Suntour XCP75

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Suntour XCP75

Мнениеот slender » Пон Ное 17, 2003 12:16 am

Nqkoi ima li vpechatleniq ot vilkata suntour xcp75 sys 100 mm hod (modela ot 2003 godina)? Ne e koi znae kakvo, no za moqt stil na karane mislq che shte dopadne. V momenta imam zoom-che s 80 mm hod, i mislq che si zaslujava upgrade-a. Ako nqkoi mi kaje syshto taka kolko e diametara na podporite (stanchions) shte sym mu blagodaren.
:)
slender
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 6:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Пон Ное 17, 2003 2:20 am

Ами аз съм с модела от 2001 с 80мм ход обаче много лесно си го вдигнах на 100мм, което означава че новия модел би трябвало да може да го направиш на 120. Иначе устройствеото им е едно и също - основна пружина + еластомер + обратна пружина (или негативна се казва?) във всеки крак, трябва обаче да знаеш че шишовете ми са пластмасови, материала им е хубав но аз по прицип на пластмасите много-много не вярвам и затова си направих нови CrMo с 15мм по-дълги от оригиналните. Освен това се наложи да сложа едни spacer-и на втулките за да увелича челната им контактна повърхност с тръбите на ботушите защото оригиналното стъпало там е с ширина 1мм което ми се видя крайно недостатъчно, сега вече е 5мм. Също така скъсих еластомерите защото съм много лек (<60кг), нормално опираш до тях на 4тия сантиметър от хода а при мен сега е на 6тия. Това обаче са си лично мои модофикации, повечето хора си карат в оригиналното изпълнение. Като работа съм доволен, карам на най-меката настройка на пружините за да поема и малките неравности и въпреки това не съм успявал да я сгъна докрай (ама не съм и скачал много). Използвам 160 мм диск и обикновено спирам идиотски (набирам се на спирачките в последния момент) но не съм забелязъл някакво усукване, дори когато се вдигна на предното колело.

Чувал съм че новите модели на Suntour били с доста корави пружини в началото ама по-късно се отпускали и ставали по-нормални. Аз такива проблеми не съм имал.

Подпорите са с външен диаметър 28мм, вътрешния не го помня колко беше ама ако ти трябва ще я отворя да го проверя.

[b][color=red]Murrrrr... MIAAAU![/color][/b] :^:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот slender » Пон Ное 17, 2003 9:45 am

Zvuchi kato napylno prilichna vilka za tezi pari, s mnogo vazmojnosti za tuning/"overclock" [:p] (za neznaeshtite - overclock termin ot pc-tata, oznachavash puskane na komponent da raboti na po-byrz i tejyk rejim).
Mai shte riskuvam, pri vsichki polojeniq shte e po-dobra ot segashniq zoom. A i mi haresva che suntour predlagat shema na vilkata i instrukcii za eksploataciq, kakto i mnogo podrobno opisanie na harakteristikite - neshto koeto v nikakyv sluchai ne moje da se kaje za zoom.
Mejdu drugoto, zoom-cheto mi e s 30 mm podpori, no tova mai ne go pravi mnogo zdravo. Vchera pred ochite mi schupiha takava vilka - podporite prosto se otkysnaha ot koronata, i dokolkoto vidqh vutre sglobkata e ot plastmasa... Taka che ako shte i 60 mm podpori da sa... :}):
Windstream, blagodarq ti, nqma nujda da otvarqsh vilkata ;)
slender
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 6:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Пон Ное 17, 2003 10:36 am

Хе хе, пропусна един много полезен страничен ефект на oveclocking-а - това че с него си вкарваш още една печка в стаята и вече хич не ти пука от произволията на Топлофикация. Ама аз понеже съм ескимос карам на Celeron III 1,7GHz с радиаторно-турбинно охлаждане zа AMD XP Palomino 2400+ и познай кога ще загрее :D

Вилката така или иначе ще я отварям тия дни за смазване че то покрай всички тия довършителни работи почти суха остана, само чакам времето да се пооправи малко за да ида до LBS-то (Local Bike Shop/Store) и да си взема грес.

А каква е тая пластмасова сглобка на Zoom-a, подпорите не са ли набити директно в короната? Сигурен ли си че не си видял регулатора на preload-a? Иначе аз преди се бях навил на един еднокоронен Zoom 650 с 100мм ход за $50 ама после видях Suntour-a зa $40 и така се ентусиазирах че докато намеря кредитната апартамента изгеждаше все едно федералните от DEA са ми идвали на гости ;). Обаче моя съвет е ако можеш да покараш още малко със Zoom-а (то сега и сезона свършва вече), събери още 65 лева и направо XC-PRO-NS си вземи, с пъти е над XCP75-цата.

[b][color=red]Murrrrr... MIAAAU![/color][/b] :^:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Liohman » Пон Ное 17, 2003 10:47 am

Az vchera schupih taka zoom-che i moga da kaja, che ne e plastmasa vytre, no tova ne go pravi po zdravo a i podporite sa 32mm no nz. A za tozi suntour xc-pro-ns moje li da izdarji na po-golemi natovarvaniq, zashtoto predi imah edin suntour xc 60 koito go razkrivih tochno na pyrvata sedmica.
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот slender » Пон Ное 17, 2003 12:37 pm

[quote="Windstream"]


А каква е тая пластмасова сглобка на Zoom-a, подпорите не са ли набити директно в короната? Сигурен ли си че не си видял регулатора на preload-a? Иначе аз преди се бях навил на един еднокоронен Zoom 650 с 100мм ход за $50 ама после видях Suntour-a зa $40 и така се ентусиазирах че докато намеря кредитната апартамента изгеждаше все едно федералните от DEA са ми идвали на гости ;). Обаче моя съвет е ако можеш да покараш още малко със Zoom-а (то сега и сезона свършва вече), събери още 65 лева и направо XC-PRO-NS си вземи, с пъти е над XCP75-цата.

[b][color=red]Murrrrr... MIAAAU![/color][/b] :^:
[/quote]


Ami znachi za zoom-a - trabite sa nabiti, no samo s nabivane ne stava koi znae kakva sglobka. Ima i edni plastmasi. Abe nqma znachenie :)

A za suntour-a - neznaino zashto sym fen na hardtails, mehanichni diskove i suhi vilki... Abe typ i neestestven, kakto kazvashe edin poznat ;) Osven tova ne moga da chakam poradi drugi prichini...
slender
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 6:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот slender » Пон Ное 17, 2003 12:42 pm

[quote="Slidesite"]

Az vchera schupih taka zoom-che i moga da kaja, che ne e plastmasa vytre, no tova ne go pravi po zdravo a i podporite sa 32mm no nz. A za tozi suntour xc-pro-ns moje li da izdarji na po-golemi natovarvaniq, zashtoto predi imah edin suntour xc 60 koito go razkrivih tochno na pyrvata sedmica.
[/quote]


Abe Ico, :D
Siguren li si che podporite sa 32 mm ? I kato oglejdah vilkata sled schupvaneto, mi se stori che imashe edni plastmasovi vtulki, ot koito polovinata beshe ostanalo v koronata, a drugata polovina se pyrzalqshe po prujinite... A moje bi prosto tova sa podvijnite vtulki koito pridarjat prujinite i gornite sa imali neshtastieto da stoqt tochno tam pri koronata.
slender
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 6:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Liohman » Пон Ное 17, 2003 12:55 pm

Tova koeto vidq gore sa nastroikite za tvardostta, a dolu tezi na prijinata sa za da ogranishavat svivaneto na prujinata.
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Пон Ное 17, 2003 10:37 pm

ми той е Арсо караше един двукоронен Зоом дето му огъваше стоманените крака само като стисне по-яко спирачката и сега е с един Сънтур май точно такъв и на състезанието беше с него и изобщо нищо общо няма
обаче пък моя собствен Зоом вече година и 1/3 не е мръднал на милимунда дори, само почна да отваря луфт.

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;

***xc-pro NS, a ne drug :)
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 72 госта