za amoeba

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

za amoeba

Мнениеот Phantomaz » Нед Май 15, 2005 9:34 pm

kakvo proizvodstvo sa produktite na Amoeba, ka4estveni li sa? kormilo na truvativ ili amoeba ot edin klas e po-dobre da se vzeme?
Life without a danger is a waste of oxygen!!!
Phantomaz
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 2:23 am

Мнениеот radio » Пон Май 16, 2005 9:08 am

Аз от половин месец карам с лапа Амоеба Борла - 55 мм и съм много доволен, но и половин месец не е достотъчно време за преценка. Лапата е от продуктите придназначени според каталога и сайта за Jump и Dounhill с дебелина 24,5, но в каталога я има и в размер 31,8. Материалът е алуминий и мисля, че начинът на обработка е същия, като на Труватив. Относно производството - не зная фирмата каква е, но имайки предвид, че в наши дни всичко, от дрешки до високи технологии, идва от едни и същи азиатски страни, едва ли има огромно значение. Като цяло смятам, че са равностойни по качество. Просто, доколкото разбрах Амоеба е сравнително нова фирма и още не се наложила сред реномираните марки, които дълго време си работят с Труватив FSA и т.н. Аз като цяло съм доволен от Амоеба да го еба. А ти къде си виждал в България такима кормила, защото аз само лапите съм виждал в Байк-центъра в Младост и там дадох за лапата 35 лв. Имайки предвид търговският им подход мисля, че съм се прецакал, но пък лапата много ме изкефи. Е хайде, това е което мого да ти кажа. Аз специалто за кормило мисля да си взема FSA, ако някой ден ги докорат във Веломанията, което по несигурна информация трябва да стане към края на месеца, началото на другия. Все пак пиши къде и виждел кормила Амоеба! Аре, че май се увлякох.
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот radio » Пон Май 16, 2005 11:34 am

Току що ми попадна информация. Лапа и кормило Амоеба Борла са от същия материал, като Труватив Хусфелт. Не съм много сигурен, но мисля, че продуктите от серията Амоеба Скуд са по-добри и се равняват на Труватив Хозфелер. Иначе за Труватив от XR серията не съм чувал добри неща, освен от продавачите. Те са по-слабички и има известен риск с тях. Така че според мен между Амоеба и Труватив значение има само цената.
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот Phantomaz » Пон Май 16, 2005 12:13 pm

У4а в Пловдив, и ги видях кормилата в 2 магазина, в единия беше скуд в другия борла. Не знам кое е по-висок клас ,казаха ми 4е скуд-а било нещо карбоново ,поради което е предназна4ено за ХС /понеже е твърдо но не и еласти4но/,не знам до колко е така ,но поне външно ми харесват пове4е Амоеба...
Life without a danger is a waste of oxygen!!!
Phantomaz
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 2:23 am

Мнениеот Bender » Пон Май 16, 2005 2:17 pm

az karam ot kam polovin godina kupih si lapa, kormilo,gripove i nqkva mnogo strana peperuda ima6e v komplekta vzeh vsi4ko za 50lv kormiloto e borla sivo na cvqt i problem ne sam imal struva mi se zdravo samo me e qd 4e ne e debel standart
Bender
 
Мнения: 373
Рейтинг: 1168
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 9:07 pm
Местоположение: Bulgaria,Бургадидас

Мнениеот radio » Пон Май 16, 2005 9:15 pm

Ами и аз не знам кое е по-високия клас. Виж в Сайта на Амоеба - Amoebaparts.com. Мисля че и от двата класа предлагат продукти за XC и Jump and Dounhill. Това са кормилата за Jump and Dounhill от серията SCUD:
HB-D130 - 31,8 mm
HB-D140 - 31,8 mm
HB-D140-1 - 25,4 mm, ако не е някое от тези, взимай Борла. Ето ти и кормилата от тази серия:
HB-D330 - 25,4 mm
HB-330-1 - 31,8 mm
HB-J331 - 25,4 mm. Трябва да видиш какъв размер ти е лапата, ако няма да я сменяш. Иначе, ако Амоебата е по-евтина от Труватив, както всъщност май е, взимай Амоебата - нямя да съжаляваш. Всъщност за какви пари си видял тези кормила в Пловдив и къде са магазините? Дай ми само адресите аз ще се оправя.
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София

Мнениеот radio » Вто Май 17, 2005 10:42 am

Фантомаз, това кормило на Борла, което си видял, какъв модел е? Интересува ме конкректно HB-D330. Доста добро впечатление ми направи на снимката в сайта, и е размер за мойта лапа.
radio
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Вто Апр 05, 2005 3:43 pm
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта