Ram info...dunno

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Ram info...dunno

Мнениеот Shady™ » Пет Апр 01, 2005 11:40 am

RAM Bikes ще участват във всички големи състезания от британския състезателен календар, и ще представят марката на страниците на сп. Dirt и сп. Mountain Biking UK. // Гаранцията отпада при употреба като “малтретиране” както и употреба за състезателни цели.

:dunno:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Shady™ » Пет Апр 01, 2005 12:47 pm

Add on:
Целта ни е да предложим пълна гама планински велосипеди с качество на световно ниво, подходящи както за прохождащите в спорта, така и за напреднали колоездачи, търсещи максималното от колелото си.
...
Дори и при спазване на препоръките за стиловете на каране, неумелото и тромаво каране в Зоната подлага колелото и компонентите му на натоварвания, за които те не са предвидени. Поради това то може да доведе до неочаквани счупвания и повреди.
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот MAN6 » Пет Апр 01, 2005 12:54 pm

k'wo ti puka pyk na teb ??
gledai si twoeto i t'wa e, drugite da se oprawqt ;)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Shady™ » Пет Апр 01, 2005 1:00 pm

[quote="MAN6"]

k'wo ti puka pyk na teb ??
gledai si twoeto i t'wa e, drugite da se oprawqt ;)
[/quote]

:beer:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот MAN6 » Пет Апр 01, 2005 1:16 pm

:nuts:

xexe

:popcorn:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот AgentOrange » Пет Апр 01, 2005 5:20 pm

@Shady:
Потребителската гаранция не може да се сравнява с подкрепата за заводските отбори в България и Англия по никакъв начин - предполагам си наясно със значението на думата "спонсорство".

Относно втория ти пост - не знам защо мислиш, че двата параграфа си противоречат. Високото качество, което смятаме, че поддържаме, не елиминира риска от повреди при грубо и неумело каране - смятаме, че клиентите ни трябва да са наясно с това, за това и го има написано.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот Shady™ » Пет Апр 01, 2005 10:20 pm

Ами да ти кажа първо: НЕ бях фен на РАМ ама тези колела наистина изглеждат надежни и кефят :) Поздравления !!! и се радвам че БГ марка ще се яви на световната сцена :)
А иначе:
1 post - ще са на състезания и един вид ще показват колко добри са и надежни са и издържат на натоварвания, но гаранцията отпада при употреба за състезателни цели.

2 post - ще са на световно ниво, но са и за прохождащи и за напреднали, а прохождащите карат неумелото и тромаво (защото са прохождащи)а от там => Зоната подлага колелото и компонентите му на натоварвания, за които те не са предвидени....

А да не говрим за това:
За гаранционни дефекти не се считат нередности възникнали в следствие на падане, нормално износване на велосипедните компоненти (верига и зъбчатки, лагери и движения, гуми, спирачни накладки, уплътнения и втулки и т.н.)
Смисъл - колелото има 1 година гаранция, но реално на каквао е тая гаранция -??!?!:dunno:То няма друго по колелото...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Zozka » Съб Апр 02, 2005 8:27 am

[quote="Shady™"]

колелото има 1 година гаранция, но реално на каква е тая гаранция -??!?!
[/quote]


никаква. ти кво очакваш, най-жестоките рамки на света сами да се преебат хаха. всяка преебана рамка е в следствие на комплексната некадърност на карача :evil: смех :rofl:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот nikitzo » Съб Апр 02, 2005 9:36 am

Чекай да ви светнем
ram - rulez
bas - suxxx
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот AgentOrange » Съб Апр 02, 2005 2:00 pm

@Shady:
Мерси за поздравленията :) Оценяваме добрите думи.
По темата с питанките ти:

1. Клаузата за състезателното каране се налага от това, че когато трябва да се кара за време много хора си оставят главата на старта и карат като идиоти, което поставя колелото под МНОГО по-голямо натоварване от нормалното каране в същата дисциплина... Това го правят и спонсорираните карачи, но те за това са спонсорирани - за да изпробват колелата, да предоставят обратна информация за рамките и компонентите, и да осигуряват brand exposure на марката.


2. В известен смисъл забележката ти е правилна - формулировката в сайта би могла да бъде и по-ясна. Прохождащите в спорта обаче карат по-скоро неуверено, от колкото тромаво и грубо - техните грешки се покриват от допълнителния резерв в здравината, който имат еntry-level моделите като HT1.

3. До повреди и счупвания се стига поради три причини:
-abuse - това си е грешка на потребителя и той поема отговорност за последствията от нея.
-износване (wear&tear) - това са нещата, които си изброил... Никой, никъде, никога не дава гаранция за тях. Това е все едно да търсиш гаранция за износени гуми на нова кола, с която си взимал завоите на ръчна...
-фабрични дефекти в компонентите и сглобката - именно тях покрива гаранцията. Ако изобщо ги има те се проявяват още през първата година - за това и срока на гаранцията е такъв.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот TheUndertaker » Съб Апр 02, 2005 5:07 pm

[quote="AgentOrange"]
1. Клаузата за състезателното каране се налага от това, че когато трябва да се кара за време много хора си оставят главата на старта и карат като идиоти, което поставя колелото под МНОГО по-голямо натоварване от нормалното каране в същата дисциплина... Това го правят и спонсорираните карачи, но те за това са спонсорирани - за да изпробват колелата, да предоставят обратна информация за рамките и компонентите, и да осигуряват brand exposure на марката.
[/quote]


Леле, сериозно ли така стана .. искаш да ми кажеш, че ако си купя РАМ ДХ и се пусна на следващото състезание гаранцията отпада ... ?!
Иначе за Аграрията съм съгласен някои хора и без състезание така трошат рамките си,че просто ми е гадно да го гледам ... но просто ... на мен лично ми се струва смешно .... състезание - аут на гаранцията.
В случая мисля ,че говорим за по аграрните дисциплини ... че ако за крос кънтрито е така става жалко :eek:
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот hlebarka » Съб Апр 02, 2005 6:19 pm

Аз знам решението


Трябва допълнително условие - "ако свалите стикерите, гаранцията отпада", но слагате лепенки, които сами падат на втория ден
и готово, няма лепенки, няма гаранции, няма проблеми.


Веломания са на една крачка от идеята.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TheUndertaker » Съб Апр 02, 2005 9:04 pm

Хлебаров ... това също е една голяма глупост за мене .. кво общо има рекламата със здравината на рамката ?! Закакво да правя на някои реклама .. ?! какво получавам от това ?! А производителя и ?!

Какво с това ще докажа ,че рамката е еди каква си, ми има
си номер рамката има си и касова бележка, и гаранционна карта опа някъде си няма ма по принцип уж Трябва да има :)
не мисля ... че така се ще се наредят нещата ...
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот bikerider » Пон Апр 04, 2005 10:45 am

[quote="AgentOrange"]
1. Клаузата за състезателното каране се налага от това, че когато трябва да се кара за време много хора си оставят главата на старта и карат като идиоти, което поставя колелото под МНОГО по-голямо натоварване от нормалното каране в същата дисциплина...
[/quote]


първо, sorry, че се н\амесвам...
второ според мен имаш право за това, че на състезание рамките се натоварват повечко.
колко повечко е друг въпрос, според мен доста малко повече. сериозните марки като Orange с които Дойчин обича да сравнява RAM си правят колелата с оглед състезания, та серийните рамки да могат издържат състезания (щото не съм чувал на Orange да им отпадне гаранцията ако се ползват за състезания)

наистина звучи малко... хммм затруднявам се да намеря дума... щото някакси какво се получава
купуват си хората RAM и си ги карат.
обаче първата година не смеят да ходят по състезания, щото отпада гаранцията.
и кво ще се получи? - само team riders на RAM, карат по състезания с RAM. Ефекта върху зрителите? Ефекта върху младежите които искат да си вземат колело веднага, а знаят че не са опитни и може нещо да се случи с колелото, тоест че трябва да чакат цяла година преди да се състезават, ако не искат да им отпадне гаранцията, а точно тя им е нужна на състезанието, защото не са уверени напълно в себе си? Мисля, че рисувам реален сценарий...

Нали ме разбираш? Някакси хем RAM е най-популярното българско колело за DH,
хем не е за състезания...
не са никак много хората, които ще кажат "майната и на гаранцията, аз затова съм го взел - да се състезавам, като се счупи ще го поправям...".

разбирам изцяло доводите ти за това положение, но мисля че вредите за вас ще са повече от ползите. имам предвид откъм имидж ефект....
особено ако решите така да пробивате с тези условия и в UK...

Edit: щото виждам как ще стане като със "иди разправяй, че нямаш сестра"... демек мисля че бързо ще ви излезе име, че RAM DH не е колело за състезания... не и през ПЪРВАТА година...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот AgentOrange » Пон Апр 04, 2005 12:42 pm

@ТheUndertaker & bikerider

Хмм... Има логика и във вашата гледна точка.
Клаузата ще бъде преразгледана.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот bikerider » Пон Апр 04, 2005 1:01 pm

благодаря за разбирането :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот nikitzo » Пон Апр 04, 2005 1:55 pm

[quote]
сериозните марки като Orange с които Дойчин обича да сравнява RAM [/quote]



:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
е как може
:rofl::rofl::rofl:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот CrZ » Пон Апр 04, 2005 2:32 pm

Може ... и едното е колело и другото е колело ... къв ти е проблема да се сравняват ....
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот nikitzo » Пон Апр 04, 2005 4:20 pm

Къде е мястото на МONI Bikes тогава :dunno:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 49 госта