ПРАХОВО БОЯДИСВАНЕ?

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

ПРАХОВО БОЯДИСВАНЕ?

Мнениеот Rotting » Чет Апр 28, 2005 5:34 pm

айде пловдивските братя и сестри да бъдат така любезни и да ме насочат къде да си джътна едно прахово боядисване
бях в Джи ес Джи в пресечката до Маркитата, но ми се издървиха, че щяло да ми излезне 18 лева хаха, уж съм чувал, че за 6-10 лева ставало

иначе рамката ми е подготвена - един терминатор за 2.70 от строителен магазин, едни малки телени четки за 1.90 от бриколажа и накрая пясъкоструйка за 5 лева + 2 лева за почерпка :)
а също и внимателно отстраняване на ущите за Ви-брейковете с пила и шкурка
Изображение
Изображение
на малките снимки не се вижда хубаво, но никъде по рамката не е останала боя или нащърбвания - с изключение на това, че е малко грапава от пясъка

също имам нужда от съвет отноно боята:
изглежда ми бомба рамката, така като си е матова, защото от това, че е релефна проблясва цялата (което тук не се вижда)
та какво мислите:
1) да я дам да я няпръскат само с транспарентен лак (има ли прахово боядисване с безсцветен лак?)
2) мисля да я боядисвам в цвят - military green - военно зелено, нещо от този тип:
Изображение
3) нещо, което вие ми предложите
МЕРСИ
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lam3r40o » Чет Апр 28, 2005 6:36 pm

След пясъка става много яка рамката като шкурка и свети яко въпреки че не се вижда,но незнам дали може само с лак...Брат ми направи същия номер,стъпка по стъпка като теб,но накрая я боядиса прахово.За пясъка му зеха 10лв,за боядисването 8лв,като си избра от някви скъпи цветове.Аз сега също свалям боята на една рамка и съм 90%,готов но ще я дам така да ми я боядисат(гладка),щот се съмнявам че на брат ми цвета са получи такъв като на зърна (както е сега след пясъка) именно зарад песъкостуйката.За цвета незнам как ще намериш,тука във Варна са само 10-15 цвята...
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rotting » Пет Апр 29, 2005 7:18 am

смятам днес да проверя тези две места:
[quote]В Пловдив, зад завод Възход, намерих цех, където ще боядисат рамката. Цената е 6лв/кв.м.[/quote]
(asahi)
[quote]минаваш Елпром той ти се явява отдясно точно на края му има кръстовище ляво на него има
един електрокар такъв рекламен та значи от това кръстовище натам почват складове и тнт ..
мисля че се падаше първата пресечка за склад в дясно ... пише БОЯДИСВАНЕ от вратата се вижда
тази табелка ... ми 7-8 лева е боядисването[/quote]
(не мога да намеря, кой е пуснал това)
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот marshall__ » Пет Апр 29, 2005 9:14 am

[quote="Rotting"]

3) нещо, което вие ми предложите
МЕРСИ
[/quote]


Бледо розаво! Просто рулира...... :D
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот TheUndertaker » Пет Апр 29, 2005 9:28 am

[quote="Rotting"]

смятам днес да проверя тези две места:
[quote]В Пловдив, зад завод Възход, намерих цех, където ще боядисат рамката. Цената е 6лв/кв.м.[/quote]
(asahi)
[quote]минаваш Елпром той ти се явява отдясно точно на края му има кръстовище ляво на него има
един електрокар такъв рекламен та значи от това кръстовище натам почват складове и тнт ..
мисля че се падаше първата пресечка за склад в дясно ... пише БОЯДИСВАНЕ от вратата се вижда
тази табелка ... ми 7-8 лева е боядисването[/quote]
(не мога да намеря, кой е пуснал това)
[/quote]


Да бе той тоя дето го е писал второто, щото е с различен ник навсякъде неможеш да го намериш :) Отиваш тама говориш с шефа и нямаш грижи всички от Пловдив тама си боядисваме колелата ... поне така помня :)
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот did » Пет Апр 29, 2005 9:42 am

Абе то добре си проучил, но аз като четох обяснението къде се намира това второто място, по дадените указания даже не можах да се сетя, че е същото, което знам.

За да не се чудиш и ти, краткото и точно упътване е: на Кукленско шосе, 100 метра южно от хотел Родопи.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Rotting » Пет Апр 29, 2005 9:52 am

абе то по указанието уж трябва от рекламния мотокар да се продължи към жп-линиите, а не към Куклен, както и да е - на 100 метра от хотел Родопи има табела на оградата "Прахово боядисване". Дадох я преди час и ми казаха, че ще бъде около 7 лева.
Цветът ще бъде 6011.

Иначе зад завод Възход, който е на ул.Владая 7 има цехове за алуминиева дограма, но ми искаха 20 лева - тъй че тази оферта отпадна :)
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Пет Апр 29, 2005 10:04 am

Пак останах неразбран :( , тоя отрязък си има начало тогава ще видиш накъде трябва да идеш :)
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот SPA » Пет Апр 29, 2005 11:50 am

[quote="Rotting"]

айде пловдивските братя и сестри да бъдат така любезни и да ме насочат къде да си джътна едно прахово боядисване
[/quote]

:offtopic:
Толкова пари за тази рамка ??? Тя само за XC става. Та това си се чудя ?
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот asahi » Пон Май 09, 2005 4:31 pm

Кажи къде могат да издухат рамката с пясък. Все ми се мръщят и се пробват да ми режат главата.
(__0000__)
II II
asahi
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 3:38 pm

Мнениеот Rotting » Пон Май 09, 2005 10:26 pm

пясъкоструене:
Кукленско шосе 39 и 41 - и на двете места имат пясъкоструйка
това е на 100-тина метра след митницата, но от ляво на шосето, в посока Куклен
аз бех на номер 41
дадох 5 лева за пред шефа и още 2 лева на духача :) за почерпка

съветвам те да се съобразиш с това, което съм написал в http://mtb-bg.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=6340
За обща култура: http://www.bikeschool.com/spokes/index.cgi
Rotting
 
Мнения: 544
Рейтинг: 1702
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 9:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Мъро » Нед Май 06, 2007 3:39 pm

Да възродя малко темата, че информацията не е съвсем актуална, а ми трябва сега.
Къде в момента може да стане боядисване на рамка в Пловдив и за какви пари?
Като говоря за сваляне на боята + боядисване след това, че изобщо не ми се занимава.
Освен това, внимателно ли боядисват? Да не би после да не мога да си вкарам колчето в тръбата:)
Чух, че около 15 лева трябвало да ми излезе това цялото нещо.
100km/h не е скорост, а време да превключиш на втора!
Аватар
Мъро
 
Мнения: 1259
Рейтинг: 1635
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 1:07 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот marto_ » Пон Май 07, 2007 10:54 pm

Мъро написа:Да възродя малко темата, че информацията не е съвсем актуална, а ми трябва сега.
Къде в момента може да стане боядисване на рамка в Пловдив и за какви пари?
Като говоря за сваляне на боята + боядисване след това, че изобщо не ми се занимава.
Освен това, внимателно ли боядисват? Да не би после да не мога да си вкарам колчето в тръбата:)
Чух, че около 15 лева трябвало да ми излезе това цялото нещо.

За Пловдив незнам ,но във Варна определено става много яка праховата боя. Струва от 5-10 лв . Колелетата боядисани прахово се получават супер . Има една подробност . Ако някой ще си боядисва колелото на прахово боядисване и трябва да свали старата боя от рамката = ДА НЕ Я НОСИ НА ПЕСЪКОСТРУЙКА , защото после става кофти боята.. на точици и балончета и става Шит . :agree:
Изображение
Аватар
marto_
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 11:36 pm

Мнениеот yahutu » Сря Май 09, 2007 2:19 pm

Владо аз мойта рамка я носих на кукленско шосе гледаш от страната на хотел родопи и се пада след хотел родопи по някое време отдясно посока околовръстното .. има една голяма табела ПРАХОВО БОЯДИСВАНЕ. Тогава ми взеха 7лв за 2 слоя боя и ми излезна общо с пясъкоструйката и боядисването 12лв всичко. Виждал си я синята рамка боята и е перфектна :)
Flesh Bike Team :finger:
Аватар
yahutu
 
Мнения: 517
Рейтинг: 1089
Регистриран на: Съб Юни 18, 2005 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ПРАХОВО БОЯДИСВАНЕ, пловдив?

Мнениеот jeep0700 » Чет Дек 15, 2011 8:53 pm

Позволявам си да възродя прашала тема и да попитам знаещите, дали тези места, които са описани преди 4 години са актуални?
Аватар
jeep0700
 
Мнения: 142
Рейтинг: 1320
Регистриран на: Сря Авг 16, 2006 4:36 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта