drag climber - компоненти базов модел ?!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

drag climber - компоненти базов модел ?!

Мнениеот vasko321 » Сря Май 18, 2005 9:04 am

Здравейте,
Мисля да си купувам колело и се бях спрял на рамка drag climber. Чаках да я доставят, но размислих и реших да всема цяло колело climber,защото натози етап не искам сам да го сглобявам.
Звънях във веломания и ми казаха,че и те няма да могат да ми сглобят колело по поискани от мен компоненти и най- вероятно ще взема базовия модел. Ето какво ми казаха по телефона
спирачки
задна - tektrum (?) v brake
предна - shimano 465
главини
задна, предна - shimano 495 centrolux
вилка - sr suntour xcp75dj
курбели И касекта suntour durolux ( май са тези - http://www.srsuntour-cycling.com/produc ... odelyear=3 модел CW-DUROLUX-D-BAZ )
шини - remerx dragon (ще ги помоля да ги сменят с jumbo, ако могат )
лапа и кормилоа - някакви зoom


та може и да съм объркал/недочул нещо, не се сърдете :beer:

ъъ... мисля да карам колелото в града да скачам тук-там не от много високо (предполагам мааксимум 1 метър) и сравнително да поизмъча колелото...

какво ще ми препоръчате да поискам да ми сменят и с какво, защото за повечето от компонентите н намирам нищо писано по форума а не искам да се набутам...
цената- предполагам, че ще мога да дам най-много 800-900 лв
извинете ме, ако някои от въпросите ми звучат глупаво и ме поправете, защото не съм голям разбирач, а искам да си взема здраво колело.
Аватар
vasko321
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 19, 2004 8:49 pm

Мнениеот radio » Сря Май 18, 2005 10:17 am

Задължително смени кормилото, особено щом ще скачаш тук-там, а покрай него може и лапата. Иначе колелцето е екстра. Другите компоненти - карай с тях докото се счупят и тогава сменяй! Главините може да са ти направят проблем, но ще е след време. И педалите естествено не са с капсуловани лагери. На мен единият след 2 - 3 седмици започна да ми трака и поскърцва, но като му пръснеш VD40 спира за известно време. После пак пръскаш. За вилката, доколкото съм чувал трябва да си поиграеш с маслата и с други работи, за да проработи. Но щом можеш да отделиш 800лв. не вярвам във Веломанията да откажат поне вилката да ти сменят. На мен ми препоръчаха Дуро. И на него трябва да му смениш маслото, но е досто по-добър вариант. Онтосно вилките виж във FAQ! Айде карай със здраве!
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот Bodom » Сря Май 18, 2005 1:41 pm

И аз карам базовия Climber от вече месец и половина. Не съм сменял нищо по него.
Та за компонентите:
Задната спирачка даже не знаех каква е, но досега не ми е правила проблем.
Според мен най зле са:
гумите: TYOGA Factory DH 2.1 (има тема за тях. на вода никакви ги няма).
лостчетата на спирачките: некви noname, ужастни са.
вилката: прави ми малко проблеми... (има теми и тук и във веломеханик) ма като цяло не е толко зле сякаш (не съм карал нищо по добро от нея (в смисъл нямам оппит), че да сравня). Duro-то и на мен ми е хванало окото, ама не ми е приоритет за сега. И със сигурност Duro E е по-добре от Duro D.
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот bestbg » Сря Май 18, 2005 3:10 pm

E & D разликата май е само че Е-то има ребаунд ;).... което си заслужава. Карам с Д и след доста игра мисля че нацелих всичко да е ОК и да бачка на 6 (колкото може такава вилка ;) )
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот velco » Сря Май 18, 2005 3:14 pm

[quote="bodom"]
лостчетата на спирачките: некви noname, ужастни са.
[/quote]

Опастно е да караш с тях ... :lol::beer:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Май 18, 2005 3:21 pm

[quote="velco"]
Опастно
[/quote]

Варненец!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот velco » Сря Май 18, 2005 3:34 pm

[quote="did"]

[quote="velco"]
Опастно
[/quote]

Варненец!
[/quote]

Чшшт, ша та газят метчки!:nono:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Сря Май 18, 2005 5:07 pm

:^::D
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот vasko321 » Сря Май 18, 2005 6:46 pm

мерси за отговорите, но след като днес посетих магазина на княз борис темата ми губи смисъл, зашото дори и тъпата вилка не искат да ми сменят !!!
Аватар
vasko321
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Сеп 19, 2004 8:49 pm

Мнениеот Bodom » Сря Май 18, 2005 9:00 pm

Сериозно ли говориш? И аз мислех да подменям компоненти, като копувам, ама ми стигнаха парите само за базовия модел :) Та така и не съм питал дали може.. Кофти.. :dunno:

Edit: А защо не проваш в централния им магазин (до хигиената) да питаш дали могат да ти поръчат Climber със компоненти каквито искаш... Не от сглобено колело да подменят. И примерно за 2-3 дена... да ти изпълнят поръчката.
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот shaggy86 » Чет Май 19, 2005 11:27 am

:angfire::angfire:не става и там вчера ходих . гледам ф4 и викам може ли шините да джъмбо а не драгон ? и др чарколяк. отговор -нее ама защо нали ще вземете повече кинти за смяна и т.н... отг. -така
това е най-тъпата пазарна политика .....изпуснаха към 700 лв? ама защо незнам:angfire: може би ако си поръчам ще ми вземат като за части не като за цяло колело и ще стане повече пари абе:asshole:......
Аватар
shaggy86
 
Мнения: 1007
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Юни 25, 2004 10:32 am


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта