V-brake през "мокрите" сезони

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

V-brake през "мокрите" сезони

Мнениеот KickingKing » Съб Окт 18, 2003 12:08 am

Lok-Na-Rok!

Абе можете ли да помогнете тука с някой друг съвет и мнение?

Става въпрос за това, че съм с V-brake(ебати изненадата) и за две карания на мокро задната си отиде. Останаха мноооого малка част от гумичките. Предните ги пестих ама и те свършват а почва сезон с яко дъждове и т.н. Пробвах да спирам с крака ама не става. Щях да пробвам и в стълб но се разминах, а и с човек 1 път ама реших, че не е достатъчно дебел за да омекоти удара като един качествен air-bag.
Някаква идея как да издържат повечко? Или какви трябва да са за да издържат повече? Все пак тия са оригиналните(на SCOTT ама не ги знам какви са), а пък и вече са на 1 година(в началото на мокро не се износваха толкова).
Аре 10х предварително

Hail and Kill

Kicking King
Изображение

Изяж бобър - спаси дърво!
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!
KickingKing
 
Мнения: 3
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пет Окт 17, 2003 11:49 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Тошохилл » Съб Окт 18, 2003 1:04 am

Az sum probval mnogo puti s 4ovek, ne e vajno kak da go ucelish vajnoto e kade! :)
Suberi si pari4ki za discovi :) ili na purvo 4etene si kupi novi nakladki



Closing Link: GARO[[email protected]] (Killed (Gliner (Glined: abe nqma samo s tebe da se zanimavame cqla vecher.Abuser !!!! (2003/09/08 Pechenia@Gliner))))
Closing Link: GARO[[email protected]] (Killed (Gliner (Glined: abe nqma samo s tebe da se zanimavame cqla vecher.Abuser !!!! (2003/09/08 Pechenia@Gliner))))
Тошохилл
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 16, 2003 3:47 pm
Местоположение: Romania

Мнениеот Tanuco » Съб Окт 18, 2003 8:26 am

С V-brake е така-на мокро се износват за отрицателно време и нищо не можеш да направиш по въпроса, освен да ги сменяш редовно.
Tanuco
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1653
Регистриран на: Сря Окт 30, 2002 1:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Georgi » Съб Окт 18, 2003 3:15 pm

Ne gi slushaj za diska :)
Werno e, 4e se iznoswat po-byrzi4ko. Towa e oba4e ako sa hubawi.
Kupi si nakladki za 2lw. Prosto spirt po trudno kato se namokrqt, no pak spirat - stiskash wdrawata. Mojte sa takiwa. Marka ne moga da ti kava, no edwa li nqkoj move - prosto ewtini.
probawj, kwo mu plashtash
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот Rabbid » Съб Окт 18, 2003 5:04 pm

[quote="Georgi"]

Ne gi slushaj za diska :)
Werno e, 4e se iznoswat po-byrzi4ko. Towa e oba4e ako sa hubawi.
Kupi si nakladki za 2lw. Prosto spirt po trudno kato se namokrqt, no pak spirat - stiskash wdrawata. Mojte sa takiwa. Marka ne moga da ti kava, no edwa li nqkoj move - prosto ewtini.
probawj, kwo mu plashtash
[/quote]


Човече... ти изби рибата! :D
Ма като се замисля... че ти си много прав бе. Даже гледай каква идея ми дойде... ми махаш си изцяло ви-брейковете и... о Боже! Каква далавера само! Не само не харчиш начесто пари за скъпи накладки, ами не харчиш въобще пари. Пък даже като си ги продадеш (ви-брейковете) ще си на печалба ("хитро, а?")! Ти остави това... ама и байка ти колко ще олекне... баси якото! Е, са... верно - ще спира малко по-трудно от като е с накладките за 2лв, ама ще правиш като сноубордистите бре! Че те все едно имат спирачки?!?

Ейй... човек е най-щастлив като му дават яки идеи!
Keep up the good work!
_____________________________________________
"Nothing can stop the man with the right mental attitude from achieving his goal; nothing on earth can help the man with the wrong mental attitude."
- Thomas Jefferson
Rabbid
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 6:57 pm

Мнениеот Georgi » Съб Окт 18, 2003 7:23 pm

Probwaj be deeba!
Skypite sa napraweni ot masloustoj4iwi polimeri - mmda taka spirat po-dobre. Ewtinite ne sa - towa gi prawi ustoj4iwi na mokro.

SMB
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот Stuny » Съб Окт 18, 2003 8:13 pm

vqrno e towa za ewtinite kalotki , i az minalata zima si wzemah edni po 2lv nqkakwi dosta meki i gadni , no pyk na snega se dyrjaha dosta po dobre ot tektroto za 6-7 lv s koeto karah dotogawa
samo che problema ne e samo w nakladkite , ako karash redowno za edna zima ste ti se skapqt i shinite , taka che diskovete sa si naj-dobriq wariant(samo da imash pari za tqh)
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот Rabbid » Съб Окт 18, 2003 9:04 pm

[quote="Georgi"]


Probwaj be deeba!
Skypite sa napraweni ot masloustoj4iwi polimeri - mmda taka spirat po-dobre. Ewtinite ne sa - towa gi prawi ustoj4iwi na mokro.

SMB
[/quote]


Пич, ти нещо май не ме разбра.
Не смяташ ли че е по-важно накладките ти да спират по-добре, а не да имат по-дълъг живот??? За това става въпрос!
Ако спирачната сила не те вълнува, а търсиш само по-бавно износване - проблема си е твой, както и на всеки който мисли като тебе.

_____________________________________________

"Nothing can stop the man with the right mental attitude from achieving his goal; nothing on earth can help the man with the wrong mental attitude."
- Thomas Jefferson
_____________________________________________
"Nothing can stop the man with the right mental attitude from achieving his goal; nothing on earth can help the man with the wrong mental attitude."
- Thomas Jefferson
Rabbid
 
Мнения: 11
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 6:57 pm

Мнениеот Georgi » Пон Окт 20, 2003 10:44 am

ti ako karash s dobri nakladki za suho, na mokroto oswen, 4e shte gi preebesh, she spirash po-trudno.
SMB
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот bikerider » Вто Окт 21, 2003 2:27 pm

[quote="Georgi"]

ti ako karash s dobri nakladki za suho, na mokroto oswen, 4e shte gi preebesh, she spirash po-trudno.
SMB
[/quote]


parvo, nakladki imat samo diskovite spirachki
tova za koeto govorite se naricha kalodki

treto, zashto butate na choveka bokluci ot 2 lv
da si vzeme shimano v-brake ot lx nagore
imat kalodki za extreme vreme (mokro, piasyk itn)
spirat mnogo dobre i deianat mnogo

izobshto, ako niakoi niama pari za disk, moga da mu preporacham
ili shimano lx i nagore ili magura rim brake.
nishto drugo
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Stuny » Сря Окт 22, 2003 5:54 pm

[quote="bikerider"]
izobshto, ako niakoi niama pari za disk, moga da mu preporacham
ili shimano lx i nagore ili magura rim brake.
nishto drugo
[/quote]

hehe naprawo ubi ribata , ne che sa loshi spirachki ama hich ne sa reshenie za nqkoi koito nqma pari
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот КапитанПланета » Сря Окт 22, 2003 6:59 pm

@bikerider

[quote]
parvo, nakladki imat samo diskovite spirachki
tova za koeto govorite se naricha kalodki

treto, zashto butate na choveka bokluci ot 2 lv
da si vzeme shimano v-brake ot lx nagore
imat kalodki za extreme vreme (mokro, piasyk itn)
spirat mnogo dobre i deianat mnogo

[/quote]


Първо :
Винаги съм се чудил защо винаги хората броят от едно до три. Никой няма да каже "първо еди кво си и второ - еди що си" или "първо, второ, трето, четвърто еди кво си". Ти тук казваш две неща, обаче ги номерираш "първо, трето". Ето каква е силата на навика :D:D:8D::8D:

Второ :
Кoлодки не е ли накладки на руски ? Щото май мисля че е така, а ако е така, защо да ползваме чуждица за нещо което си го има и на български ?

Четвърто :
Виждал ли си някъде в BG да се продават такива екстремни колодки за мокро време за XT/XTR V-Brake ? А виждал ли си някой да кара с такива и да е доволен от спирането им ? Щото ако отговорите на двата въпроса са положителни ще черпя - това ми се явява много сериозен проблем :V::xx(:

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Окт 22, 2003 8:52 pm

[quote="bikerider"]

[quote="Georgi"]

ti ako karash s dobri nakladki za suho, na mokroto oswen, 4e shte gi preebesh, she spirash po-trudno.
SMB
[/quote]


parvo, nakladki imat samo diskovite spirachki
tova za koeto govorite se naricha kalodki

[/quote]


Bikerider, ти си първият човек, който виждам да демонстрира знание за термина “калодка”. Аз винаги съм се чудел какъв е произходът му и изобщо дали е правилно да се употребява, така че наистина съм любопитен ако можеш да ми обясниш по-подробно защо за V-спирачките е по-правилно да се казва, че са с калодки, а не с накладки.
Защото и аз мисля като Капитан Планета...:8D:

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Сря Окт 22, 2003 9:40 pm

чисто механично погледнато на автомобилите и моторите накладка е самата спирачна частица, примерно при VBR-тата със сменяеми 'гумички' самата 'гумичка' би следвало да се нарича накладка, но все пак понякога при велосипедите с този тип спирачна система се сменя целият спиращ елемент - и 'гумичката' и държачката й, т.е. в някои случаи те са едно неразделно цяло. Така че, изхождайки от други области вероятно е по-правилно да се нарича колодка или каквато и да е друга чуждица, но не и накладка. Лично аз обаче винаги ги зова накладки :))

***възпитаник на някакво техническо училище би го обяснил по-технически използвйки 'елемент' и 'детайл', наистина.

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Тошохилл » Чет Окт 23, 2003 12:16 am

Kak vi zvu4i - Otivam da smenq kalodkite na kolata :)



Closing Link: GARO[[email protected]] (Killed (Gliner (Glined: abe nqma samo s tebe da se zanimavame cqla vecher.Abuser !!!! (2003/09/08 Pechenia@Gliner))))
Closing Link: GARO[[email protected]] (Killed (Gliner (Glined: abe nqma samo s tebe da se zanimavame cqla vecher.Abuser !!!! (2003/09/08 Pechenia@Gliner))))
Тошохилл
 
Мнения: 26
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 16, 2003 3:47 pm
Местоположение: Romania

Мнениеот Windstream » Пет Окт 24, 2003 6:41 am

Еее Пламене, пак се оля - накладка при автомобилите обикновено се нарича плочата или дъгата (при барабаните) на която се лепи феродото и която съответно го притиска към спирачния диск (или барабан). Затова се казва "отивам да сменя феродото", а не "отивам да сменя накладките" - смяната на накладките означава старите да хванат експреса към сметището. В този смисъл според мен си е напълно правилно да се употребява термина "накладки" за това което е по-известно като "колодка" или "калодка". А това на което ти предлагаш да се казва накладка всъщност си е накладка със сменяема вложка (поне на мен така ми звучи по-правилно от техническа гледна точка) за да се направи разлика от стандартната накладка при която "гумичката" е едно цяло с "опашката" и съответно се сменят комплект.

Сега по въпроса на KickingKing - моя опит се ограничава до следното:

1) не си купувай евтини дискови спирачки освен ако не знаеш как и къде да ги пипнеш за да почнат да спират както трябва, аз примерно на моята Tektro Novela и бях удължил рамото на лоста за подобряване на модулирането и бях добавил едни термоустойчиви пластмасови пластинки отдолу които постоянно "стържеха" в диска и обираха над 50% от водата по него доста преди тя да успее да се докопа до накладките (това си е изцяло моя измишльотина ама върши работа :))

2) евтините накладки наистина са добри понякога - аз отзад карах с един доста рядък модел кантарчета на Shimano подсилени с brake-booster, накладките ми бяха някакви Alhonga от асиметричните. Ръкохватките ми бяха за V-brake т.е. силата с която дърпат жилото е доста по-малка от тази за която спирачката е предвидена. Веднъж имах удоволствието да се кача на Витоша с доста голяма компания и там имаше един пич дето ползваше точно V-brake LX с паралелно придвижване (онези скъпите с двойните лостове) с накладки XTR - еми направо направо му се видя сметката в дъжда (бая дълго и мокро каране беше), спираше малко по-добре от мен (наблягам на МАЛКО-то) но за сметка на това долу дясната му задна беше свършила, лявата почти, отпред положението беше малко по-добре но почти толкова отчайващо. Така че явно всичко зависи от това на какви накладки точно ще попаднеш и как ще си регулираш спирачките. Въпреки това не ти препоръчвам да караш с евтини накладки на стандартни (немодофицирани от теб по някакъв начин) спирачки, особено ако са от онези със страничното притагане (дето шайбите и гайките се нанизват директно на "опашката" на накладката) - шанса да уцелиш добри е повече от минимален.

3) за съжаление там където съм сега не можах да си взема стария байк и се наложи да се снабдя с нов - сега карам с V-brake "Shimano A" BR-M618 отзад и "Shimano Acera" BR-M420 опред. Acera-та стандартно идва с накладки S65, а Alivio-to с M70T3, обаче аз ги размених и сега съм с Acera M70T3 и Alivo S65. Резултата е много добър, поне за моите изисквания - спиране на разстояние каквото ми кефне, блокиране на гуми (задна и предна) само когато ми трябва, износване на накладките почти незабележимо. Тук е мястото да уточня че М70Т3 е накладка за всякакво време т.е. е предвидена да работи ефективно и на мокро и студено и общо взето не и пука от нищо, докато S65 си е типчна "суха" накладка и като такава при по-качествено намокране (направо удавяне) на задната капла причинява осезаемо омекване на спирачката (въпреки това спирането не се "отменя" а само "отлага" до малко по-силно натискане на лоста) което си има и положителна страна - така се избягва изключително неприятното блокиране на задното колело поради намаленото сцепление с мокрия асфалт. Обаче аз карам предимно градско (наоколо няма дори хълмове) и спиранията ми са предимно екстремно-аварийни и причинени от завеяни пешеходци или шофьори-идиоти, така че идея си нямам как би се държала S65 на дълго неинтезивно спиране. Мога да ти кажа обаче как реагира М70Т3-ката - накладката почти не се износва ама каплата... нямаш ли "отводнителен" канал забрави за гладкостта й, накладките са като шмиргели - събират алуминиеви стружки от снадката и ти фрезоват цялата стена. Това обаче не се отразява на спирането, така че ако смяташ че можеш да преглътнеш малко шум от металообработване от време на време бих ти препоръчал да си вземеш един чифт М70Т3 и да ги пробваш, предполагам ще останеш доволен. Обаче има един номер - търси накладки на които има бял надпис M-System, тия са най-добрите, в черно-сребриста кутийка се продават и са без гайки и шайби така че не изхвърляй старите си такива. Цената... аз си взех последните в Канзас-Сити за 11лв, в Scott2 в Младост лятото бяха по 14лв, ама сега не знам дали още ги имат щото и на тях малко бройки им бяха останали.

Ми това е, дано с тоя ферман да съм бил полезен на някого ;)

Murr Miay!
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Tanuco » Пет Окт 24, 2003 1:32 pm

[quote="Windstream"]

Еее Пламене, пак се оля - накладка при автомобилите обикновено се нарича плочата или дъгата (при барабаните) на която се лепи феродото и която съответно го притиска към спирачния диск (или барабан). Затова се казва "отивам да сменя феродото", а не "отивам да сменя накладките" - смяната на накладките означава старите да хванат експреса към сметището. [/quote]


Тоя израз може да го използваш ако отиваш да ти лепят феродо.Защото смяната на накладките включва въпросната плоча+феродото!Говоря ти за автомобилите.И си сменяш накладките, а не само феродото, или поне аз така правя!
Tanuco
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1653
Регистриран на: Сря Окт 30, 2002 1:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Окт 24, 2003 6:31 pm

[quote="Stuny"]

[quote="bikerider"]
izobshto, ako niakoi niama pari za disk, moga da mu preporacham
ili shimano lx i nagore ili magura rim brake.
nishto drugo
[/quote]

hehe naprawo ubi ribata , ne che sa loshi spirachki ama hich ne sa reshenie za nqkoi koito nqma pari
[/quote]


NO PAIN NO GAME [:p]:D:D:D

kakva e taia superspirachka koiato hem spira super, hem nakladkite/kalodkite i izdyrjat mnogo i osven tova e evtinka?? kaji mi da si ia kupia molia ti se [:p]:D:D:8D:
vse edno da me popitash za devstvena ku*va (admin tova ne go trii pls :8D:)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Пет Окт 24, 2003 7:09 pm

[quote="bikerider"]
vse edno da me popitash za devstvena ku*va (admin tova ne go trii pls :8D:)


[/quote]


Ne si obidil nikogo, 4e da go tria :8D:

Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Окт 24, 2003 7:14 pm

[quote="КапитанПланета"]

@bikerider

[quote]
parvo, nakladki imat samo diskovite spirachki
tova za koeto govorite se naricha kalodki

treto, zashto butate na choveka bokluci ot 2 lv
da si vzeme shimano v-brake ot lx nagore
imat kalodki za extreme vreme (mokro, piasyk itn)
spirat mnogo dobre i deianat mnogo

[/quote]


Първо :
Винаги съм се чудил защо винаги хората броят от едно до три. Никой няма да каже "първо еди кво си и второ - еди що си" или "първо, второ, трето, четвърто еди кво си". Ти тук казваш две неща, обаче ги номерираш "първо, трето". Ето каква е силата на навика :D:D:8D::8D:

Второ :
Кoлодки не е ли накладки на руски ? Щото май мисля че е така, а ако е така, защо да ползваме чуждица за нещо което си го има и на български ?

Четвърто :
Виждал ли си някъде в BG да се продават такива екстремни колодки за мокро време за XT/XTR V-Brake ? А виждал ли си някой да кара с такива и да е доволен от спирането им ? Щото ако отговорите на двата въпроса са положителни ще черпя - това ми се явява много сериозен проблем :V::xx(:

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
[/quote]


1. mi dvoikata mi e nesimpatichna neshto oshte ot uchilishte :D:})::D:D:8D::8D:

2. savsem dobre znam kakvo znachi kalodka, no mislia che e dobre da ima dva ralichni termina za dvata vida spirachki i zatova go upotrebiavam. plus tova me pravi backward-compatible, ako me razbirash :D:D:8D: (admin tova dostatychno ubeditelno li e? :D:D)

3. ti troikata li mrazish? :D:D:D:D

4.2. karal sym shimano XT tochno s takiva kalodki i sam mnogo dovolen.
4.1. ne sam vijdal takiva kalodki tuk, koeto govori za mizernoto, otravtitelno i cigansko sastoianie na bg pazara. :})::})::}):
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пет Окт 24, 2003 7:20 pm

[quote="Тошохилл"]

Kak vi zvu4i - Otivam da smenq kalodkite na kolata :)



Closing Link: GARO[[email protected]] (Killed (Gliner (Glined: abe nqma samo s tebe da se zanimavame cqla vecher.Abuser !!!! (2003/09/08 Pechenia@Gliner))))
[/quote]


smeshno :)
a ti vijdal li si niakade v-brake sas ferodo?

na typ vapros - typ otgovor :D:D:D:D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пет Окт 24, 2003 7:21 pm

[quote="Admin"]

[quote="bikerider"]
vse edno da me popitash za devstvena ku*va (admin tova ne go trii pls :8D:)


[/quote]


Ne si obidil nikogo, 4e da go tria :8D:

Животът е кратък, карай бързо!
[/quote]


ebavam se... :8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Windstream » Пет Окт 24, 2003 11:17 pm

[quote="Tanuco"]

Тоя израз може да го използваш ако отиваш да ти лепят феродо.Защото смяната на накладките включва въпросната плоча+феродото!Говоря ти за автомобилите.И си сменяш накладките, а не само феродото, или поне аз така правя!
[/quote]


Ами аз точно това имах предвид само че нещо не можах да се изразя както трябва, това умение винаги ми е куцало малко (всъщност много :^:). А го написах по повод "спирачната частица" на screamBoy-я. И настина най-добрия вариант е да се сменят целите накладки, а не само феродото (при автомобилите, за байковете не знам, още не ми се е налагала подобна интервенция).

[b][color=red]Murr Miay![/color][/b] ;)
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Stuny » Съб Окт 25, 2003 2:36 am

[quote="bikerider"]

[quote="Stuny"]

[quote="bikerider"]
izobshto, ako niakoi niama pari za disk, moga da mu preporacham
ili shimano lx i nagore ili magura rim brake.
nishto drugo
[/quote]

hehe naprawo ubi ribata , ne che sa loshi spirachki ama hich ne sa reshenie za nqkoi koito nqma pari
[/quote]


NO PAIN NO GAME [:p]:D:D:D



kakva e taia superspirachka koiato hem spira super, hem nakladkite/kalodkite i izdyrjat mnogo i osven tova e evtinka?? kaji mi da si ia kupia molia ti se [:p]:D:D:8D:
vse edno da me popitash za devstvena ku*va (admin tova ne go trii pls :8D:)


[/quote]


ami Marto ne sym kazal cheima evtino i dobro reshenie na problema prosto ti kazwam che spirachkite za koito goworish sa na ceni kato nqkakwi mechanichni diskowe , ceh moje i nqkoq magura julie koito po otnoshenie na spirane prez zimata sa mnogo po dobro reshenie ot koito i da e VBrake ili rim brake
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот КапитанПланета » Съб Окт 25, 2003 3:20 pm

[quote="bikerider"]
plus tova me pravi backward-compatible, ako me razbirash
[/quote]


Разбирам те чудесно - и аз съм програмист кат тебе :D:8D::I

[quote]
ti troikata li mrazish? :D:D:D:D
[/quote]


Не, обаче не можах да измисля 4 отговора, пък ми се щеше да завърша на по-стандартна цифра. Нали го знаеш тоя виц :
Двама програмисти си говорят :
- Брато, много съм го закъсал с парите, а дай 200 лв. на заем!
- Немаш проблеми, ама айде да го направин някаква кръгла сума - например 256 става ли ? :8D:

[quote]
karal sym shimano XT tochno s takiva kalodki i sam mnogo dovolen.
[/quote]


И аз съм с XT обаче със стандартните калодки (накладки[:p]). На сухо са супер, обаче на мокро никви ги няма. Знам че за XT/XTR са 3 вида за различните условия, обаче никой неще да вкарва такива "екзотични" неща в БГ... :xx(:

[quote]
ne sam vijdal takiva kalodki tuk, koeto govori za mizernoto, otravtitelno i cigansko sastoianie na bg pazara. :})::})::}):
[/quote]


Чакай малко сега, ти що си решил че в БГ има такъв пазар въобще... Аз поне не виждам някакви сериозни предпоставки :o).




Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Окт 27, 2003 12:16 pm

[quote="Stuny"]

[quote="bikerider"]

[quote="Stuny"]

[quote="bikerider"]
izobshto, ako niakoi niama pari za disk, moga da mu preporacham
ili shimano lx i nagore ili magura rim brake.
nishto drugo
[/quote]

hehe naprawo ubi ribata , ne che sa loshi spirachki ama hich ne sa reshenie za nqkoi koito nqma pari
[/quote]


NO PAIN NO GAME [:p]:D:D:D



kakva e taia superspirachka koiato hem spira super, hem nakladkite/kalodkite i izdyrjat mnogo i osven tova e evtinka?? kaji mi da si ia kupia molia ti se [:p]:D:D:8D:
vse edno da me popitash za devstvena ku*va (admin tova ne go trii pls :8D:)


[/quote]


ami Marto ne sym kazal cheima evtino i dobro reshenie na problema prosto ti kazwam che spirachkite za koito goworish sa na ceni kato nqkakwi mechanichni diskowe , ceh moje i nqkoq magura julie koito po otnoshenie na spirane prez zimata sa mnogo po dobro reshenie ot koito i da e VBrake ili rim brake
[/quote]



absolutno :):)
az govoreh *samo* za v-brake
a tova che veche diskovete sa dori na ceni kolkoto hubav v-brake... mtb se razviva :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Окт 27, 2003 12:25 pm

[quote="КапитанПланета"]
Разбирам те чудесно - и аз съм програмист кат тебе :D:8D::I
[/quote]


xexexe, ei golema mafia tova programistite bee :):D:8D:
useshtah az neshto strogo formalno i algoritmichno v tia tvoi postove :D:D:o):D:D

[quote="КапитанПланета"]
И аз съм с XT обаче със стандартните калодки (накладки[:p]). На сухо са супер, обаче на мокро никви ги няма. Знам че за XT/XTR са 3 вида за различните условия, обаче никой неще да вкарва такива "екзотични" неща в БГ... :xx(:
[/quote]


mi naistina razlikata mejdu obiknovenite kaladki (kaladki = kalodki+nakladki[:p]) i tia za extreme conditions e ogromna osobeno v mokro vreme... az si gi vnesah otvan, samo deto ne mojah da gi izhabia dokrai, shtoto si kupih diskove:8D:

[quote="КапитанПланета"]
Чакай малко сега, ти що си решил че в БГ има такъв пазар въобще... Аз поне не виждам някакви сериозни предпоставки :o).
[/quote]


verno e, vsashtnost izobshto ne moje da se govori za seriozen pazar. i za predpostavkite si prav... :xx(::xx(::})::})::}):

Do, or do not - there's no try...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот КапитанПланета » Пон Окт 27, 2003 1:39 pm

[quote="bikerider"]
useshtah az neshto strogo formalno i algoritmichno v tia tvoi postove :D:D:o):D:D
[/quote]


:D:D:D:D:D:D:D
Лелееее, дали не е време да взема мерки по въпроса ? Чувал съм че някои психоаналитици правели чудеса ... :8D:

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Окт 27, 2003 3:06 pm

[quote="КапитанПланета"]

[quote="bikerider"]
useshtah az neshto strogo formalno i algoritmichno v tia tvoi postove :D:D:o):D:D
[/quote]


:D:D:D:D:D:D:D
Лелееее, дали не е време да взема мерки по въпроса ? Чувал съм че някои психоаналитици правели чудеса ... :8D:

Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
[/quote]


xexe, ne e lesno... :D:D:o):8D:

Do, or do not - there's no try...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 35 госта