2004 MARZOCCHI EXR PRO vs ROCK SHOX PILOT SL

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

2004 MARZOCCHI EXR PRO vs ROCK SHOX PILOT SL

Мнениеот 21 » Пет Май 13, 2005 11:59 am

Koe ot dvete spored vas e po-dobro???.Marzocchito moga da go vnesa za 473lv. a PILOT SL go ima v BAS za 450lv.Karam DH i ot vreme na vreme XC.no osnovno DH.predvaritelno blagodaria!!!
21
 
Мнения: 175
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 7:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пет Май 13, 2005 12:07 pm

[quote="21"]


Karam DH ... osnovno DH
[/quote]


:crazy:
Интересно избор.
За тия пари caspar продава Marzocchi Drop-Off 3, а ако искаш нова, във Веломания е 600. Само че каква ти е рамката, щото може и да не издържи такава вилка, иначе определено е по-добър избор за ДХ отколкото ЕХР или Pilot, който са ХС вилки.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот layne » Пет Май 13, 2005 12:44 pm

spored men Marzocchito e po-dobro!
Az do skoro karah EXR PRO i bqh IZKLIU4ITELNO dovolen!
Не е толкова яко да караш , колкото гадно е да не караш!
"Всичко е консуматив!"
www.ram-bikes.com
layne
 
Мнения: 865
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 8:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 21 » Пет Май 13, 2005 7:03 pm

Ami ramkata mi e ram fr-2003,no v bas mi kazaha 4e niama da izdarji dvukoronna.Ne obi4am polzvni vilki,a za 600 lv. 6te si vnesa nov PSylo SL.niakoi ima li predstava kolko struva v balgaria marzocchi exr pro 2004?
a tova marzocchi ima li rebaund?
21
 
Мнения: 175
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 7:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пет Май 13, 2005 7:14 pm

Еми значи според мен е по-добре да се насочиш към Z1 или АМ сериите. По-скъпи са, ама и по-здрави и по-подходящи за екстремно каране. Може и Psylo ако харесваш Rock Shox. А този РАМ найстина не е най-подходящата рамка за двукоронна вилка:D.
Иначе ЕХR-а има rebound:), само че според сайта на Marzocchi няма настройка на него. Тоест можеш да го регулираш като сменяш маслото.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот velco » Пет Май 13, 2005 7:56 pm

Ми те пружините винаги си имат rebound, та затова вилките/шоковете имат rebound damping. :pimp:
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Windstream » Съб Май 14, 2005 6:08 am

@21
Ram FR ако не е 2005 го отпиши за спускания, просто не е проектирана за такива натоварвания (има си Ram DH за целта). Вилките пък съвсем не стават за спускане, както каза F1-MAN те са правени за XC/AM и всякаква друга употреба би се смятала от производителя и продавача за abuse, с всички "приятни" за гаранцията ти последствия.

За да не съм голословен - едната ми вилка е DJ3 '03, хидравликата му е моя измишльотина и работи много по-добре от тази на EXR-a, а като здравина е по-добре от всичко, което жабите някога ще сложат във вилките си (за RS пък съвсем да не говорим). Образно казано вилката е бомбоустойчива, и въпреки това по силно пресечен терен избягвам да засилвам много. Рамката ми между впрочем безпроблемно си носи Boxxer-и всякакви, които както сам знаеш са двукоронни. Сега твоята ситуация - ти ще юркаш надолу вилка предназначена за крос-кънтри, качена на рамка която с висока вилка къса челото, прав ли съм? С какъв акъл кажи ми... аз може и да не съм някой daredevil спускач, но пък за сметка на това съм жив и да чукам на дърво контузии по мен или сериозни повреди по байковете никога не съм имал. Ама защо - щото си знам оборудването и при каране се съобразявам с него. Наскоро в LBS-а един такъв ентусиаст като теб вдигна кръвното на шефа, хукнала ми ти лапетията се прави на скачач с някакъв 80мм-ов Fox :crazy:... И страшното е че такива герой все повече се въдите :xx(:

Обратно по темата (не че целия този ферман не беше де) - ако искаш евтина вилка която безпроблемно да издържа на спускане вземи си някой DJ от 2004 (ама не от BG де), разглоби го, пробий му още по един отвор в стеблата на буталата за горните камера, и после го налей с хубаво мотоциклетно 5wt масло (ниво според теглото и предпочитанията ти). И никакви XC компоненти за надолу!!!
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот 21 » Съб Май 14, 2005 8:26 am

tova za exr pro 2004 go misleh za6toto layne kara s takova na simeonovo dosta divo(po moe mnenie)i vadi dobar hod.i kakva e razlikata mezdu negovata vilka i exr pro 2004?
21
 
Мнения: 175
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 7:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Съб Май 14, 2005 9:48 am

[quote="21"]

tova za exr pro 2004 go misleh za6toto layne kara s takova na simeonovo dosta divo(po moe mnenie)i vadi dobar hod.i kakva e razlikata mezdu negovata vilka i exr pro 2004?
[/quote]


абе то има хора, които и с Judy XC карат бая диво. Но номера според мен поне е да си правиш купона, а не да се правиш на мъж. Да не говорим че EXR-a е със въздушна пружина, което за екстремно каране не става...

PS: Пази си главата с тая рамка, щото са склонни към трошене ;)
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот 21 » Съб Май 14, 2005 4:24 pm

kato kupih ramkata ot bas mi kazaha 4e e dosta zdrava i dosega ne sa imali nito edna stro6ena.a az na tiah im imam viara.:rofl::thumb:
21
 
Мнения: 175
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 7:21 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта