Асоциация за популяризиране на колоезденето в БГ

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Асоциация за популяризиране на колоезденето в БГ

Мнениеот Admin » Нед Апр 03, 2005 8:35 am

Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот mih » Нед Апр 03, 2005 10:26 am

"...за защита на общите интереси и благо на нацията;..."

ех, че матриотично... пардон, матрично... не бе, ПАТРИОТИЧНО!... Бравос! но някак... батманистично... да видим какво ще излезе, че нещо много радетели за благото на колоезденето се навъдиха, едни обещания, едно друго, а досега една вело-алея няма построена, само комерсиални изстъпления...
иначе хубаво като идея!:thumbu: току-виж някой направил нещо истинско...
остана само да се разясни как ще се финансира новото сдружение.
:popcorn:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот ThEUfO » Нед Апр 03, 2005 11:25 am

[quote="mih"]
а досега една вело-алея няма построена, само комерсиални изстъпления...
[/quote]


В Пловдив и велоалеи има, и рампи, благодарение на Спринт :angel2:
Древна мъдрост: "s****** ** **** po default"
ThEUfO
 
Мнения: 374
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 5:20 pm
Местоположение: Madagascar

Мнениеот sss » Нед Апр 03, 2005 11:35 am

Ами и в Стара Загора има рампи ама пак малко хора карат:crap:
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Нед Апр 03, 2005 11:38 am

[quote="ThEUfO"]

[quote="mih"]
а досега една вело-алея няма построена, само комерсиални изстъпления...
[/quote]


В Пловдив и велоалеи има, и рампи, благодарение на Спринт :angel2:
[/quote]


бе то аз бях добавил София в скоби, ама нещо много редактирах, че го трихме с Админ, писах наново, та се изгуби пояснението...

а в Будапеща пък тамошният вариант на нашите Сити Експрес (Hajtas-Pajtas) построиха навярно повече велоалеи отколкото има пътна мрежа...
тука в София обаче е друго, нали всички са гъзари и най-добре ги разбират нещата...
нека кинта да капне, пък велоалеите общината да ги строи... а тя ги строи на кукуво лято... нарисува една жълта лента на тротоара и после ако се объркаш да покараш по нея има да се чудиш на майките с деца, а и те на тебе...
а най-ми е смешна псевдоалеята до басейна "Спартак", където по средата й има ел. стълб... сигурно за да се обесиш от отчаяние...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Апр 03, 2005 12:23 pm

бе идеята за начинанието е добра..
жалко че нищо няма да стане в крайна сметка...
а за интегрирането на велоспортовете в програмата на МОН - за 6 по физическо трябва Pedal Kick да можеп
:D
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот TheEgoist » Нед Апр 03, 2005 1:43 pm

[quote="ThEUfO"]

[quote="mih"]
а досега една вело-алея няма построена, само комерсиални изстъпления...
[/quote]


В Пловдив и велоалеи има, и рампи, благодарение на Спринт :angel2:
[/quote]

@ThEUfO - Хехехе... да ви имам алеите аз на вас... то нищо общо с велоалеи :boggled:
@HepBeH_XaMcTep - еийййй... шшшшшшш... я не ни обричай още от сега :(!:. Само сериозни пичове се бяхме събрали и работата ши стани да знайш, пък и подкрепата на доста хора ще имаме. Колкото до МОН стаа фъпроз не за часовете по "физ.въз.", а за учиническите игри, дето първо се играят на училищно, после на градско, регионално(зоново) и национално ниво. Там трябва да се вкара колоезденето като спорт, щото от доста години липсва. :banghead:
[img]"http://velo.hit.bg/emblema_3.gif"[/img]
TheEgoist
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 27, 2003 5:02 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот psychoiho » Пон Апр 04, 2005 1:23 pm

много загадъчно това изявление...хубаво организирана асоциация, супер! ама кой я организирал? кой стои зад нея? как може да се членува в нея, как ще рекламира колоезденето?

извинете че подхождам подозрително ама вече си имаме една такава структура...
psychoiho
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 1:19 pm

Мнениеот thefatcat » Пон Апр 04, 2005 2:37 pm

Нещо много съмнителна ми се вижда таз работа...
В днешно време никой няма да се фане да рекламира спорта, освен ако няма някаква лична облага от това. А и недоразясненито от къде ще идват и къде ще отиват в тази асоциация ми се трува много странно и познато... :crap:
Nothing is imposible. You are only limited by fear and even that you can overcome.
Аватар
thefatcat
 
Мнения: 1733
Рейтинг: 1729
Регистриран на: Съб Май 17, 2003 2:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lam3r40o » Пон Апр 04, 2005 2:44 pm

Човек казано е малко по-нагоре че зад това стоят сериозни хора!Доколкото съм осведомен тепърва се започва работа по АПКБ.Имайте търпение!!!
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Пон Апр 04, 2005 8:50 pm

Потрайте малко и ще се чуе. :D "... освен ако няма някаква лична облага от това..."; "Нещо много съмнителна ми се вижда таз работа..."; "... жалко че нищо няма да стане в крайна сметка...".
Благодарим за оптимизма! :D:D:D НО >>> "... да видим какво ще излезе..." :beer:
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот Zink » Пон Апр 04, 2005 9:03 pm

[quote]
Благодарим за оптимизма [/quote]


Моля, пак заповядай!
True Riders Team
Zink
 
Мнения: 696
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 10:37 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Пон Апр 04, 2005 9:11 pm

Ем,чи темата лъха на оптимизъм.Само помиришете...мммм вдишайте оптимизма:D

То тва,че ще се събрали и сте си поговорили не е зле,но тва за "сериозните хора" и тн сме го чували мнг. пъти.Мноу ша знайш.

А и впрочем,само на мен ли ми се струва или в столицата ни най-малко се прави за колоЕздачите?
Тук се направиха едно рампи и се оставиха на природните стихий да ги унищожат.Алейте както вече беше споменато са "нарисувани" на такива места,че направо да се фърлиш от някъде.А като капак на всичко "пешеходците" са привлечени от нейзвестна космическа сила да вървят(да пешеходят) точно по нашите "алей"/"пътеки"!!!???
Вече съм свикнал аз да слизам по стълбите в подлезите,а тъпите турсити(пешеходци,ама по-ме кефи така) си се качват и слизат по рампите за инвалиди и баЙкъри.Но щото съм с твърдак от известно време само,и се опитвам да си карам по обозначените за мен места-неВЪзможно!Пълна окупациа,пълна конскапакщина,пълна селяния,пълно безхаберие и някви стратосферни самочувствия!Караш срещу него,знае,че ти е на твойта пътека,но немърда и продължава да те гледа в очите като борсук.Блъскаш го с края на бара,щото в посления момент е осъзнал,че нема да му направя АЗ път и почва да мъмри!?Кво мъмриш бе лумпе...Стига толкова затова,че се овлякох.:)
Схащате ми идеята.Днес само съм "обръснал" над 5 "човека"(животни по-им отива) защото се правят,че ти несъществуваш.

За такова ощество нищо неможе да се направи.Няма начин да им промениш мисленето.

Но ако напрвите нещо,ще се радвам естествено.Всичко си има изключенията.


П.п. искаме байк парк!!!!!!!!!!!:DДали серйозните могат да изпълнят това наше желание?;)
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lam3r40o » Пон Апр 04, 2005 9:38 pm

Metal_Psycho добре го каза!Че си има селяни сички знаем(вий поне в алеи си имате,пък нас с глоби на плашат че не караме кат пенсиите..),но все пак това не е "ФЕДЕРАЦИЯ"та.Идеи има много,но малко бяха хората които са събраха в Пловдив!Незнам ква ми беше работата там(слушах,мълчах кат кофичка кисело мляко,но все пак съм на 15 идеите не са приемат мноу)но като видях колко сериозни хора са се събрали,като казвам сериозни значи печени и ти гарантирам че от това ще излезе нещо.Началото винаги е трудно...То преди 2 дена са разбра че ще има АПКБ и сички решиха вече,че това е перачка на пари..е споко не е!

p.s. а за байк парк мисля че вече трябва да хойш в общината!
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Пон Апр 04, 2005 9:42 pm

Съгласен съм с вас по всички точки! Ситуацията е мизерно поляризирана, от една страна в държавата цари пълно безхаберие, а от друга - вони на диво интересчийство! За сметка на това - по средата няма нищо - освен една голяма лайняна черна дупка! В една сравнително стара книжица бЕха казали: "По делата ще ги познаете!" и "Вятърът отсява просото от плявата!". Ще поживеем - ще видим...
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот Metal_Psycho » Пон Апр 04, 2005 9:51 pm

Ще се повторя-Няма да ви(им) се разсърдя на хората стоящи зад АПКБ ако изпълнят всички тези неща,а и още,даже напротив-Иска ми се да стане.
Не ми обръщайте внимание на скептичнити писания,те всъщност са молба/стимул да се направи нещо :D

Ами действайте,така или иначе по-зле от това няма накъде,може само към по-добро да става.Пък ако имаше повече серйозни хора щеше да е още по-добре.

Cheers:beer:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пон Апр 04, 2005 9:54 pm

[quote="Metal_Psycho"]
А и впрочем,само на мен ли ми се струва или в столицата ни най-малко се прави за колоЕздачите?
Тук се направиха едно рампи и се оставиха на природните стихий да ги унищожат.Алейте както вече беше споменато са "нарисувани" на такива места,че направо да се фърлиш от някъде.А като капак на всичко "пешеходците" са привлечени от нейзвестна космическа сила да вървят(да пешеходят) точно по нашите "алей"/"пътеки"!!!???
Вече съм свикнал аз да слизам по стълбите в подлезите,а тъпите турсити(пешеходци,ама по-ме кефи така) си се качват и слизат по рампите за инвалиди и баЙкъри.Но щото съм с твърдак от известно време само,и се опитвам да си карам по обозначените за мен места-неВЪзможно!Пълна окупациа,пълна конскапакщина,пълна селяния,пълно безхаберие и някви стратосферни самочувствия!Караш срещу него,знае,че ти е на твойта пътека,но немърда и продължава да те гледа в очите като борсук.Блъскаш го с края на бара,щото в посления момент е осъзнал,че нема да му направя АЗ път и почва да мъмри!?Кво мъмриш бе лумпе...Стига толкова затова,че се овлякох.:)
Схащате ми идеята.Днес само съм "обръснал" над 5 "човека"(животни по-им отива) защото се правят,че ти несъществуваш.

[/quote]


за такива туристи единствения лек е спиране с преден баланс м/у краката!:angfire:(особено като оправиш големия байк:fire:)

преди няколко дни заради 1 бебешка количка на светофар останах без 2 спици( най-интересното
е че 2-те спици са срещуположни...:crazy::crazy2:)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот batman » Пон Апр 04, 2005 9:56 pm

[quote="Metal_Psycho"]

Ще се повторя-Няма да ви(им) се разсърдя на хората стоящи зад АПКБ ако изпълнят всички тези неща,а и още,даже напротив-Иска ми се да стане.
Не ми обръщайте внимание на скептичнити писания,те всъщност са молба/стимул да се направи нещо :D

Ами действайте,така или иначе по-зле от това няма накъде,може само към по-добро да става ако имаше повече серйозни хора.
:beer:
Cheers:beer:
[/quote]
:beer:
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот sss » Пон Апр 04, 2005 11:13 pm

[quote="Lam3r40o"]

Metal_Psycho добре го каза!Че си има селяни сички знаем(вий поне в алеи си имате,пък нас с глоби на плашат че не караме кат пенсиите..),но все пак това не е "ФЕДЕРАЦИЯ"та.Идеи има много,но малко бяха хората които са събраха в Пловдив!Незнам ква ми беше работата там(слушах,мълчах кат кофичка кисело мляко,но все пак съм на 15 идеите не са приемат мноу)но като видях колко сериозни хора са се събрали,като казвам сериозни значи печени и ти гарантирам че от това ще излезе нещо.Началото винаги е трудно...То преди 2 дена са разбра че ще има АПКБ и сички решиха вече,че това е перачка на пари..е споко не е!

p.s. а за байк парк мисля че вече трябва да хойш в общината!
[/quote]

Mи някъде да е било съобщено,че ще има такава сбирка?Аз от тук разбрах,че се е провело такова нещо.Как тогава да дойдат повече хора?
Каската не е само за красота ;-)
Аватар
sss
 
Мнения: 924
Рейтинг: 1837
Регистриран на: Чет Мар 11, 2004 6:10 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот psychoiho » Вто Апр 05, 2005 8:57 am

момчета, така не се прави асоциация. или поне не "нашата"
напънах се но така и не разбрах кои са учредителите, никъде не ги пише! единствено от изказването на егоиста мога да си направя някакви заключения че е бил там.
Къде е било обявено че ще има учредителна сбирка? никъде!

е значи групичка хора, които май не искат много-много да се знае за тях са седнали и направили поредната асоциация. Начина по който го правят е 1:1 със начина по който други хора правят асоциации със цел облаги...казвам това защото съм го виждал лично повече от веднъж.

но все пак, да не кажете че съм песимист - сполай ви, гледам сте тръгнали по правилния път. малка страна сме, ще се разбере каква е работата рано или късно
psychoiho
 
Мнения: 19
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 04, 2005 1:19 pm

Мнениеот Lam3r40o » Вто Апр 05, 2005 9:05 am

По въпроса за поканите аз отидох с TheEgoist.Него питайте кой му е казал:DНо са поканени само определени хора до колкот знам.
Здравко топката е в теб.Ти си!
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Вто Апр 05, 2005 11:05 am

Това беше предварителна среща-разговор между хора, които имат солидни позиции или опит в подобни неща. Много скоро ще се случи самото учредяване и датата му ще бъде оповестена предварително, но след като се извърши доста сериозна по обем подготвителна работа. Ще имаме реалната подкрепа на повечето от най-авторитетните международни организации, които са свързани с колоезденето. Поканени на предстоящото учредяване може да се чувстват всички, които по някакъв начин биха могли да допринесат полза за развитието на колоезденето у нас. Дайте още ни още малко време за да "ферментират" започналите процеси. Цялата текуща информация ще се оповестява публично.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот GOA » Вто Апр 05, 2005 3:37 pm

[quote="Lam3r40o"]

То преди 2 дена са разбра че ще има АПКБ и сички решиха вече,че това е перачка на пари..е споко не е![/quote]


[quote="batman"]

Ще имаме реалната подкрепа на повечето от най-авторитетните международни организации, които са свързани с колоезденето.[/quote]

:usclap:
И да не е съвсем няма да е хич.
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот mih » Вто Апр 05, 2005 3:47 pm

[quote="Metal_Psycho"]

Ще се повторя-Няма да ви(им) се разсърдя на хората стоящи зад АПКБ ако изпълнят всички тези неща,а и още,даже напротив-Иска ми се да стане.
[color=red]Не ми обръщайте внимание на скептичнити писания,те всъщност са молба/стимул да се направи нещо [/color]:D

Ами действайте,така или иначе по-зле от това няма накъде,може само към по-добро да става.Пък ако имаше повече серйозни хора щеше да е още по-добре.

Cheers:beer:
[/quote]


:thumb:
:beer::beer:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот TheEgoist » Сря Апр 06, 2005 3:41 pm

[quote="Lam3r40o"]

По въпроса за поканите аз отидох с TheEgoist.Него питайте кой му е казал:DНо са поканени само определени хора до колкот знам.
Здравко топката е в теб.Ти си!
[/quote]


Отговарям на въпросите и уточнявам някои важни неща:
[list][*] Основен инициатор на срещата бе BG Bike :thumb:
[*] Вярно, че срещата не беше мащабна, но бяха поканени много хора и беше напъно открита за всички.
[*] Поканите не бяха толкова насочени към "баийкъри", колкото към клубове и организатори на прояви.
[*] Много хора имаха желанието и поеха ангажимента да дойдат, но в последния момент отклониха поканата, други нямаха възможност, но всички подкрепиха начинанието. :uhh: :thumbu: :D
[*] Хората наистина са сериозни, някои от тях са - Христо Боянов (организатор на "Паралелна вселена"), Димитър Балански (,аз) и т.н. :peace:
[*]И дума не може да става за каквато и да е злоупотреба :yawn2:
[*]Асоциацията още не учередена и това тепърва предстои на доста по-голяма среща, на която ще бъдат поканени всички желаещи. Датата не е уточнена. :beer::beer::beer:[/list]

Ади ни разфуднявайти тйематъ с разньи бузички, зъ ауейки и бауасни, мольяь фъ! :irked::hbang2:
[img]"http://velo.hit.bg/emblema_3.gif"[/img]
TheEgoist
 
Мнения: 90
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 27, 2003 5:02 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Съб Апр 09, 2005 8:35 am

[b]Вече е публикувана и поканата за срещата по учредяване на АПКБ, на 15 април в гр.Пловдив. Повече подробности ще намерите тук:[/b]
http://mtb-bg.com/news/news00242-020405.htm
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот BobbeR » Пон Апр 11, 2005 10:48 pm

Много се радвам за това което чувам и вярвам, че
това е начина някой неша да тръгна в правилната посока,
но също така вярвам че тази асоциация не трябва да
има за цел просто да пуполяризира спорта у нас, а и
да го представя. И нека вземем пример от
БАССЕС (Българска Ацоцияция Ски Свободен и Екстремен Стил)
Те не са хората, които просто пуполяризират спорта, а го представят, организират състезания,
срещи, семинари и редица други прояви въпреки
съществуването на ски федерация кам министерство на спорта и с право.

Та за това мисля, че е хубаво да не разчитаме само на БФПК(държавна организация си е все пак), а да имаме наша своя асоцияция
доброволна на и за хората, които карат
В този дух подкрепям идеята и ако наистина
проявим малко разбиране мисля че може да
излезе нещо наистина добро,но за това
трябва добре да се обмисли името и начина
на приемане на членовете на асоциацията, както
и целите и. Също смятам и че след това което видях миналата година на форума Bike weekend за
пореден път се обедих че спорта върви напред
и БФПК не излишна, но като подразделение на БКС
е неадекватна да отговори на изискванията към момента
на този развиващ се спорт толкова различен от
шосейното колоездене и изискващ малко повече свобода. Та все пак не е приятно, когато отидеш
на състезание по DH а ти предложат
маршрут като за крос кънтри, защото някой можел да падне.

Надявам се, че думите ми няма да останат
без отговор и бих желал в тази тема онези, които
смятат че могат да допринесат за тази идея да дадат своя коментар тук и да се надяваме, че
тази година ще има повече и по хубави състезания
демонстрации и други такива прояви,
на които да можем да се забвляваме и да покажем
на онези селяни :) от улиците (било то пошли газари с
голфове или тапи простаци в подлезите), че
и ние живем с тях и трябва да се съобразяваме взаимно :)

Айде аз отивам да стегна байка, че то
трябва и да се кара а не само да се пише
по форумите :) Пак гледайте кво време се
е отворило. Весело, безаварийн и дано да
ви спират на всички спирачките :) че си требе
Аватар
BobbeR
 
Мнения: 144
Рейтинг: 1405
Регистриран на: Пет Окт 15, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Вто Апр 12, 2005 7:21 pm

[quote="TheEgoist"]

[quote="Lam3r40o"]

По въпроса за поканите аз отидох с TheEgoist.Него питайте кой му е казал:DНо са поканени само определени хора до колкот знам.
Здравко топката е в теб.Ти си!
[/quote]


Отговарям на въпросите и уточнявам някои важни неща:
...

Ади ни разфуднявайти тйематъ с разньи бузички, зъ [color=red]ауейки [/color]и [color=orange]бауасни[/color][color=red]???[/color], мольяь фъ! :irked::hbang2:
[/quote]


а не се ли вписва в дейността на бъдещата асоциация лобирането за изграждане на подходяща инфраструктура за безопасно колоездене?!
проблемът е адски наболял и НИКОЙ не го е грижа за него, освен потърпевшите!
като са застанали сериозни хора зад асоциацията - ми докажете го! защо да е "бозичка" вопълът да се направи нещо да се намалят инцидентите с колоездачи?
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот batman » Вто Апр 12, 2005 8:52 pm

[quote="mih"]

[quote="TheEgoist"]

[quote="Lam3r40o"]

По въпроса за поканите аз отидох с TheEgoist.Него питайте кой му е казал:DНо са поканени само определени хора до колкот знам.
Здравко топката е в теб.Ти си!
[/quote]


Отговарям на въпросите и уточнявам някои важни неща:
...

Ади ни разфуднявайти тйематъ с разньи бузички, зъ [color=red]ауейки [/color]и [color=orange]бауасни[/color][color=red]???[/color], мольяь фъ! :irked::hbang2:
[/quote]


а не се ли вписва в дейността на бъдещата асоциация лобирането за изграждане на подходяща инфраструктура за безопасно колоездене?!
проблемът е адски наболял и НИКОЙ не го е грижа за него, освен потърпевшите!
като са застанали сериозни хора зад асоциацията - ми докажете го! защо да е "бозичка" вопълът да се направи нещо да се намалят инцидентите с колоездачи?

[/quote]

Наистина ни трепят като мухи по пътищата, преди два дена един приятел се прости с велосипеда си, защото един заплес с автомобил го бутнал и минал отгоре му. Добре, че той се е разминал само с лека травма в коляното. Една от посоките на работа ще е точно тази, за съжаление, много трудно може да се направи нещо по въпроса. Селищата ни са с морално остарели градоустройствени планове, липсва дори минимално пространство за велосипедна лента по улиците, тротоарите са още по-малко пригодни за това. Проблемът е комплексен и е почти неразрешим, но това не означава, че трябва да стоим със скръстени ръце! :beer:
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот BuxpeH » Вто Апр 19, 2005 6:07 pm

[quote]Селищата ни са с морално остарели градоустройствени планове, липсва дори минимално пространство за велосипедна лента по улиците, тротоарите са още по-малко пригодни за това. Проблемът е комплексен и е почти неразрешим,[/quote]

Та тука малко в мои води взехте да навлизате и да кажа само, че положението в София навярно нииикога няма да се оправи.:V: Особено в центъра искам да подчертая. Хората вървят по велоалеите, защото тротоарите са станали на паркинги, а те си нямат асоцияция на пешеходците... Улиците са фул, тротоарите са фул, паркингите са фул, подлезите са фул... :xx(: Супер е зле тоя град. Много е нагъсто всичко.

Но все пак и аз ще стискам палци за начинанието. И искам да дам една идея която смятам, че би имала много по-голям ефект и би била по-евтина от изграждането на мрежа от велоалеи. А именно във всички държавни и административни учреждения да се направят велостойки за заключване с ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ (евтино е, всеки тъп банкомат си има) или в отделни помещения направо. Пробламът с велокражбите стана много сериозен вече и мен лично ме спира да карам с цел ежедневен превоз.
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта