Continental Diesel 2.5 - първи впечетления

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Continental Diesel 2.5 - първи впечетления

Мнениеот mite_pascoff » Вто Май 24, 2005 10:26 pm

Тъй като много хора ме питаха за тази гума реших че може да е полезно да напиша 2 3 думи за нея тука във форума. Сдобих се с нея преди 1 седмица и съм е карал активно през последните 3-4 дена на Витоша (за това са "първи впечеления"). Ето официалните данни за самата гума:
http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/bicycle/themes/tires/mtb/diesel/diesel_en.html
tire ETRTO dimension color weight wire
Diesel 62-559 26 x 2.5 black/black 1200

Цената във веломания е 35 лв. което е прави толкова интерсна. На сайта на производителя не пише от какъв материал е направена (по скоро ме мързеше да потърся) но на пипане е доста мек. Карам е като предна и това което ме заинтригува (освен цената) в тази гума е несиметричния (на пръв поглед) грайфер. От няколкото дена каране успях да е тествам на различен терен и при различни условия и с 2 думи мога да кажа че гумата се държи превъзходно! Нямаше ни един момент в който тя да поднесе, дори когато е "мъчих" като спирам само с предна спирачка на участъка със стъпалата по пътеката минаваща през Бистришко Бранище. Гумата много добре залепя за камъни и корени и не носи в завои с рохка или влажна почва. Имайте предвид че е карах приблизително на 1.5 атмосфери!
Ако още се чудите каква гума да си вземете а искате обем и добро сцепление мисля че Дизел-а е добър избор като за начало на сезона :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Вто Май 24, 2005 10:35 pm

Мерси. :^: Аз бях пуснал тема и там питах за нея ;) ...

само остава да реша дали Минион 2.5 или това... кое ще е по-обре :dunno::beer:
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот koko » Вто Май 24, 2005 11:04 pm

Благодаря за тестовете:^:.Атмосферите как ги провери.
:hbang2:
..дори когато е "мъчих" като спирам само с предна спирачка на участъка със стъпалата по пътеката минаваща през Бистришко Бранище
:hbang2:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GOА1 » Вто Май 24, 2005 11:21 pm

Цял ден за нея си мисля :D
И аз се бях замислил за Минион ама като видях шарката на контито експортирах мислите за миниона.

[img]http://store3.data.bg/kyxo/dr/conti_diesel.gif[/img]


Изглежда чудесно за всетеренна гума (каквато искам и аз). Също ми изглежда, че при газене в локви няма да измества много вода настрани и ще мие очите.
[quote]но на пипане е доста мек.[/quote]

Това е малко кофти за асфалта. А и той е терен...
GOА1
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 1:07 pm

Мнениеот mite_pascoff » Сря Май 25, 2005 9:51 am

@koko
атмосферите не съм ги мерил ... на око и на пипане, но ти видя как е карах, много беше мека ;)

@GOA
да и аз мисля че е подходяща за "всетеренна" гума ... за ХасвФалт незнам, ще видим като е покарам няколко месеца ...
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mite_pascoff » Нед Юни 05, 2005 8:35 pm

Продължение:
днес успях да видя и недостатъците на тая гума - не държи особено добре на твърда почва с пясък върху нея особено при по висока скорост ... тествах е на пътеката точно под драгалевския лифт (от бай кръстьо надолу) където почвата е твърда, песъчлива с листа отгоре и на по-стръмните участъци гумата поднасяше
мисля че не е много подходяща за спускане и високи скорости особено при по твърда и песъчлива почва

пс: днес е карах на около 1,0 - 1,2 атмосфери а миналия път се оказа че съм е карал на 0,7 - 0,8 атмосфери :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Нед Юни 05, 2005 9:41 pm

[quote="mite_pascoff"]

P.S. Днес я карах на около 1,0 - 1,2 атмосфери а миналия път се оказа че съм я карал на 0,7 - 0,8 атмосфери :)[/quote]

т.е. излиза, че си я карал при налягане 0,7-1,2 кг./кв.см.?!? Сигурен ли си Мите? Не ми се правят сега експерименти да изпускам Миньонката до 1 атмосфера (1 кг/кв.см), но все си мисля, че ако си я карал с описаното налягане, по- скоро си търкалял по капла, отколкото Конти- Дизела...
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот koko » Нед Юни 05, 2005 11:31 pm

[quote="mite_pascoff"]

Продължение:
днес успях да видя и недостатъците на тая гума - не държи особено добре на твърда почва с пясък върху нея особено при по висока скорост ... тествах е на пътеката точно под драгалевския лифт (от бай кръстьо надолу) където почвата е твърда, песъчлива с листа отгоре и на по-стръмните участъци гумата поднасяше
мисля че не е много подходяща за спускане и високи скорости особено при по твърда и песъчлива почва

пс: днес е карах на около 1,0 - 1,2 атмосфери а миналия път се оказа че съм е карал на 0,7 - 0,8 атмосфери :)
[/quote]

На тая пътека доста гуми не държат хубаво:spin:.
Объркването е пълно и защото днеска от питани 2човека каращи гумата - 1 го кефи,другия не.Аз я пробвах точно върху подобен терен,върху който и ти, и веднага си помислих че е по-добре от Space-a.:uhh::bouncy:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mite_pascoff » Пон Юни 06, 2005 12:25 am

[quote="Ozzie"]

[quote="mite_pascoff"]

P.S. Днес я карах на около 1,0 - 1,2 атмосфери а миналия път се оказа че съм я карал на 0,7 - 0,8 атмосфери :)[/quote]

т.е. излиза, че си я карал при налягане 0,7-1,2 кг./кв.см.?!? Сигурен ли си Мите? Не ми се правят сега експерименти да изпускам Миньонката до 1 атмосфера (1 кг/кв.см), но все си мисля, че ако си я карал с описаното налягане, по- скоро си търкалял по капла, отколкото Конти- Дизела...
[/quote]


Ако атмосфери = bar-а значи не съм се объркал ... като си помпих гумата на шел младост след карането, компресора показваше 0,7 - 0,8 bar-a ... Kizzo беше с мен, нека ме поправи ако бъркам

@коко
карай си space-a докато е здрав, няма смисъл да го сменяш, защото си е добра гума ... аз моя го смених само защото половината странични грайфери бяха изпопадали, на твоя нищо му няма :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Пон Юни 06, 2005 11:44 am

Въпроса,за мене е,коя е по-добрата гума-откъм сцепление.Лошото е че Conti-to ми е сгъваемо и ще тежи доста по-малко от не-сгъваемия модел и от Space,което само по себе си е предимство,може би дори в работата на окачването:spin::dunno::crazy:.
Ти вече направи ли достатъчно карания за да кажеш коя е по-добра според тебе.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mite_pascoff » Вто Юни 07, 2005 7:59 am

За теглото Space-а определено е по-лек от несгъваемия модел на Diesel-a, който карам (за другия незнам) а за сцепление мисля че Space-a е с една идея по-добър
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот RaveUnit » Сря Юни 08, 2005 10:09 pm

1бар не е ли около 2.4 атмосфери
без съмнение гумата си е чудесна за среден клас (каквато й е цената), но става ли за нещо по-така
и първите впечатления дали има начин да хващат поне около 200км, да мине най-горния слой в 'работно' състояние - което е по-различно от заводското
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот velco » Сря Юни 08, 2005 11:18 pm

[quote="RaveUnit"]
1бар не е ли около 2.4 атмосфери
[/quote]


За да няма чудене и гадаене

http://www.onlineconversion.com/

и в конкретния случай

http://www.onlineconversion.com/pressure.htm
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Чет Юни 09, 2005 4:15 pm

Така ето ги и мойте впечатления от 1час с гумата.
Основното нещо което веднага се забелязва е изключително бързата смяна на посока.Gravity Arc-a
позволява доста да се увесиш на някой и друг завой,а пък и самото завиване може да е в по-малък
радиус отколкото с Schwalbe Space например.Обаче на границата на спеплението с липса на такова нещо
нямаш много идея отпред ше зацепи ли няма ли?На кал има тенденции към поднасяне,особено дълбоката кал,където Space-a блести:D.Също не може да не се забележи много културното поведение на Conti-то,с малко за такава гума съпротивление на търкаляне,без това да е за сметка на спирането.
Все пак си мисла че на мокро пък май и на камъни
Space-a ще е по-добър.
Така че изводите сами си ги правете:bouncy:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот No1s » Пет Юни 10, 2005 4:14 pm

А като задна как ще се държи според вас? Интересува ме щото май ще си зимам space за отпред и diesel като задна :idea:
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Пет Юни 10, 2005 4:36 pm

[quote="No1s"]

А като задна как ще се държи според вас? Интересува ме щото май ще си зимам space за отпред и diesel като задна :idea:
[/quote]

Пак ще си е добре,ако я намериш сгъваема защото иначе с 1,2кг задна гума как се върти не ми се мисли.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mite_pascoff » Пет Юни 10, 2005 7:14 pm

е точно за задна не мисля че е подходяща заради несиметричния грайфер, за задна е по подходяща гума с перпендикулярни на посоката на движение грайфер за по-добро спиране и да е скосен от едната страна за по-добро търкаляне
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Съб Юни 11, 2005 7:05 am

[quote="mite_pascoff"]

е точно за задна не мисля че е подходяща заради несиметричния грайфер
[/quote]


Извинявам се че се намесвам без да съм карал коментираната гума,но от два месеца карам "Вапор",която май има разлика с "Дизела" сам0о в голимената на балона.Имено несиметричния грайфер е предимството на гумата защото той така обгръща гумата,че освен чъдесно спиране ти дава и доста стабилизиращ ефект имено поради чупките на грайфера,при което се избягва нежеланото поднасяне.

[quote]

за задна е по подходяща гума с перпендикулярни на посоката на движение грайфер за по-добро спиране и да е скосен от едната страна за по-добро търкаляне
[/quote]


Това също не е вярно в случая!Това скосяване се прави защото при перпендикулярня грайфер остава празно пространство при което гумата неименуемо пропада и скосяването се прави за по меко изкачване отново до горната част на грайфера.При "Вапора" и "Дизела" това е избегнато като несиметричния грайфер е така разположен,че го няма това пропадане,което води до много меко търкаляне.Това прави гумата идеална за по-твърди трасета,дори и асфалт.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mite_pascoff » Нед Юни 12, 2005 12:02 am

@нака76

аз казвам че чашата е полупразна ти че е полупълна :) да гумата е стабилна и спира добре когато е отпред ... и добре се търкалиа заради грайфера ... но не мислиа че ще спира добре когато е сложена отзад точно заради несиметричниа си грайфер
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Нед Юни 12, 2005 5:15 am

Твойо мнение!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта