Досадно пукане

Форум за въпроси, свързани с поддръжката и ремонта на велосипедите. Примерно: Как да си оправя това? Скърца ми еди къде си - на какво може да се дължи? Съвместимо ли е това с онова? и др. такива.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 1100 / 1100 / 20

Досадно пукане

Мнениеот olo » Сря Апр 20, 2005 11:00 pm

Значи един ден си сменям касетата от таквава с квадрат на такава с OCtalink, сменям и курбелите и оттогава се чува нямво супер досадно пукане, което засилва при педалиране. Мислех си че нещо касетата не е завита съвсем ... мдам пропуснах важен момент не си ги лозжих аз нещата а при Магазина на НИна, Ицо ми ги сложи, шото ако бех ги лзоил аз , щеше да има излишни части и немаше да резбера кво пука щото сичко щеше да пука :) Както и да е :) Ицо си разбира от нещата, казвам му за проблема, вика курбела левия се е е развил. карам му колелото- стяга ги и 2-та курбела. Ама тва си пука и не мое да се разбере откаде. качва се той кара малко , гледа чашките били ок, вилката ок, нема пукнатини по рамката (амин), и вика понеже жилата ми се даржат с ени мостчета и ена броня, вика от тех е нема кво друго. Отивам в нас , махам сички мостчетра, оствам жилата да си висят, качвам се правя 3 метра и пука деба неговата мама. Някой има ли идей кво може да е. Рамката е scott G-Zero 2004, звука е се едно жилата се блъскат в рамката, се едно не са хжанати никаде, ама не е жилата 100% щтото така са хванати че няма мардане

Мерси на всички преварително
Аватар
olo
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 10:25 pm

Мнениеот jivkonik » Чет Апр 21, 2005 9:32 am

Провери ли Ицо натягането на педалите към курбела? И от това ми е пукало на мен, също ми пукаше при въртене и друскане нещо от жилата - опънатото жило на предния декланшор вадеше такива звуци, понеже минава отдолу под основната тръба и под средното прави завой нагоре към декланшора - там някъде пукаше! Скоро смених жила и команди (не заради пукането де :nuts:, по друга причина) и с новите жила не пука! Дразнещо е ама се свиква - ако е от жилата, ако е нещо механично друго трябва да видиш кво е да го оправяш.
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Чет Апр 21, 2005 10:16 am

[quote="jivkonik"]

Провери ли Ицо натягането на педалите към курбела? И от това ми е пукало на мен, също ми пукаше при въртене и друскане нещо от жилата - опънатото жило на предния декланшор вадеше такива звуци, понеже минава отдолу под основната тръба и под средното прави завой нагоре към декланшора - там някъде пукаше! Скоро смених жила и команди (не заради пукането де :nuts:, по друга причина) и с новите жила не пука! Дразнещо е ама се свиква - ако е от жилата, ако е нещо механично друго трябва да видиш кво е да го оправяш.
[/quote]


ако пука повече когато натискаш левия педал, провери болтовете на плочите
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Shady™ » Чет Апр 21, 2005 10:58 am

Това ти е от лагерите на рамакта май... Съвсем нова ли ти е ? G-zero със Scandium ли е ? Те почват да пукат като нови и трябва да разглобиш задницата да я смажеш яко и да я затегнеш МНОГО ДОБРЕ и след това ще е ок, но не след дълго пак ще стане така и пак същата процедура и после ще е ок. :banana:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот olo » Чет Апр 21, 2005 3:56 pm

Ми не е прожерил педалите кЪм курбела, ама нали ми кара колелото да види откаде пука , кара , рипа, въртя се и вика броня и жила, ама не е от тях 100%, плочите може да, ще пробвам се пак са нови са и може да не са натегнати. Тва Scandium нямам си на идея кво е

Клелото ми е тва
http://www.leisurelakesbikes.com/produc ... g_7602.jpg
http://www.bikemagic.com/review/reviewp ... 3364456250

Само дето , лапата , чашките, кормиловто и предта и задна дискови са сменени с Ritchey , Truvativ, Hayes HFX-9 HD
Аватар
olo
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 10:25 pm

Мнениеот olo » Пет Апр 22, 2005 12:42 pm

Начи не е от плочите, стегнати са ужасно добре, но имам самнение за башгарда.
Може ли от него да скарца така, той е от една прозрачна пластмаса
Аватар
olo
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 10:25 pm

Мнениеот M1010X » Пет Апр 22, 2005 12:50 pm

и аз мисля, че е от лагерите (или втулките, зависи на какво е). едва ли е от предпазителя за веригата (ако е това, за което си мисля, башгард е доста силно казано).
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Апр 22, 2005 2:00 pm

[quote="olo"]

Начи не е от плочите, стегнати са ужасно добре, но имам самнение за башгарда.
Може ли от него да скарца така, той е от една прозрачна пластмаса


[/quote]


нищо чудно ако е спукан, дори болтовете да са затегнати

бих те посъветвал да намериш някаква закономерност, тоест точно кога пука. например дали когато крака ти е в долна позиция и тежестта ти набляга на касетата, или в горна позиция, когато усилието се стреми да усуква плочите заради рамото на оста и подобни...
всякакви такива подробности ще ти помогнат да намериш точната причина.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот caviara » Пет Апр 22, 2005 3:33 pm

И аз имам същия проблем: курбелите са Srsuntour "CW-DUROLUX-D-BAZ" (два венеца + башринг платмасов), педалите са VP. Когато левия педал сочи около 11часа (незам как по друг начин да го кажа) се получава изпукване. Курбелите са затегнати добре (мисля че педалите също но не съм ги проверявал).

P.S. olo извинявай, че ти се меся в темата :angel2:
Защо трябва да е просто, като може да е сложно...
caviara
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 10:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Апр 22, 2005 3:41 pm

[quote="caviara"]

И аз имам същия проблем: курбелите са Srsuntour "CW-DUROLUX-D-BAZ" (два венеца + башринг платмасов), педалите са VP. Когато левия педал сочи около 11часа (незам как по друг начин да го кажа) се получава изпукване. Курбелите са затегнати добре (мисля че педалите също но не съм ги проверявал).

P.S. olo извинявай, че ти се меся в темата :angel2:
[/quote]


точно за твоя случай мисля че причината е болтовете на плочите, поне аз имах същия проблем и го отстраних с дозатягане и loctite.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот caviara » Пет Апр 22, 2005 4:02 pm

[quote="bikerider"]


точно за твоя случай мисля че причината е болтовете на плочите, поне аз имах същия проблем и го отстраних с дозатягане и loctite.
[/quote]


10X ще го пробвам. Нещото, което ме притеснява е че пукането е отляво т.е. не е откъм венците.
Защо трябва да е просто, като може да е сложно...
caviara
 
Мнения: 186
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 10:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mastora » Вто Май 03, 2005 10:26 pm

Abe i az imam sushtiq problem ve4e 3 godini. Karam s shimano Xt octalink. Ne moga da razbera ot kate e. Stroshih kasetata, smenih q - tova si puka po sushtiq na4in.
mastora
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1209
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 12:12 pm
Местоположение: София

Мнениеот БУБАЛАЗИ » Вто Май 03, 2005 10:41 pm

Важно е да не ти пука
И ние пушиме цигарки "Кент" и дъвчиме бомбонки "Тик-так"
БУБАЛАЗИ
 
Мнения: 29
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 9:00 pm
Местоположение: Borneo

Мнениеот GECKO » Сря Май 04, 2005 9:08 am

Мдамм и аз съм така на Behemoth-а като натискам по-здраво педалите и се получава едно пукане не ми направо биене но това е от лагерите на люлеещото се рамо та гледам, че и тук има люлеещо рамо можеш винаги да пробваш да Preload-неш задния Shock на Max и ако пукането се понамали значи е от там и следват процедури като споменатите от Shady а ако беше от средното или курбелите смятам, че във всеки сервиз могат да го проверят точно за 2 минути и да ти кажат. Интересното е че и при мен това започна след смяна на курбела... принципно не би трябвало да има някаква зависимост но... незнам :banghead:
:peace:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Stuny » Сря Май 04, 2005 9:23 am

Аз също имах едно гадно пукане при въртене , което в един момент беше толкова силно че започна не само да ме дразни , но и да ме плаши , проблема беше в сглобката касета-рамка , носил съм го два пъти на майстор , сваля касетата почиства , маже с една бяла грес и пак я слага , втория път се постара повечко и вече 2години може и повече всичко си е ОК.
Освен това в момента пак имам пукане , но това е от самите педали , като завъртя педала и натискам от другата страна пукането спира :)
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот hlebarka » Сря Май 04, 2005 10:22 am

[quote="GECKO"]

Мдамм и аз съм така на Behemoth-а като натискам по-здраво педалите и се получава едно пукане не ми направо биене
[/quote]



Може причината да е разхлабено средно или разхлабен курбел.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm


Назад към Веломеханик

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта