Стойки за колела в Университета?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Стойки за колела в Университета?

Мнениеот fhristo » Чет Май 26, 2005 9:53 am

Имам малко работа днес в Университета и искам да отида с колелото. Виждал съм че там в дворчето има стойки за колела, ама не знам дали ако си го заключа там ще е сигурно. Вие как мислите? Някой да са му го крали колелото от там? Или може би някой ,който учи там и редовно си го оставя да каже има ли някакви проблеми?
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот Stuny » Чет Май 26, 2005 10:23 am

на един познат му го откраднали от там , някакъв доста смотан байк
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот fhristo » Чет Май 26, 2005 10:58 am

А заключен ли е бил?
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот Stuny » Чет Май 26, 2005 11:41 am

разбира се
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот brum » Чет Май 26, 2005 3:14 pm

Аз проблеми не съм имал, може би зависи от мястото:) Аз уча с софиискя, ФМИ, там не рядко съм държал старото колелце - едно драг гризли, и новото е седяло 10тина пъти - клаимбърче, ма зглабяно, и то не е кат да не хваща око, ама не са го барнали:)
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Чет Май 26, 2005 3:33 pm

С правилен подход може да влезеш с колело почти навсякъде... конкретно за университети - залите са достатъчно големи, има място и за едно колело ;)
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Чет Май 26, 2005 3:39 pm

а тоя правилен подход върши ли работа и на изпити?
:lol:

по темата
На мен са ми крали колело от 1-ви блок на СУ на 4-ти км, така че си е на късмет работата. Има места, за които се говори, че портиерите са замесени в кражби на колела, моят случай беше точно такъв... Такова място е например УАСГ (ВИАС)
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот M1010X » Чет Май 26, 2005 3:43 pm

да бе, ама портиерите се правят на [будки с "п"] и не пускат понякога. примерно веднъж бях свидетел как halcor (ако не бъркам той е с червения твърдак и нисък шивър) не го пуснаха да влезе във втори блок на ТУ. да си го бил оставил отпред... хехе... а нали така откраднаха един байк от пред испанската, въпреки че има стойка. добре, че я нямаше докато аз учех там... че и там нямаше да ме пускат да го вкарвам :)

[i]извод:[/i] ако ти струва пари, не го оставяй безпризорно :^:
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот GOА1 » Чет Май 26, 2005 4:10 pm

[quote="brum"]

Аз уча с софиискя, ФМИ,
[/quote]

Бе вие там сте ебати хиените !
Веднъж си оставих камилата във вашата кошарка и след 5 мин. се бяха скупчили 7-8 човека да й се наслаждават.
Струва ми се, че точно там (ФМИ/ФзФ) е малка вероятността да ти го свие някой.

[quote="mih"]

а тоя правилен подход върши ли работа и на изпити?[/quote]


Важи, важи. И на изпит съм бил с него. Поне у нашия фак. даскалите не ги е*е какво вкарваш в аудиторията.

А портиерите... само веднъж един се направи на загрижен - след като го бях оставил се върнах да си взема комп-чето и тоя тип ми се развика :bigeyes:.
GOА1
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 1:07 pm

Мнениеот SPA » Чет Май 26, 2005 4:22 pm

[quote="GOА"]
...Веднъж си оставих камилата във вашата кошарка и след 5 мин. се бяха скупчили 7-8 човека да й се наслаждават...
[/quote]

А пък аз си мислех, че е забранено за жовутни.
Баси и либералния Унивеситет/Факултет. Мен все не ме пускаха с котката. Викаха ходи си разхождай пу(ма)та(та) другаде. :D
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот lechuga » Чет Май 26, 2005 4:51 pm

[quote="brum"]

Аз проблеми не съм имал, може би зависи от мястото:) Аз уча с софиискя, ФМИ, там не рядко съм държал старото колелце - едно драг гризли, и новото е седяло 10тина пъти - клаимбърче, ма зглабяно, и то не е кат да не хваща око, ама не са го барнали:)
[/quote]

Във ФМИ е измислено добре, защото е направена кошарка и е доста трудно да откраднеш вързано колело незабелязан. Иначе вече в доста факултети на Университета не пускат с колело.
Don't worry, be happy!
Аватар
lechuga
 
Мнения: 413
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот halcor » Чет Май 26, 2005 5:10 pm

M1010X,
Точно един път не ме пуснаха с колело в ТУ и то точно тогава се видяхме :) Но ако има следващ път да не ме пусне ще се позаям с портиера има ли наредба за непускане с байкове, заплаха за оплакване на началството (хиподил: заплаха за избиване на зъб :)) и какво му бърка в здравето.

Иначе редовно (когато ходя, не редовно иначе :)) си ходя на даскало с колело (с изключение, когато имах лекции в 12 блок) и си го вкарвам в залата. Това също и на изпити, както попита някой :)

А иначе във ФМИ също ходех с колело (тогава drag grizzly) и си го качвах горе и си го вързвах пред залата за някое парно. Но сегашното возило - само пред погледа ми + катинар.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот Cveti » Чет Май 26, 2005 6:19 pm

Хммм...доста смело решение би било да си оставиш колелото в доврчето на унивеситета,та било то и заключено,ако няма да ти е пред очите.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BuxpeH » Чет Май 26, 2005 6:26 pm

[quote="mih"]
Такова място е например УАСГ (ВИАС)
[/quote]

Мда, от стойката във ВИАС имаше задигнати 4-5 колела. 2 бяха в един ден и остро подозирахме портиера, но нямаше как да го докажем. Жалби, малби, ректори, хави... За сметка на това като ме видеше да влизам вътре се хвърля като хиена да го дърпа обратно, тъпото копеле. Това става на 20м от входа на софийската прокуратура, кодето е пълно с ченгета!! Даже бариера има. Нищо не може да ги спре, ако си харесат твоето. Сега стойката е преместена на по-видно място, но се следи още по-строго да не внасяш колело.
И така престанах да ходя с колело до университета и да се занимавам с вятърни мелници
Edit: А такава наредба за невнасяне на колело в сградата ИМА :(!::censored::dark::xx(: !! На ректора му е много лесно да се вози в служебен автомобил и да не иска да не му цапат колелата хубавия университет...
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Чет Май 26, 2005 6:29 pm

@Cveti,
така си е, мда...

колелото има две основни функции - да забавлява и да превозва. аз имам по (едно засега) колело за всяка и е доста удобно така!
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот mih » Чет Май 26, 2005 6:46 pm

[quote="BuxpeH"]
А такава наредба за невнасяне на колело в сградата ИМА :(!::censored::dark::xx(: !! На ректора му е много лесно да се вози в служебен автомобил и да не иска да не му цапат колелата хубавия университет...
[/quote]

същата история на работното ми място...:(!:
сложиха ни по едно време стойка, ама после я махнаха - пречели сме били на лимузинките да паркират :bigeyes::bigmout::banghead:

сакън, ше ви :censored: и лъскавите лайноиздишащи лайновози... :skull:
бахти народа сме...:xx(:
мразят ни колоездачите и тва си е.:unhappy:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Stuny » Чет Май 26, 2005 8:20 pm

и аз някога мъкнех във ФМИ колото по залите :) , ама там никой на нищо не обръщаше внимание , случваше се и да го връзвам на първия етаж , но никога отвън
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот hlebarka » Чет Май 26, 2005 8:34 pm

Имам подозрение, че колела се крадат и в развитите страни и , че с колела не пускат в сградите и там.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот BuxpeH » Чет Май 26, 2005 9:20 pm

И ти толерираш това ?!? :eek3:
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот lechuga » Пет Май 27, 2005 10:06 am

[quote="BuxpeH"]

И ти толерираш това ?!? :eek3:
[/quote]

Все пак колелото е превозно средство и не е много нормално да го вкарваш в обществена сграда. Това, че няма къде да го оставиш на сигурно, е отделен въпрос.
Don't worry, be happy!
Аватар
lechuga
 
Мнения: 413
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот halcor » Пет Май 27, 2005 11:16 am

Краката са превозно средство, не е много нормално да ги вкарвам в обществена сграда :)
За мен колелото си е част от тялото :)
Какво значи "нормално"? За какъв чеп трябва да ми правят проблеми, като не преча на никой, кротко тикайки си возилото с мен? Мърся ли? Някой с кални обувки дали няма да мърси повече от мен? И на мен ми правят проблеми хора с раници, дипломатически куфарчета и т.н. Дай да взема да ги гоня. Ако се обосноват културно защо не е разрешено - ок, фен съм да го обсъдим. Иначе - :finger::finger::finger:
Виж, вече съм съгласен, ако стане масово придвижването с колела и би било проблем от гледна точка на заеманото място да си вкараш байка. Но тогава вече може да се потърси централно решение, щото ще е по-значим проблем (е, гледайки как се решава проблема с колите в центъра не съм много оптимист, но това е друга тема).
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот hlebarka » Пет Май 27, 2005 11:46 am

Аз си държа колелата в стаята и слабо ме интересуват мръсотия и свободно място,

Ако другаде някой, по някакви причини е решил, че не може да се внася колело, ок, не може и точка. Да не се внасят колела е най-простото решение.

Ама, много се крадяло в България и затова, нали, трябвало да може, навсякъде се краде и винаги ще се краде. Всеки сам да се спасява.

А и всички много се дървите на мухлясалите пенсионери но университетите, а кат идеш на кръчма смяташ ли, че трябва да те пускат с колелото, там питаш и кат не може, не може, няма обосновки и "ама аз гумата кат свала и то ша се събере под масата, или там кат го сложа в ъгъла не пречи"
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот BuxpeH » Пет Май 27, 2005 1:30 pm

Накратко: и в гората не ни искат, и в града ни искат...
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот BuxpeH » Пет Май 27, 2005 1:39 pm

[quote="halcor"]

....Виж, вече съм съгласен, ако стане масово придвижването с колела и би било проблем ...[/quote]

... затова дай по-добре да не става.:censored:
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот halcor » Пет Май 27, 2005 1:39 pm

Ок, ама стаята е твоя територия. Кръчмите са територия на собствениците им, които имат интерес да имат клиенти и не ги ебе много като отрежат някой байкър, щото сме малцинствена група и няма да загубят особено. Айде сега си представи, че мнозинството хора почнат да карат байк и искат да ходят на кръчма. Познай дали няма да се промени отношението на собствениците. Освен това, аз си ходя по кръчми, за които знам, че няма да има проблеми да си оставя байка пред погледа ми и заключен.
А административната сграда е собственост на държавата, или някакво учреждение или каквото там. Та то е въвело правила за собствената си територия. Ако има ясно правило за невнасяне на колела (както във ВИАС) - ок. Ама ако няма не може сульо (портиер, etc) да ми казва какво да правя, без да се аргументира (може и просто с цитат от наредбата, щото той е прост изпълнител, ама аз пък може да поискам да я видя). Щото мога да го приема лично тогава :)
Да не се внасят колела е най-простото решение - да, просто решение е, но обикновено отебавам такива места, щото не ме кефи така.
А може би просто съм прекален идеалист, който си мисли, че хората могат да бъдат толерантни.
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот hlebarka » Пет Май 27, 2005 1:41 pm

[quote="BuxpeH"]

Накратко: и в гората не ни искат, и в града ни искат...
[/quote]


Не плачи де, що плачеш, да не вземеш да спреш да караш.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот BuxpeH » Пет Май 27, 2005 5:00 pm

[quote="BuxpeH"]

Накратко: и в гората не ни искат, и в града [color=red]НЕ[/color] ни искат...
[/quote]

Упс! :I

@hlebarkov Ми как да не се откажа...:bawling:

@Федерация по популяризирането там на разните работи - Алоу! Къде се скрихте! Ето ви една бойна задачка. Не ходим с колела щот ни гонят!!! И то от [u]държавни институции[/u], както вече казаха. Как няма да има задръствания после.
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Май 27, 2005 5:52 pm

[quote="BuxpeH"]
@Федерация по популяризирането там на разните работи - Алоу! Къде се скрихте!
[/quote]


Дързост и Красота 3... И красиви лозунги... кой ли го ебе за колоездачите освен самите колоездачи и съдебните лекари колкото за смъртния акт...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот GOА1 » Съб Май 28, 2005 8:08 am

[quote="bikerider"]

[quote="BuxpeH"]
@Федерация по популяризирането там на разните работи - Алоу! Къде се скрихте!
[/quote]

... кой ли го ебе за колоездачите освен самите колоездачи и съдебните лекари колкото за смъртния акт...
[/quote]
Изцеп! :)



@BuxpeH
Искат ни

































































само колелата.
GOА1
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 1:07 pm

Мнениеот mih » Нед Май 29, 2005 10:03 am

@halcor, bikerider: yeah :^::thumb:

офф-топек: неска няма да се кара, ма вий тва добре го знаете :spin:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта