С какво и как да смажа Rock Shox Judy TT?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

С какво и как да смажа Rock Shox Judy TT?

Мнениеот fhristo » Пет Май 13, 2005 8:11 am

Вилката ми е с пружини с еластомер:
http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=530
С какво се смазват този тип вилки? Става ли с така коментирания силиконов спрей Motip зелена опаковка? Или с нещо друго? И освен в Метро къде се продава този спрей?
И къде да го впръсна - просто вдигам маншоните и пръскам тръбите ли?
Кажете щото с цялата си глупост смазах тръбите с няква грес обикновена и сега ми се струва, че вилката не е толкова отзивчива.
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот fhristo » Пет Май 13, 2005 8:14 am

И какво значи семеринги и аз мойта вилка има ли такова нещо?
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот Tupekc » Пет Май 13, 2005 1:50 pm

С плюнка най-яко става! :rofl:
Аватар
Tupekc
 
Мнения: 115
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 11:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот fhristo » Пет Май 13, 2005 1:58 pm

Пробвах и така, ама ефекта е много краткотраен:bawling:
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот lechuga » Пет Май 13, 2005 2:01 pm

[quote="fhristo"]

Вилката ми е с пружини с еластомер:
http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=530
С какво се смазват този тип вилки? Става ли с така коментирания силиконов спрей Motip зелена опаковка? Или с нещо друго? И освен в Метро къде се продава този спрей?
И къде да го впръсна - просто вдигам маншоните и пръскам тръбите ли?
Кажете щото с цялата си глупост смазах тръбите с няква грес обикновена и сега ми се струва, че вилката не е толкова отзивчива.
[/quote]

Имам същата вилка и точно днес я отварях и я смазвах. Не знам твоята на колко време е и как се държи, но моята след 1-2 месеца работа и започна да насича при връщане. Също ми е доста твърда. Та днес я отварях и смазах с някаква грес на валволин, а също и сложих маншони, за да не ми се цапа толкова и първите ми впечатления са, че вилката вече не насича и работи по-добре, даже и мисля, че стана и малко по-мека(но може и да си въобразявам). Иначе си я пръскам често със силиконовия спрей на Мотип и съм доволен от работата му.
[quote="fhristo"]

И какво значи семеринги и аз мойта вилка има ли такова нещо?
[/quote]

Значи там където подпорите влизат в ботушите, има едни черни гумички, с пружина която ги пристяга към подпорите - точно това са семерингите. Съветвам те, когато пръскаш вилката с Мотип(примерно) да внимаваш много с тези пружинки, защото аз не го направих и ми се разтегнаха безвъзвратно.
[quote="fhristo"]

И освен в Метро къде се продава този спрей?
[/quote]

Аз моят съм го купувал от Хит, така че смятам, че в подобни големи магазини ще го има.
Don't worry, be happy!
Аватар
lechuga
 
Мнения: 413
Рейтинг: 1725
Регистриран на: Вто Фев 24, 2004 5:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот anton_k11 » Чет Юни 30, 2005 4:31 pm

И аз имам Judy TT. И моита взе да "насича" като връща. И аз смятам да я разглобя, да я изчистя и да я смажа.
[b]Въпросът ми е какво грес да си взема за да я смажа и от каде. Горе-долу колко струва? [/b]
Аз имам неква, ама ми изглежда много "гъста и лепкава". :eek3: В сервиза Тони ползва някаква по-"рядка".
anton_k11
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 7:48 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Чет Юни 30, 2005 8:45 pm

Oti ne 4etete FAQ.....
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 42 госта