Za zoom650

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Za zoom650

Мнениеот F1-MAN » Чет Ное 13, 2003 7:23 pm

Zna4i dnes go razglobih, za da go po4istq,ama ne go sglobih.Ta vaprosat mi e kak da nacelq vint4eto koeto se zaviva kam kraka v koito nqma prujina.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Чет Ное 13, 2003 7:45 pm

Еми с помощник ;)
Значи първо развиваш тапата в горната част на подпората, тя е пластмасова и трябва да се развие на ръка. Ако е много стегната, виж да не ти е натегната шестограмата на горната корона, която хваща тази подпора, защото тя сплесква много леко подпората и стяга тапата.
Та като я развиеш ще ти трябва една пръчка, която да може да влезе вътре. Дръжка от метла би свършила работа. С нея натискаш шиша, на който се навива шестограмата
Сега поставяш колелото в нормално положение, не обърнато и тук ти трябва помощник, който да държи колелото и да натиска шиша със пръчката докато ти завиваш шестограмата отдолу. Има малко играчка докато уцелиш дупката, но аз първия път с малко помощ се оправих за 5 минутки. Абе елементарно е.
С какво си го смазал?

Ride fast, yet ride smart!
:}):;)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот F1-MAN » Чет Ное 13, 2003 8:09 pm

Zna4i na koronata imam edingolqm vint(s trabniq klu4 ne uspqh da go hvana),opitah se da go razviq oba4e ne uspqh.V nai dolnata 4ast na podporata(tam ot kadeto izliza toq 6i6 imam vint s malka dupka na nego(kato da se otvie s otverka i 4uk),oba4e kato probvah da go otviq ne uspqh.Taka 4e po nikakav na4in ne mogo da se dobera do 6i6a,taka 4e da go natisna otgore.6te potarsq nqkoi po-golqm klu4 i 6te opitam da razviq vinta v nai-gornata 4ast na koronata.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Чет Ное 13, 2003 8:34 pm

A,be6e smazan s gres i pak gres mu slojih.Da ne sam zbarkal?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Чет Ное 13, 2003 10:22 pm

zawiwash shisha deto e s pruvina ama ne dokraj, a da ima nqkolko mm swobodni
slagash wilkata w rabotno polovenie (kormiloto da e otgore) nqkak, primerno az q zakleshtwam pred nas na parapeta na stylbite
s edna malka otwerka rychkash prez dupkata i celish shisha (swobodniq)
pone az taka prawq wseki pyt
kato ne si natisnal wilkata dokraj i swobodniq shish igrae i movesh da go hwanesh s otwerkata

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Jacket » Чет Ное 13, 2003 11:49 pm

[quote="F1-MAN"]

Zna4i na koronata imam edingolqm vint(s trabniq klu4 ne uspqh da go hvana),opitah se da go razviq oba4e ne uspqh.V nai dolnata 4ast na podporata(tam ot kadeto izliza toq 6i6 imam vint s malka dupka na nego(kato da se otvie s otverka i 4uk),oba4e kato probvah da go otviq ne uspqh.Taka 4e po nikakav na4in ne mogo da se dobera do 6i6a,taka 4e da go natisna otgore.6te potarsq nqkoi po-golqm klu4 i 6te opitam da razviq vinta v nai-gornata 4ast na koronata.
[/quote]


Въпросния винт отгоре е капачката за която ти казвах. Трябва да е пластмасова, така че не би трябвало да има нужда от тръбен ключ, но ако ще ползваш такъв сложи един парцал, за да не я повредиш (не че има някаква особена функция, ама все пак ще стане грозно.

А за смазването - тия вилки само с грес си се смазват, не случайно им викат сухи :) Имах предвид каква грес?

Ride fast, yet ride smart!
:}):;)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот F1-MAN » Пет Ное 14, 2003 2:12 pm

Gresta ne q znam kakva e.Posle 6te porbvam pak da go zaviq.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот fuck SUMO » Пет Ное 21, 2003 11:21 pm

za remonti pri KAIMATA POD SIMINARIATA ZA KOITO NEZNAIAT
fuck SUMO
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 12:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Съб Ное 22, 2003 9:25 am

kyde tam, na 500m wyw wsichki posoki ot seminariqta ne znam nito magazin nito serwiz, kavi nqkyw po-tochen adres plz
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Windstream » Съб Ное 22, 2003 11:14 am

[quote="screamBoy"]

kyde tam, na 500m wyw wsichki posoki ot seminariqta ne znam nito magazin nito serwiz, kavi nqkyw po-tochen adres plz
[/quote]


Може би има предвид сравнително новото магазинче на Христо Смирненски, като тръгнеш от пл. Велчова Завера (до Семинарията) надолу към пл. Журналист, някъде по средата от лява страна се пада, отпред обикновено се вее нещо като транспарант с огромен надпис SCOTT.

Освен ако "Каймата" не означава ул. Каймакчалан което е много, много, ама ужасно много далеч от Семинарията (ама поне е "под" нея) ;).

[b][color=red]Live to ride... and ride to feel alive! [/color][/b] :^:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот F1-MAN » Съб Ное 22, 2003 8:35 pm

Абе преди няколко дена успях да си го оправя, ама не съм писал.Screamboy, стана по твоя начин, ама го мъчих половин час.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта