Koя? Suntour XCP 75 LО, MZ Comp или RS Judy XL

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Koя? Suntour XCP 75 LО, MZ Comp или RS Judy XL

Мнениеот EmZo » Пон Апр 18, 2005 10:56 pm

Здравейте, тъй като се появих нови оферти искам отново да се посъветвам, коя вилка да избера?

Вариант 1: Мarzocchi Comp
Вариант 2: Suntour XCP 75 LО
Вариант 3: Rock Shox Judy XL (доста стар модел, преди Боксерите, двукоронна 12см ход, маслен патрон)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот tailor » Вто Апр 19, 2005 6:32 am

[quote="EmZo"]

Здравейте, тъй като се появих нови оферти искам отново да се посъветвам, коя вилка да избера?

Вариант 1: Мarzocchi Comp
Вариант 2: Suntour XCP 75 LО
Вариант 3: Rock Shox Judy XL (доста стар модел, преди Боксерите, двукоронна 12см ход, маслен патрон)
[/quote]
[url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?products_id=618&osCsid=54b382f6cfa208df5d57f332a9c572f2]Suntour XCP 75DJ[/url] :naughty::roll2:
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Morpher » Вто Апр 19, 2005 10:51 pm

Hi
Има ли ги тези(DJ) с Lock?
Иначе аз се бях насочил към XCP-75Lock.
Ако си взема DJ, трябва да слагам и дискови спирачки, а сега имам други неща запланувани за смяна.

За Judy-то: Под стар имаш предвид, че ще я вземаш втора ръка ли?
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот EmZo » Пет Апр 22, 2005 3:52 pm

Ами не втора ми май трета ако не и четвърта ръка се пада, ама се отказах за сега се чудя между Марцоки Комп и Сънтур-а дето Тейлър ми предложи, вие как мислите? аз за сега се спирам на Сънтур-а. Как милите вие? Аз мисля че Сънтур-а е по добрия вариант, и двете вилки са с система пружина еластомер и имат регулация на твърдостта, а пък Сънтур-а е и с два сантиметра повече ход,+ това е и нова най-вече, а марцокито ми го предлагат втора ръка остава да разбера коя е по здрава?
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Morpher » Пет Апр 22, 2005 4:24 pm

Едно нещо само ще те посъветвам: Като купуваш втора ръка, купувай от човек, който познаваш и знаеш как кара.
Днес Дидо от Горгоната ми каза един трик, който използвали при продажба на вилки: Обръщат симерингите на 90 градуса(не алкохолни:beer:) и те изглеждали като нови. Обаче(защо ли винаги има по едно обаче), след малко каране те се разлуфтват и всичко остава наяве.


Относно DJ-a и аз мислех за нея, обаче трябва да сменя с дискови спирачки, а това го планувах чак след курбел, дерайльор, декланшор, педали и верига. С други думи съм далеч от тях.
:hbang:И останете с здраве!:hbang:
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот Fery » Пет Апр 22, 2005 5:56 pm

Първо да уточня, че XCP75 LO е със масленно смекчаване и е със заключване на хода (много улеснява при изкачване), а не както каза с еластомер и пружина. Аз карам такава и съм доста доволен. Marzocchi MZ-Comp когато е с една пружина се сгъва до половината, а когато се извади едната е много мека. А между двете бих те посъветвал чисто новото се пак новото си е ново.
Fery
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 9:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Пет Апр 22, 2005 10:18 pm

за сметка на това марцокито си е марзоки, сънтурът - сънтур. аз лично бих предпочел доказано по-здравото, а именно - първото :) от друга страна много зависи как ще го караш... рок шокса го мани. между другото, металпсихо да каже... но преди това тази вилка не беше ли негова? преди 2-3 години? :)
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот alcoholyday » Пет Апр 22, 2005 10:49 pm

[quote="M1010X"]

за сметка на това марцокито си е марзоки, сънтурът - сънтур. аз лично бих предпочел доказано по-здравото, а именно - първото :) от друга страна много зависи как ще го караш... рок шокса го мани. между другото, металпсихо да каже... но преди това тази вилка не беше ли негова? преди 2-3 години? :)
[/quote]

beshe :)
Think FAST,Ride HARD
alcoholyday
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1630
Регистриран на: Вто Дек 16, 2003 4:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Morpher » Нед Апр 24, 2005 8:34 pm

[quote="Fery"]

Аз карам такава и съм доста доволен.
[/quote]

Ей това исках да чуя.
От сумата и време съм в този форум и ти си първия, който казва, че има и е доволен от такава вилка.
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот EmZo » Нед Апр 24, 2005 9:46 pm

@Fery, Не си ме разбрал (или аз тебе), човече за XCP 75 LO, знам че е с маслено смекчаване и заключване на хода и ми върши перфектна работа принципно, но точно в този момент ми се явява непредвиден разход и ми е малко в повече да си я взема нова, а хич не ми се чака... кара ми се тра 2 не виждам. ТА идеята ми на мене беше за сравнение между MZ Comp-a(second hand) и Suntour XCP DJ, която ми предложи многоуважавания tailor :)! А въпросната XCP DJ е 120мм ход пружина/еластомер и ми се вписва чудесно в бюджета. ето и линк към въпросната вилка:
http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... 32a9c572f2
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта