя.

[/quote]


Нака,за участниците не знам дали са спукани,ама гумите определено гърмяха като балони по 1 юни.А пък някои ги гърмяха по две наведнъж :hbang2:
И аз се присъединявам към думите на Наско,благодаря на всички участници за невероятното каране,което си спретнахме по мъгливите пътеки около Ботев.:beer:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kibikoff » Пон Май 30, 2005 8:00 am

[quote="naka76"]

участници,цели 18 броя.

[/quote]


и аз съм човек бре :angel2:
и аз се пущах, ама в друга посока :8D::hbang::hbang:

и аз благодаря на всички учатници
както и за добрата организация:bulb::snorkel::snorkel::drunk::drunk:

беше страхотно, дано скоро отново да има повод да караме и да ядем БОБ и пием бира заедно
:jump2::propell::thumb::thumb::guiter::guiter::dunce::dunce:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот did » Пон Май 30, 2005 8:59 am

Добре си прекарахме и стана ясно, че желание за подобни масови карания има, което значи, че ще има и още карания.

@Persenk: :D Само ти си мислиш, че си рекордьор по пукане на гуми. Рекорда ти беше подобрен на една бензиностанция след <s>с.</s> гр. Баня, на която без да изминем и 1 метър спукахме с Naka76 общо 8 пъти гума. А вие що не бяхте на влака, който пристигна в 8.35 в Пловдив? Чаках аз, чаках....

@Windstream: Да, ще кача всички снимки в каручката. Вече свалих тия на Betsbg и Naka76 от DATA-та, моите още не са готови и като всичко е накуп ще го видиш (ще пусна тук и линк тогава). Само че ща ги посмачкам тоя път повечко, щото са наистина много. Оригиналните файлове на Betsbg и Naka76 си ги има в DATA-та за който се интересува. За SPA съм сигурен, че той сам ще си ги качи на видимо отвън място, при това добре подредени, така че с неговите няма да се занимавам. За друг не знам да е снимал.

Обаче ако някой си мисли, че от снимки може да добие представа какво се е случило.... Груба грешка!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Пон Май 30, 2005 9:15 am

[quote="kibikoff"]
и аз съм човек бре :angel2:
[/quote]

Човек си бе! Спи спокойно. Наката имаше предвид, че втория ден сме спукали общо 18 пъти гума, не е имал предвид броя карачи, които си бяха 19 както и да ги броиш - и от север на юг, и от юг на север.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Windstream » Пон Май 30, 2005 10:11 am

[quote="did"]

Обаче ако някой си мисли, че от снимки може да добие представа какво се е случило.... Груба грешка!
[/quote]

Еми баш затуй избягваме да мислим - изключително добре го знам какво е горе, и със и без байк ;) Иначе си прав, само със снимки не става, трябва си и разказче, за предпочитане в някое кръчме на по халба студена :beer:

Edit: за да не пукам гуми им правя една по-особена модификация, питай WrathChild или адаша ти Пасков, ама първо седни хубаво на нещо стабилно :D
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот SPA » Пон Май 30, 2005 11:54 am

Ето и моят разказ в картинки за [url=http://spa.bratcheda.org/MTB/Stara%20Planina%20-%2028-29.05.2005/]Стара планина[/url].
А на всички едно :beer:
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Май 30, 2005 11:58 am

[quote="SPA"]

Ето и моят разказ в картинки за [url=http://spa.bratcheda.org/MTB/Stara%20Planina%20-%2028-29.05.2005/]Стара планина[/url].
А на всички едно :beer:
[/quote]


Абе SPA, нещо не разбирам... Нали след като ние се прибрахме в хижата ти и Ицо останахте навън да снимаш мълниите. Що не виждам такива снимки?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kagami » Пон Май 30, 2005 12:05 pm

Наистина се получи хубаво каране - и заради приключенията, и заради компанията, и заради камъните при спускането... И заради гъбите, разбира се :D

Много ми хареса и екопътеката на северозапад от Калофер, и осбено онези въртящи се дъсчици с лечебните растения и с влечугите.

Благодаря на всички ви за хубавото изкарване :beer: :D
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот lacho_m » Пон Май 30, 2005 12:07 pm

[quote="did"]

Абе SPA, нещо не разбирам... Нали след като ние се прибрахме в хижата ти и Ицо останахте навън да снимаш мълниите. Що не виждам такива снимки?
[/quote]


Защото са забравили да си вземат гръмоотвода, това е...
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пон Май 30, 2005 12:08 pm

[quote="did"]

[quote="SPA"]

Ето и моят разказ в картинки за [url=http://spa.bratcheda.org/MTB/Stara%20Planina%20-%2028-29.05.2005/]Стара планина[/url].
А на всички едно :beer:
[/quote]


Абе SPA, нещо не разбирам... Нали след като ние се прибрахме в хижата ти и Ицо останахте навън да снимаш мълниите. Що не виждам такива снимки?
[/quote]


Ами така се улисахме от градушката и якия дъжд, че съвсем забравихме за тях. А и в това време бях толкоз разочарован, че гетите пуснаха вода че ми идеше да :banghead: .... ама как да е. По важното е друго - един голям поздрав за хижаря. Добре ни посрещна човека. Това не беше топла баня, топла печка, бобец, чай, ВАФЛИ, романтично осветление. Направо ъкъла ми отиде. А най-големия кеф беше като разбрах после каква буря ги е пердашила в Пловдив. А пък ние се разминахме с някакъв си силен дъжд за 20мин, една малка рекичка за прецопване, един още по-малък, но стръмен хълм за бутане.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Май 30, 2005 12:52 pm

... [url=http://store1.data.bg/bestbg/bike/na_pat_za_botev/DSC06880.jpg]една малка [b]рекичка[/b] за прецопване[/url]...

Учете топология, млади хора, и ще научите, че няма смисъл да прегазвате една река два пъти, освен ако не държите папарака Bestbg да ви увековечи и да има повече неща за сушене вечерта!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот LoshBoch » Пон Май 30, 2005 1:43 pm

:offtopic: искам само да попитам по-неопитен и не толкова трениран човек може ли да издържи на тези преходи, идеята супер ме кефи ама не съм сигурен че ще издържа на натоварването :(
LoshBoch
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 11:53 am

Мнениеот mih » Пон Май 30, 2005 1:43 pm

[quote="did"]

... [url=http://store1.data.bg/bestbg/bike/na_pat_za_botev/DSC06880.jpg]една малка [b]рекичка[/b] за прецопване[/url]...

Учете топология, млади хора, и ще научите, че няма смисъл да прегазвате една река два пъти, освен ако не държите папарака Bestbg да ви увековечи и да има повече неща за сушене вечерта!
[/quote]

Ю бре!
Тая рекичка се гази, не се прецапва!
:spin:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот lacho_m » Пон Май 30, 2005 1:47 pm

[quote="did"]

... [url=http://store1.data.bg/bestbg/bike/na_pat_za_botev/DSC06880.jpg]една малка [b]рекичка[/b] за прецопване[/url]...

Учете топология, млади хора, и ще научите, че няма смисъл да прегазвате една река два пъти, освен ако не държите папарака Bestbg да ви увековечи и да има повече неща за сушене вечерта!
[/quote]


Това е съвсем вярно, стига да се знае, че реката се гази ДВА пъти, което Наско сподели с нас, едва когато първото газене бе осъществено (за което той бе наказан от боговете покровителстващи реката с лишаване от ЕДИН чорап :evil:). А от там по всички закони на топологията е ясно, че повторното мокрене просто няма как да се размине...

Но пък беше забавно... и ужасно студено :eek2:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пон Май 30, 2005 1:48 pm

Как ме е яд за пореден пътттт :V::V::V:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пон Май 30, 2005 1:50 pm

http://store1.data.bg/bestbg/bike/na_pat_za_botev/ -&gt; от мен

по-късно ще ги има в чуждестранен сайт във вид на галерия.

карането беше много хубаво и добрто.

Браво на всички и до следващото каране :^::beer:
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот 4getcredo » Пон Май 30, 2005 1:54 pm

[quote="mih"]

[quote="did"]

... [url=http://store1.data.bg/bestbg/bike/na_pat_za_botev/DSC06880.jpg]една малка [b]рекичка[/b] за прецопване[/url]...

Учете топология, млади хора, и ще научите, че няма смисъл да прегазвате една река два пъти, освен ако не държите папарака Bestbg да ви увековечи и да има повече неща за сушене вечерта!
[/quote]

Ю бре!
Тая рекичка се гази, не се прецапва!
:spin:
[/quote]


:nono:И после тя те гази!:irked: :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Май 30, 2005 2:02 pm

[quote="LoshBoch"]

:offtopic: искам само да попитам по-неопитен и не толкова трениран човек може ли да издържи на тези преходи, идеята супер ме кефи ама не съм сигурен че ще издържа на натоварването :(
[/quote]


Отговарям ти съвсем откровено:
Може почти всеки да издържи, но не е 100% сигурно, а е много неприятно, когато в цялата група има дори 1 или 2, които спъват общото темпо и провалят карането и на останалите. Ние карахме доста бавно, туристически, никой не беше тръгнал да се състезава или доказва. Ти да не мислиш, че ние сме някакви супер тренирани състезатели??? Глупости! Обаче фактът, че нямаше нито едно падане или контузия при спускане на 18 човека от билото на Стара Планина на юг по зимната маркировка е показателен за трезвия подход на карачите при такъв преход!

В случая, предвид капризите на Стара Планина, лошата прогноза и не лекия маршрут, предпочетохме да не го правим като официално отворено мероприятие (каквито често обявяваме тук предварително), а да се съберем само хора, които се познаваме повече или по-малко отпреди и да не поемаме излишни рискове.

Абе с две думи, ICQ rulzzzzzzzz!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Windstream » Пон Май 30, 2005 2:10 pm

Ееех, почти забравени вече гледки :bowdown: Ама как сте ми тръгнали някои по къси крачоли :crazy:... аман от троянци значи :D

@Kagami
Една каса Шуменско, по EMS, до Детройт, веднага - от SPA ли трябваше да вземам снимка, а? Страшно си несериозна, да знаеш :angfire:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот PtD » Пон Май 30, 2005 2:29 pm

[quote="mih"]


Ю бре!
Тая рекичка се гази, не се прецапва!
:spin:
[/quote]


Ами да беше дошъл, да демонстрираш как ще я прегазиш бре! :sonar:

То на думи всеки може :roll2:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот LoshBoch » Пон Май 30, 2005 2:31 pm

[/quote]

Отговарям ти съвсем откровено:
Може почти всеки да издържи, но не е 100% сигурно, а е много неприятно, когато в цялата група има дори 1 или 2, които спъват общото темпо и провалят карането и на останалите. Ние карахме доста бавно, туристически, никой не беше тръгнал да се състезава или доказва. Ти да не мислиш, че ние сме някакви супер тренирани състезатели??? Глупости! Обаче фактът, че нямаше нито едно падане или контузия при спускане на 18 човека от билото на Стара Планина на юг по зимната маркировка е показателен за трезвия подход на карачите при такъв преход!

В случая, предвид капризите на Стара Планина, лошата прогноза и не лекия маршрут, предпочетохме да не го правим като официално отворено мероприятие (каквито често обявяваме тук предварително), а да се съберем само хора, които се познаваме повече или по-малко отпреди и да не поемаме излишни рискове.

Абе с две думи, ICQ rulzzzzzzzz!
[/quote]
10x :beer:
LoshBoch
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 08, 2005 11:53 am

Мнениеот mih » Пон Май 30, 2005 2:50 pm

[quote="PtD"]

[quote="mih"]


Ю бре!
Тая рекичка се гази, не се прецапва!
:spin:
[/quote]


Ами да беше дошъл, да демонстрираш как ще я прегазиш бре! :sonar:

То на думи всеки може :roll2:
[/quote]

че аз на Байкарията сгазих няколко такива.
и морето съм газил, така че...
:spin:

едит: пък сега в Бургас сгазих и фонтана пред общината :evil:
в резултат на което се простудих:indiffe:, но сега само чакам да пооздравея и да пробвам Перловската в Южния, има един участък, дето мисля, че се минава :^:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Май 30, 2005 2:55 pm

Колко беше като дължина и дали ще имате възможност да опишете маршрута?:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот did » Пон Май 30, 2005 2:58 pm

Кратък курс по четене на форуми (специално за mih)

1. Шарените картинки в постовете са просто моментни кадри, запечатани с помощта на папарак с фотоапарат или фотошоп.

2. За разлика от снимките, някои от планинските реки имат кофти навик да не стоят и да чакат да ги прегазиш, а най-подло да се шускат надолу върху някакви много обли хлъзгави камъни с голяма скорост и колкото и да им се молиш и да викаш "и бре" не щат да спират. Не си спомням кой от всички газещи беше полегнал при опит да приложи твоята тактика, но имаше един такъв доколкото ми е известно.

Освен това в момента на прегазването повечето хора бяха толкова мокри, че им беше абсолютно все едно дали газят или карат, важното беше да не плуват.

@NovemberCharlie:
Хайде не сега с описанието, че е дълго за разказване. Ако ползваш ICQ и нещо те интересува, питай.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mih » Пон Май 30, 2005 3:12 pm

дубрье ва, споко!:peace:
не сте я минали - здраве да е!
живот и здраве, аз ако го мина скоро маршрута, поне ще пробвам.:hbang2:

ай стига офф-топик:boring:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот did » Пон Май 30, 2005 3:21 pm

къф офтопик бе? тва си баш по топика.

Ти и да я минеш след време, то тогава няма да е валяло толкова, реката ще е малка рекичка и тогава и баба знае. няма да ти мине номера така да заблудиш аудиторията. и ние разбираме от waterbiking. тъй де, да не би само в Бургас да има вода?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bestbg » Пон Май 30, 2005 3:31 pm

Рекичката както изглежда нормална така се оказва дълбока :)

Пробвах с засилка и посредата колелото буквално спря и целия бях подгизнал и извъртях до края. същото като да преджапаш , но малко повече вода хвърчи :D затова втория път си я минах пешком :crazy2:

ефекта предизвикан от Persenk:

[img]http://store1.data.bg/bestbg/bike/na_pat_za_botev/DSC06882.jpg[/img]

Галерии:
http://www.bgparadise.net/viktor/bestbg ... lanina_XC/ -&gt; до 1-2 часа (може и повече -&gt; качват се големите снимки)
http://store2.data.bg/bikerbestbg/Stara ... 9.05.2005/ -&gt; довечера тук ще кача същата галерия :banana:
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта