Sun Ringle Rhyno Lite XL

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Sun Ringle Rhyno Lite XL

Мнениеот radio » Сря Май 25, 2005 10:27 am

Какво мислите за тази шина? Трябва ми за агресивно каране и тормоз. С твърда рамка съм. Струва 32 лв. и повече не мога да дам, че трябва да сменям и главина. Другият въпрос е: Тази шина много по-добра ли е от Джъмбо-то, защото него мога да го взема на промоция за 11 лв. и наплетено с главина формула за диск, става 70 лв. Та в общи линии за 32 лв. мого да се взема 3 Джъмбота и да си ги джъмбя колкото искам. Но ако Sun Ringle Rhyno Lite XL си заслужава, съм готов да се подчиня на поговорката - "Не съм толкова богат, че да си купувам ефтини неща" А и в Горгоната тази шина я продават като за ХС и 4крос, което не знам как става. Във веломанията и други магазини е за DH и 4крос. Та за какво е последно?
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот afterburner » Сря Май 25, 2005 11:32 am

Рутинната реплика - виж ми аватара и помисли пак за Rhyno... тез шини се изкривяваха от най-малкото нещо.. за агресивно каране да не говорим, виждаш сам резултата. Сега съм с Jumbo-та и по отношение на здравина не може да става сравнение. Не, че Jumbo-то е някакъв връх на сладоледа, но за тези пари ти го препоръчвам :)
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Сря Май 25, 2005 11:50 am

radio,
разминаванията са само в нета-реално не съм виждал в България ХL.Шината е лека и също толкова широка като Jumboto.Карат я abuser-и вече доста време и няма проблеми.Добър компромис тегло-здравина.
Afterburner,
може би шината не е правена да издържа 3-4м to flat, ти как мислиш:idea:.
Все пак Jumboto е 200тина грама по-тежко,мислено е за по-агресивна употреба и без да съм го карал май е по-подходящо за блъскане.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот afterburner » Сря Май 25, 2005 11:56 am

Шината определено не е правена за това което и причиних, но това изобщо не значи, че е здрава. През цялото време през което съм я карал задната не спираше да се разцентрова. Дори и по-големи градуси около предна гума, изпълнени НЕ грубо успяваха да я разцентроват. Говорил съм и с други притежатели на въпросната шина и всички сме на едно мнение - за предна е идеална, но като задна не държи... просто е много мека и не издържа странични усуквания. Също така тя е по-тясна от Jumbo.
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот radio » Сря Май 25, 2005 12:16 pm

Коко, Джъмбото е с 25 гр по-тежко, поне според описанията от Screambikes.
А afterburner просто ме убеди. По-добре, както вече казах на шега, 3 Джъмбо за 11 лв., пък ако ще и те да се разцепват така. Все пак смятам, че за тия пари е добре. Мерси. Отивам да плета капла. И к'во става с тия усмивки, все не мога да ги сложа.
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот koko » Сря Май 25, 2005 12:56 pm

[quote="afterburner"]

Шината определено не е правена за това което и причиних, но това изобщо не значи, че е здрава. През цялото време през което съм я карал задната не спираше да се разцентрова. Дори и по-големи градуси около предна гума, изпълнени НЕ грубо успяваха да я разцентроват. Говорил съм и с други притежатели на въпросната шина и всички сме на едно мнение - за предна е идеална, но като задна не държи... просто е много мека и не издържа странични усуквания. Също така тя е по-тясна от Jumbo.
[/quote]

Добре за trials не става.На вътрешен диаметър Jumboto e 23,Rhyno-to 22.3 или 23 вече забравих:spin:,външен 30 срещу 29.Незнам за странични усуквания но на 90кг човек държи на case-ове(noseplant) вече доста време.
[url]http://www.remerx.cz/2004/profi_mtb_en.htm[/url]
Разликата в теглото е 145гр.
Sun Rhyno Lite не е шина за яко блъскане,но и определено не е зле за по-лека употреба:peace:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hammerhead » Съб Май 28, 2005 11:25 pm

Здрасти! Аз карам такава като задна... и не мисля, че е лоша ...даже бих казал, че перфектна. Лека е и не е гъвкава. А jumboto само акто чуя как му пукат капсите и се отказвам. Ама по добре дай некви 2-4 лева повече и си вземи single track.
Значи незнам какво правите за да ги къртите тея шини така ...ама моята си държи а аз хич не пазя... Карам я на твърда рамка. Блъскам я къде ли не ... и се криви като всяка друга!

А да... аз съм 90 кг и карам и trial!
hammerhead
 
Мнения: 112
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Окт 24, 2004 11:07 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта