RST GILA T5

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

RST GILA T5

Мнениеот Sky_Knight » Пет Май 13, 2005 12:07 pm

1. Преди няколко дни си взех Спринт Аполон с малко по-добрия монтаж, та той е окичен с гореспоменатата вилка. Не съм я карал още в планината (утре дано :D), но засега се държи учудващо добре... даже много :) И искам да питам, някой ако има някакъв опит или впечатление от вилката, да сподели.

2. О и още нещо - Сега съм с обтегач Acera и си работи перфектно, но понеже командите ми са Alivio, има ли смисъл да сменя и обтегача с Alivio?

3. А и също и зъбчатките - CS-HG30, Altus,има ли смисъл да кача малко класа - DEORE CS-HG50?

Питам, понеже досега винаги съм бил със SRAM 5.0, но поради стечение на обстоятелствата реших да сменя изцяло байка. И нямам никакъв опит с Shimano... пък и не съм им фен ;) най-меко казано... :spin: SRAM RULEZZZ :hbang2::D
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот PzNike » Пет Май 13, 2005 12:45 pm

Я разправи малко за монтажа на колелото?
Много странно ми звучи това което казваш дотук.
Сменял ли си някои части или колелото си беше така в магазина?
Машините които съм виждал В София с РСТ вилка са някакви със следната не особено умна комбинация от части:

Заден дер - Tourney твоя сменян ли е или така си беще Ацера?
Контролите тук са Acera - твойте със сигурност ли са Аливио?
Твоите курбели какви са?
И колко ти излезе машината?

Касетата 7-ца ли е или осмица твоята t.e. HG30 или CS HG30-8i.

впечатления за вилката едва ли ще ти каже някой - Спринт от тази година ги монтират и малко хора са ги пробвали още - така че ти ще си тоя дето ще казва как е :agree:

Аз съм с Ацера обтегач на старото ми Спринт-че и с Ацера контроли - доволен съм от тях, ама не ги тормозя много.

Иначе във форума съм срещал мнения че Sram 5 e на нивото на Аливио класа на Шимано, но нямам лични впечатления.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sky_Knight » Пет Май 13, 2005 12:54 pm

Значи стандартно Спринта беше с обтегач Tourney, но ми сложиха Acera (Трябваше още тогава да го сменя с Аливио, ама на... :banghead:). Командите първоначално бяха комбинарани Ацера, но предишното ми колело си имах ръкохватки Hayes и исках само команди, затова сложиха Аливио.(сигурен съм :) ) Това смених при тях. Иначе от старото ми колело сложих кормилото (Truvativ XR 680 mm) и колчето и седалката.

Касетата е 8мица - именно CS-HG30-8. А курбелите ми са Шимано Dual Sis (Отзад пише FC-TS32)

Като цяло е добро. Излезе ми 410 лв с труда :D Мисля че за ново колело не е хич лошо. А вилката засега е супер :thumbu:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Lam3r40o » Пет Май 13, 2005 7:47 pm

Оооо честито Sky_Knight!А с бачинито ? са случи???Чакам да споделиш малко повече за работата на вилката...
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sky_Knight » Нед Май 15, 2005 4:46 pm

Оказа се че вилката движи много добре :) Даже врътките за Preload бачкат перфектно :D Така, че за безмаслена вилка с 8-9 см ход е перфектна ;)

@Lam3r40o Мерси :I Много съм доволен ;) Иначе бачинито почти цялото отиде при Явката, аз си оставих само кормилото и лостчетата (Hayes :P) Я си напиши мейла, да ти пратя малко снимки да го видиш и да видиш как се поизцапахме (меко казано) вчера ;):bigeyes::D:beer:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Lam3r40o » Нед Май 15, 2005 6:08 pm

Уши за диск има ли?Дали е подходяща за 160mm диск ил ш я разлуфти?Ето и [[email protected]]мейл[/url].
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sky_Knight » Пон Май 16, 2005 8:25 am

Ами не знам честно казано:dunno: Но доколкото знам ти си караш ХС нали? Ако е така, тоя диск ще ти е напълно излишен. Сегашните ми спирачки в комбинация с лостчетата ме хвърлят от колелото (образно казано, защото за мое учудване вилката поема всичко :D) а те са Шимано БРМ-420 или нещо такова.

А и да - има уши за диск :bigmout::D
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Lam3r40o » Пон Май 16, 2005 9:02 am

Диска ми трябва,защото мойте [url=http://www.eshop-gorgona.com/catalog/product_info.php?cPath=31_68_69&products_id=481&osCsid=dfe1d4015a57549e2f91aca421eb8e06]спирачки[/url] много бързо им се изтриват гумичките на калотките и буквално през месец трябва да ги сменям,да не говорим че всеки ден спирачката ми хваща различно.Смених лостчетата с [url=http://www.eshop-gorgona.com/catalog/product_info.php?cPath=31_68_71&products_id=398&osCsid=dfe1d4015a57549e2f91aca421eb8e06]такива[/url] и пак си е същото...Докато Божуто(ни го познааш май),кара с някъд евтин диск и спира горе долу по-добре.Може и някъде другаде да е проблема,но за мен тва е решението.:beer: Чакам снимки на mail-а
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 4 госта