dualdisk brake

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

dualdisk brake

Мнениеот VaHk0 » Сря Мар 30, 2005 3:48 pm

та въпроса ми изникна докато разглеждах разни мотори.та защо не си слагаме по два диска отпреде вместо един (както е при моторите с два)знам че ще има сега разбирачи дет ща кажат "ае ти тъп ли си с два диска е по тежко а и е по скъпо ..." и така нататъка само че за ДХ дет не е важно много колко е леко е много добра идея.чуда се що още производителите на вилки не са почнали да слагат уши за диск от двете страни.

П.П.ако има такова животно с два диска отпреде даите линк да го вида
VaHk0
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот тучо чучо » Сря Мар 30, 2005 3:57 pm

[quote="VaHk0"]

иза ДХ дет не е важно много колко е леко
[/quote]

Айде, бе?!:nono::dunno: Я пак!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Сря Мар 30, 2005 4:02 pm

[quote="тучо чучо"]
Айде, бе?!:nono::dunno: [b]Я пак[/b]!
[/quote]


Не ти ли писна все да клатиш пръст, но да даваш втори шанс? Много ги глезиш тия момчета!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот hlebarka » Сря Мар 30, 2005 4:02 pm

[quote="VaHk0"]
П.П.ако има такова животно с два диска отпреде даите линк да го вида
[/quote]


http://www.disturbingauctions.com/thumbnails/cymbal.jpg
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот bikerider » Сря Мар 30, 2005 5:06 pm

[quote="VaHk0"]

та въпроса ми изникна докато разглеждах разни мотори.та защо не си слагаме по два диска отпреде вместо един (както е при моторите с два)знам че ще има сега разбирачи дет ща кажат "ае ти тъп ли си с два диска е по тежко а и е по скъпо ..." и така нататъка само че за ДХ дет не е важно много колко е леко е много добра идея.чуда се що още производителите на вилки не са почнали да слагат уши за диск от двете страни.

П.П.ако има такова животно с два диска отпреде даите линк да го вида
[/quote]


верно много те жалят... :D:8D:

защо два диска? дай направо четири???
и аз се чудя как тъпите производители не могат да разберат че истината е в четири диска на колело... хем може да са симетрични, два отляво, два отдясно... за баланс... :crazy:

изобщо, що си мислиш, че колкото повече, толкова повече??? не ти трябват два диска, защото нужния ти спирачен път се постига и с един диск заради по-малкото тегло на колелото. за КИЛОГРАМИТЕ и СКОРОСТТА на едно колело един ротор е всичко което ти трябва, ако спирачката е хубава разбира се. съветвам те да се съсредоточиш върху спирачния път, а не върху разни религиозни култове от рода на "колко ротора да имат колелата"...
всичко се смята от инженерите... трябвало им голяма спирачна сила заради теглото и скоростите на моторите, сметнали че диска ще стане прекалено голям и направили два по-малки... супер. и кво? дай да наслагаме на всичко де що има колела по два ротора... верно малко тежи ама как ще спирааа... :crazy:

и изобщо, що си мислиш, че всичко за DH е просто приспособено от моторите...???

накрая една гатанка от мен - защо дори и най-луксозните коли нямат по два ротора на колело? помисли, пък белким се сетиш...


Edit: а това:
[quote="VaHk0"]
бла... само че за ДХ дет не е важно много колко е леко... бла
[/quote]


изобщо няма да го коментирам... мога само да тиихичко да се забавлявам... :emlaugh:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот VaHk0 » Сря Мар 30, 2005 5:49 pm

хах ае ... знаете ли що.щот сте ....ко са праите на разбирачи.не моежете ли да обясните кът хората ве.бикеридер ми сложи си дисковете ...ако искаш.хлебарко тъз маимуна ....напрао ко са занимавам с вас едно обяснение не можете да дадете кът хората а големите разбирачи."и изобщо, що си мислиш, че всичко за DH е просто приспособено от моторите...???" бикеридер - каде мааааааа.кога съм казал че сичко е взето от моторите.що луксозните коли не били с 1000 диска на 1 гума.ае земи се образоваи как се общува с хора които те питат нещо па после върви ми обесняваи ....ае чао ви и приятно каране нема ви занимавам повече то се е видело че поне аз не мога да говоря с вас.

[color=green]Айде малко по - спокойно!
Ако темата продължи в същия дух, ще бъде заключена![/color]
VaHk0
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Мар 30, 2005 5:55 pm

леле Ванко, много си лесен бее.... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

я не се занимавай с мене, бягай да си монтираш втори диск... или по-добре пиши писма да убеждаваш производители... :emlaugh:

а простотията ти няма да я коментирам също...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот No1s » Сря Мар 30, 2005 6:32 pm

[quote="VaHk0"]

хах ае мишки знаете ли що.щот сте прости.ко са праите на разбирачи.не моежете ли да обясните кът хората ве.бикеридер ми сложи си дисковете на кура ако искаш.хлебарко тъз маимуна си е земи да те муши отзаде.напрао ко са занимавам с вас едно обяснение не можете да дадете кът хората а големите разбирачи."и изобщо, що си мислиш, че всичко за DH е просто приспособено от моторите...???" бикеридер - каде мааааааа.кога съм казал че сичко е взето от моторите.що луксозните коли не били с 1000 диска на 1 гума.ае земи се образоваи как се общува с хора които те питат нещо па после върви ми обесняваи как баба ти правела боза и как сутрин пиеш мляко докато сереш за сила нали не за друго.ае чао ви и приятно каране нема ви занимавам повече то се е видело че поне аз не мога да говоря с вас.
[/quote]

:rofl::rofl::rofl:

също и за темата - :rofl::rofl::rofl:

също и за VаНkO - :bowdown::bowdown::bowdown:
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lam3r40o » Сря Мар 30, 2005 7:53 pm

VaHk0 мойто момче.Кога са качи на колело и зе да ги разбираш толкоз бе?И аз не съм много разбирач ама си мълча нали?Ай кат са образоваш малко пак са обади,щот да не дойда в хуманитарната да видим кой кой е!Пий хапчето и лягай!
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Сря Мар 30, 2005 8:27 pm

Стига толкоз де. Изложил се е; не е задал въпроса си грамотно; няма много смисъл в него, защото ако вкараш логика, отговора сам си идва налице; има непремислени и импулсивни изказвания...Но вие пък можехте да реагирате малко по-меко. Вярно, напушва на смях, но чак пък остър саркасъм да влагате...е не мисля, че е необходимо. Но разбира се вие си знаете най-добре как да общувате, аз не мога да променя нищо.:beer:
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Myxa-TePoPuCT » Сря Мар 30, 2005 8:27 pm

a be VaHko ti si nqkaf smislen...kato slojat 2 diska otpred kaji mi kak 6te natiska6 lost4eto taka 4e da ne se pretrepe6???? pyk i kolko lost4eta trq da ima na kormiloto? 3? ili pyk 4 4e nali moje o otzad da ima 2 diska???
Myxa-TePoPuCT
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 7:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lam3r40o » Сря Мар 30, 2005 8:43 pm

@Nymphetamine ако следиш темите ще забележиш че VaHk0 навсякъде си отговаря без да му мисли много ама негова си работа...("саркасъм" = саркаЗъм ???)
@Myxa-TePoPuCT пиши на кирилица,все пак тва е България.За лостчетата и с едно ще стане,моторите да не са с 2?
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот M1010X » Чет Мар 31, 2005 7:29 am

Всъщност идеята моторите да имат по два диска е не само теглото/скоростта/спирачният път, но и фактът, че дискът е изместен встрани от стержена, което при голямата спирачна сила ще доведе до посукване на цялата предница (т.е. ще тегли на една страна). поради тази причина се слагат два, за симетрия. като се замислиш, няма смисъл да се слагат по два на велосипедите. както няма смисъл и на кросовите мотори. при положение, че прекарваш една пета от времето във въздуха, а останалото в кал...

@bikerider - "всичко се смята от инженерите"
каквото повикало, такова се обадило :angel:.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Чет Мар 31, 2005 9:05 am

Shimano едно време експериментираха със спирачна система с два диска, но не от двете страни, ами пак само от едната - тая спирачка беше голямо парче, само дето не успявам да намеря снимката в момента, хем я бях сканирал преди време :banghead: Друго интересно в тая спирачка беше водното охлаждане.
Но и двете неща засега не са намерли приложение, защото истината е, че колелото и колоездачът на него съвсем не са с такава маса, че да изискват спирачна мощ като за мотоциклет :D Една добре спираща система с 200мм ротори е предостатъчна.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Мар 31, 2005 9:43 am

[quote="Lam3r40o"]
Пий хапчето и лягай!
[/quote]


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::bowdown::bowdown:

@Nymphetamine: Lam3r40o ти го каза - какво очакваш да кажа на VaHk0, когато момчето хем задава въпрос, хем само си отговаря? да му изнеса лекция колко погрешно мисли и как не се ориентира в материал по физика, дето е трябвало да го научи в седми клас (приемам че е над седми клас)???

@M1010X: абсолютно :D

@Myxa-TePoPuCT: :thumb:

[quote="Admin"]
Една добре спираща система с 200мм ротори е предостатъчна.
[/quote]


кратко и ясно - като за VaHk0 :D:8D:


Edit: Това е новата ми КУЛТОВА TEMA на месец Mарт!!! :rofl::rofl::rofl::rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот asahi » Чет Мар 31, 2005 10:12 am

Необходимия спирачен момент може да се реализира успешно е един диск. Системата е относително проста и надеждна. Няма смисъл да се усложнява.
По-големия спирачен момент ще изисква по-здрава и по-тежка конструкция на главина-спици-шина. Гумите ще трябва да успеят да не приплъзват, а това на пресечен терен означава големи грайфери, друга широчина и въобще става нещо много по-тежко от велосипед.
Аз съм изкривявал задната вилка на рамката при спиране с контра (на един вехт велосипед). В този случай спирачият момент на контрата надвишаваше възможностите на рамката да понесе усилието.
(__0000__)
II II
asahi
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 3:38 pm

Мнениеот MAN6 » Чет Мар 31, 2005 10:26 am

[quote="asahi"]
Аз съм изкривявал задната вилка на рамката при спиране с контра (на един вехт велосипед). В този случай спирачият момент на контрата надвишаваше възможностите на рамката да понесе усилието.
[/quote]


:confused::crazy::agree::bowdown::cool:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Мар 31, 2005 2:34 pm

Буахахахааххахахахахаблиахахахаххаахахааааа
АААААААААААААААААХААААХАААААХАХАХАААААХАХАХАХАХХАХАААХА
ООХОХОХОХХОХООХОХОХОХООХХООХОХООХОООХ
:rofl::rofl::rofl::rofl:
:rofl::rofl::rofl::rofl:

Ебати мозъка е тоя Ванко(1) :rofl:Сигурно Шамара му го е казал това,като топ секретно инфо от бъдещето.:rofl:

Абе момче,скрий се некъде в гори Тирилейски заедно с твоята селяния-плийз!
:rofl::rofl::rofl:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Мар 31, 2005 2:48 pm

Аз пък съм виждал колело, което и отпред и отзад има и дискови спирачки, и V-брейкове.

Караше го един мой любимец, който със задните крайници въртеше падалите, а с другите си два чифта крайници беше стиснал четирите лостчета.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chiMol » Чет Мар 31, 2005 3:17 pm

ако случайно не сте ми заглеждали картинката под ника смятам че сега е момента да я поразгледате .... а това нещо с двустранните дискове го има само дето се прави по поръчка а не масово........дори и в софия съм виждал колело с 2 диска отпред......
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот Shady™ » Чет Мар 31, 2005 3:32 pm

[quote="chiMol"]

ако случайно не сте ми заглеждали картинката под ника... [/quote]

Незнам за другите ама вместо картинка виждам - "Х"
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Мар 31, 2005 4:10 pm

[quote="chiMol"]

ако случайно не сте ми заглеждали картинката под ника смятам че сега е момента да я поразгледате ....[/quote]


...къде ми е лупата...
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Чет Мар 31, 2005 4:22 pm

@Bikerider:
Е, всеки мисли различно. Някои неща и на мен ми се струват тъпо, но гледам по-спокойно и тактично да кажа, че са бездарни. Не знам, може наистина да тъпоумен, ама можеше по-меко и нежно...няма значение..:)
ChiMol
Уфф, не мога да си намеря микроскопа...:(!:
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот bikerider » Чет Мар 31, 2005 4:23 pm

[quote="chiMol"]
дори и в софия съм виждал колело с 2 диска отпред......
[/quote]


което иде да говори какво?
кой е казал, че не може да се направи...
може естествено, което изобщо не означава, че има смисъл... който има излишни пари да си ги троши..
да не говорим, че ако не е направено като хората
(а както казаха преди мен за такова чудо трябват:
1. custom главина с по-дебели фланци
2. custom подсилена капла
3. custom по-дебели спици
4. custom вилка с по-големи втулки и уши за диск отдясно...)

... си е направо опасно за каране. за гъзареене бива, ама за сериозно каране... :bulb::bulb::bomb::hypnoti::fight::crying:

ама айде да млъквам вече, че Ванко1 съвсем ще му избият чивиите... :taped:

Edit:
@all: chiMol има предвид аватара си, на който е начертан разрез на 20мм главина за два диска, нали така? което е чудно, но не видях да взима под внимание тия точки по-горе... фланците не са подсилени...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот mih » Чет Мар 31, 2005 4:25 pm

картинка?
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Мар 31, 2005 4:40 pm

[quote="bikerider"]

Edit:
@all: chiMol има предвид аватара си, на който е начертан разрез на 20мм главина за два диска, нали така? което е чудно, но не видях да взима под внимание тия точки по-горе... фланците не са подсилени...
[/quote]



Е как я видя тази главина?То качеството на снимката е такова,че само дотчета се виждат:D
Имаш егати орловия поглед:)
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Мар 31, 2005 4:41 pm

[quote="Nymphetamine"]

@Bikerider:
Е, всеки мисли различно. Някои неща и на мен ми се струват тъпо, но гледам по-спокойно и тактично да кажа, че са бездарни. Не знам, може наистина да тъпоумен, ама можеше по-меко и нежно...няма значение..:)
[/quote]


целия проблем е че вече ми е писнало да отговарям задълбочено на откровено глупави въпроси... преди имах огромното желание, но вече ми е писнало... нагледал съм се до насита че и отгоре на такива "изобретатели" като Ванко дето питат нещо, като предварително са се навили сами колко ги кефи и са си измислили некви там кви да е аргументи...
та оттам и малко рязкия тон и иронията... надявам се разбираш ;)

но... както каза вече няма значение...
на ход е chiMol да извади още някой чертеж от ръкава ;):lol:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Чет Мар 31, 2005 4:42 pm

@MP: :nono: надценяваш старото :lol:
цък десен клавиш, "Save Image As..."
сещаш се за после :D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Metal_Psycho » Чет Мар 31, 2005 4:47 pm

[quote="bikerider"]

@MP: :nono: надценяваш старото :lol:
цък десен клавиш, "Save Image As..."
сещаш се за после :D:8D:
[/quote]


Ахъ!:DПустия мързел
Но те изпреварих-вече я бях сейвнал след като бях пуснал предния пост:)
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Мар 31, 2005 4:50 pm

абе ето на всички да я видят - хубава е
(chiMol надявам се нямаш нищо против ;))

[img]http://tinypic.com/2by23r[/img]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта