Съвет за покупка!!!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Съвет за покупка!!!

Мнениеот sly » Съб Май 28, 2005 8:13 pm

Здравейте!!!
С интерес чета вашият форум ,но все повече се обърквам:banghead: колкото повече чета ,все повече незнам какво точно искам. . .Трябва ми колело ,основно за градско каране и понякога по черно. Далеко съм от идеята да се спускам . . .Основното ми изискване е колелото да е здраво /187см 110кг ако това ще помогне/
тези с амортисьорите май не ги възприемам като надежни. Дайте някаква идея за модел и марка ,за пари не съм мислил ,но 200 -250 лв
бих заделил .
sly
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 8:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Съб Май 28, 2005 9:15 pm

Парите са малко, но все пак можеда се вземе нещо читаво за твоите нужди. Разгледай в някой магазин модела Grizzly на Drag, както и Apolon на Sprint - мисля, че и двата са до 300лв. Рамките им ще те издържат, но с оглед на килограмите ти, по-добре е да си вземеш този байк, който е с по-здрави колела. За Sprint съм 99% сигурен, че ще е с 24 спици и двустенни капли, за Drag-a не знм с какви капли е, но спиците са 36. Така че ако и каплите са му двустенни, по-добре него. Във всички случаи обаче да си знаеш, че след време колелата ще са едно от първите неща, които ще трябва да смениш с по-здрави. ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот radio » Съб Май 28, 2005 9:17 pm

За тези пари и тези цели - Спринт Аполон, миналогодишната версия. Само, с тези килограми трябвя да да смениш педалите още при покупката. Другите неща впоследстие щи си дойдат на мястото, както се казва.
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот radio » Съб Май 28, 2005 9:30 pm

Въпросният Спринт за който говоря или по-точно пиша е с колела с 36 или 32 спици, с двустенни капли. Или поне този, който един мой приятел си взе преди 2 месеца от Байк центъра и според мен за парите си е идеален, не че е най-надеждния велосипед на света, но мисля, че е по добър от Гризлито.
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот sly » Съб Май 28, 2005 10:26 pm

някой линк-че има ли със снимки!? Не чета някакви суперлативи за този Аполон. С тия кг май само кола мога да карам:V: Гледам има някакъв Drag Hacker пак е с 36 спици ,за него какво мислите!? Цена имате ли за него!? На снимка ми се струва надежден:confused:
sly
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 8:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PzNike » Нед Май 29, 2005 12:08 am

Drag Grizzly:
[url]http://dragbicycles.com/grizzly_bike.html[/url]

Sprint Apolon
[url]http://sprintmaxcom.com/pop.php?id=111[/url]

Drag Hacker
[url]http://dragbicycles.com/hacker_bike.html[/url]

За цените - виж в магазините, общо взето навсякъде са еднакви.
Хакера е малко по-евтин, но според мен Аполон или Гризли са по-добрия вариант.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Пон Май 30, 2005 8:56 pm

Според мен Аполона е най-добрия избор, защото по-нататък ще можеш да го надграждаш, ако решиш, без да сменяш рамки и т.н., а мисля, че това също ще стане. :)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот sly » Пон Май 30, 2005 11:01 pm

[quote="Nymphetamine"]

Според мен Аполона е най-добрия избор, защото по-нататък ще можеш да го надграждаш, ако решиш, без да сменяш рамки и т.н., а мисля, че това също ще стане. :)
[/quote]
Нещо не съм въодушевен от червената пластмасова врътка при скоростите на задното колело
sly
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 8:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chrome » Пон Май 30, 2005 11:28 pm

а от какво се въодушевяваш, от шило от арматурна стомана стърчащо от задния джоб на джинсите на метъл яхнал потрошен хикс ли?
Just Be!
chrome
 
Мнения: 329
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 03, 2003 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот radio » Вто Май 31, 2005 12:50 am

за тия пари няма да намериш нищо, което да те въодушави и да ти върши работа. Червеното пластмасово колело, което е на оптегача няма да ти представлява никакъв проблем за целите, които си си поставил като колоездач. Честно ти казвам, това е най-добрият вариант за тия пари. Впоследствие можеш да надраждаш и да сглобиш едно наистина що годе стойностно колело. И първо няма да ти се наложи да почнеш от "червеното пластмасово колело", а от вилката най-вероятно. Но това са други теми за обсъждане. В общи линии, ако си вземеш това колело и в продължение на една година, всеки месец отделяш по около 30 лв. за него, след 12 месеца ще караш доста приличен за крос кънтри байк. Ти май към този стил си се насочил основно.
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Май 31, 2005 9:46 am

[quote="Admin"]

Парите са малко, но все пак можеда се вземе нещо читаво за твоите нужди. Разгледай в някой магазин модела Grizzly на Drag, както и Apolon на Sprint - мисля, че и двата са до 300лв. Рамките им ще те издържат, но с оглед на килограмите ти, по-добре е да си вземеш този байк, който е с по-здрави колела. За Sprint съм 99% сигурен, че ще е с 24 спици и двустенни капли, за Drag-a не знм с какви капли е, но спиците са 36. Така че ако и каплите са му двустенни, по-добре него. Във всички случаи обаче да си знаеш, че след време колелата ще са едно от първите неща, които ще трябва да смениш с по-здрави. ;)
[/quote]

другият по-стабилен вариянт е Драг Онтарио,
но той е 360 лв
[img]http://www.dragbicycles.com/images/ontario_bike.jpg[/img]
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот sly » Вто Май 31, 2005 11:07 pm

A Drag One!? Как мислите по-добър ли е от Grizli
sly
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 28, 2005 8:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shaggy86 » Вто Май 31, 2005 11:12 pm

:gnasher: новото гризли е с алу рамка и е овър ,1 не е овър,гризлито е по добро,но новия модел!не е тоя от снимката,http://www.eshop-gorgona.com/catalog/product_info.php?products_id=119
това са спецификациите на рамката а снимката е не валидна,драг требве да си упдейднат сайта.......:evil:
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am

Мнениеот kotka12 » Пон Юни 27, 2005 11:12 am

не съм експерт, но моето мнение е че Гризлито е по-доброто
защото преди да си взема по-читаво колео съм карал точно такова, и то старото което не е с алуминиева рамка
моят съвет обаче е да си вземеш едно Онтарио
като ако искаш да свалиш цената малко можеш да му смениш дисковата с В-брейк-схет спира
не се притеснявай
аз съм 100 кила и си карам /засега/ с В-брейк и успявам /засега:D/ да спра навреме
другия вариант е да си вземеш едно Гризли
ам,а му махни предната вилак, щото за нищо не става
а си земи засега една обикновена вилка
ще ти легне по-ефтино
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта