ISIS +- Octalink

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

ISIS +- Octalink

Мнениеот hlebarka » Сря Апр 06, 2005 2:18 pm

Знам, че много разбирате, та да ви питам има ли някаква съществена разлика между ISIS и Octalink?

Най-вероятно във връзка със следното колебание:

Deore Hollowtech--Suntour Duro--Truvativ neznamsikoi

А ако ви сърбят езиците и следното:

Tuvativ Hussefelt trials--Shimano Hone Hollowtech2 Octalink3
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот afterburner » Сря Апр 06, 2005 2:47 pm

Второто сравнение м/у Hone и Hussefelt курбели живо и мен ме интересува, така че и аз ще се радвам на коментари :beer:
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Сря Апр 06, 2005 5:11 pm

И мен също ме интересува. По специално първото сравнение, като мисля, че може да включим и Suntour X-Off курбелите.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот koko » Сря Апр 06, 2005 6:55 pm

Момчета що искате сравнение на нова със стара технология:eek:.Проверете си каските за пробойни и пак питайте.:spin:.No offence.:angel2:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sherman » Сря Апр 06, 2005 7:27 pm

[quote="koko"]

Момчета що искате сравнение на нова със стара технология:eek:.Проверете си каските за пробойни и пак питайте.:spin:.No offence.:angel2:

[/quote]


да не би да искаш да кажеш че окталинк е по добро от ISIS ?!?!? :crazy::crazy::crazy:
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот koko » Сря Апр 06, 2005 7:30 pm

Octalink II със сигурност.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sherman » Сря Апр 06, 2005 7:50 pm

и какво му е по-доброто? може би е по-здраво? или...
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот koko » Сря Апр 06, 2005 8:23 pm

Ми Sherman не искам да спора ,че скоро ше разчитам на боза от тебе:D.
Просто какъвто и да е компонент които е монолитен(едно парче без заварки,или там друг вид хващане) винаги ще е по-здрав от нещо свързано.
Вярно е че само драив саид-а е хванат с касетата,
но и тази страна на курбела е по-натоварена.
При всички положения освен с теглото решенията на Race Face X-Type и Shimano - Octalink II,превъзхождат предишните и по здравина и
stiffness и по-малко подръжка и т.н.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Сря Апр 06, 2005 8:30 pm

Сега като погледнах аргументацията не ми е много наред ама поне bottom line-a е верен.:peace:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sherman » Сря Апр 06, 2005 8:50 pm

[quote="koko"]

Ми Sherman не искам да спора ,че скоро ше разчитам на боза от тебе:D.
Просто какъвто и да е компонент които е монолитен(едно парче без заварки,или там друг вид хващане) винаги ще е по-здрав от нещо свързано.
Вярно е че само драив саид-а е хванат с касетата,
но и тази страна на курбела е по-натоварена.
При всички положения освен с теглото решенията на Race Face X-Type и Shimano - Octalink II,превъзхождат предишните и по здравина и
stiffness и по-малко подръжка и т.н.


[/quote]


аа и аз не щъ да споря ама си немам работа... по ISIS касете и курбел заварки нема ;) (ама разбрах какво имаш в предвид)
не бих казал че теглота на Diablous и Saint заедно с техните си BB са по-леки Holzfeller с един Gigapipe средно...иде момента с числата:
Saint- 1027gr
Diablous- 1140gr
Holzfeller- 680gr+ ~350gr за средно=1030гр ;)
относно здравината...за другите не знам ама Holzfeller-a ми не е мръднал досега....предполагам че така ще кажат и всички които карат Saint и Diablous(макар че засега сам виждал само един тука)
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот pascoff » Сря Апр 06, 2005 10:21 pm

тъй като от скоро съм с HONE мога да ти кажа каква е разликата между него и Truvative FireX (на квадрат) ... HONE-a е чувствително по "твърд" на огъване при скокове и въртене ... а начина на захващане на курбелите към средното ако го сравня с ISIS примерно е определно по-добър - първо че от едната страна оста на средното е неразделна част с паяка а от другата курбела се притяга с 2 болта към оста като "менгеме" ... а ISIS-a колкото и да му притягаш болтовете с които се захващат курбелите към средното винаги има шанс те да се разхлабят ... от друга страна лагерите са изнесени отвън тръбата за средното което на теория би трябвало да значи че точките в които се опира оста са на по голямо разстояние една от друга тоест по-голяма здравина ... недостатък може да се окаже при евентуална повреда да не могат да се доставят резервни части навреме но при таз проста конструкция не виждам какво може да се прецака ... в тая връзка миналата година един приятел падна и успя да изкриви най-големия венец на XT-то си при което се [color=red]скъса[/color] единият от болтовете които го държат за паяка но на останалата част на конструкцията и нямаше нищо :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Апр 07, 2005 12:21 am

[quote="Sherman"]

...за другите не знам ама Holzfeller-a ми не е мръднал досега....
[/quote]


Holzfeller == :hbang2:

Моя колко бой е изял, също не е мръднал.

hlebarka може да потвърди за боя :bigeyes:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот hlebarka » Чет Апр 07, 2005 1:24 am

Потвърждавам, като знам какво стана със спирачката.


Но все пак, има ли живи хора каращи окталинк и по-лошо ли е от исис, защото холоутекмолоутек2 едва ли мога да си позволя, а където то, там и холцфелер.

Кухото деоре е на добра цена, затова ме интересува дали и шимановите шлици са прилични,
видно е , че са по-ръбати от исиса - това има ли значение?
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот tailor » Чет Апр 07, 2005 11:21 am

[quote="hlebarka"]

Потвърждавам, като знам какво стана със спирачката.


Но все пак, има ли живи хора каращи окталинк и по-лошо ли е от исис, защото холоутекмолоутек2 едва ли мога да си позволя, а където то, там и холцфелер.

Кухото деоре е на добра цена, затова ме интересува дали и шимановите шлици са прилични,
видно е , че са по-ръбати от исиса - това има ли значение?

[/quote]

Технологията [url=http://www.velomania-bg.com/img/octalinkPromo.jpg]Octalink[/url] е първата от този тип, и се произвежда вече 10 години. Поради тази причина, а и заради слизането на Hollowtech II в по-ниските класове, тази година Shimano пусна курбел Deore M540 на изключетелно изгодна цена.
Касетата [url=http://www.shimano-eu.com/cycling/catalogue/content_prodx.phtml?pid=11054&psid=25]BB-ES30[/url] е изработена изключително прецизно и е на иглени лагери, оста е Cr-Mo и е куха.
Болта на курбела е с по-голям диаметър.
[img]http://www.mtb-bg.com/album/tailor/octaBB.jpg[/img]
[img]http://www.mtb-bg.com/album/tailor/octa-bolt.jpg[/img]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот marshall__ » Чет Апр 07, 2005 12:00 pm

[quote="koko"]

Race Face X-Type и Shimano - Octalink II,превъзхождат предишните и по здравина и
stiffness и по-малко подръжка и т.н.
[/quote]


Нека кажа нещо по въпроса с Диаболус и Х-type. Бая коментари съм изчел и ми стана ясно, че още не е доизпипано както трябва. Едно 75-80% от хората (писали коментарите) с Диаболус, се оплакваха, че отвратително често им се разхлабвал стягащия пръстен, водейки до проблеми от различен тип, взависимост от това кога разберат че се е отвил. Един пич беше написал, че това му е 3тия Диаболус пратен от Реис Феис, заради преебан захват. Някъв друг пишеше, че се е пребил именно заради проблем с курбела, непомня точно историята но звучеше неприятно. Други пък твърдяха, че е по-добро от ИСИС и, че досега не са срещали проблем, но нали знаете как е... :)
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот tailor » Чет Апр 07, 2005 12:18 pm

[quote="marshall__"]

[quote="koko"]

Race Face X-Type и Shimano - Octalink II,превъзхождат предишните и по здравина и
stiffness и по-малко подръжка и т.н.
[/quote]


Нека кажа нещо по въпроса с Диаболус и Х-type. Бая коментари съм изчел и ми стана ясно, че още не е доизпипано както трябва. Едно 75-80% от хората (писали коментарите) с Диаболус, се оплакваха, че отвратително често им се разхлабвал стягащия пръстен, водейки до проблеми от различен тип, взависимост от това кога разберат че се е отвил. Един пич беше написал, че това му е 3тия Диаболус пратен от Реис Феис, заради преебан захват. Някъв друг пишеше, че се е пребил именно заради проблем с курбела, непомня точно историята но звучеше неприятно. Други пък твърдяха, че е по-добро от ИСИС и, че досега не са срещали проблем, но нали знаете как е... :)
[/quote]

Както е видно от сайта на [url=http://www.parktool.com/repair_help/bbt9.shtml][b][i][u]Parktool[/u][/i][/b][/url],
Захващането при Shimano HOLLOWTECH II (~[i]Холотек[/i]), е подобно на захващането на лапата + шлици и е много по надеждно и твърдо от конкурентните технологии описани по-горе.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот marshall__ » Чет Апр 07, 2005 12:24 pm

Лично според мен им трябва още някоя годинка опит/тестване и преконструиране зада бъдат наистина надеждни. Аз лично ще карам още поне това лято на ИСИС :D

п.п. Да ти кажа, според мен шимано са далече от Реис Феис, ако не с друго, то със здравината на продуктите си. :deal:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот marshall__ » Чет Апр 07, 2005 12:35 pm

То всепак едната фирма се е концентрирала почти изцяло в конструирането на курбели. Докато дръпнатите се чудят как да избутат напред, патентовайки изцяло нов стандарт, за да може ако човек иска да кара с даден техен продукт, да закупи ПОЧТИ цялата гама на това име. :deal:

:beer:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот koko » Чет Апр 07, 2005 1:07 pm

hlebarka,
Ми аз имам информация за един жив човек,който после взе че и някво състезание там спечели,та това лице унищожило един Hussefelt,не могло да направи същото с XT 03.
Извод-шлица на Шимано не е лош.
BTW. дръпнатите произвеждат в такива серийки,че ...
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Чет Апр 07, 2005 1:13 pm

Това горното го казвам защото на пръв поглед захващането на 540 и ХТ 03 не се различават.
marshall__,
прочети какво пише в същия сайт за Saint;)
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sherman » Чет Апр 07, 2005 1:26 pm

е и аз съм преебавал шлица на две Хуси-та от Веломания ама с техните курбели проблема е друг...докато сега съм с Holzfeller от BAS и отначало ме беше яко шубе за шлиците и непрекъснато с мене имах шестограм 8-ца но и така не ми се наложи да го ползвам :)
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот koko » Чет Апр 07, 2005 1:35 pm

Sherman,
моля ти се да не сравняваме Hussefelt s Holzfeller:uhh:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Чет Апр 07, 2005 2:43 pm

[quote="koko"]

Sherman,
моля ти се да не сравняваме Hussefelt s Holzfeller:uhh:
[/quote]


А защо не? Понеже става дума за стандарт ISIS срещу стандарт Octalink, защо да не говорим и за Holzfeller (ISIS)?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 07, 2005 3:05 pm

@ hlebarka

[quote]...има ли някаква съществена разлика между ISIS и Octalink?[/quote]


Съществена не. По-скоро козметична с цел заобикаляне на нЕкои патентни главоболия (BTW, абсолютно същата история и със същите обичайни заподозрени в момента се наблюдава при Hollowtech II <> RF X-Тype/FSA MegaExo/Тruvativ GXP). Функционално захватите при курбели от един клас не би следвало да се различават

[quote]Deore Hollowtech...[/quote]


... 2005 е на практика идентичен с Shimano XT 2003, какъвто съм карал с голямо задоволство и без никакви проблеми

[quote]Shimano Hone Hollowtech 2...[/quote]


...е без съмнение един чудесен курбел, съдейки по личния ми опит със захвата на ХТ 2004, който продължавам да карам с ОГРОМНО задоволство и естествено без никакви проблеми

Накратко - определено ти препоръчвам HONE, но мисля, че и Deore 2005 ще ти върши чудесна табота, ако не го тормозиш много с AGROURBAN :beer:

EDIT

@ marshal

Говориш наизуст драги...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот DeMoN » Чет Апр 07, 2005 3:45 pm

Искма само да обарна внимание н на тожа 4е една едан траба[kuha] с тегло да ре4ем 100 гр dедесетки пути по здража от едана "пру4ка"[plutna s teglo 100 gr. Ztova spored men saint [howolltech] е по здраv от труvатиvа. А относно захvатитие мога да каja 4е и аз знам слу4аи с 'пре**ан' 6лиц на hussefelt[ o6te moje da se kara ama ve4e si otiva].
PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG PARTYSTARS.BG ..........................................
DeMoN
 
Мнения: 522
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 10:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот marshall__ » Чет Апр 07, 2005 5:38 pm

[quote="TOYAGA"]


@ marshal

Говориш наизуст драги...
[/quote]


@ toyag

Много държа да ми разясниш, какво точно ще рече "Говориш наизуст"
:angel2:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Nymphetamine » Чет Апр 07, 2005 5:43 pm

Е, значи за едни ИСИС-а е по-добър, за други обратното. Забелязвам, че някой намират разлика дори между Hussefelt i Holzfeller. Какво мислите за X-Off курбелите на Suntour??? Това ми е най-интересно, понеже са сравнително евтини и все пак са на шлиц...
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот PtD » Чет Апр 07, 2005 5:45 pm

[quote="DeMoN"]

Искма само да обарна внимание н на тожа 4е една едан траба[kuha] с тегло да ре4ем 100 гр dедесетки пути по здража от едана "пру4ка"[plutna s teglo 100 gr. Ztova spored men saint [howolltech] е по здраv от труvатиvа.
[/quote]


:bowdown::bowdown::bowdown: O, царю на съпромата! Може ли да идвам на частни уроци? Сигурно някъде имаш разписани тензорите за Shimano и Truvativ :hypnoti:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот bikerider » Чет Апр 07, 2005 5:57 pm

[quote="marshall__"]

Лично според мен им трябва още някоя годинка опит/тестване и преконструиране зада бъдат наистина надеждни. Аз лично ще карам още поне това лято на ИСИС :D

п.п. Да ти кажа, според мен шимано са далече от Реис Феис, ако не с друго, то със здравината на продуктите си. :deal:
[/quote]


и по двете точки мисля че не си прав - света е пълен с идиоти които не четат ръководствата и после се оплакват. аз лично не съм забелязъл RF да пускат на пазара "неразработени" неща. справка любимия ти ISIS - те са едни от инициаторите зад стандарта заедно със FSA и ChrisKing. така че... недей чак толкова да вярваш на reviews...

за второто също се съмнявам - едва ли Saint/Hone да са по-малко яки от RF курбел на ISIS. може и да е така, но според мен е толкова нищожно че отиваме към религиозен спор...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот marshall__ » Чет Апр 07, 2005 6:02 pm

[quote="bikerider"]

[quote="marshall__"]

Лично според мен им трябва още някоя годинка опит/тестване и преконструиране зада бъдат наистина надеждни. Аз лично ще карам още поне това лято на ИСИС :D

п.п. Да ти кажа, според мен шимано са далече от Реис Феис, ако не с друго, то със здравината на продуктите си. :deal:
[/quote]


и по двете точки мисля че не си прав - света е пълен с идиоти които не четат ръководствата и после се оплакват. аз лично не съм забелязъл RF да пускат на пазара "неразработени" неща. справка любимия ти ISIS - те са едни от инициаторите зад стандарта заедно със FSA и ChrisKing. така че... недей чак толкова да вярваш на reviews...

за второто също се съмнявам - едва ли Saint/Hone да са по-малко яки от RF курбел на ISIS. може и да е така, но според мен е толкова нищожно че отиваме към религиозен спор...
[/quote]


Много си прав.. :thumb:
:smash:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта