Спрей срещу спукване на гуми

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Спрей срещу спукване на гуми

Мнениеот NIKKEI » Съб Мар 26, 2005 1:30 pm

Здравейте,
Преди време бяха рекламирали, че са изобретили спрей, който се впръсква през вентила в гумата и после гумата неможе да се спука дори и през пирони да се премине. Въпроса ми е дали има в момента подобен спрей някъде, продава ли се и някаква техническа информация за него?
Благодаря!
NIKKEI
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Съб Мар 26, 2005 1:39 pm

А за пръв път чувам за такова жювотно...:bigeyes:
За боза, която запълва дупки, да, но за това нищо не знам. Между другото тез течности дето се слагат във тюблес гумите, може ли да се слагат и във вътршните гуми и да арботят по същия начин?
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот brum » Съб Мар 26, 2005 2:27 pm

Не, аз съм с такова, само че имаше един период дето солжих вътрешна задна, и реших да видя кво ще стане. При първото по здраво забождане в един бордюр така са спраска, и така се омаза всичко че маика плаче. За малки дупки с игла запошва, ма от спраскване не пази. За по големи не знам, после пак се върнах на варианта без вътрешна, и ся мисля вече да си купя tubeless шини и такива гуми. Че с бозата на stan и не-tubeless при мноо груб удар издъхват, и после треа се ходи до бензиностанция да си ги напомпиш ( и да сложиш вътрешни докато се прибереш ).
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Съб Мар 26, 2005 3:39 pm

Течностите, за които говориш, не пречат гумата да бъде пробита, но запълват дупката бързо, така че понякога изобщо няма и да разбереш, че си я спукал. Но става дума за дупки от трънчета и др. подобни. При спраскване на гумата не помагат. Освен това не знам къде в България могат да се намерят. :dunno:
"Веломания" смятат да внасят (може вече да са по магазините,не зная) вътрешни гуми, които фабрично са си с такава течност.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот marshall__ » Съб Мар 26, 2005 4:25 pm

[quote="Admin"]

Течностите, за които говориш, не пречат гумата да бъде пробита, но запълват дупката бързо, така че понякога изобщо няма и да разбереш, че си я спукал. Но става дума за дупки от трънчета и др. подобни. При спраскване на гумата не помагат. Освен това не знам къде в България могат да се намерят. :dunno:
"Веломания" смятат да внасят (може вече да са по магазините,не зная) вътрешни гуми, които фабрично са си с такава течност.
[/quote]


Хайде и аз да се намеся:
Това е именно бозата на Stan.
@Любо - не става дума само за трънчета и нещо малко, става дума за дупки до 6мм в диаметър - тествано на лично моята гума ;), "мушил" съм я и то не веднъж точно, за да докажа на не 1 човек, че наистина действа. А за пръсвания въобще не може да става реч, защото е без дътрешна гума - с 2 думи ако ти е хубава външната гума (то се подразбира де, щото иначе смисъла от тази течност се губи ако ще се слага на не добра гума) практически е почти неспукваема. (Тук иде и време за малко рекламка :D) Може да я намерите с ПМ на @Sherman..

:beer:
:D:agree:

[quote="brum"]

Че с бозата на stan и не-tubeless при мноо груб удар издъхват
[/quote]


Именно затова казах [color=red]хубави[/color] виншни гуми, защото повечето (поне евтини алтернативи) нямат борда отстрани който защипва гумата под ръба на шината. На мен лично досега не ми се е случвало гумите да ми "издишат", а повярвай ми, повече блъскане една гума неможе да получи :D:angel2:, просто може нещо при теб в оплътнението което си направил да е слабото място (ако не ти издиша от м/у шината и гумата де). Ще си позволя да говоря от името и на @bikerider (предполагам няма да имаш против ;):beer:) - понеже аз не карам с тюблес от много време, а това е човек който кара от години по този начин, сигурно той може по-добре да обясни, че грешиш ;)



Едит: п.п. За останалите плюсове сигурно се досещате сами (ъъъ, то имаше и тема де). Просто поведението на колелото неможе да се сравнява по никакъв начин с колело с вътрешни гуми - tubeless-a му е майката :8D::agree::beer::beer:
AVATAR bowdown!!!
Аватар
marshall__
 
Мнения: 2346
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 4:52 pm
Местоположение: VA, USA

Мнениеот Sherman » Съб Мар 26, 2005 5:10 pm

аз джиткам с бозата на Stan вече бая време...досега не съм имал абсолютно никакви грижи с нея, демек направих си двете гуми без вътрешна и повече не съм ги пипал. Досега никога не ми е издишала гумата при силен удар, може би защото сам с хубави гуми. Не знам дали съм пукал гума досега...може да съм пукал ама не съм усетил ;) дори проблема с прещипването на гумата вече не съществува по простата причина че вътрешна гума липсва.
А не ща да плюя течността на Веломания ама поне на мене ми звучи смешно да дупчиш гумата с карфица :dunno: нашия тест беше правен със шило и дупката се запълни за има-няма неколко секунди. А и освен това ако се кара течността във вътрешнате гума се гуми най-голямото и предимство- лекотата
Ако някой има още въпроси или иска да му дам такава боза нека се свърже с мен
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот AgentOrange » Съб Мар 26, 2005 5:16 pm

Ефикасно и евтино решение против спукване от прищипване е щедрото използване на талк. По половин пакетче изсипано и разнесено равномерно във всяка от външните върши чудеса дори и при ниско налягане и нормални вътрешни...
Не се постига ниското тегло и по-доброто сцепление при високо налягане на tubeless-а, но като за 50-те стотинки инвестиция (толкова струва пликче талк) мисля, че си струва.
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот Sherman » Съб Мар 26, 2005 7:26 pm

[quote="AgentOrange"]

Ефикасно и евтино решение против спукване от прищипване е щедрото използване на талк. По половин пакетче изсипано и разнесено равномерно във всяка от външните върши чудеса дори и при ниско налягане и нормални вътрешни...
Не се постига ниското тегло и по-доброто сцепление при високо налягане на tubeless-а, но като за 50-те стотинки инвестиция (толкова струва пликче талк) мисля, че си струва.
[/quote]


ти пропускаш нешо друго...цената на гумата...една DH гума е 10-15 лева, докато да мойта система струва около 8 лева :naughty: всичко- бандажа и течността ;)
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот AgentOrange » Съб Мар 26, 2005 7:49 pm

[quote="Sherman"]

[quote="AgentOrange"]

Бла-бла...
[b]нормални вътрешни[/b]...
Бла-бла...[/quote]


ти пропускаш нешо друго...цената на гумата...една DH гума е 10-15 лева, докато да мойта система струва около 8 лева :naughty: всичко- бандажа и течността ;)
[/quote]


Maxxis Welter Weight = нормална гума = 4лв. ;)

Не се опитвах да сравнявам двете неща, tubless-а е друга бира. Талка просто е едно добро евтино решение на проблема с прищипването за хората, които в момента карат с вътрешни...
Аватар
AgentOrange
 
Мнения: 552
Рейтинг: 1965
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:52 pm

Мнениеот Nymphetamine » Съб Мар 26, 2005 10:19 pm

Аз, такова, малко...интелекта..нали..ъ-ъ-ъ...мислъ чи...р'и'ати ли, така де, комабайнер..
Та до сега не успях да разбера дали тая боза става и за нормални вътрешни гуми: да си я налея и да запушва всички проблеми. Следвайки пътя на логиката би трябвало да стане. Щом запушва дупки по 6мм в диаметър, дори да са сменени условията, може да се справи с по-малки дупки, нали? Или зависи от самта гума, като имам предвид слоевете (анли при външна се ползваше плат или поне плтоподоно нещо, на мен така ми се струва).

П.П. Забравих да питам какво е толкова различното при поведението на колелото със тюблес?
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Sherman » Съб Мар 26, 2005 11:17 pm

@Nymphetamine
зашо не четеш какво е писано бе...

[quote="brum"]

...имаше един период дето солжих вътрешна задна, и реших да видя кво ще стане. При първото по здраво забождане в един бордюр така са спраска, и така се омаза всичко че маика плаче...
[/quote]


и не мога да разбера защо след толко много писано пак искаш да сипеш бозата във вътрешната гума?!? А и тя запушва само дупки по големи от 5мм че малките не може да ги намери каде са и й требе лупа :crazy::crazy::crazy: а за поведението на байка виж другата теме дето бехме писали че не ща да пиша едо и също по 100 пъти
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот Nymphetamine » Съб Мар 26, 2005 11:37 pm

Ми не съм го видял. Сори. Можеше и по-леко да реагираш...
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Admin » Съб Мар 26, 2005 11:46 pm

@Marshall
И аз смятам (поне от това което съм чел и тук и къде ли не), че бозата на Stan е най-читавото от всички подобни решения. :thumb: Но понеже човекът питаше конкретно за другите течности, които се впръскват във вътрешната през вентила, аз му отговорих за тях. Пък и No Tubes за съжаление все още не може да се купи от БГ...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот brum » Нед Мар 27, 2005 6:57 am

[quote="marshall__"]


[quote="brum"]

Че с бозата на stan и не-tubeless при мноо груб удар издъхват
[/quote]


Именно затова казах [color=red]хубави[/color] виншни гуми
[/quote]


Nokian boazobeana R ( отзад ) / gazalodi ( отпред ). Не знаех че са толко лоши :) . Я кажете кои са хувавите гуми, че трябва да сменям скоро предната.
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sherman » Нед Мар 27, 2005 9:00 am

[quote="Admin"]

...Пък и No Tubes за съжаление все още не може да се купи от БГ...
[/quote]


май и ти не четеш хубаво:nono: това че не са сложени по витрините на магазините, не значи че ги няма в БГ...ако някой иска бозата на Stan ще му дам и ще му обясня и дори помогна в правенето на гумите ;)
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот Nymphetamine » Нед Мар 27, 2005 9:57 am

Май ще ми се наложи да те търся скоро време...:):D
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот NIKKEI » Нед Мар 27, 2005 12:01 pm

Благодаря за информацията, беше ми полезна! За в момента съм с вътрешни гуми и след като си сложа някои хубави външни ще пробвам бозата на Stan. Само едно не ми стана ясно, ако някой ден ми се наложи да сменя гума (например се е износила) какво мога да очаквам, налепвания по каплата, трудности при изваждането на гумата .... и такива подобни.
10х
NIKKEI
 
Мнения: 37
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sherman » Нед Мар 27, 2005 12:13 pm

[quote="NIKKEI"]

Благодаря за информацията, беше ми полезна! За в момента съм с вътрешни гуми и след като си сложа някои хубави външни ще пробвам бозата на Stan. Само едно не ми стана ясно, ако някой ден ми се наложи да сменя гума (например се е износила) какво мога да очаквам, налепвания по каплата, трудности при изваждането на гумата .... и такива подобни.
10х
[/quote]


няма да имаш никакви проблеми с махането на гумата...само дето при всяка смяна ще ти е нужно още боза, защото още при слагането от вътрешната страна на гумата се образува тънък слой и около бордовете на шината също се получава нещо като гумена лента за да не пропуска гумата от там и тая лента се маха с едно движение на ръката ;)
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот Extremna » Нед Мар 27, 2005 1:07 pm

[quote="Sherman"]

може би защото сам с хубави гуми.[/quote]


С какви гуми караш ?
Extremna
 
Мнения: 156
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:09 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sherman » Нед Мар 27, 2005 1:13 pm

[quote="Extremna"]

[quote="Sherman"]

може би защото сам с хубави гуми.[/quote]


С какви гуми караш ?
[/quote]


отпред съм с Michelin Сomp32 2.8 или Michelin Mud3 2.2, а отзад с Maxxis Mobster 2.5 MAXXPRO 60a.
Но другите които ги правеха са с други Maxxis-и или Nokian-и и досега май никой не е имал проблем като на brum- да издишат орстрани...
Ученското си е ученско...и в кенефа да го затвориш гладен и жаден нема да остене
Sherman
 
Мнения: 361
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Дек 21, 2003 7:51 pm
Местоположение: South Sandwich Islands

Мнениеот bikerider » Пон Мар 28, 2005 11:54 am

Аз имах проблеми със издишане отстрани когато се опитах да направя старите си HighRoller tubeless и стигнах до извода на zero knowledge че тънкостенни гуми не бива - само дебелостенни.

@Marshall: чак "от години" не карам така :D
а и не съм аз първия тук който кара така, така че малко ма е срам да ми приписваш на мен заслугите... заслугата е на zero knowledge... :beer:

@Nymphetamine: да, става и за вътрешни гуми. сипва се през вентила.

относно талка - Агента е прав разбира се, че е напълно разумна алтернатива, но за съжаление помага само срещу прищипване (даже за мен беше закон Божи да талкирам вътрешните гуми, преди да мина на tubeless).
не помага нито срещу snake bite, нито срещу трънчета, а лично за мен това са два кошмара, от които не вярвах, че ще се отърва... но двете неща наистина са несравняеми - различни решения за различни неща...

@Admin: Шърман сериозно се е заел и доколкото знам предлага услугата "tubeless" съвсем сериозно... така че можеш спокойно да приемеш, че се предлага в БГ ;):D:8D:


@brum: възможно ли е да си ползвал стара и изтънена отстрани гума? през плата ли излизаше течността? всъщност каква точно течност си пробвал?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот brum » Пон Мар 28, 2005 12:18 pm

На stan бозата. Гумата беше на ... можеби 500 км. Ма вече проблем няма. Просто един път при удар с ръб каза ФЪС, и издъхна. Доприбрах се само щото си бях зел вътрешна в раницата. Следващия път няква kenda мисля да си зема, те са с дебели стени:)
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Мар 28, 2005 12:30 pm

ясно, успех :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Climber » Сря Мар 30, 2005 10:10 pm

Какво представлява тази течност - лепкава ли е, слузеста... Аз имам нещо подобно. То е руско и военно. Вече не се продава. Цвета му е розаво-лилаво и определено не е лепило. Може спокойно да се остави на открито и е слузесто. В него се виждат власинки, които вероятно играят ролята на тапа. На опаковката пише, че издържа дупка до 8mm. Аз го изсипах направо във вътрешната гума. Правих няколко злабни теста и се държи супер. Хубавото е, че като си купиш нова гума не е нужно да го хвърляш. Някой срещал ли е такова нещо?:bigeyes:
Таз година Climber лек!
До година Orange мек!
Аватар
Climber
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 8:30 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот bikerider » Чет Мар 31, 2005 10:16 am

[quote="Climber"]

Какво представлява тази течност - лепкава ли е, слузеста... Аз имам нещо подобно. То е руско и военно. Вече не се продава. Цвета му е розаво-лилаво и определено не е лепило. Може спокойно да се остави на открито и е слузесто. В него се виждат власинки, които вероятно играят ролята на тапа. На опаковката пише, че издържа дупка до 8mm. Аз го изсипах направо във вътрешната гума. Правих няколко злабни теста и се държи супер. Хубавото е, че като си купиш нова гума не е нужно да го хвърляш. Някой срещал ли е такова нещо?:bigeyes:
[/quote]


така както го описваш, това малко ми прилича на [url=www.slime.com]>>slime<<[/url], това за което ние говорим също има частици, но е по-рядко (има вода и латекс в него, питайте did за химически подробности :D), защото велосипедите не могат да развиват големи скорости и съответно течността трябва по-бързо да се придвижва до дупката, докато при моторите за които е предназначен slime (и при военната техника за която явно е твоето :) течността/кашата/слузта се разстила плътно отвътре по гумата заради голямата центробежна сила при високи скорости на въртене и заради гъстотата си покрива всичко, а тази течност за която говорим стои предимно отдолу докато гумата се върти...

иначе тази боза на стан се ползва по абсолютно същия начин - няма нужда да се хвърля при купуване на нова гума...

освен всичко заради това че е рядка, тя изолира обикновени външни гуми и позволява да се направят безкамерни (с гумена лента с вентил под тях), нещо което със гъста течност от рода на твоята или slime не би могло да стане...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Admin » Чет Мар 31, 2005 3:45 pm

[quote="bikerider"]
@Admin: Шърман сериозно се е заел и доколкото знам предлага услугата "tubeless" съвсем сериозно... така че можеш спокойно да приемеш, че се предлага в БГ ;):D:8D:
[/quote]


Не знаех. Това е чудесно! ;):beer:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот GOA » Чет Мар 31, 2005 10:59 pm

[quote="brum"]

Следващия път няква kenda мисля да си зема, те са с дебели стени:)
[/quote]

:nono:
Опита сочи че след 2-3000 км по кендите възникват доста големи дупки и цепки.
Тези, с които съм карал до сега се държат добре само в кал. Поне аз така си ги усещам.
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am

Мнениеот Climber » Пет Апр 01, 2005 1:45 pm

Мойта течност е по различна, но няма значение. Значи знаете за какво става дума. Айде па ще се видим по пътеките едни с бяла, други с лилава, а трети - зелена течност:beer:
Таз година Climber лек!
До година Orange мек!
Аватар
Climber
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 8:30 pm
Местоположение: Златица


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron