Mavic X-517 пукнатини!!!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Mavic X-517 пукнатини!!!

Мнениеот acdcrix » Вто Май 17, 2005 8:41 am

Колелото ми е със Mavic X-517 шини. Шините са на малко над 4000км. Карам по асфалт и крос кънтри без DH. Преди няколко дни докато си помпах задната гума забелязах, че около повечето дупки (капси)са се образували пукнатини с дължина по около 1см. Когато купувах шините (това беше преди около две години) платих по над 50лв. за бр. с надеждата че шините си заслужават парите но това което виждам в момента ме изненада. Интересува ме имал ли е някой подобен проблем с Mavic или просто едната шина се е оказала дефектна?

http://tandem-fahren.de/Mitglieder/Chri ... ic517.html
Изглежда, че проблема е, че тежа повече от 75кг.
(аз тежа 95кг.) :) май трябва да понамаля бирата ако не искам и предната шина да се напука.
acdcrix
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Май 21, 2003 9:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот acdcrix » Вто Май 17, 2005 8:50 am

Между другото се порових в google то и виях, че не съм единствения с такъв проблем вижте адреса
http://www.m-gineering.nl/mavic.htm
acdcrix
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Май 21, 2003 9:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Вто Май 17, 2005 10:46 am

Правилни са ти изводите само гледай да смениш проблемната шина да не останеш без капла на 30км от цивилизация.1см е бая за шина широка около 2см.Виж дали не са ти пренатегнати спиците.Гледай си препоръчаното налягане на гумата.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот acdcrix » Вто Май 17, 2005 11:18 am

[quote="koko"]

Правилни са ти изводите само гледай да смениш проблемната шина да не останеш без капла на 30км от цивилизация.1см е бая за шина широка около 2см.Виж дали не са ти пренатегнати спиците.Гледай си препоръчаното налягане на гумата.
[/quote]

Цепнатините са по дължината на шината а не по ширина но то крайният дефект е един и същ :)
От това което изчетох по-въпроса има възможност моят проблем да идва от това, че съм си пренапомпал гумите но в крайна сметка съм 95кг и ако не ги напомпам добре шината ще стане квадратна. Освен това човека с който карам също си помпа добре гумите и макар, че с доста по-лоши (евтини) шини няма такъв проблем. Макар че вече се чудя дали неговите са по-лошите шини?
За спиците не знам дали са пренатегнати не съм специалист носил съм ги на сервиз да ми ги наплитат но знам, че там където ги нося си разбират от работата.
Извода е Хора не си помпайте много гумите защото се нацепват шините!!!
На тези шини трябва да им слагат големи лепенки с надпис:
Да се ползват само от хора тежащи под 75кг. и да се напомпват max. до 5bar
Само дето на мойте такива лепенки нямаше
acdcrix
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Май 21, 2003 9:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Вто Май 17, 2005 11:07 pm

Абе не знам откъде идва проблемът, обаче аз имам 2 напукани D521... правете си изводите :bawling:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот velco » Вто Май 17, 2005 11:26 pm

[quote="PtD"]

Абе не знам откъде идва проблемът, обаче аз имам 2 напукани D521... правете си изводите :bawling:
[/quote]

Ам'кат не си караш кротко из парка, ами все рипаш ... :D:thumb::bowdown:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Сря Май 18, 2005 2:06 am

[quote="velco"]


Ам'кат не си караш кротко из парка, ами все рипаш ... :D:thumb::bowdown:
[/quote]


Добре, за едната признавам, че малко я абюзвам, но другата седи на FS байк, дето не вижда много-много зор :bigeyes::dunno:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Сря Май 18, 2005 11:15 am

[quote="PtD"]

Абе не знам откъде идва проблемът, обаче аз имам 2 напукани D521... правете си изводите :bawling:
[/quote]


които са купени от? :naughty:

като сме почнали да споделяме, аз пък търкалях около 4 години един чифт D321 и не помръднаха, въпреки зверските издевателства над тях...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Сря Май 18, 2005 4:44 pm

[quote="bikerider"]



които са купени от? :naughty:
[/quote]


От Веломания. Що?:bigeyes:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Сря Май 18, 2005 4:58 pm

[quote="PtD"]

[quote="bikerider"]



които са купени от? :naughty:
[/quote]


От Веломания. Що?:bigeyes:
[/quote]


исках да разбера, че ми стана странно - не съм имал нищо конкретно предвид. моите също бяха от Веломания. сегашните ми Ex729 също са от Веломания и нямам никакви забележки.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Сря Май 18, 2005 8:16 pm

[quote="bikerider"]


исках да разбера, че ми стана странно - не съм имал нищо конкретно предвид. моите също бяха от Веломания. сегашните ми Ex729 също са от Веломания и нямам никакви забележки.
[/quote]


Странното е, че и двете са напукани точно по един и същи начин - от капсите на отворите за нипли тръгва "косъмът" на пукнатината. И за да изпреваря логичния въпрос - наплита ги Тони Центровката, та не е от некачествено наплитане. :bawling:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот acdcrix » Чет Май 19, 2005 10:13 am

[quote="PtD"]

[quote="bikerider"]


исках да разбера, че ми стана странно - не съм имал нищо конкретно предвид. моите също бяха от Веломания. сегашните ми Ex729 също са от Веломания и нямам никакви забележки.
[/quote]


Странното е, че и двете са напукани точно по един и същи начин - от капсите на отворите за нипли тръгва "косъмът" на пукнатината. И за да изпреваря логичния въпрос - наплита ги Тони Центровката, та не е от некачествено наплитане. :bawling:
[/quote]

Моята е напукана по точно същият начин около двете страни на капсите по дължина на шината.
Най вероятно такъв проблем имат само някой от моделите на Mavic. Но от това, което видях едва ли ще си купя техен продукт отново.
acdcrix
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Май 21, 2003 9:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Май 19, 2005 11:03 am

[quote="acdcrix"]
Моята е напукана по точно същият начин около двете страни на капсите по дължина на шината.
Най вероятно такъв проблем имат само някой от моделите на Mavic. Но от това, което видях едва ли ще си купя техен продукт отново.
[/quote]


Помолиха ме да предам на форума, че:

[i]"Проблема с 317/517 е известен отдавна и Mavic взеха специални мерки за усилване на зоната около отворите още преди появата на новите 717D/717, при които ВЪОБЩЕ няма подобен проблем.

Разбира се, не трябва да се забравя, че това са леки XC-капли от висш клас, което означава 'максимално 75 кг карач, ПЕРФЕКТНО наплитане, отговорно каране и придържане към предписаните гуми/налягане'. Всичко друго е abuse и не се покрива от гаранцията..."[/i]

@acdcrix:
Фактите са факти - 95кг карач е извън гаранцията, тоест дори с новите 717(D) капли има шанс да се случи същото при такова тегло на карача. Мисля че нямаш основание да виниш Mavic - те са казали как да се ползват каплите.

@all:
Мисля че ще разпознаете стила на човека чиито думи предавам.

@nikitzo: :finger::asshole:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот acdcrix » Чет Май 19, 2005 11:38 am

[quote="bikerider"]

[quote="acdcrix"]
Моята е напукана по точно същият начин около двете страни на капсите по дължина на шината.
Най вероятно такъв проблем имат само някой от моделите на Mavic. Но от това, което видях едва ли ще си купя техен продукт отново.
[/quote]


Помолиха ме да предам на форума, че:

[i]"Проблема с 317/517 е известен отдавна и Mavic взеха специални мерки за усилване на зоната около отворите още преди появата на новите 717D/717, при които ВЪОБЩЕ няма подобен проблем.

Разбира се, не трябва да се забравя, че това са леки XC-капли от висш клас, което означава 'максимално 75 кг карач, ПЕРФЕКТНО наплитане, отговорно каране и придържане към предписаните гуми/налягане'. Всичко друго е abuse и не се покрива от гаранцията..."[/i]

@acdcrix:
Фактите са факти - 95кг карач е извън гаранцията, тоест дори с новите 717(D) капли има шанс да се случи същото при такова тегло на карача. Мисля че нямаш основание да виниш Mavic - те са казали как да се ползват каплите.

@all:
Мисля че ще разпознаете стила на човека чиито думи предавам.

@nikitzo: :finger::asshole:
[/quote]

Тук за гаранция въобще не става въпрос в крайна сметка шините са карани над две години и са извън гаранция. Проблема е че никой не ми е казал или предупредил преди да закупя шините че те са предназначени за хора до 75kg. Както и никъде по самата шина не е имало и няма никакви предупредитилни надписи относно това, че теглото на карача трябва да бъде до ТОЧНО определени килограми. Предполагам, че преди две години този проблем още не е бил известен дори и на Mavic тъй като шините тогава са били нов модел а проблема започва да се появява след известен период на експлоатация. И след като са започнали оплаквания Mavic са тествали шините и са въвели това ограничение. Освен това смятам че ако има толкова строги изисквания относно експлоатацията на техен продукт то само побликуването им в интернет не е достатъчно за да бъдат сигурни, че всички техни клиенти са запознати с тях.
С тези изсквания тези шини не са направени за каране а за изложба.
acdcrix
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Май 21, 2003 9:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Май 19, 2005 12:05 pm

[quote="acdcrix"]
Проблема е че никой не ми е казал или предупредил преди да закупя шините че те са предназначени за хора до 75kg.
[/quote]

Което не е проблем на Mavic, защото тук няма оторизиран техен дистрибутор.

[quote="acdcrix"]
Както и никъде по самата шина не е имало и няма никакви предупредитилни надписи относно това, че теглото на карача трябва да бъде до ТОЧНО определени килограми.
[/quote]

Към шината би трябвало да идва ръководство или поне дефиниция на гаранцията. Щом е нямало - не мисля че е проблем на Mavic - попитай този който ти ги е продал защо не те е предупредил.

[quote="acdcrix"]
Предполагам, че преди две години този проблем още не е бил известен дори и на Mavic тъй като шините тогава са били нов модел а проблема започва да се появява след известен период на експлоатация. И след като са започнали оплаквания Mavic са тествали шините и са въвели това ограничение.
[/quote]

Доколкото се запознах с материята, проблема е ОТСТРАНЕН, а изискването за килограмите си остава - просто продукта е проектиран така - за определена ниша потребители.

[quote="acdcrix"]
Освен това смятам че ако има толкова строги изисквания относно експлоатацията на техен продукт то само побликуването им в интернет не е достатъчно за да бъдат сигурни, че всички техни клиенти са запознати с тях.
[/quote]

Тук си прав, но публикуването в интернет е за обща информация. Към всеки продукт идва user manual или гаранционна дефиниция. Такива са законите в нормалните страни.

[quote="acdcrix"]
С тези изсквания тези шини не са направени за каране а за изложба.
[/quote]

Не са направени за каране от хора тежащи повече от 75 кила - нали виждаш разликата.
Разбирам огорчението ти, напълно си прав, но не си прав да търсиш проблема в Mavic. Още повече пък да се оставиш да те манипулират търговци и да си измиват ръцете с производителя, в следствие на което ти да се откажеш от продуктите на един от водещите производители на капли в света.

И понеже явно наистина не си имал ръководство или гаранционна карта - сравни цената на която си взел каплите си с цената им в Европа. Ще ти се отворят очите за някои неща.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот acdcrix » Чет Май 19, 2005 1:11 pm

[quote="bikerider"]

[quote="acdcrix"]
Проблема е че никой не ми е казал или предупредил преди да закупя шините че те са предназначени за хора до 75kg.
[/quote]

Което не е проблем на Mavic, защото тук няма оторизиран техен дистрибутор.

[quote="acdcrix"]
Както и никъде по самата шина не е имало и няма никакви предупредитилни надписи относно това, че теглото на карача трябва да бъде до ТОЧНО определени килограми.
[/quote]

Към шината би трябвало да идва ръководство или поне дефиниция на гаранцията. Щом е нямало - не мисля че е проблем на Mavic - попитай този който ти ги е продал защо не те е предупредил.

[quote="acdcrix"]
Предполагам, че преди две години този проблем още не е бил известен дори и на Mavic тъй като шините тогава са били нов модел а проблема започва да се появява след известен период на експлоатация. И след като са започнали оплаквания Mavic са тествали шините и са въвели това ограничение.
[/quote]

Доколкото се запознах с материята, проблема е ОТСТРАНЕН, а изискването за килограмите си остава - просто продукта е проектиран така - за определена ниша потребители.

[quote="acdcrix"]
Освен това смятам че ако има толкова строги изисквания относно експлоатацията на техен продукт то само побликуването им в интернет не е достатъчно за да бъдат сигурни, че всички техни клиенти са запознати с тях.
[/quote]

Тук си прав, но публикуването в интернет е за обща информация. Към всеки продукт идва user manual или гаранционна дефиниция. Такива са законите в нормалните страни.

[quote="acdcrix"]
С тези изсквания тези шини не са направени за каране а за изложба.
[/quote]

Не са направени за каране от хора тежащи повече от 75 кила - нали виждаш разликата.
Разбирам огорчението ти, напълно си прав, но не си прав да търсиш проблема в Mavic. Още повече пък да се оставиш да те манипулират търговци и да си измиват ръцете с производителя, в следствие на което ти да се откажеш от продуктите на един от водещите производители на капли в света.

И понеже явно наистина не си имал ръководство или гаранционна карта - сравни цената на която си взел каплите си с цената им в Европа. Ще ти се отворят очите за някои неща.
[/quote]

Купувал съм си доста неща от USA и наистина към всички има книжки, упътвания и тн.
Прав си че не трябва да виня Mavic за това, че в магазина не са ми дали книжка.Дразня на това как Mavic са успяли да сложат лепенки на шината на който рекламират всички нейни плюсове и не са намерили място да напишат, че тази шина е за хора до 75kg.

Но по принцип можеш ли да ми кажеш към кой шини в момента на пазара се дава и упътване за експлоатация?


Благодаря за отговорите успях да си направя изводи.
acdcrix
 
Мнения: 21
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Сря Май 21, 2003 9:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Май 19, 2005 2:35 pm

Хе, уместен въпрос. Май никоя капла тук в БГ не идва с книжка или гаранционна карта... що ли...

Edit: за лепенките също си прав... ама кой би предположил липсата на книжка у потребителя?...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот nikitzo » Чет Май 19, 2005 5:43 pm

vurni pozdravite na vuprosniq individ dvoino :finger::finger:
sigurno mnogo mu se pishe:evil::evil: ama "kazana duma hvurlen kamuk" vurhu svoqta glava :finger::finger: az kvo da napraa
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Май 20, 2005 11:15 am

[quote="nikitzo"]
az kvo da napraa
[/quote]


Ами замести го. Започни и ти да четеш и да снасяш информация наготово. Информация която почти никой не може да даде за конректни продукти.

Нали те дразнеше? Нали успяхте да го накарате да се махне? Айде започни да помагаш като него. Или можеш само да псуваш като каруцар по-начетените от теб и да говориш простотии?

Edit: д*ба, осрах темата заради мазно (peep) като тебе...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marshall__ » Пет Май 20, 2005 11:52 am

[quote="bikerider"]


Което не е проблем на Mavic, защото тук няма оторизиран техен дистрибутор.
..
..не мисля че е проблем на Mavic - попитай този който ти ги е продал защо не те е предупредил..
..
проблема е ОТСТРАНЕН, а изискването за килограмите си остава - просто продукта е проектиран така - за определена ниша потребители..
..
..но не си прав да търсиш проблема в Mavic. Още повече пък да се оставиш да те манипулират търговци и да си измиват ръцете с производителя, в следствие на което ти да се откажеш от продуктите на един от водещите производители на капли в света..
..
..Edit: за лепенките също си прав... ама кой би предположил липсата на книжка у потребителя?..
[/quote]


Брех брех брех, взех да се чудя какво си завършил.. Дали "програмист" ти е като втора специалност или хоби? Според мен страшен адвокат можеш да станеш.. :D

:beer:
[size=67][i][b]и се извинявам за офтопика (разбира се :))[/b][/size][/i]..
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот marshall__ » Пет Май 20, 2005 11:56 am

[quote="nikitzo"]


az kvo da napraa
[/quote]


Спри да "храчиш" по другите теми (например)..
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот nikitzo » Пет Май 20, 2005 8:19 pm

assholes ili ass holes ili guz-o-dupki ste
da drazni me i ne e sprql koete nakara da si mislish 4e e sprql da me drazni
bikerider - jalko izglejdashe mi svesten ama zashto se vodish po akula na drugi hora ti nqmash li mnenie - svoe sobstveno
Daje postovete ti zapo4vat da prili4at na negovite
Ostanalite zashtitnici - prosto nqmam dumi vijde puviq red
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Пет Май 20, 2005 8:25 pm

@пиклицо

Ти пък какво правиш още тука? :asshole:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Пет Май 20, 2005 8:30 pm

@kuHarka

Ti puk kakvo pravish oshte tuka
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron