Първи впечатления... Juicy7, MalletC, Swinger3

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Първи впечатления... Juicy7, MalletC, Swinger3

Мнениеот C_Mo » Пет Апр 08, 2005 2:29 pm

Колело RAM DH04

Juicy 7 203/185мм - Спират! ;)
Последните спирачки, които карах бяха Hayes MAG 203/203мм. Juicy-то спира много повече, модулацията е много добра и точката на задействане е постояна и отчетлива. Настройката на "червеното кранче" си върши чудесно работата! Имам сравнително малки ръце и досега не съм успявал да си настроя спирачката да хваща когато ми харесва без да съм се примирявал или с леко триене на накладките в ротора или с прекалено отдалечено лостче.

Мислех, че е пракалено да си слагам J7 след като J5 е същото като спирачна сила, но опита показва, че настройката определено си струва.



Mallet C - hooked!
Карах ги няколко дни из града докато въртях, но днес им беше за първи път по-сериозно каране в планината. С други педали с автомати (shimano и подобни...), с които съм карал съм имал проблеми с откопчаване в завой или при спринт... ами днес нямах никакви такива грижи. Не беше достатъчно кално за да преценя дали са по-добре на кал.
Платформите държат дори и незакопчани - карах малко на DJ с тях и се справят.



Swinger 3way - shocked!
По принцип съм привърженик на по-твърдите окачавания. Настроих си шока както ми харесва, но определено не очаквах такава колосална разлика спрямо x-fusion vector rc.

Хода го усещам като безкраен, обира всичко и може да се върти без да заминава цялата енергия за сгъване на шока. Имах опасения, че липсата на резервоар ще доведе до непостояна работа когато загрее, но такова нещо не се наблюдава.


С две думи - доволен съм.

Изображение
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Съб Апр 09, 2005 4:50 am

евала. малетите е ясно че рутят стени, ама се чудя що не взе некоя лисица ала бала за отзаде...
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот M1010X » Съб Апр 09, 2005 6:18 pm

@C_Mo
чакам тия дни да ми докарат juicy5 с големи ротори. по-добре ли спират от mag9 със същия размер (т.е. 203)? не само като спирачна сила, а и като модулация и т.н. на цена навън (поне тези, които аз гледах) са почти еднакви. т.е. авидът е малко по-скъп. благодаря.

п.с. и аз съм с малки ръце :) обаче... гущерчета :)
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот C_Mo » Съб Апр 09, 2005 6:33 pm

[quote="M1010X"]

@C_Mo
чакам тия дни да ми докарат juicy5 с големи ротори. по-добре ли спират от mag9 със същия размер (т.е. 203)? не само като спирачна сила, а и като модулация и т.н. на цена навън (поне тези, които аз гледах) са почти еднакви. т.е. авидът е малко по-скъп. благодаря.

п.с. и аз съм с малки ръце :) обаче... гущерчета :)
[/quote]

Да, по-добре спират. Тепърва ще видим как се държат във времето, зашото за Hayes си знаем, че ги слагаш и забравяш...
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Съб Апр 09, 2005 6:36 pm

[quote="Zozka"]

евала. малетите е ясно че рутят стени, ама се чудя що не взе некоя лисица ала бала за отзаде...
[/quote]

Избора беше 5th или Swinger... не исках "лисица" защото трябваше да си играя с тунинговане преди да я подкарам. Защо мислиш, че Fox ще е по-добре?
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Съб Апр 09, 2005 11:33 pm

[quote="C_Mo"]

[quote="Zozka"]

евала. малетите е ясно че рутят стени, ама се чудя що не взе некоя лисица ала бала за отзаде...
[/quote]

Избора беше 5th или Swinger... не исках "лисица" защото трябваше да си играя с тунинговане преди да я подкарам. Защо мислиш, че Fox ще е по-добре?
[/quote]


и аз не знам. така и не съм търкалял сериозно с такова, но ми се чини бая добро. просто платформа за надолу някакси не съм убеден че става. иначе добрият стар swinger всички го знем, но винаги има едно но ;)
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот C_Mo » Съб Апр 09, 2005 11:55 pm

[quote="Zozka"]

[quote="C_Mo"]

[quote="Zozka"]

евала. малетите е ясно че рутят стени, ама се чудя що не взе некоя лисица ала бала за отзаде...
[/quote]

Избора беше 5th или Swinger... не исках "лисица" защото трябваше да си играя с тунинговане преди да я подкарам. Защо мислиш, че Fox ще е по-добре?
[/quote]


и аз не знам. така и не съм търкалял сериозно с такова, но ми се чини бая добро. просто платформа за надолу някакси не съм убеден че става. иначе добрият стар swinger всички го знем, но винаги има едно но ;)
[/quote]

Всичко вече е с платформа ;) сигурен съм, че ще ти хареса как се държи... а и винаги може да го настроиш така, че да не се усеща платформата. Някой ден ще направя test ride - чувствай се поканен ;).
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот olo » Чет Апр 14, 2005 6:36 pm

@C_Mo - Mallet C могат ли да се карат без специални обувки? Понеже четох, че можело ама ти ми каже верно ли е тва ил е бутафория. Мерси
Аватар
olo
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 10:25 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 14, 2005 7:14 pm

[quote="olo"]

@C_Mo - Mallet C могат ли да се карат без специални обувки? Понеже четох, че можело ама ти ми каже верно ли е тва ил е бутафория. Мерси
[/quote]


Ако под "неспециални" обувки разбираш обувки без клитове ("парчета") - естествено, че може. Просто стъпваш върху платформите и не ползваш автоматите. Тва всъщност е главната идея зад комбинираните педали от този тип...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Чет Апр 14, 2005 7:39 pm

[quote="TOYAGA"]
Ако под "неспециални" обувки разбираш обувки без клитове ("парчета") - естествено, че може. Просто стъпваш върху платформите и не ползваш автоматите. Тва всъщност е главната идея зад комбинираните педали от този тип...
[/quote]

Не е съвсем така. Пробвал съм на MOD Mallet - ите и съвсем не беше удобно да се карат с обикновени обувки.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 14, 2005 8:29 pm

[quote="Harka"]
...
Не е съвсем така. Пробвал съм на MOD Mallet - ите и съвсем не беше удобно да се карат с обикновени обувки.
[/quote]


Да, но само ако сравняваш "удобството" с това при чисто платформени педали (без автомати). Я се пробвай да си караш Candy-тата (да не говорим за чистия миксер) с нормални обувки и ела ми разправяй после пак, че Мallet са неудобни...:beer:

BTW, говоря от няколкогодишен личен опит с комбинирани педали, базиран на ЛЕГЕНДАРНИТЕ (вече не ги правят) Shimano DX 646 (към момента могат да се видят на танка на Каймата). За мен лично комбинираните педали имат твърдо място под слънцето.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот olo » Чет Апр 14, 2005 8:57 pm

Е да де, точно това е въпроса доколко стабилно и удобно ще се чустваш без автомати на обувките върху Mallet C, шото ако е като да си стъпил върху 2 оси без педали .. не мерси :)

П.С: За да не стане безмислен спор, ето какво имам впредвид:
- Мога да си купя педали Mallet C, но нямам чепици. Не че не мога да си купч чепици, но не е това в момента на дневен ред. Имам на bike-a в момента велго платформени педали с светоотразители с схичета които не са на винт, и ме интересува, евентуално ако си купя Mallet C Welgo педалите в момента (в смисал удобно) или ако искам да е стабилно и удобно треа да:
1) купя специални чепици (~100лв)
или
2) да си купя платформени с шипчета като тези

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/olo/200541414643_PD2504.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] PD2504.jpg[/url]
53.94 KB
Аватар
olo
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 10:25 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 14, 2005 9:06 pm

[quote="olo"]

Е да де, точно това е въпроса доколко стабилно и удобно ще се чустваш без автомати на обувките върху Mallet C, шото ако е като да си стъпил върху 2 оси без педали .. не мерси :)
[/quote]


Не, определено няма да се чувстваш като "стъпил върху 2 оси без педали .." Гарантирано. [size=67]Друг е въпросът, че според мен Mallet (и въобще CB) определено не са ВРЪО НА СЛАДОЛЕДО в областта на педалите, но тва е друга тема...[/size]

BTW, ти с кви педали си карал/караш досега?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Чет Апр 14, 2005 9:10 pm

Всъщност и аз и TOYAGA сме прави, но само ДОНЯКЪДЕ.

Mallet C наистина могат да се карат що годе прилично с нормални обувки, НО само ако пластините отстрани не са износени много. Щото ако са...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 14, 2005 9:15 pm

[quote]- Мога да си купя педали Mallet C, но нямам чепици. Не че не мога да си купч чепици, но не е това в момента на дневен ред. Имам на bike-a в момента велго платформени педали с светоотразители с схичета които не са на винт, и ме интересува, евентуално ако си купя Mallet C Welgo педалите в момента (в смисал удобно) или ако искам да е стабилно и удобно треа да:
1) купя специални чепици (~100лв)
или
2) да си купя платформени с шипчета[/quote]


Добре е човек да знае какво иска... Хубаво е, че имаш "дневен ред", но трябва да си изградиш концепция - в бъдеще с автомати ли ще караш или без автомати ще караш? На базата на тази концепция и всичко, което научи в повдигнатата тема, решаваш кви да ги вършиш... Всичко е толкова просто!

BTW, точно допреди (около) година почти НИКОЙ в този форум не желаеше и да чуе за педали с автомати.., пък къде лека-полека, къде тихомълком взе да поумнява :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот olo » Чет Апр 14, 2005 9:20 pm

@Harka - прав си , точно тва е, ако са изтрити само с чепици с автомати май му е майката

@Toyaga - имаш ПМ
Аватар
olo
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 10:25 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 14, 2005 9:23 pm

[quote="Harka"]

Всъщност и аз и TOYAGA сме прави, но само ДОНЯКЪДЕ.[/quote]


Тва е щото няма УНИВЕРСАЛНИ ИСТИНИ...

[quote]Mallet C наистина могат да се карат що годе прилично с нормални обувки, НО само ако пластините отстрани не са износени много. Щото ако са...
[/quote]


Тва мнооо ми прилича на стария соцвиц за паметника на бай Тошо в Правец, върху който можело да се изпикаеш, НО само ако не си го вадиш от гащите/панталона. Щото ако си го извадиш...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Чет Апр 14, 2005 9:33 pm

[quote="TOYAGA"]
Тва мнооо ми прилича на стария соцвиц за паметника на бай Тошо в Правец, върху който можело да се изпикаеш, НО само ако не си го вадиш от гащите/панталона. Щото ако си го извадиш...
[/quote]

Дам, какви времена бяха... :D
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Чет Апр 14, 2005 9:37 pm

[quote="TOYAGA"]

да не говорим за чистия миксер
[/quote]


:rofl::rofl::rofl:. ама тоя миксер е измислен бре, от 4 страни си влизаш в него без грижи
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 14, 2005 9:48 pm

[quote="Zozka"]

[quote="TOYAGA"]

да не говорим за чистия миксер
[/quote]


:rofl::rofl::rofl:. ама тоя миксер е измислен бре, от 4 страни си влизаш в него без грижи
[/quote]


Мхм, и от 4 страни си излизаш... С грижи :xx(:

[b][color=red]TIME RUUUULZZZZZZ![/color][/b]
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот nikitzo » Чет Апр 14, 2005 10:15 pm

Като стана дума за педали с автомати да питам на тези обувки могат ли и как се слагат автомати
[img]http://www.mtb-news.de/biketest/scripts/fetch_item_image.php?tsid=1&csid=455bf23bfafa811fcee1a7c3f9a5c050&itemid=331[/img]

http://www.mtb-news.de/biketest/scripts ... itemid=331
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 14, 2005 10:40 pm

[quote="nikitzo"]

Като стана дума за педали с автомати да питам на тези обувки могат ли и как се слагат автомати
[img]http://www.mtb-news.de/biketest/scripts/fetch_item_image.php?tsid=1&csid=455bf23bfafa811fcee1a7c3f9a5c050&itemid=331[/img]

http://www.mtb-news.de/biketest/scripts ... itemid=331
[/quote]


Тва (Vans Exacerbate II SPD), за което говориш, е обувка за DJ/UA/FR в скейтърски стил и е предвидено за използване с педали с автомати. За да монтираш "парче" (cleat) на подметката, трябва да действаш според TFM - или изрязваш където/каквото трябва от подметкаат, или демонтираш съществуващата вложка в подметката и завинтваш парчето в отворите, които се разкриват на нейно място.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот C_Mo » Пет Апр 15, 2005 9:52 am

Aз докато се включа с отговор и вие всичко си казахте ;)

@toyaga
Ако имаш някой излишен TIME с удоволствие бих тествал.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пет Апр 15, 2005 10:09 am

[quote="TOYAGA"]

[quote]
...BTW, точно допреди (около) година почти НИКОЙ в този форум не желаеше и да чуе за педали с автомати.., пък къде лека-полека, къде тихомълком взе да поумнява :)
[/quote]

Абе някой поумняха май повечко напоследък...
Все пак педалите с автоматите са си опасни. Представи че е забравил да сложи предпазителя...
после :uzi: и :combust:....
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Апр 15, 2005 11:10 am

[quote="C_Mo"]

Aз докато се включа с отговор и вие всичко си казахте ;)

@toyaga
Ако имаш някой излишен TIME с удоволствие бих тествал.


[/quote]


Излишен нямам, но ако имаш желание - имам монтирани ATAC XS Carbon на NRS-а... На теб обаче несъмнено ще са ти по-интересни комбинираните "Z"-ки, които olo реши да си купи в резултат от проведената снощи дискусия...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот nikitzo » Пет Апр 15, 2005 12:33 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="nikitzo"]

Като стана дума за педали с автомати да питам на тези обувки могат ли и как се слагат автомати
[img]http://www.mtb-news.de/biketest/scripts/fetch_item_image.php?tsid=1&csid=455bf23bfafa811fcee1a7c3f9a5c050&itemid=331[/img]

http://www.mtb-news.de/biketest/scripts ... itemid=331
[/quote]


Тва (Vans Exacerbate II SPD), за което говориш, е обувка за DJ/UA/FR в скейтърски стил и е предвидено за използване с педали с автомати. За да монтираш "парче" (cleat) на подметката, трябва да действаш според TFM - или изрязваш където/каквото трябва от подметкаат, или демонтираш съществуващата вложка в подметката и завинтваш парчето в отворите, които се разкриват на нейно място.
[/quote]


Да и още едно допълнение е че тази обувка НЕ става за ходене. Голяма част от подметката е от пластмаса и гумата ми се изтърка на пръстите и се показа пластмасата.
НОООО за каране е много добра даже и без автомати напрао лепи ей
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Пет Апр 15, 2005 12:53 pm

[quote="nikitzo"]

[quote="TOYAGA"]

[quote="nikitzo"]

Като стана дума за педали с автомати да питам на тези обувки могат ли и как се слагат автомати
[img]http://www.mtb-news.de/biketest/scripts/fetch_item_image.php?tsid=1&csid=455bf23bfafa811fcee1a7c3f9a5c050&itemid=331[/img]

http://www.mtb-news.de/biketest/scripts ... itemid=331
[/quote]


Тва (Vans Exacerbate II SPD), за което говориш, е обувка за DJ/UA/FR в скейтърски стил и е предвидено за използване с педали с автомати. За да монтираш "парче" (cleat) на подметката, трябва да действаш според TFM - или изрязваш където/каквото трябва от подметкаат, или демонтираш съществуващата вложка в подметката и завинтваш парчето в отворите, които се разкриват на нейно място.
[/quote]


Да и още едно допълнение е че тази обувка НЕ става за ходене. Голяма част от подметката е от пластмаса и гумата ми се изтърка на пръстите и се показа пластмасата.
НОООО за каране е много добра даже и без автомати напрао лепи ей
[/quote]


Добре бе, а като си толкова отворен, опитен и знаещ, що питаш и ми губиш времето да се занимавам с боклуците ти? :(!: :asshole:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот C_Mo » Пет Апр 15, 2005 12:56 pm

@toyaga
Мерси. Не ми се иска да оставя карбона по каманаците :) Ще се огледам за някой познат готов да даде малко по-блъскачески модел за "тест-райд".

@nikitzo
Според мен, най-удобните обувки за каране на платформени педали са 661 Dually :). Пробвал съм най-различни кецове, но нищо не държи толкова добре.

Относно твърдостта на подметката ... Шарката на 661 Launch е същата, но задари твърдата подметка стъпалото не ляга хубаво на платформата и сцеплението ( и усета за колелото) не е толкова добро.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Пет Апр 15, 2005 1:29 pm

[quote="TOYAGA"]
Добре бе, а като си толкова отворен, опитен и знаещ, що питаш и ми губиш времето да се занимавам с боклуците ти? :(!: :asshole:
[/quote]

Не му говори така, че много лошо биели в Надежда. :rofl::rofl::rofl::lol: :lol: :lol:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Пет Апр 15, 2005 1:58 pm

Мен пък точно твърдата подметка ми дава увереност и стабилност

тояга - някой май е станал с ректума нагоре днес, а аз исках да знам само за какво е това червеното правоъгълниче на подетката на "боклуците" ми И дали трябва да се реже.

куХарка - ела ми на гости:evil:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта