Бъдещо колело?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Бъдещо колело?

Мнениеот F1-MAN » Чет Май 05, 2005 2:51 pm

Това, за което питам няма да е скорошна покупка, ама днеска след като поговорих с Дойчин се замислих какво колело всъщност ми трябва. Като гледам се насочвам основно към ХС, или може би т.нар. agressive XC:). Гледах всевъзможни колела със всевъзможни невероятни окачвания:), ама
май ще е най-добре да е някакъв твърдак. Сега разбрах че ще има RAM HT2 21 инча, което мисля че ще ми свърши работа като размер. Та си мисля да си сглобя колело на базата на тази рамка, а не да да се насочвам към чуждите марки, които са доста по-скъпи. За вилка съм си харесал Marzocchi MX(някакво със 120мм и ЕТА), а частите смятам да са основно на Шимано-обтегач, касета, верига, команди, главини-ХТ; курбели, декланшор- LX; лапа- може би Easton EA50; Кормило- Scott; Отпред някакъв диск(Avid BB7, Avid Juicy7:), XT), отзад вероятно с V-brake; Там вече някакви хубави чашки; седалка- по избор; капли- Mavic, Sun Ringle, Ambrosio, туй не знам; Горе -долу това е. Смятах го и излиза към 2200лв.
Та дали това нещо ще е достатъчно здраво горепосочения стил и човек 90кг? А и дали Shimano е добър избор за всичко-примерно курбели, главини? И имате ли предложение за смяна на някои части, но като цяло цената да се запази горе-долу тази?
Бехемота смятам да си го запазя, ако ми се докара нещо по нанадолно да може да си го ползвам него.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Чет Май 05, 2005 3:19 pm

[quote="F1-MAN"]

... 2200лв.
...[/quote]

Ако ти се дават още 1000+ може и да си поговориш с newone за нереза.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Съб Май 07, 2005 10:22 am

[quote="SPA"]

[quote="F1-MAN"]

... 2200лв.
...[/quote]

Ако ти се дават още 1000+ може и да си поговориш с newone за нереза.
[/quote]

Много е, твърде много.
А някой дали може да ми даде чертеж с геометрията на НТ2(21"), щото да сайта няма?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Съб Май 07, 2005 10:56 am

[img]http://ram-bikes.com/img/frames/ht2.gif[/img]

това сигурно го знаеш

http://ram-bikes.com/bikes/HT2_geo.htm

това е всичко за рамката ;)

П.П. сега видях че найстина го няма да 21" ... sorry
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот GECKO » Съб Май 07, 2005 12:03 pm

Аз лично ако имах около 2к за ХС велосипед бих ги инвестирал в това:
http://bas-bg.com/newsite/index.php?loc ... egoryid=19
евентуално можеш да сложиш друга вилка и дискова отпред и да докараш парите и така.. а ако си по-спортна натура винаги можеш да се насочиш към:
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... cts_id=446
отново с друга вилка, но тук с агресивното каране може малко да се поозориш.

Това е от мен, смятам че са две добри алтернативи за ХС колело... отново да се повторя аз бих взел първото не виждам смисъл да слагаш повече от 100мм вилка така окомплектовани велосипедите са си доста добре и доста лекички (вторто особенно).:peace:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Victor » Съб Май 07, 2005 12:26 pm

Блазя ти за толкова пари наистина можеш да спретнеш много хубаво колело.
[quote]Отпред някакъв диск(Avid BB7, Avid Juicy7, XT), отзад вероятно с V-brake[/quote]

Според мен ще ти е много по- удобно и сугурно да вземеш две еднакви спирачки например ако имаш парите два Avid- a BB 7 ще е много по- добре от Juicy7 и V- brake . Да не говорим и че ще ти изгегжда доста по -красиво.
Айде успех :agree:
Абе секви ги има !
България не ме обича,
а аз съм ебати пича !
Victor
 
Мнения: 483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 9:47 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пон Май 09, 2005 11:55 am

[quote="GECKO"]


...
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/...
[/quote]

Аз лично не бих взел тази вилка. SID е състезателна вилка и със себе си си води както и "+" така и "-".
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пон Май 09, 2005 1:54 pm

[quote="SPA"]

[quote="GECKO"]


...
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/...
[/quote]

Аз лично не бих взел тази вилка. SID е състезателна вилка и със себе си си води както и "+" така и "-".
[/quote]

Тука май се получава малко объркване, за 1700лв това колело далеч не е нито с този монтаж, нито с тази вилка, което мене много не ме интересува така и така, тъй като смятам, че това е прекалено RACE колело, рамката като я хвана и имам чувството, че е като яйчена черупка:D, а и SID с неговите 1.3кг далеч няма да е най-подходящата вилка за мен:buck:.

Аз пак питам- някои има ли по-подробна информация за НТ2 21", интересува ме главно дължината на "Effective TT"(съдейки по-други рамки, ако при 17" е 575, при 21" трябва да е 620:crazy::?:) и теглото?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Пон Май 09, 2005 2:32 pm

[quote="F1-MAN"]

[quote="SPA"]

[quote="GECKO"]


...
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/...
[/quote]

Аз лично не бих взел тази вилка. SID е състезателна вилка и със себе си си води както и "+" така и "-".
[/quote]

Тука май се получава малко объркване, за 1700лв това колело далеч не е нито с този монтаж, нито с тази вилка, което мене много не ме интересува така и така, тъй като смятам, че това е прекалено RACE колело, рамката като я хвана и имам чувството, че е като яйчена черупка:D, а и SID с неговите 1.3кг далеч няма да е най-подходящата вилка за мен:buck:.

Аз пак питам- някои има ли по-подробна информация за НТ2 21", интересува ме главно дължината на "Effective TT"(съдейки по-други рамки, ако при 17" е 575, при 21" трябва да е 620:crazy::?:) и теглото?
[/quote]


610mm eff. TT
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пон Май 09, 2005 3:08 pm

[quote="C_Mo"]


610mm eff. TT

[/quote]


Мерси. Нядавах се да е малко повече, ама и така става, за 1-2 см няма да свърши света:).
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Чет Май 12, 2005 1:31 pm

[quote="F1-MAN"]

[quote="C_Mo"]


610mm eff. TT

[/quote]


Мерси. Нядавах се да е малко повече, ама и така става, за 1-2 см няма да свърши света:).
[/quote]

Чак сега виждам темата, въпреки, че съм включен в нея индиректно:I.Според мене за около 2к би могло да се вземе някакъв НРС/например НРС 3/...Естествено, ако има подходящия размер...Освен това за командите, много препоръчвам палцовите команди на SRAM...Струва ми се, че е по-изгодно да се тръгне от готово колело и после да се ъпгрейдва...Например при "Каймата" чух за Cannondale-и с Lefty за около тези пари...Направи си добре проучването/ценовото/ и не забравяй, че най-хубавите/изгодните/ сделки/покупки/ при байковете стават наесен.:beer:
1-2cm можеш да компенсираш с лапата и седалката...Сори, ама сега прочетох, че вече са ти препоръчали НРС3...Наистина е добра идея, само да го пипнеш малко във вилката/100мм/.
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Чет Май 12, 2005 8:00 pm

[quote="Newone"]

[quote="F1-MAN"]

[quote="C_Mo"]


610mm eff. TT

[/quote]


Мерси. Нядавах се да е малко повече, ама и така става, за 1-2 см няма да свърши света:).
[/quote]

Чак сега виждам темата, въпреки, че съм включен в нея индиректно:I.Според мене за около 2к би могло да се вземе някакъв НРС/например НРС 3/...Естествено, ако има подходящия размер...Освен това за командите, много препоръчвам палцовите команди на SRAM...Струва ми се, че е по-изгодно да се тръгне от готово колело и после да се ъпгрейдва...Например при "Каймата" чух за Cannondale-и с Lefty за около тези пари...Направи си добре проучването/ценовото/ и не забравяй, че най-хубавите/изгодните/ сделки/покупки/ при байковете стават наесен.:beer:
1-2cm можеш да компенсираш с лапата и седалката...Сори, ама сега прочетох, че вече са ти препоръчали НРС3...Наистина е добра идея, само да го пипнеш малко във вилката/100мм/.
[/quote]


Време за проучване и оглеждане ще имам. Така и така смятам на есен най-рано да зимам, тъй че явно това е предимство:).
NRS много неща, щото рамката е по-скъпа, и за да стане като цяло хубаво, ще трябва да вложа още пари в ъпгрейди, което много много не ми харесва, а пък цяло сглобено с хубави части ще е над 2500-3000. Но това си е мое мнение(и не само;)).
А пък вече си имам меко колело, което ще мога да си блъскам като поискам. Смятам че твърдата рамка ще е освен по-евтина, а и по-безпроблемна и лесна за поддръжка. Вече въпросът е дали НТ2, макар че най-вероятно ще е това, защото ми харесва.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Чет Май 12, 2005 8:09 pm

:offtopic:
на есен има ли останали колела за продан? защото тогава примерно РАМ или Драг може да са свършили модели. Говоря за ФР/ДХ или Дизел:offtopic:
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот F1-MAN » Съб Май 14, 2005 7:57 pm

Значи вчера направих едно малко спускане с Climber-а на един приятел. Мисля че стига рамката да е достатъчно здрава, за да издържи телгото ми( и карането ми:D), няма да имам проблем с това, че е твърда. Верно по-готино е меко, ама ще си запазя Бехемота.
В следващата половин година ще започне усилено оглеждане и размишляване:P.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Съб Май 14, 2005 8:04 pm

Наесен освен че има колела, има и 50% намаление в БАС :D
Онзи ден бях там и имаше една твърда рамка за XC, която я имаше кило, я не... направо се изумих...
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот F1-MAN » Нед Юни 05, 2005 10:28 am

А колко ли ще е тежко колелото, при положение, че сложа вилка 1.9-2.0кг, рамка(НТ2), която тежи 2кг, части от класа на ХТ и 2.1 гуми примерно? Дали ще се задържи под 12кг или на много се надявам?
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Нед Юни 05, 2005 5:37 pm

[quote="F1-MAN"]

А колко ли ще е тежко колелото, при положение, че сложа вилка 1.9-2.0кг, рамка(НТ2), която тежи 2кг, части от класа на ХТ и 2.1 гуми примерно? Дали ще се задържи под 12кг или на много се надявам?
[/quote]


Зависи и от другите компоненти, разбира се, но си мисля, че доста подценяваш килограмите. Май към 14 ще отидат...
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот F1-MAN » Нед Юни 05, 2005 7:07 pm

Еее, 14 са много, неща пак танк:)
Значи гледам [url=http://www.canyon.com/mountainbikes/ausstattung.html?b=63#ausstattung]това[/url] пише че е 10,6кг. Значи с по тежка рамка и вилка(~+1кг) трябва да стане 11.5-11.8 кг. Ако е така хубаво:).
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот fhristo » Нед Юни 05, 2005 7:53 pm

Колелото струва 1500 евро, нормално е да тежи само 10,6 кг. А с по-тежка рамка и вилка колелото ще стане поне с 1,5 кг по-тежко мисля. А и окомплектовката на онова колело сигурно е доста по-лека. А 14 кг въобще не са много не се притеснявай, ще летиш с него след Бехемота (мисля, че беше с Бехенот, нали?).
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Нед Юни 05, 2005 7:56 pm

Не искам да гася ентусиазма ти, но искам да ти обърна внимание върху РЕАЛНИЯ факт, че под 12 килограма започва ГОЛЯМАТА веселба - същата, която при танковете започва от 150 мм ход нагоре...


Не трябва да разчиташ много на заводските данни (Canyon например "леко" не включват теглото на педалите), ако искаш да имаш РЕАЛНО ЛЕКО возило... На хартия всички изглеждат леки и преди всичко - ЕВТИНИ. По моя лична преценка, тва, което си решил да сглобяваш, В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ няма да тежи под 14 кила...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Нед Юни 05, 2005 8:04 pm

[quote="fhristo"]

Колелото струва 1500 евро, нормално е да тежи само 10,6 кг...[/quote]


Още две уточнения...

Първо ще си позволя да се усъмня сериозно, че теглото е именно такова - дори без педали и дори при най-малкия размер рамка.

Второ ще ви обърна внимание на факта, че Canyon могат да си позволят да предложет въпросния хардтейл на подобна ниска цена САМО и ЕДИНСТВЕНО благодарение на факта, че са фирма за каталожна търговия...

...просто за да ви избавя от излишни илюзии...:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Stuny » Нед Юни 05, 2005 8:10 pm

[quote="PtD"]

[quote="F1-MAN"]

А колко ли ще е тежко колелото, при положение, че сложа вилка 1.9-2.0кг, рамка(НТ2), която тежи 2кг, части от класа на ХТ и 2.1 гуми примерно? Дали ще се задържи под 12кг или на много се надявам?
[/quote]


Зависи и от другите компоненти, разбира се, но си мисля, че доста подценяваш килограмите. Май към 14 ще отидат...
[/quote]


странни работи , моето с НТ2 рамка , супертежка вилка(DJ3 OEM стоманен стержен) 2* 2.35 максиси отзад със съответната 300г вътрешна , само без преден депласьор беше като го теглих 14.2кг , та идеята ми е че колело с тази рамка XT монтаж и една прилична XC-enduro вилка би трябвало да е от порядъка на 12-13кг
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот hlebarka » Нед Юни 05, 2005 8:13 pm

[quote="TOYAGA"]

Не искам да гася ентусиазма ти, но искам да ти обърна внимание върху РЕАЛНИЯ факт, че под 12 килограма започва ГОЛЯМАТА веселба - същата, която при танковете започва от 150 мм ход нагоре...
[/quote]


:beer:

Climber с твърда вилка, single speed и напъни за олекотяване - не много под 13кг.

Мека вилка, дискови спирачки, 27 скорости и т.н......там е много скъпо.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TOYAGA » Нед Юни 05, 2005 8:48 pm

@ Stuny

С КАКВО си го теглил? Не е маловажно, повярвай ми...

@ hlebarka

:beer:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Stuny » Нед Юни 05, 2005 9:25 pm

някакъв ел. кантар ,ползват си го в цеха за собствени цели така че не е умишлено неточен :) , за големи килограми (май до 1 тон), показва с точност 200гр , теглил съм се сам и с колелото на ръце , следващия път ще го изтегля на по-прецизния , не вярвам да има разлика освен закръглянето , т.е 200г макс
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот PtD » Нед Юни 05, 2005 11:30 pm

[quote="Stuny"]

някакъв ел. кантар ,ползват си го в цеха за собствени цели така че не е умишлено неточен :) , за големи килограми (май до 1 тон), показва с точност 200гр , теглил съм се сам и с колелото на ръце , следващия път ще го изтегля на по-прецизния , не вярвам да има разлика освен закръглянето , т.е 200г макс
[/quote]



Ми айде да дам пример с трайълското си колело - вилка 1 кг, рамка 2.2кг, без дерайльор + команда + жило, отзад с 5 малки венеца (-200г от 3-те големи) и шосеен обтегач (голяма част е пластмасова), скъсена до максимум верига, с късо колче и само един венец отпред... отива над 13кг.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Admin » Нед Юни 05, 2005 11:42 pm

И аз мога да потвърдя думите на Stuny:^:
Все още не съм измерил на прецизен кантар всички компоненти на бъдещия си байк, но повечето съм, за няколкото останали съм ползвал каталожно тегло. Излиза към 14,5кг., като това включва вилка Pike (2470 грама) с производната главина за 20мм ос и курбели Truvativ Hussefelt с два венеца и bashring (около 1кг). Ако вместо тези компоненти сложиш вилка като Reba, нормални ХС курбели и по-леки главини и капли, като нищо можеш да смъкнеш повече от килограм. :^:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Пон Юни 06, 2005 12:05 am

[quote="Admin"]
Излиза към 14,5кг.
[/quote]


Като сглобиш, ще теглим, залагам на поне 15,5 кг.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот velco » Пон Юни 06, 2005 8:29 am

Хех, абе малко е пресилено за викаш на 14кг "танк". Пo мое скромно мнение, това си еднa съвсем приличнa маса като за любителско XC колело. Мисля, че моето тежи горе-долу толкова.
:paperba: Proud member of the "Brown Paper Bag Team(tm)"
velco
 
Мнения: 1807
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 6:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Юни 06, 2005 9:40 am

[quote="hlebarka"]

[quote="Admin"]
Излиза към 14,5кг.
[/quote]


Като сглобиш, ще теглим, залагам на поне 15,5 кг.
[/quote]


:rofl::rofl::rofl:
Не виждам с какво компонентите в сглобен вид ще тежат повече отколкото поотделно, но щом настояваш...само намери точен кантар, защото за точността на сегашния съм сигурен ;) Но той не може да поеме цял байк.
А пък ако разчиташ напропуски от моя страна, недей! Измерил съм дори спейсърите и скобата за седалката :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 48 госта