RS Pilot XC vs Suntour Axon S-RL

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

RS Pilot XC vs Suntour Axon S-RL

Мнениеот dil » Вто Апр 05, 2005 11:10 am

Интересувам се от лека XC вилка, която ще може да издържа и Алеко-Бистрица когато се наложи ;)

Колебая се между RockShox Pilot XC и Suntour Axon S-RL.

Цените им са почти еднакви (349 vs 339лв).
Аxon-a го дават по-лекичък, но дали е и достатъчно издържлив?

Ползвам и диск Avid BB5 160mm

Знам че има хора които яздят Pilot, ама някой дали сподели впечатления и от Axon S-RL?
Аватар
dil
 
Мнения: 261
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sstefanov » Сря Апр 06, 2005 5:54 pm

И мен точно това ме гложди в момента - коя вилка да избера. Като в сравнението се добавя и Suntour XC-PRO-S-TR - 395 лв - [url]http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?cPath=28_43&products_id=598[/url]

Това, което ме привлича в Rock Shocks-а е настройката на скоростта на връщане на вилката. Това е нещо, дето лиспва в тези модели на Suntour (поне така го прочетох в документацията).

При Suntour-а обаче има remote lock, който си нямам представа колко помага при XC каране.

Хайде и дано някой разбирач отговори...

Стефан
sstefanov
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 3:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот dil » Сря Апр 06, 2005 6:29 pm

Remote Lock-a позволява заключване на вилката (да не се сгъва) в движение, което е удобно при катерене. Няма да има сгъване, което обира част от силата вложена във въртене.
Аз така си го обяснявам
Аватар
dil
 
Мнения: 261
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот sstefanov » Сря Апр 06, 2005 6:41 pm

Това го разбрах, само че съм малко скептичен към ефекта му... може би щото не съм го пробвал или щото текущия ми ZOOM май вобще не бачка като хората...

Стефан
sstefanov
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1745
Регистриран на: Пет Апр 01, 2005 3:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот dil » Вто Апр 19, 2005 8:46 am

Никой не ще да каже добра дума за Axon-a :(

Ако Pilot XC-то имаше и заключване нямаше да се чудя толкова
Аватар
dil
 
Мнения: 261
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Вто Апр 19, 2005 1:55 pm

[quote="dil"]

Никой не ще да каже добра дума за Axon-a :(

Ако Pilot XC-то имаше и заключване нямаше да се чудя толкова
[/quote]

Ами аз карам вилка със 100 мм ход (Manitou Six Super 2002) и да ти кажа честно не ми голяма болка, че при катерене малко сгъва - все пак това не е дългоходова вилка за DH-FR! Е не съм карал такава с блокиране на хода, сигурно има разлика! Само, че при този Сънтур като го заключиш той няма да се отключи сам дори да попаднеш в половин метър дупка - мисля, че е така при тях! Докато при новите системи на Rock Shox (Motion Control) и другите фирми докато е заключен хода и караш ако попаднеш на неравност тя се отключва сама за момент, минавш го и после пак се заключва - прага на чувствителност при това е настройваем! За съжаление цените на тези модели са доста високи :I.
За вилка с този ход според мен е по-важно да можеш да си регулираш скоростта на връщане. От нея зависи работата на вилката при бързо преминаване на поредица неравности, и не само това разбира се.
Ако бях пред вашия избор бих избрал Rock Shox - за Сънтурите това, което съм чел във този форум, и което съм чувал от потребители(за справка питайте did) е само едно - Бавно връща, много КМ и трябват за разработване!
Това е, дано съм бил полезен!:thumb:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот dil » Вто Апр 19, 2005 4:53 pm

Чел съм мненията за Сънтур.. но никъде не е ставало въпрос за серията Axon.

Мерси за мнението.
Наистина е полезно
Аватар
dil
 
Мнения: 261
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Вто Апр 19, 2005 5:50 pm

[quote="dil"]

Чел съм мненията за Сънтур.. но никъде не е ставало въпрос за серията Axon.

Мерси за мнението.
Наистина е полезно
[/quote]

На did май беше такава, ако се не лъжа!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот did » Сря Апр 20, 2005 8:39 am

Стига с тоя did бе! Само аз ли се мъча с такъв axon??? Всъщност моя е D-RL, но не съм се ровил да видя каква е разликата.

Заключването е много удобно ако често катериш по асфалт. Вилката се блокира на каквато дължина си харесаш и си караш твърда вилка. Лошото е, че тая вилка всъщност е сезонна, макар това да не го пише в упътването. Просто стане ли малко по-студено и спира НАПЪЛНО да работи, т.е. тогава заключването няма да ти трябва, щото не можеш да я отключиш.

Май има някои модели на Suntour, които са с отворена маслена баня и маслото им може да се сменя. Ако ще си взимаш вилка от тая марка по-добре си избери някаква такава.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот dil » Сря Апр 20, 2005 8:52 am

Мерси за инфото did.

Това че не бачка на студено не ми харесва...
Аз тая зима карах повече от колкото през миналото лято :)
Вярно че снега покрива препяствията, ама все пак има нужда от мека вилка

Иначе в [url=http://www.srsuntour-cycling.com/techspecs.xml?vpID=29&goid=159&modelyear=3]S-RL[/url] повечето части са алуминиеви и има въздушна пружина (не съм виждал такава и незнам как бачка).
Аватар
dil
 
Мнения: 261
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Сря Апр 20, 2005 2:12 pm

:offtopic: @did @dil - Вече сте си съвсем лика прилика!!! :rofl::peace::beer: Единият пън прилича на живо същество, другото живо (ент?)същество прилича на пън!!!
Не искам да ви обидя, но асоциацията не мога да я преглътна... а и как сте се наредили един след друг тук!!:beer:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Сря Апр 20, 2005 3:50 pm

сега остава и dil да си купи Suntour AXON и хептен ще ни объркаш
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron