zakon za dvijenieto

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

zakon za dvijenieto

Мнениеот MOTuKATA » Вто Окт 07, 2003 11:18 am

abe nqkoi moje li da mi kaje ima li specifi4ni znaci s race s koito moje6 da se razbira6 s 6ofiorite dokato kara6 po pati6tata.vijdal sam mnogo 4esto maje koito otivat na rabota da pokazvat s nqkakvi znaci na 6ofiorite otzad ne6to.smisal vdigat dqsnata raka ili ne6to podobno.ako gi znaete moje li da mi gi kajete.smisal da gi napi6ete tyk ili da mi dadete site v koito moga da gi pro4eta.mersi
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Вто Окт 07, 2003 12:30 pm

Kogato zabviva6 naljavo-izpravena lajava ruka nastrani.Kogato zaviva6 nadjasno-izpravena djasna ruka nastrani.Polezno e za da ne te otnese njakoj,kojto produljava napravo i ne znae,4e ti zaviva6 naljavo naprimer...Ako vse pak ne se razberete,dobre poznatata konfiguracija ot 3 prasta.:xx(:Tova sa naj-izvestnite znaci,koito az znam.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Miro » Вто Окт 07, 2003 12:37 pm

До колкото си спомням основните знаци с ръце (описани в правилника) бяха при завой изправяне настрани на съответната ръка, т.е. на акъдето ще завиваш и при спиране вдигане на ръка вертикално нагоре. За съжаление не съм чел правилника за прилагане на Закона за движението по пътищата от както съм взел книжка, а от тогава го променяха няколко пъти. За по-подробна иноформация можеш да се консултираш с:

http://www.kat.mvr.bg/activ.htm
http://kat.top.bg/zakon.php?show=ch1
http://www.mvr.bg/law/

П.П. много често съм забелязал по време на движение по софийските улици да се използва някакъв жест с ръка с вдигнат среден пръст :D
Miro
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юли 15, 2003 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Вто Окт 07, 2003 12:52 pm

и за да има смисъл от това, което покажеш, не е лошо и самите шофьори да го знаят:)

страхувам се, че половината биха разбрали само онова с пръстите, без значение от наклона и посоката:xx(:
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот MOTuKATA » Вто Окт 07, 2003 8:56 pm

spored men 6ofiorite go znaqt,vse pak nali ste go y4ili podqvolite.trqbva da go znaete.
cveti mersi mnogo,mnogo iskax da znam nqkakvi znaci 6toto na 3 pati mojexa da me otnesat.ediniq ot tqx be6e na carigradsko 6ose.sled pliska ima edin tynel(mai be6e sled neq,v posoka orlov most)i ima liniq za prestroqvane i az si karam po neq kato znam 4e ako nqkoi ste zaviva ste se mine v kolona zad men(pone takav e pravilnika),no tqx gi drazni misalta da 4akat koloezda4 karast s 40km/h i za tova izvednuj edin kat mina pred men sas 80-100km/h i az iztrapnax brutalno[:0]mnogo se izpla6ix.a kato imate pred vid 4e ot strani far4at s 120km/h.abe be6e gadno i mi se iska da nau4a zakona pone malko stoto tai ste e po dobre.
miro mersi mnogo:)
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Tanuco » Вто Окт 07, 2003 11:46 pm

[quote="Cu0"]

и за да има смисъл от това, което покажеш, не е лошо и самите шофьори да го знаят:)

страхувам се, че половината биха разбрали само онова с пръстите, без значение от наклона и посоката:xx(:
[/quote]

Има и шофьори и шофьори.Голяма част от тях се съобразяват с теб.Е, има и такива, които независимо дали си с кола или колело се правят на въздесъщи, ама с повече упоритост се минава навсякъде:))
Tanuco
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1653
Регистриран на: Сря Окт 30, 2002 1:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Сря Окт 08, 2003 9:44 am

[quote="MOTuKATA"]

spored men 6ofiorite go znaqt,vse pak nali ste go y4ili podqvolite.trqbva da go znaete.
cveti mersi mnogo,mnogo iskax da znam nqkakvi znaci 6toto na 3 pati mojexa da me otnesat.ediniq ot tqx be6e na carigradsko 6ose.sled pliska ima edin tynel(mai be6e sled neq,v posoka orlov most)i ima liniq za prestroqvane i az si karam po neq kato znam 4e ako nqkoi ste zaviva ste se mine v kolona zad men(pone takav e pravilnika),no tqx gi drazni misalta da 4akat koloezda4 karast s 40km/h i za tova izvednuj edin kat mina pred men sas 80-100km/h i az iztrapnax brutalno[:0]mnogo se izpla6ix.a kato imate pred vid 4e ot strani far4at s 120km/h.abe be6e gadno i mi se iska da nau4a zakona pone malko stoto tai ste e po dobre.
miro mersi mnogo:)
[/quote]

друг е въпроса, че нямаш работа на Цариградско с колело ... ако ще и със 100 да караш ... освен това при твоите < 40 км/ч, ставаш причина за нарушение на основно неписано правило при движение по такива пътища: "по възможност, НЕ намалявай рязко"
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот oVo » Сря Окт 08, 2003 12:35 pm

...наиастина МОТuКАТА що въобще караш на Цариградско шосе...има достатъчно градинки и паркове, квартални улици и локални платна през които може да се мине... само не и Цариградско шосе [:0]... ако не го правиш за да си покачиш адреналина...а това с ръцете върши работа обаче не ти дава предимство...каквито и правила да има по нашите улици е истинска джунгла, просто е АД...не знам дали сме тръгнали към Европа, но ако гледаме движението по пътищата сме тръгнали към Азия...:D
oVo
 
Мнения: 104
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Окт 31, 2002 10:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOTuKATA » Сря Окт 08, 2003 9:22 pm

abe pravi ste ama togava mislex 4e nqma da ima problem.nema ve4e da stapvam na carigradskoto.
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта