S kolelo po BDJ

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

S kolelo po BDJ

Мнениеот MOD » Вто Ное 11, 2003 2:44 pm

Nyakoi znae li kak stoyat neshtata, ako reshish da otidesh primerno do Tarnovo i da si vzemesh koleloto s teb - kupuva li se bilet za koleloto, v bagajnoto li patuva?
Izobshto, ako nyakoi e patuval taka - neka da spodeli opit...Za6toto ne vsi4ki imat koli :)))

"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Вто Ное 11, 2003 3:15 pm

Виж [url=http://extremno.com/forumi/index.php?act=ST&f=6&t=670&s=9e4e60d159f6e5c25db8938173292487]тук[/url]
На мен ми е интересно обаче как ще стане, ако примерно слизаш на гара на която влака по принцип има престой 3 минути... И още по-интересно как става качването от такава гара, защото аз пътувам през лятото към едно селце в югоизточна България, където има прекрасна природа и този път съм решил да си замъкна и колелото, но там най-близката гара от която тръгва влак (не преминава) е Русенската, която е на 100ина км асфалт...

Ride fast, yet ride smart!
:}):;)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот MOD » Вто Ное 11, 2003 3:19 pm

[quote="Jacket"]

Виж [url=http://extremno.com/forumi/index.php?act=ST&f=6&t=670&s=9e4e60d159f6e5c25db8938173292487]тук[/url]
На мен ми е интересно обаче как ще стане, ако примерно слизаш на гара на която влака по принцип има престой 3 минути... И още по-интересно как става качването от такава гара, защото аз пътувам през лятото към едно селце в югоизточна България, където има прекрасна природа и този път съм решил да си замъкна и колелото, но там най-близката гара от която тръгва влак (не преминава) е Русенската, която е на 100ина км асфалт...

Ride fast, yet ride smart!
:}):;)

[/quote]



Tova za prednata guma e mnogo originalno - to4no v stil " Made in BG " :D:D:D:D

"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tuba » Вто Ное 11, 2003 4:51 pm

znachi nestata stoqt taka:
otivash na gisheto za koleti
kazvash che iskash da si prevozish
koleloto te ti go teglqt i si
plashtash kato za kolet kato mai pod
20kila vsichko teji 20kila taka che si
palshtahs 20kila sled tova si kopuvash bilet
i za sebe si i sqdash (ili stoish) v pyrviq vagon
do furgona che da ne ti go smykne nqkoi (koleloto)
i si go zakliuchvash v forgona
posle si go svalqsh
Mislq che na vsqka GARA mojesh da si kupish
bilet za kolet
Kazah gara a ne neobslujvana spirka toest
trqbav da ima pone koi da ti go pretegli kolko
teji. Moje i da e malka gara kato Rebarkovo
Eliseiina Lakatnik na koito ne spirat byrzi
vlakove no se pak sa gari.
Kachavneto i slizaneto ne e ogromen problem
zashtot vlaka ne trygva ot gara dokato
nachalnik vlaka i vsichki kondukturi ne dadyt
signal no se pak trqbav da si blizo do furgona
shte te izchakat da go svalish nqma da trygnat
ako vidqt che stovarvash ili natovarvsh
Osven tova edin priqtel si dokara koleloto
vyv reisa ot varna i si go zakara pak
taka che tova syshto e varqnt no toi mai
go razglabqshe pone kolelata svali sys
sigurnost
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Вто Ное 11, 2003 7:07 pm

Е, това е добре. Не става въпрос за спирка, а за гара и бързите влакове спират там. Принципно доста пътувам с влак и знам как стоят нещата със слизане/качване, така че не се притеснявам влака да тръгне преди да съм слязал/качил :) Само че никога не съм се интересувал кой вагон е товарния, предполагам е някъде най-отпред, и може ли да се влиза в него през другите вагони, без да се слиза от влака?

Ride fast, yet ride smart!
:}):;)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот Windstream » Сря Ное 12, 2003 5:48 am

[quote="Jacket"]

Е, това е добре. Не става въпрос за спирка, а за гара и бързите влакове спират там. Принципно доста пътувам с влак и знам как стоят нещата със слизане/качване, така че не се притеснявам влака да тръгне преди да съм слязал/качил :) Само че никога не съм се интересувал кой вагон е товарния, предполагам е някъде най-отпред, и може ли да се влиза в него през другите вагони, без да се слиза от влака?

Ride fast, yet ride smart!
:}):;)

[/quote]


Товарния вагон по принцип си е най-отпред, веднага след него в първото купе на първия пътнически вагон са кондукторите и понякога ченгетата за да държат по око нещата. Достъп до товарното отвътре има, нормална врата си е само че повечето време е заключена и май само ако имаш нещо вътре (и основателна причина да го посетиш) кондукторите ще те пуснат, иначе си гледаш през прозорчето и ако забележиш че на някоя неидентифицирана гаричка колелото ти плавно се отправя към изхода под вещото и нежно ръководство на някой гаров служител скачаш долу, изчакваш го и му смачкваш канчето - едно че си е позволил да ти докосне каляската и друго че те нямат право да свалят багаж преди крайната му спирка по каквато и да е причина - в моя случай беше заради качване на извънгабаритен товар който така и не можах да открия в радиус от 100-ина метра (дотолкова ми позволяваха да виждам дървесата наоколо). А, да поясня - става дума миналото лято за байк за над 1500лв пътуващ по линията Варна-София с бързия дето пристига в Шоплания в 9 вечерта.

А иначе автобуса също е добър вариант, аз лятото понеже обикновено поне месец прекарвах из селските райони на централна Стара Планина и често ми се налагаше да се прибирам в Канзас-Сити и не ме мързи да въртя педалите по 50-ина км в жегата редовно карах до Габрово и оттам с някой автобус през планината, слагах байка легнал в багажника и дори колелета не свалях, за да не тича насам-натам го подпирах с разните чанти валящи се в непосредствена близост. Цената най-много като още един билет да дойде, макар че често си има специална тарифа за голямогабаритни багажи която обикновено е до 50% от цената на билета. Е, само веднъж едно копеле (че и съгражданин ми беше мръсника) се опита да ме таксува с два билета и половина (и то до София :}):), стюардесата също му пригласяше, съответно като им поисках някаква разписка или билет (цял, не няколко събрани да отговарят на сумата) съвсем издивяха, обаче след един приятелски разговор с началството им (да живеят GSM-ите) бързичко се поуспокоиха и се споразумяхме на 50% :D:D:D. Даже според мен това е по-добрия вариант, ако рабира се не ти пука за злите погледи които понякога ти отправят автобясоукротителя и асистентката му ;)

[b][color=red]Murr Miay![/color][/b] :^:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот tuba » Сря Ное 12, 2003 11:46 am

Tova mai tochno opisva neshtata
edinstvenoto predimstvo na vlajka
e che mojete da trygnete poveche hora i
da se reduvate da nabliudavate.
Shtot v bagajnoto na avtobusa se symnqvam
da se syberat nqkolko kolela.
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Сря Ное 12, 2003 12:30 pm

Веднъж един пич от форума ми каза как той превозва колело с влак:качва се на последния вагон,от последната врата заедно с байка си.Най-отзад на последния вагон има 2 врати-та той си вързва колелото там и си сяда в последното купе,за да го държи под око.Виж,забравих какъв билет му купува в този случай.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Сря Ное 12, 2003 1:27 pm

Mersi na vsi4ki :)
Shte se vazpolzvam ot savetite Vi
:D:D

"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOTuKATA » Чет Ное 13, 2003 11:34 pm

mi vse pak i az da kaja kakvoto znam.prez lqtoto mi se xode6e na vratza s kolelo ta da probvam vra4anskiq balkan i otivam az na garata da proverq kak stoqt ne6tata s cenite.otivam pri bagajno otdelenie i ne me pitaxa za tejesta na koleloto ami za kolko pari go ocenqvam i az razbira se pomislix 4e me pitat za kolko sum go vzel.zakraglix na 500 lv:8D:i te mi kazaxa 4e trqbva da dam 50 v za nego!izvednuj mi stana mnogo gadno.te mi obqsnixa 4e vsastnost po tozi na4in si go zastraxova6 i 4e ako stane ne6to s nego ste ti izplatqt 500lv.togava kazax 4e koleloto mi stryva 10lv:8D:ama te kazaxa 4e minimuma e 50lv za kolelo i az kazax 4e e tam nqkade togava mi otvarnaxa 4e cenata e 4.50.ama na mene ne mis e davaxa 10 lv za otivane i vra6tane(i to samo za 5 dena)razbiram da bqx cqlo lqto ama ne!
otidox sam i si prekarax tapo:xx(:.btw moje da se patyva samo s obedniq vlak stoto samo toi ima tovaren vagon!aide 4ao
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Чет Ное 13, 2003 11:46 pm

Хм... я пак обясни, че нещо не вдянах... 50 лева, или 4,50?

Ride fast, yet ride smart!
:}):;)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот screamBoy » Пет Ное 14, 2003 12:07 am

~10% ot obqwenata stojnost
ako go zastrahowash za 2000lw shte platish 180lw za bilet qwno
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Jacket » Пет Ное 14, 2003 12:19 am

Е ако им кажа, че струва 3000 и им дам 300 лева и после (по незнайни обстоятелства :)) колелото изчезне, какво ще получа като обезщетение? Абе изобщо пише ли го това някъде черно на бяло (или бяло на черно за любителите на css като мене :))?

Ride fast, yet ride smart!
:}):;)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот MOTuKATA » Пет Ное 14, 2003 8:17 am

jack-scream pravilno ti obqsni za 10-te procenta!ako dade6 300lv go zastraxova6 po tozi na4in i ako iz4ezne ste ti dadat 3000lv.ama ako ima nqkakva povreda ot patyvaneto nadali ste ti dadat ne6to;)
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Parise » Пет Ное 14, 2003 5:33 pm

mi ima i o6te edin variant. az sam ot ruse i kogato patuvame s moite priateli nikoga ne pla6tame bilet za kolelo.patuval sam do tarnovo,sofiq i kade li ne.ma4ina e ledniq.ka4va6 se s koleloto i kogato doide konduktora mukazva6 4e ne znae6 kak stoqt ne6tata.i toi ti kazva da plati6 globa v 2en razmer.i ti mu kazva6 4e se vra6ta6 ot sastezaniei li izmislq6 ne6to pravdoopdobno.i mu kazva6 4e nqma6 pari
a sa ti e ostanali samo 1-2-3(spored broq na horata koito ste sqtatte
i ne mu davaite pove4e ot 2 maximum 3 lv )sabirate i go podkupvate
toi vzema parite i vsi4ko svar6va do tuk.:^:
Parise
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 1:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот T_R_I_A_L » Съб Ное 15, 2003 8:36 pm

az prez septemvri xodix do tarnovo s reis s edin frend
i nqma6e nikvi problemi
pla6ta6 10 kinta i se vozi6 itebe si i kolelotosamo trqbva da svali6 prednata guma kato go vkara6 v bagajnoto na reisa a i tam kato pristigne sedi doakto ne slezne6 i ne se orpavi6 a ne da se pritesnqva6 dali nqma da tragne vlaka ;)
T_R_I_A_L
 
Мнения: 53
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Ное 01, 2002 12:12 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта