Freeride колело/рамка

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Freeride колело/рамка

Мнениеот velco » Пет Май 13, 2005 12:02 pm

В процес на избор съм на рамка/колело за FR и за момента основните кандидати са:

Tier 1:
Iron Horse 7.x (where x == 3 :))
Kona Stinky
Trek Session 7
Banshee Scream (:boxing::lol::beer:)

Tier 2:
Iron Horse Yakuza Ojiki
Scott Nitrous 20
Giant AC

Интересува ме какви още други рамки/колела си струва да се вземат под внимание.

Също така, лични впечатления от каране на някои от тези рамки.

Също така, интересуват ме и мнения/сравнения за/между тях, дори и не базирани на лични впечатления.

Лично за мен, засега води IH 7.3, макар че цената му май няма да му отреди място в класацията ... :crap:

10x
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пет Май 13, 2005 12:22 pm

ИХ 7.3 mi hareswa... но няма ли да ти е по-изгодно цялото да го вземеш? Май е към 3800лв... говори с TheUndertaker ;)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот marshall__ » Пет Май 13, 2005 12:29 pm

С 3 ръце гласувам за Scream..

Но според мен, щом те притеснява цифрата на IH-а, няма начин да обсъждаш баншито..
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот velco » Пет Май 13, 2005 1:17 pm

[quote="bestbg"]

ИХ 7.3 mi hareswa... но няма ли да ти е по-изгодно цялото да го вземеш? Май е към 3800лв... говори с TheUndertaker ;)
[/quote]

Цяло или рамка зависи от това за колко може от рамката да стане цяло :)

Засега (да отговоря и на marshall__) от рамка Scream е по-евтино отколкото от рамка IH 7.x (според информацията, която имам).
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пет Май 13, 2005 1:47 pm

:offtopic:
Я какво си харесах:P
[url=http://www.bansheebikes.com/bike-scirocco.html]За бъдещото ми колело[/url]:D.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Пет Май 13, 2005 1:52 pm

:offtopic:
Banshee-то е доста привлекателно ...

[img]http://www.mtbgirls.com/images/jessica.jpg[/img]


Ама стига с offtopic-a ... :nono:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Пет Май 13, 2005 2:06 pm

Velco,
Scream-a е за 'ора мнооогоо напред с материала,пак и самата рамка е много напред с материала.Огромни gaps,drops и скоци с попивка измервани с 2-3цифри:D.Никой да не се засяга но това си е екстремна рамка,която за да я използваш на 60% трябва да имаш доста опит и доста смелост....
Аз лично примерно гледам тука един Scott Nitrous 30,който лети бая отвисоко и е целия stock.Няма грам луфт или проблем.Всяка рамка от изброените няма да има проблеми със здравината.
Това означава,според мене,че не лошо да се ориентираш към рамката с най-добър шок и окачване или цяло колело с най-добър монтаж.
Кое точно незнам,само си мисла че и Faith трябва да е кюпа.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Май 13, 2005 2:06 pm

[quote="velco"]

В процес на избор съм на рамка/колело за FR и за момента основните кандидати са:

Tier 1:
Iron Horse 7.x (where x == 3 :))
Kona Stinky
Trek Session 7
Banshee Scream (:boxing::lol::beer:)

Tier 2:
Iron Horse Yakuza Ojiki
Scott Nitrous 20
Giant AC
[/quote]

Като те гледам къде се насочваш, бих ти препоръчал да отпишеш Tier 2.
Относно Tier 1 - IH 7.3 или Scream.
Ако държиш на Tier 2 - Banshee Chaparral.

Но както ги описваш нещата си се насочъл към extreme FR май? :boxing::lol::beer:


[quote="velco"]
Интересува ме какви още други рамки/колела си струва да се вземат под внимание.
[/quote]

гледал ли си Santa Cruz VP Free например?

един ценови диапазон са с Scream (боядисана, не анодизирана).

[quote="velco"]
Също така, лични впечатления от каране на някои от тези рамки.
[/quote]


Scream-a е тежък - моя без шок и вътрешни гуми тежи около 20 кила. със шок ще удари 21+. Върти се обаче като 17 кила - няма никакво сучене на задницата. Ще поствам коментари/снимки/отзиви когато мина на мека задница (който иска градския амортисьор му го давам с автограф срещу една бира :lol::D:8D:).
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот velco » Пет Май 13, 2005 4:16 pm

[quote="koko"]

Velco,
Scream-a е за 'ора мнооогоо напред с материала,пак и самата рамка е много напред с материала.Огромни gaps,drops и скоци с попивка измервани с 2-3цифри:D.Никой да не се засяга но това си е екстремна рамка,която за да я използваш на 60% трябва да имаш доста опит и доста смелост....
[/quote]

Така си е, но аз като доста стар и помъдрял :D нито възнамерявам веднага да се юрна да се мятам от 5м, нито възнамерявам всяка година да си купувам ново колело :D ...
[quote]
Аз лично примерно гледам тука един Scott Nitrous 30,който лети бая отвисоко и е целия stock.
[/quote]

Ако става дума за Nitrous 30 '05, не е лош, още по-малко пък Nitrous 20 :D, и цената им е добра, но [b]засега[/b] са на втори план ...

[quote]
Кое точно незнам,само си мисла че и Faith трябва да е кюпа.
[/quote]


Хмм, Faith 3, може би ...
Продава ли го някой в България ?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Пет Май 13, 2005 4:43 pm

[quote="bikerider"]
Но както ги описваш нещата си се насочъл към extreme FR май? :boxing::lol::beer:
[/quote]

Аха, аха ... :B)::xx(:

[quote]
[quote="velco"]
Интересува ме какви още други рамки/колела си струва да се вземат под внимание.
[/quote]

гледал ли си Santa Cruz VP Free например?
един ценови диапазон са с Scream (боядисана, не анодизирана).
[/quote]

Ще я погледна ...
Също така и Specialized BigHit FSR ...

[quote]
[quote="velco"]
Също така, лични впечатления от каране на някои от тези рамки.
[/quote]


Scream-a е тежък - моя без шок и вътрешни гуми тежи около 20 кила. със шок ще удари 21+.
[/quote]

OUCH !!!
Колко се падат на вилката ?
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пет Май 13, 2005 7:16 pm

колкото тежи Шивър ДЦ ;)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот alcoholyday » Съб Май 14, 2005 8:26 am

[quote="velco"]



Интересува ме какви още други рамки/колела си струва да се вземат под внимание.

[/quote]

cove g-spot?
Think FAST,Ride HARD
alcoholyday
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1630
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 4:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Съб Май 14, 2005 11:34 pm

Кажете нещо за Kona Stinky. Тази рамка е доста популярна на www.mtbr.com и има добър рейтинг, а и попаднах на някои възможности за '04 Kona Stinky за $700 и '04 Kona Stinky Primo за <s>$800</s>$900(framesets), което си е направо steal.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Нед Май 15, 2005 11:53 am

[quote="velco"]

Кажете нещо за Kona Stinky. Тази рамка е доста популярна на www.mtbr.com и има добър рейтинг, а и попаднах на някои възможности за '04 Kona Stinky за $700 и '04 Kona Stinky Primo за <s>$800</s>$900(framesets), което си е направо steal.

[/quote]

Зимааайййй:D:beer::thumb:.
Най-ниската цена на Banshee Chaparal с Fox Vanilla RC която съм виждал беше ~1200$,само за информация.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Пон Май 16, 2005 5:08 pm

[quote="koko"]

[quote="velco"]
'04 Kona Stinky за $700 и '04 Kona Stinky Primo за <s>$800</s>$900(framesets), което си е направо steal.

[/quote]

Зимааайййй:D:beer::thumb:.
Най-ниската цена на Banshee Chaparal с Fox Vanilla RC която съм виждал беше ~1200$,само за информация.
[/quote]

Абе, зимай, зимай, ама имат 18", а на мен ми трябва 17" ...

Чудя се, доколко е гъвкава ценовата политика на Tepe Bike <s>Team</s> Shop (отбелязвам за протокола :D) ..., малко по-надолу и вземам 7.3-ката. :deal::thumb:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Пон Май 16, 2005 5:59 pm

[quote="velco"]
Абе, зимай, зимай, ама имат 18", а на мен ми трябва 17" ...

Чудя се, доколко е гъвкава ценовата политика на Tepe Bike Team ..., малко по-надолу и вземам 7.3-ката. :deal::thumb:
[/quote]

Tepe Bike Team и Tepe Bike Shop са различни неща ... да се отбележи за протокола.
Ако очакваш политика ала БАС ще те разочаровам ....

Други цени за избор:
http://www.ironhorsebikes.it/
http://www.ironhorsebikes.nl/
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот velco » Пон Май 16, 2005 6:26 pm

[quote="TheUndertaker"]
Други цени за избор:
http://www.ironhorsebikes.it/
http://www.ironhorsebikes.nl/
[/quote]

:dunno: Ще се интересувам от цените в EU, когато влезем в EU. :thumb::beer:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Пон Май 16, 2005 11:52 pm

Velco,
този инч дето ти е отгоре трудно ще промени нещата.
Аз минах от 18,5 рамка на 16,5 и доста мерих разни размери и следих разни мм на сайта на Turner.Та разликата от 16,5 до 18,5 в Efective Top Tube Lenght на Turner,Giant18,5-Ram 16,5 :angel2: се мотае около 2см.Ако експониране леко нещата излиза че от 17 до 18" разликата най-вероятно е 1см.Разлики в задния триъгълник 99% сигурен че няма.Самата седалкова тръба може да се .... ако толкова ти е високо.Височината на средното мисла че пак ще е същата...
Според мене стойката върху колелото няма да ти е чувствително различна или в най-лошия случай една къса лапа оправя нещата.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Вто Май 17, 2005 12:02 am

@Admin:
За раздела "Връзки" - http://www.transitionbikes.com/

и рамка трепач http://www.transitionbikes.com/DirtBag.cfm
:thumb:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Май 17, 2005 12:50 pm

[quote="koko"]

Velco,
Scream-a е за 'ора мнооогоо напред с материала,пак и самата рамка е много напред с материала.Огромни gaps,drops и скоци с попивка измервани с 2-3цифри:D.
[/quote]


Koko, не се засягам, но говориш малко глиупости. Scream-а е на първо място за хора които го искат. Толкова. `ората дето са напред с материала се казват професионалисти. Иди кажи на Банши това дето сега го каза, че Scream-a e САМО за еди-какви-си-хора, ама не се обиждай от смеха им.

[quote="koko"]
Никой да не се засяга но това си е екстремна рамка,която за да я използваш на 60% трябва да имаш доста опит и доста смелост....
[/quote]


Да беше избрал някакъв по-правдоподобен процент, да речем 63.7%? Демек трябва да се кара всичко друго, но не Scream, докато стигнеш заветните 60% :emlaugh:, и чак тогава човек е достоен за Scream? Не се излагай - рамките се карат, с тях не се мерят пишки.

Плюс това, ако си мислиш, че със Scream само се дропи се лъжеш жестоко. Рамката има настройка за дропове, фрийрайд или бърз DH и мога да ти кажа, че определено е измислена адски добре в това отношение.
Не знам защо си останал с впечатление, че със Scream само се дропи, може би защото по филмите показват само дропове? Айде малко по-сериозно.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Вто Май 17, 2005 1:05 pm

[quote="koko"]

Velco,
този инч дето ти е отгоре трудно ще промени нещата.
Аз минах от 18,5 рамка на 16,5 и доста мерих разни размери и следих разни мм на сайта на Turner.Та разликата от 16,5 до 18,5 в Efective Top Tube Lenght на Turner,Giant18,5-Ram 16,5 :angel2: се мотае около 2см.Ако експониране леко нещата излиза че от 17 до 18" разликата най-вероятно е 1см.Разлики в задния триъгълник 99% сигурен че няма.Самата седалкова тръба може да се .... ако толкова ти е високо.Височината на средното мисла че пак ще е същата...
Според мене стойката върху колелото няма да ти е чувствително различна или в най-лошия случай една къса лапа оправя нещата.

[/quote]


2 сантиметра никак, ама никак не са малко. Дължината на лапата не е панацея, както отбелязах с къса лапа има някои малко неприятни моменти, които се усещат само с каране. Плюс това държа на това което казах, щото го казвам от личен опит - по-добре е лапата да се удължава и колчето на седалката да се вдига - ако говорим за екстремно каране. Важното е кормилото да ти е добре като reach и лапата да е в рамките на 40-70мм. Аз по това съдя дали една FR рамка е подбрана добре.

Изобщо - става ли дума за екстремно каране - закръглява се надолу. Става ли дума за въртене - закръглява се нагоре. Аз поне така избирам рамки.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот koko » Вто Май 17, 2005 2:30 pm

Не ми се четат наново стари неща из сайта на Banshee.За Scream-a,моля те не поправяй Banshee в някои отношения,като предназначение и масивност на изработка.Мда и Scream-a не е нужен на много хора просто защото е Екстремна рамка и не всеки е Bender,образно казано.Ако някой който не кара супер яко си го зима,просто така защото иска, е позьор.Добре става и за други неща освен дропене-някой спори ли;).Тея 60% са за онагледяване-като можеш дай по-точен % с аргулентация:spin:.Айде стига с Фенски спорове;)
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Вто Май 17, 2005 2:36 pm

Предлагам да не задълбочаваме спора, още повече, че на този етап той е по-скоре теоретичен, тъй като Scream ми излиза от ценовия диапазон, все пак цяло колело трябва да сглобя.

Така че, top contenders:
IH 7.3
Transition DirtBag
:dunno::banghead:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Май 17, 2005 3:32 pm

@koko: Не знаех че трябва да мога да покривам X % от възможностите на очила за плуване Speedo, за да получа одобрението и разрешението на околните да плувам с тях. Ами ако още не мога, а искам да покрия заветния норматив X? Кво да плувам с очила от 4 лева докато го покрия, така ли? Не е ли по-просто да си взема Speedo и да се уча с тях? Я помисли пак...
Момента с цената е ясен - в България всички хора които са със по-скъпи рамки от масата карачи са позьори и не могат да карат. Това съм го разбрал отдавна, но вече ми писна да се смея и не обръщам внимание на тия (peep).

Това с позьорството няма да го коментирам задълбочено - несериозно е. Не би могъл да кажеш кой може и кой не може да кара, само заради това какво си е купил или иска да купи, нито можеш да кажеш на някого - "бе недей тази рамка, ти не си още за нея"... забавно е не мислиш ли?


Edit: присъединявам се към Велко и спирам офтопика. Не ми се спори за такива (peep) неща.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marshall__ » Вто Май 17, 2005 3:38 pm

[quote="velco"]


.. да отговоря и на marshall__ - от рамка Scream е по-евтино отколкото от рамка IH 7.x..
[/quote]


[quote="velco"]


.. Scream ми излиза от ценовия диапазон....

Така че, top contenders:
IH 7.3
Transition DirtBag
[/quote]


:beer:

.... не исках тогава да ти отговарям, ето, че ти сам го разбра.. :D
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот velco » Вто Май 17, 2005 3:56 pm

[quote="marshall__"]
[quote="velco"]
.. Scream ми излиза от ценовия диапазон....

Така че, top contenders:
IH 7.3
Transition DirtBag
[/quote]

:beer:
.... не исках тогава да ти отговарям, ето, че ти сам го разбра.. :D
[/quote]

Ама не се срамувай да постваш, нЕма лошо да за кажеш "абе, пич, нещо си се объркал за цените" :thumb::beer:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот marshall__ » Вто Май 17, 2005 4:09 pm

Хохоо, всичко друго, но не и да се срамувам.. :D Да си имаме уважението.. :deal:

Успех в покупката, аз лично те съветвам нещо на кобилици да вземеш. Всепак по-ЕФ ЕР колело искаш..

:beer:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот bikerider » Вто Май 17, 2005 5:06 pm

[quote="velco"]

Предлагам да не задълбочаваме спора, още повече, че на този етап той е по-скоре теоретичен, тъй като Scream ми излиза от ценовия диапазон, все пак цяло колело трябва да сглобя.

Така че, top contenders:
IH 7.3
Transition DirtBag
:dunno::banghead:
[/quote]


Аз гласувам за IH 7.3:
1. Има по-голям standover следователно ще ти е по-спокойно за некои части от тялото.
2. Задницата е монолитна и няма движение на seatstay спрямо chainstay, тоест би трябвало да е по-здрава от тази на МръснатаЧанта.
3. Задницата на IH7.3 не се движи около една точка, нещо което прави хода на задната ос елиптичен за разлика отколкото с една точка. Също така мисля, че ще въртиш по-лесно със железния кон, защото main pivot-а на МръснатаЧанта е доста ниско над средното и няма да е над линията на веригата при (да кажем) плоча с 36 зъба, тоест опъна на веригата ще се стреми да сгъва задницата.

Държа да уточня, че не знам цените на колелата, затова игнорирам този фактор и коментирам само това което има отношение към карането.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот koko » Вто Май 17, 2005 7:35 pm

Спирам с offtopic-a само да отбележа че DirtBag не
е уместно да се превежда буквално,а по скоро нещо като превода на DoucheBag.
Bikerider,
На 100% съм съгласен,че всеки трябва да си кара каквото иска,исках да се мисли върху това какво е уместно и се припокрива максимално с възможностите на карача,нищо повече.
Не съм си и помислял да говора,че едикойси неможе да кара,още по-малко нещо за тебе...:beer:.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Вто Май 17, 2005 9:21 pm

Вземам съображенията ти с най-голямо внимание :D

[quote="bikerider"]
Аз гласувам за IH 7.3:
1. Има по-голям standover следователно ще ти е по-спокойно за некои части от тялото.
[/quote]

ОК, макар че не ми се струва риска да е различен при двете рамки.

[quote]
2. Задницата е монолитна и няма движение на seatstay спрямо chainstay, тоест би трябвало да е по-здрава от тази на МръснатаЧанта.
[/quote]

Съгласен съм и с това. Все пак трябва да се отбележи, че:
a) аз едва ли съм/ще стана най-големия аграр в историята на Transition Bikes и едва ли ще достигна нивото на Kevin и Kyle (http://www.transitionbikes.com/Gallery.cfm)

b) общото мнение от форумите и review-тата на www.mtbr.com е, че DirtBag е rock-solid.

c) и най-сериозния аргумент http://www.transitionbikes.com/CrashReplacement.cfm с други думи, ако си счупя задния "триъгълник", за $175+транспорт в една посока ще ми го заменят, независимо как и защо съм го счупил, цитирам, "for any reason (and we really do mean "any" reason)" :D :bowdown:

Имам предвид, че с такава гаранция производителите просто са сигурни в качеството на продукта си.

[quote]
3. Задницата на IH7.3 не се движи около една точка, нещо което прави хода на задната ос елиптичен за разлика отколкото с една точка.
[/quote]

Тука няма какво да се спори.

[quote]
Също така мисля, че ще въртиш по-лесно със железния кон, защото main pivot-а на МръснатаЧанта е доста ниско над средното и няма да е над линията на веригата при (да кажем) плоча с 36 зъба, тоест опъна на веригата ще се стреми да сгъва задницата.
[/quote]


Разчитам на шока, които е Romic D, с "Reactor Valve Technology" (хехе).

[quote]
Държа да уточня, че не знам цените на колелата, затова игнорирам този фактор и коментирам само това което има отношение към карането.
[/quote]


Така, цените също не са без значение (;)). Действително IH 7.3 е на доста добра за Европа цена, но пак не може да конкурира DirtBag при цена на frame+shock $959. Нещо повече, възможно е да се купи frame+shock+fork директно от Transition Bikes, например

Frame w/Romic Shock & 05 Marzocchi Z1 FR 1 150mm $1,469
Frame w/Romic Shock & 05 Marzocchi 66RC 170mm $1,539

Което води до следващия въпрос - коя вилка да избера. Вариантите са тук http://www.transitionbikes.com/DirtBag_Pricing.cfm .
Аз определено искам еднокоронна вилка с минимум 150мм ход. Marzocchi 66RC за съжаление я изключвам защото няма промяна на хода, а аз определено искам И да въртя с този байк, макар и със зор :D. Така че остават:

05 Marzocchi Z1 FR 1 (заради ETA)
05 Manitou Sherman Firefly (заради SPV и RapidTravel II)

от които засега клоня към Manitou, заради повечето "екстри" :D

Comments welcome? :thumb:

PS. IH 7.3 е със Manitou Stance Flow, която нещо не ме впечатлява на фона на горните две :dunno:.

Дано не съм написал куп глупости ... :P
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта