Zaql Kurbel .. POMOGNETE

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Zaql Kurbel .. POMOGNETE

Мнениеот w1zz4rd » Пет Ное 21, 2003 10:36 pm

Imam luft na srednoto dvijenie .. razvivam bolta na leviq kurbel .. ama toi e zaql .. problema e 4e nqmam klu4 za kurbela .. i se 4udq kak da go raviq bes da deformiram kurbela ili osta .. Idei nqkvi da imate ?
w1zz4rd
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 20, 2003 10:34 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jokata » Пет Ное 21, 2003 11:42 pm

[quote="w1zz4rd"]

Imam luft na srednoto dvijenie .. razvivam bolta na leviq kurbel .. ama toi e zaql .. problema e 4e nqmam klu4 za kurbela .. i se 4udq kak da go raviq bes da deformiram kurbela ili osta .. Idei nqkvi da imate ?
[/quote]


Прочети [url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=398]това[/url].

Аз знам, че нищо не знам...
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот w1zz4rd » Съб Ное 22, 2003 8:56 am

nqkoi moje li da mi kaje telefona na velomania .. az hodq pres den tam .. obache koleloto sega e razglobeno a pesha me marzi .. pari za transposrt ne davam sledovatelno nese i vozq na nego
w1zz4rd
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 20, 2003 10:34 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Ное 23, 2003 2:35 pm

Има един начин, ама него ти го препоръчвам само ако курбелът ти не може да се извади с инструмент, т.е. ако резбата му е прецакана (в какъвто случай съм го правил и аз).
Начинът е прост – отвиваш болта на курбела и караш. След повече или по-малко той ще се разхлаби от прилагането на сила върху него. Можеш дори нарочно да караш на по-висока предавка и да натискаш повече върху този курбел, който искаш да свалиш.:8D:
Но няколко предупреждения:[:0] 1) има ивестна вероятност този начин на сваляне поне малко да увреди квадратния профил на оста или на курбела. (Забравих да кажа, че този съвет е за квадратна ос, за ISIS или Octalink изобщо не бих опитвал с него!) 2) Като казвам да отидеш да караш, имам предвид да правиш кръгчета в близост до дома, а не да се забиеш в планината. :D
Аз на моя курбел му бях помогнал и с малко спирачна течност – но внимавай, защото тя е силно разяждаща! Ако решиш да сложиш от нея, направи го със спринцовка и само по 1-2 капки, между крубела и оста. Внимавай спирачната течност да не достига до средното движение и лагерите му.
Отново повтарям – това е за крайни случаи, когато с подходящият инструмент не може. При теб май не е така, затова потърси от някой инструмент, купи си такъв или отиди в сервиз. :8D:


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Windstream » Нед Ное 23, 2003 11:45 pm

А ако средното ти е касета (т.е. капсуловано)? ;)[:p]

[b][color=red]Live to ride... and ride to feel alive! [/color][/b] :^:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот w1zz4rd » Пон Ное 24, 2003 12:01 am

Ne e kaseta .. az ve4e go opravih :D Mersi za Savetite ! :8D::8D: .. zeh si instrumenta za 14 lv ot velomania .. zeh si 2 lagera .. razglobih go po4istih go smenih smazah .. zgubih .. vsi4ko e nared ve4e .. i vilkata razglobih po4istih smazah sglubih .. v momenta absolutno nikade nqmam nito luft nito nishto .. se edno izliza ot magazina koleloto tiq 3 dena dokato sam bolen nqma kvo da pravq v nas i postoqno koleloto bazikam :D:D:D
w1zz4rd
 
Мнения: 54
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Ное 20, 2003 10:34 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron