volkano;drop off tripple;

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

volkano;drop off tripple;

Мнениеот Royal Army » Пет Май 06, 2005 4:52 pm

interesyva me nqkoi koito e karal nqkoq ot 2-te da spodeli davolen li e ot rabotata, zdravinata itn...
Royal Army
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 11:46 am

Мнениеот Zozka » Пет Май 06, 2005 5:31 pm

Волканото не съм го карал, но съм го вдигал :^: и не ми и трябва да го карам хаха. В момента карам Дроп Офф-а и ако не беше бъгава щеше да е вилката Номер 1, първо тежи срамно малко, второ много по-стабилна е от еднокоронните и работи добре /за SSV де/. Има едно НО: не знам къде точно им е проблема на всичките тия вилки, ама нещо вътре блъска ужасно в началото на хода, предполагам са пружините за SAG-a. В тази връзка бих питал bikerider дали има идея за какво става на въпрос и ако да, дали е поправимо :beer:. Толкова от мен
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот bestbg » Пет Май 06, 2005 5:43 pm

Днес пробвах едно Дроп Оф-че (и преди бях карал) а и ДНМ съм пробвал , о Дроп ОФФ-а работи много по-добре (лично аз ако имам 400-500лв ) него бих взел ;).... но найистина ми направи впечатление че има нещо като притропване...
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот tailor » Пет Май 06, 2005 6:05 pm

[quote="Zozka"]

Волканото не съм го карал, но съм го вдигал :^: и не ми и трябва да го карам хаха. В момента карам Дроп Офф-а и ако не беше бъгава щеше да е вилката Номер 1, първо тежи срамно малко, второ много по-стабилна е от еднокоронните и работи добре /за SSV де/. Има едно НО: не знам къде точно им е проблема на всичките тия вилки, ама нещо вътре блъска ужасно в началото на хода, предполагам са пружините за SAG-a. В тази връзка бих питал bikerider дали има идея за какво става на въпрос и ако да, дали е поправимо :beer:. Толкова от мен
[/quote]
в горната част има една прастмасова втулка, която според technical department на Marzocchi, трябва да е малко по-дълга.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Zozka » Пет Май 06, 2005 6:07 pm

[quote="tailor"]

[quote="Zozka"]

Волканото не съм го карал, но съм го вдигал :^: и не ми и трябва да го карам хаха. В момента карам Дроп Офф-а и ако не беше бъгава щеше да е вилката Номер 1, първо тежи срамно малко, второ много по-стабилна е от еднокоронните и работи добре /за SSV де/. Има едно НО: не знам къде точно им е проблема на всичките тия вилки, ама нещо вътре блъска ужасно в началото на хода, предполагам са пружините за SAG-a. В тази връзка бих питал bikerider дали има идея за какво става на въпрос и ако да, дали е поправимо :beer:. Толкова от мен
[/quote]
в горната част има една прастмасова втулка, която според technical department на Marzocchi, трябва да е малко по-дълга.
[/quote]


:bigeyes::bigeyes: имаш още една бира от мен!!!:beer::beer::beer:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот RaveUnit » Съб Май 07, 2005 7:29 pm

доволен съм от [Z1DO3ple] само дето ми връща малко бавно с масло [Valvoline 5W] а не успявам да си намеря [2.5W]
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот Royal Army » Съб Май 07, 2005 7:42 pm

a dali volkano-to e po zdravo. i dropp off-a ne e sus os. puk i az tursq vilka za qko ru4kane ... a ako namerq o6te 250 lv. da si vzema li boxxer race ???
Royal Army
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 11:46 am

Мнениеот DeMoN » Съб Май 07, 2005 7:55 pm

Daaaaaaaaaaaa:beer::beer::beer::drunk:.Ili shto pyk ne widish v e-bay za neshto staro. Makar che pike e mnoo po dobra za gradsko i xc. Boxxer-a samo ako shte karash DH/FR.
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Нед Май 08, 2005 3:55 am

[quote="Royal Army"]

a dali volkano-to e po zdravo. i dropp off-a ne e sus os. puk i az tursq vilka za qko ru4kane ... a ako namerq o6te 250 lv. da si vzema li boxxer race ???
[/quote]


ами проблемът ти е че не знаеш какво търсиш, забрави за боксер автобус, големо дЪрво е :^:. Волканът също не пада по-ниско. определено ти препоръчвам да се насочиш към Marzocchi :D
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот Zozka » Нед Май 08, 2005 3:58 am

[quote="RaveUnit"]

доволен съм от [Z1DO3ple] само дето ми връща малко бавно с масло [Valvoline 5W] а не успявам да си намеря [2.5W]
[/quote]


кфи са тия масла 2.5 бре батка, моята я карам с 7.5 синтетично марзочивско и спи, номера е некаф рибаунд да има все пак, то иначе няма смисъл от толкова ход...:beer:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот Royal Army » Нед Май 08, 2005 12:39 pm

tursq zdrava vilka, s dostatu4no hod, za fr - dropove i skokove. e 6te q karam i dh de;durja mnogo da e zdrava.e i poneje sum 65 kila e dobre da ne e prekaleno tejka;
Royal Army
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 11:46 am

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Май 08, 2005 12:49 pm

[quote="Royal Army"]

tursq zdrava vilka, s dostatu4no hod, za fr - dropove i skokove. e 6te q karam i dh de;durja mnogo da e zdrava.e i poneje sum 65 kila e dobre da ne e prekaleno tejka;
[/quote]


другият добър вариянт е Marzocchi JrT
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот RaveUnit » Нед Май 08, 2005 5:18 pm

[Zozka] а от стадиона ли такова масло ? и колко струва литъра ? по спомен оригиналното марцокивско беше още по-бавно
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот layne » Нед Май 08, 2005 7:50 pm

[quote="Zozka"]

[quote="Royal Army"]

a dali volkano-to e po zdravo. i dropp off-a ne e sus os. puk i az tursq vilka za qko ru4kane ... a ako namerq o6te 250 lv. da si vzema li boxxer race ???
[/quote]


ами проблемът ти е че не знаеш какво търсиш, забрави за боксер автобус, големо дЪрво е :^:. Волканът също не пада по-ниско. определено ти препоръчвам да се насочиш към Marzocchi :D
[/quote]

A be batence kak moe da kaje6 za BoXXer-a 4e e darvo tva e svetovno priznata vilka za spuskane!!!Vsi4ki ot svetovniq elit sa minali prez taq vilka!!!
Не е толкова яко да караш , колкото гадно е да не караш!
"Всичко е консуматив!"
www.ram-bikes.com
layne
 
Мнения: 865
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 8:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Май 08, 2005 8:11 pm

[quote="layne"]

[quote="Zozka"]

[quote="Royal Army"]

a dali volkano-to e po zdravo. i dropp off-a ne e sus os. puk i az tursq vilka za qko ru4kane ... a ako namerq o6te 250 lv. da si vzema li boxxer race ???
[/quote]


ами проблемът ти е че не знаеш какво търсиш, забрави за боксер автобус, големо дЪрво е :^:. Волканът също не пада по-ниско. определено ти препоръчвам да се насочиш към Marzocchi :D
[/quote]

A be batence kak moe da kaje6 za BoXXer-a 4e e darvo tva e svetovno priznata vilka za spuskane!!!Vsi4ki ot svetovniq elit sa minali prez taq vilka!!!
[/quote]


Boxxer race вобще не става в сравнение с повечето марцокита в тоя клас
Тийм и ВЦ вече са съвсем друго нещо
@RaveUnit в БФПК има Motorex Fork Oil
нямам представа обаче колко дават литъра
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот WrathChild » Пон Май 09, 2005 9:08 am

@Royal Army
То като ще е вилка и за каране и за млатене вземи си направо Marzocchi Z150...
CrMo 32мм подпори, 150мм ход, 20мм ос >>> определено е по-добре от PINCHER RACE:D
Sometimes the same is different but mostly it's the same.
Аватар
WrathChild
 
Мнения: 1193
Рейтинг: 1711
Регистриран на: Сря Ное 10, 2004 10:58 am
Местоположение: България

Мнениеот bikerider » Пон Май 09, 2005 10:28 am

[quote="Zozka"]

Волканото не съм го карал, но съм го вдигал :^: и не ми и трябва да го карам хаха. В момента карам Дроп Офф-а и ако не беше бъгава щеше да е вилката Номер 1, първо тежи срамно малко, второ много по-стабилна е от еднокоронните и работи добре /за SSV де/. Има едно НО: не знам къде точно им е проблема на всичките тия вилки, ама нещо вътре блъска ужасно в началото на хода, предполагам са пружините за SAG-a. В тази връзка бих питал bikerider дали има идея за какво става на въпрос и ако да, дали е поправимо :beer:. Толкова от мен
[/quote]


Опаа, късно го видях. tailor e прав, има нужда от една-две preload-шайби още или по-дълга втулка. с шайби като че ли да е по-лесно май?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Май 09, 2005 10:31 am

[quote="Royal Army"]

interesyva me nqkoi koito e karal nqkoq ot 2-te da spodeli davolen li e ot rabotata, zdravinata itn...
[/quote]


Волканото има невероятно малък интервал на профилактика. Трябва специална грес за да работи хубаво и да не се влияе от студ (@Shady: да, такава грес съм ти сложил ;):D). Хидравликата му е елементарна (да не кажа примитивна) и разчита на въздушно противоналягане (високо при това) за да не bottom-ва. въдушната камера е отделена от маслото с движеща се част (floating piston), която трябва да е хубаво смазана и след време започва да запецва, което рязко влошава качеството на хода.


Dropoff е вилка от съвсем друго ниво - всичко е потопено в масло. Има си кусури и тя (SSV), но се оправят (почти) с подходящ тунинг на пружини и ниво/вискозитет на масло според теглото и стила на човека. Категорично ти препоръчвам dropoff.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Zozka » Пон Май 09, 2005 11:09 am

[quote="bikerider"]

[quote="Zozka"]

Волканото не съм го карал, но съм го вдигал :^: и не ми и трябва да го карам хаха. В момента карам Дроп Офф-а и ако не беше бъгава щеше да е вилката Номер 1, първо тежи срамно малко, второ много по-стабилна е от еднокоронните и работи добре /за SSV де/. Има едно НО: не знам къде точно им е проблема на всичките тия вилки, ама нещо вътре блъска ужасно в началото на хода, предполагам са пружините за SAG-a. В тази връзка бих питал bikerider дали има идея за какво става на въпрос и ако да, дали е поправимо :beer:. Толкова от мен
[/quote]


Опаа, късно го видях. tailor e прав, има нужда от една-две preload-шайби
[/quote]


те предполагам идват и в двете подпори най-отгоре, или :I
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот marshall__ » Пон Май 09, 2005 1:09 pm

[quote="Zozka"]


забрави за боксер автобус, големо дЪрво е :^:. .. определено ти препоръчвам да се насочиш към Marzocchi :D
[/quote]


@Zozka - евалата батка, издигна ми се в очите :thumb: :peace::beer::beer:

Marzocchi рулират :D:agree:

@Royal Army - в действителност, ако ти трябва здрава вилка, отпиши "рок шЛиокс" от класацията..
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот C_Mo » Пон Май 09, 2005 1:27 pm

[quote="marshall__"]

[quote="Zozka"]


забрави за боксер автобус, големо дЪрво е :^:. .. определено ти препоръчвам да се насочиш към Marzocchi :D
[/quote]


@Zozka - евалата батка, издигна ми се в очите :thumb: :peace::beer::beer:

Marzocchi рулират :D:agree:

@Royal Army - в действителност, ако ти трябва здрава вилка, отпиши "рок шЛиокс" от класацията..
[/quote]


И базираш това твърдение на?

JrT, DO3 и Race са вилки от един същ клас ако говорим за работа... могат да се направят да работят задоволително. Ако искаш по-добра работа насочи се към по-високи модели.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот marshall__ » Пон Май 09, 2005 1:34 pm

[quote="C_Mo"]

И базираш това твърдение на?

[/quote]


Ами наистина от личен опит. Не мисля, че е нужно да описвам точно какво/как/защо, но щом съм го казал, мога и да го докажа :D. И не мисля, че 1.4мм са достатъчни за здравината на един ботуш на ДХ и ЕФ ЕР вилка (визирам боксера). Това е което имам да кажа.. Нищо лично разбира се.. :peace:

:beer:

п.п. Ест. не се опитвам да кажа, че дроп оф-а е по- като работа от боксера, съвсем друго имаш в предвид. Дори не говоря за конкретни модели...
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот bikerider » Вто Май 10, 2005 11:44 am

[quote="Zozka"]

[quote="bikerider"]

[quote="Zozka"]

Волканото не съм го карал, но съм го вдигал :^: и не ми и трябва да го карам хаха. В момента карам Дроп Офф-а и ако не беше бъгава щеше да е вилката Номер 1, първо тежи срамно малко, второ много по-стабилна е от еднокоронните и работи добре /за SSV де/. Има едно НО: не знам къде точно им е проблема на всичките тия вилки, ама нещо вътре блъска ужасно в началото на хода, предполагам са пружините за SAG-a. В тази връзка бих питал bikerider дали има идея за какво става на въпрос и ако да, дали е поправимо :beer:. Толкова от мен
[/quote]


Опаа, късно го видях. tailor e прав, има нужда от една-две preload-шайби
[/quote]


те предполагам идват и в двете подпори най-отгоре, или :I
[/quote]


ахъм. може и между пружините - тая вилка бие всички рекорди за брой пружини на крак ;):D:8D::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 40 госта