Ъпгрейд на старо колело

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Ъпгрейд на старо колело

Мнениеот versicolor » Пон Мар 28, 2005 3:07 pm

Значи имам една трошка на10тина години : Bianchi Uno Shadow . Искам да и направя голям ъпгрейд - т.е задно движение , задни , предни венци , обтегач , верига . Нядавам се да не се наложи да сменям нещо друго . бях предвидил към 200лв за този ъпгрейд , но се почви един огромен разход за цифров апарат и искам да разгледам някъде оферта за части и да преценя ще се справя ли с тези пари или пак ще отлагам ъпгрейда . Можете ли да ми дадете линк към някакъв магазин и да ми препоръчате някои части и да ми кажете трябва ли да сменя още нещо или мога самос тези части да мина . Колелото ще го ползвам за градско карано , но все пак искам да е подходящо и за оффроуд и да е качествено . Месри предварително :beer:
versicolor
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 3:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пон Мар 28, 2005 3:27 pm

http://www.eshop-gorgona.com/catalog/index.php?cPath=31

http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/

виж тези 2 магазина... има и тема с магазини из софия и др. градове.. потърси и я виж... и сам си прецени.. в тези сайтове може да се ориентираш кое колко лв струва ;)

Успех :agree:
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот versicolor » Пон Мар 28, 2005 7:55 pm

Отначало се засилих на 9 скоростни , но машинките определено ме спряха и като теглих чертата излиза над 300лв ъпгрейда . Затова се върнах на 8 скоростните - там сметката излиза около 250лв , като се спрях основно на серията alivio.Може ли да ми обясните коя серия с какво се характеризира ? Също така каква е разликата м/у IG/HG верига ? Аз се спрях на HG :angel2:но нещо трудно намерих предни венци и се спрях на : Truvativ Isoflow за 55лв и верига Shimano CN-HG50 за 20тина лева . Задни венци - CS-HG30. Всичко останало е alivio. ЩЕ трябва ли да сменям рамка , джанти на първо време ?
Значи аз съм избрал следните неща :
машинки
заден/преден дерейльор
задни/предни венци
верига
задно движение
versicolor
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 3:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот No1s » Пон Мар 28, 2005 8:20 pm

[quote="versicolor"]

Отначало се засилих на 9 скоростни , но машинките определено ме спряха и като теглих чертата излиза над 300лв ъпгрейда . Затова се върнах на 8 скоростните - там сметката излиза около 250лв , като се спрях основно на серията alivio.Може ли да ми обясните коя серия с какво се характеризира ? Също така каква е разликата м/у IG/HG верига ? Аз се спрях на HG :angel2:но нещо трудно намерих предни венци и се спрях на : Truvativ Isoflow за 55лв и верига Shimano CN-HG50 за 20тина лева . Задни венци - CS-HG30. Всичко останало е alivio. ЩЕ трябва ли да сменям рамка , джанти на първо време ?
Значи аз съм избрал следните неща :
машинки
заден/преден дерейльор
задни/предни венци
верига
задно движение


[/quote]

На твое място аз лично бих си зел направо цяло ново колело.
Ако пък искаш да си го upgrade-ваш това, което е голяма краста :D мога да ти кажа, че серията Alivio е страшно добра за цената си. Малко избора ти на курбели не ми хареса много много. Карах преди Truvativ Five D, ама ги разбих много бързо, а те се водят клас над Isoflow. Сега минах на Shimano Deore и мисля, че са доста по-обещавашти. Даже ако не Deore, то Acera са доста прилични курбели за цената си, мисля под 40лв. Ако ще си сменяш частите една по една почни първо с тези, които са разбрицани и изобщо не работят. После сменяш рамка и вилка със сносни такива и почваш постепенно и другите части:wavey:
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Пон Мар 28, 2005 8:24 pm

аз карам с заден дерайлюр аливио и съм доволен...

за др. немога да ти помогна :dunno:

помна че някъде четох Алтус-а , Аливиото , Деорето -> кое за какво е... но Аливито спада към МТБ... Деорето е май 2 пъти по-скъпо , но ще е по-хубаво.. ако го сменям ще взема деоре нищо че съм с 8-ца ;)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот versicolor » Пон Мар 28, 2005 8:53 pm

Значи избора ми е добър :D А за този курбел ли говориш : [url]http://www.eshop-gorgona.com/catalog/product_info.php?cPath=31_30_74&products_id=174[/url]
Не е ли проблем че е за 9 скорости , а аз ще съм с 8 :bigeyes:
А решил съм да си сглобя колело , защото искам всяка част да си я избирам аз , апък и нямам пари за ново колело :crap:
versicolor
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 3:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Вто Мар 29, 2005 5:31 am

[quote="No1s"]
На твое място аз лично бих си зел направо цяло ново колело.
Ако пък искаш да си го upgrade-ваш това, което е голяма краста :D мога да ти кажа, че серията Alivio е страшно добра за цената си. Малко избора ти на курбели не ми хареса много много. Карах преди Truvativ Five D, ама ги разбих много бързо, а те се водят клас над Isoflow. Сега минах на Shimano Deore и мисля, че са доста по-обещавашти. Даже ако не Deore, то Acera са доста прилични курбели за цената си, мисля под 40лв. Ако ще си сменяш частите една по една почни първо с тези, които са разбрицани и изобщо не работят. После сменяш рамка и вилка със сносни такива и почваш постепенно и другите части:wavey:
[/quote]


Абе хора,ако е тази рамка за която си мисля дори и след очертаващия се upgrade рамката ще е най-хубавия компонент в колелото.Стига да няма желание да ходи да спуска по Витоша.
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот versicolor » Вто Мар 29, 2005 6:32 am

Едва ли е тая за която си мислиш :bawling: Тя е юношеска :D , но за 10 години каране и няма абсолютно нищо .Ако се докопам до цифрово фото скоро ще сложа снимки на колелото , да ми кажете възможен ли е ъпгрейда само на частите който съм посочил :beer:
versicolor
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Мар 28, 2005 3:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Вто Мар 29, 2005 8:20 am

[quote="versicolor"]

Едва ли е тая за която си мислиш :bawling: Тя е юношеска :D , но за 10 години каране и няма абсолютно нищо .Ако се докопам до цифрово фото скоро ще сложа снимки на колелото , да ми кажете възможен ли е ъпгрейда само на частите който съм посочил :beer:
[/quote]


Щом рамката ти става не би трябвало да имаш проблем с тези компоненти.Единствено бих те посаветвал още сега да се замислиш за двустенни шини щом ще сменяш движения.Иначе поасле като усетиш че много ти се кривят ще бъде късно.Спици,нова шина,разплитане и наплитане отново ще ти излезе бая повече от колкото ще ти се иска!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот No1s » Вто Мар 29, 2005 12:19 pm

[quote="versicolor"]

Значи избора ми е добър :D А за този курбел ли говориш : [url]http://www.eshop-gorgona.com/catalog/product_info.php?cPath=31_30_74&products_id=174[/url]
Не е ли проблем че е за 9 скорости , а аз ще съм с 8 :bigeyes:
А решил съм да си сглобя колело , защото искам всяка част да си я избирам аз , апък и нямам пари за ново колело :crap:
[/quote]

За тези говоря. Само, че още не съм ги карал достатачно, за да ти кажа нещо повече. Това за 9 скорости мисля, че няма да имаш проблем, защото съм с 8 в момента
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта