Drag Ontario - монтажи, цени и тн.

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Drag Ontario - монтажи, цени и тн.

Мнениеот Angermeans » Сря Май 11, 2005 3:46 pm

Здравейте.

Тези дни се реших да си взимам байк (не съм карал активно от 3 години) и засега съм се спрял на Drag Ontario.
По принцип като модели ми бяха посочили още Sprint Apolon и Drag Grizzly, но първият май не се предлага с по-висока рамка (аз съм 1.91м висок), а пък вторият не ми допада особено.

Исках да питам имате ли идея на какви цени вървят тези модели в София и с какви монтажи ? Звъннях в главният магазин Веломания и там ми предлагат за 365лв с рамка Drag ALU 7005 T6 (3 различни размера), Shimano Alivio, Xrd Shimano, аеро капли и тн. (не че отбирам кое е качествено и кое не де :D )
Ако можете да ми дадете някакви основни насоки и ми кажете кои магазини да пообиколя ще съм ви благодарен. Не ми трябват кой знае колко добри части, защото ще карам предимно градско/по паркове (чат-пат и планинско де), но все пак ми ще да е нещо стабилно и да не се скапе при първият по-кофти маршрут...

Мерси предварително.

П.С. Ако се сещате за някой друг добър модел байк, който може да ми свърши работа (по-височка рамка, добро съотношение цена/качество, цена до 360-370лв максимум) - предложете.
If I would, could you ?
Angermeans
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 11, 2005 3:11 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bodom » Сря Май 11, 2005 5:05 pm

Ми това което се предлага във веломания за 365лв е "официалната" зглобка. Един приятел наскоро си взе точно това Онтарио. И ето, какво мога да кажа за него:
Няма никакво Alivio по него. Обтегача е Altus. Предния не знам. Командите са комбинирани с лостчетата на спирачките, ама са удобни ( с палчета са ). Ръкохватките са много неудобни. Препоръчвам ти да ги смениш. Кормилото и лапата са ZOOM мисля стават. Вилката е Suntour M5000 (Също може да се смени ако имаш пари за по-добра). Главините са Formula и двете (не знам какви точно). Шините са REMERX Dragon 719. Гумите са TYOGA FACTORY DH 2.1 (Аз карам с такива и мога да кажа, че на вода са ужасни, и са малко тежки). Колчето на седалката също е ZOOM. Педалите са някакви кофти, ама ако теб те устройват и са ти удобни... Рамката е хубава и като цяло колелото е леко. Спирачките са някакви V-Brake-ове, дето не знам кви са, ама работят :)
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот Angermeans » Сря Май 11, 2005 6:59 pm

Мерси за отговора.

Аз днес ходих до Велоцентър Младост и там имаха Ontario също за 365лв. Изглеждаше ми готин, ама за съжаление не съм разбирач и не успях да разбера какви са отделните части, но съм почти сигурен, че монтажът е същият като при Веломания.
Направи ми впечатление грайферът на гумите, те май са си предназначени почти само за планини, ако караш повечко по асфалта не се ли изтъркват бързо ?

П.С. bodom -> Children of Bodom ? :hbang2:
:D
If I would, could you ?
Angermeans
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 11, 2005 3:11 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bodom » Сря Май 11, 2005 9:49 pm

@Angermeans: Еххх, разобличи ме :hbang2:
Ами гумите наистина са си за спускане и по асфалт, не само че се износват бързо, ами и се върти по-мъчно. На моите един месец каране (предимно по асфалт) си им личи на грайфера:xx(: И пак ще повторя - тия гуми на мокър асфалт хич не се държат!!!:nono: Имам две падания заради тях.:irked:
А компонентите са такива каквито ти казах. И - да това във Велоцентъра в младост трябва да е същото като във Веломания.

П.С. Ти си първият, който се досети за произхода на ник-нейма ми :beer:
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот halcor » Чет Май 12, 2005 8:16 am

[quote="bodom"]
П.С. Ти си първият, който се досети за произхода на ник-нейма ми :beer:
[/quote]

Да бе, просто старите металурзи не са се обадили :beer:
Аватар
halcor
 
Мнения: 1241
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 24, 2002 12:54 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот PzNike » Чет Май 12, 2005 12:41 pm

Онтариото е добра машина, ама има какво още да се желае, особено ако може да си позволиш да дадеш още малко пари.
Значи и според мен е добре да му се смени вилката поне със Сънтур XC-60, задния дерейльор също може малко да се ъпгрейдне.
Ама във Веломания май не са много фенове да сменят части (особено вилки).
Ако пробваш да ги убеждаваш Веломан-ци един добър вариант е да си избереш Онтарио Тийм и да пробваш да ги убедиш да ти сменят предния диск с V-Brake, ако цената с диска ти е висока. Така ще се получи по-добро колело от обикновеното Онтарио с най-малко промени. (+тва може да си оставиш предната главина за диск и ако решиш - пак да си сложиш по-нататък) Само трябва да се види все пак дали предната капла става за V-brake, ама предполагам че ще е еднаква със задната, а тя става.
И трябва да питаш дали има Тийм с голям размер на рамката, щото за теб и това е важно, а аз не съм сигурен по въпроса.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bodom » Чет Май 12, 2005 12:47 pm

Една приятелка си купи Drag Devil от Веломания и при покупката и upgrade-наха вилката на M5000 от твърда. Така, че явно може... (ама не знам подробности около случая)
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Май 12, 2005 12:51 pm

[quote="PzNike"]

Онтариото е добра машина, ама има какво още да се желае, особено ако може да си позволиш да дадеш още малко пари.
Значи и според мен е добре да му се смени вилката поне със Сънтур XC-60, задния дерейльор също може малко да се ъпгрейдне.
Ама във Веломания май не са много фенове да сменят части (особено вилки).
Ако пробваш да ги убеждаваш Веломан-ци един добър вариант е да си избереш Онтарио Тийм и да пробваш да ги убедиш да ти сменят предния диск с V-Brake, ако цената с диска ти е висока. Така ще се получи по-добро колело от обикновеното Онтарио с най-малко промени. (+тва може да си оставиш предната главина за диск и ако решиш - пак да си сложиш по-нататък) Само трябва да се види все пак дали предната капла става за V-brake, ама предполагам че ще е еднаква със задната, а тя става.
И трябва да питаш дали има Тийм с голям размер на рамката, щото за теб и това е важно, а аз не съм сигурен по въпроса.
[/quote]

Каплите са различни и предната не е за V-брейк. Поне моето колело беше така.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Bodom » Чет Май 12, 2005 1:01 pm

Сега май не правят така. Аз си купих Climber преди месец и е със две еднакви шини - REMERX Dragon 719 за V-Brake (отпред съм с диск). Наскоро приятел си взе Ontario и е с абсолютно същите шини.
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот PzNike » Чет Май 12, 2005 1:02 pm

Еми значи - може да пробваш на Онтариото да смениш все пак вилката + примерно заден дер. Ацера и да видиш каква цена да ти предложат и дали ще стане.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Bodom » Чет Май 12, 2005 1:10 pm

Че какво му е на Altus-а ? Аз си мисля че може като начало да си кара с него. А знаете ли максимума като ход на вилката, който може да поеме Ontario-то ?
Аватар
Bodom
 
Мнения: 484
Рейтинг: 1722
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:01 am
Местоположение: София

Мнениеот PzNike » Чет Май 12, 2005 1:21 pm

аве алтуса си е добър, ма ацерата си е по-добра :^:
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта