Ъпгрейд на Boxxer Race до Team?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Ъпгрейд на Boxxer Race до Team?

Мнениеот thekidtwist » Сря Апр 13, 2005 9:08 pm

Карам предимно DH и FR.Въпроса ми е как точно става и със какви пари трябва да се раздели за такъв ъпгрейд.Идеята е да взема на първо време Race докато се почупи(ако се счупи!да чукна на дърво:yawn2:)и после с парите който съм събрал до тогава да си ъпгрейд-на до "тиим"
:offtopic:Още нещо.Насочил съм се към следните рамки
Scott FX DH '02...
http://www.btt.com.ar/foto/o/9/79/979490949_fxdh.jpg
втория вариант е
Sprint FX Team
Изображение
Коя от двете рамки би понесла тормоза на такава вилк?.Благодаря:hbang2:
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот caspar » Сря Апр 13, 2005 9:47 pm

Това което ти трябва е една ампула, която струва по принцип 50 долара, но в България ще я намери6 за 200 лева.
За какво ще чупиш първо вилката и после ще я поправяш за ъпгрейда:crazy:?(може да не съм те разбрал правилно, но си се изразил безсмислено:confused:)
И двете рамки ще издържът на виката.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот row » Чет Апр 14, 2005 7:44 am

Настройката за бърза и бавна компресия струва 250$ или нещо от тоя сорт.Няма смисъл от такива upgrade-и според мен, защото ще ти излезе по-скъпо отколкото да си купиш направо Team.
Аватар
row
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Съб Ное 23, 2002 4:39 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот marshall__ » Чет Апр 14, 2005 9:23 am

[quote="row"]

Няма смисъл от такива upgrade-и според мен, защото ще ти излезе по-скъпо отколкото да си купиш направо Team.
[/quote]


Именно, защото НЕ Е по-скъпо се прави със "надстройка" (от рейс до тийм). Патрона не е 250$, незнам ти каде си го гледал че е толкова. И всепак едно е да си вземеш вилка за 8-900лв нова или за по-малко 2ра ръка, да я караш известно време, събирайки още пари, и да я ъпгрейднеш. Мотае ми се сумата от 400лв за патрона със монтажа. Може вече да не е толкова, незнам, преди мисля, че толкова излизаше с цялата работа...


@TheKidTwist - обясни ми как точно ще стане това:
[quote="TheKidTwist"]

Идеята е да взема на първо време Race докато се почупи и после с парите който съм събрал до тогава да си ъпгрейд-на до "тиим"
[/quote]
:crazy::?:

Значи ти си си "счупил" вилката (да речем ботуша се е пръснал, осукал си я прекалено зверски или тръбите им се е ..... майката) и ти го ъпгрейдваш, и той става (както е счупен) на тийм
:idea::lol:

[color=blue]<good luck>[/color]:agree:[color=blue]</good luck>[/color]

Едит: За избора в рамките - недей да ги сравняваш, нищо, че скот-а е стар модел!
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Sherman » Чет Апр 14, 2005 10:40 am

от такъв упгрейд нема никакъв смисъл. Освен че шиша с патрона за компресиите струва 400 требе и другия шиш за рибаунда също да се смени защото има разлика в този шиш между Race и Team. Ако си направиш елементарната сметка ще видиш че този упграйд е безмислен, най-малкото че шишовете струват наполовина от парите на "оригинален" Team и в никакъв случай Race+upgrade нема да падне под тази цена ;)

а и тва за чупенето и аз не мога да го разбера
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот Sherman » Чет Апр 14, 2005 10:51 am

[quote="marshall__"]
Именно, защото НЕ Е по-скъпо се прави със "надстройка" (от рейс до тийм). Патрона не е 250$, незнам ти каде си го гледал че е толкова.[/quote]


а я да видиме ти къде си го гледал това за по-малко и дали ще можеш да го вкараш в БГ...на него не му требе само този патрон а целия ШИШ за компресиите, а дори също и другия за да работи нормално като истински Team
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот bikerider » Чет Апр 14, 2005 11:34 am

@Marshall: както и да го погледнеш 250 долара в момента са си 400 лева без две-три кафета... :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marshall__ » Чет Апр 14, 2005 11:43 am

Това, че вилката ще се ъпгрейдва до тийм е изразно казано, нали се сещаш, че много трудно и с много пари може да стане баш кат оригиналния тийм. Въпроса е low и high speed конпресията, а това, че при рибаунда има разлика - голямата работа :) Всепак пак ти казвам, ти го правиш някъв преходен модел. А ми се мотае в главата, че е 400 лв. всичко (работа, монтаж там настройване и кФот се сетиш), а дали по света е по скъп или по-евтин, незнам и не ме интересува :D.

Коле, погледни само пак това което писах: "И всепак едно е да си вземеш вилка за 8-900лв нова или за по-малко 2ра ръка, да я караш известно време, събирайки още пари, и да я ъпгрейднеш" отколкото да събираш допълнително, не карайки (да речем) само и само да купиш направо тийм.
Е, ти си по бохерите де :I...

п.п. Ест. по-добрия вариант е да го продадеш после и да си купиш тийм, но тогава всичко опира до клиентела и пари :D:agree:
:beer:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот marshall__ » Чет Апр 14, 2005 11:46 am

[quote="bikerider"]

@Marshall: както и да го погледнеш 250 долара в момента са си 400 лева без две-три кафета... :D
[/quote]


Това е така, обаче нали се сещаш, че примерно той неможе да фане и просто да си я сложи. Пари за монтаж и настройки се дават, които не са 2-3 кафета :)
:D:beer:

Eдит:
:offtopic: Всеки път ти се възхищавам на аватара - рулз просто :D
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот bikerider » Чет Апр 14, 2005 12:00 pm

[quote="marshall__"]

[quote="bikerider"]

@Marshall: както и да го погледнеш 250 долара в момента са си 400 лева без две-три кафета... :D
[/quote]


Това е така, обаче нали се сещаш, че примерно той неможе да фане и просто да си я сложи. Пари за монтаж и настройки се дават, които не са 2-3 кафета :)
:D:beer:
[/quote]


сещам се ;)
аз само отразявам новините от валутния бюлетин :lol:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marshall__ » Чет Апр 14, 2005 12:06 pm

[quote="bikerider"]


аз само отразявам новините от валутния бюлетин :lol:
[/quote]


:deal::emlaugh:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот thekidtwist » Чет Апр 14, 2005 12:18 pm

Здрасти на all.:bouncy:
Сега виждам доста хора са отговорили и се радвам за това:beer:
Ясно а от къде мога да нямеря такъв патрон?
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот Sherman » Чет Апр 14, 2005 12:32 pm

[quote="marshall__"]

Това, че вилката ще се ъпгрейдва до тийм е изразно казано, нали се сещаш, че много трудно и с много пари може да стане баш кат оригиналния тийм.[/quote]


На едно мнение сме ;)

[quote="marshall__"]

Въпроса е low и high speed конпресията, а това, че при рибаунда има разлика - голямата работа :)[/quote]


е ще има разлика в работата бе...ти като Team ли искаш да работи или като Race за 1500лева ;)

[quote="marshall__"]

Коле, погледни само пак това което писах: "И всепак едно е да си вземеш вилка за 8-900лв нова или за по-малко 2ра ръка, да я караш известно време, събирайки още пари, и да я ъпгрейднеш" отколкото да събираш допълнително, не карайки (да речем) само и само да купиш направо тийм. [/quote]


еми батка аз моя Team(истински Team а не изциганен Race) го давам за 1000-1100 и то дори на излащане :scared:

[quote="marshall__"]

п.п. Ест. по-добрия вариант е да го продадеш после и да си купиш тийм, но тогава всичко опира до клиентела и пари :D:agree:
:beer:
[/quote]


именно
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот bikerider » Чет Апр 14, 2005 12:51 pm

[quote="TheKidTwist"]

Здрасти на all.:bouncy:
Сега виждам доста хора са отговорили и се радвам за това:beer:
Ясно а от къде мога да нямеря такъв патрон?

[/quote]


такъв патрон можеш да намериш тук от вносителите на RockShox.
можеш и да го купиш отвън - директно от SRAM или от магазин.

само че аз също мисля, че този upgrade няма смисъл нито в краткосрочен, нито в дългосрочен план - неоправдано скъп излиза. защо просто не събереш пари за Теам? ако нямаш пари за Team сега, по-добре стисни зъби докато имаш, или вземи назаем. при всички положения, ще ти излезе по-евтино отколкото да правиш upgrade до нещо, което вече го има на пазара и то на по-ниска цена от вилка + upgrade.

а и както се отбеляза монтажа също не е за пренебрегване като цена, щото вдига цената с 20-30-40-50 лева (зависи къде го правиш).

аз лично на твое място бих се огледал за втора ръка Теам. другото е хамалогия и пари на вятъра.

освен всичко друго как си мислиш да счупиш Race? като падаш нарочно ли? всичко друго ще счупиш, освен хидравликата, която искаш да сменяш.... малко странен план си измислил според мен.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот row » Чет Апр 14, 2005 1:03 pm

Вярно!Малко съм се поувлякъл с цената.В airbomb.com цената е 151,43$=228лева, без доставка и т.н.

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/row/20054146237_FK4768.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] FK4768.jpg[/url]
10.91 KB
Това е въпросната компресия, която ти трябва TheKidTwist
Аватар
row
 
Мнения: 119
Рейтинг: 1247
Регистриран на: Съб Ное 23, 2002 4:39 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sherman » Чет Апр 14, 2005 1:46 pm

[quote="row"]

Вярно!Малко съм се поувлякъл с цената.В airbomb.com цената е 151,43$=228лева, без доставка и т.н.

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/row/20054146237_FK4768.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] FK4768.jpg[/url]
10.91 KB
Това е въпросната компресия, която ти трябва TheKidTwist
[/quote]


е че не си се изхвърлил много...за транспорт ще му искат мин. $60-70 поне нещо такова ми се въртеше в главата че за една лапа в jenson искаха $60...явно имат някакъв минимум който си се плаща дори жило да си земеш. Така че където са 350 там са и 400...ама не знам къде ше си намери другия шиш
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот marshall__ » Чет Апр 14, 2005 2:16 pm

[quote="bikerider"]


аз лично на твое място бих се огледал за втора ръка Теам.
[/quote]


@TheKidTwist - както вече се спомена, Sherman-а продава такъв, а парите найстина са добри, затова замисли се. Бохера му е почти нов, тъй че не се притеснявай и не си казвай: "ново си требе". Айде стига безплатна реклама :). Действаи:D
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта