polojenie na sedalka

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

polojenie na sedalka

Мнениеот slender » Нед Окт 05, 2003 9:38 pm

Pokrai temata za pedalite s avtomati reshih da se dopitam do mnenieto vi za slednoto: dobra ili ne za stavite e pozata za vartene, pri koqto si izpraven na pedalite, t.e. ne si sedish na sedloto ?

Az po princip uj gledam da karam v pravilno polojenie sedalkata, no ponqkoga me domyrzqva da q vdigna sled spuskane, i karam po nqkolko kilometra s niska... ne che karam mnogo, 2 pyti sedmichno po 30-40 kilometra, obache tova za stavite me kara da se zamislq :xx(:

mda..
slender
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 6:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Нед Окт 05, 2003 10:54 pm

spoko fe pone ne ti pukat kolenata zlobno seki put kato klqkash nali???

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Нед Окт 05, 2003 10:55 pm

@ slender
[quote]dobra ili ne za stavite e pozata za vartene, pri koqto si izpraven na pedalite, t.e. ne si sedish na sedloto ?[/quote]

Добра е, защото не не само вреди на ставите, а поради различната поза води до разнообразно натоварване на различни групи мускули и е много препоръчителна за повишаване на кръвообращението в едни особено важни мъжки компоненти, притиснати от седалката в седнало положение...
[quote]no ponqkoga me domyrzqva da q vdigna sled spuskane, i karam po nqkolko kilometra s niska[/quote]

Тва е кофти.

1. 1991/Yeti FRO
2. XC
3. 3000-3500
4. Giant NRS 3
5. Sofia
6. 34
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Пон Окт 06, 2003 9:47 pm

различно
ако караш само прав не е добре, най-общо казано всяка промяна е добра
още зависи къде ти е центъра на тежестта, има едно нещо като средно положение когато въртиш почти само с тежестта на тялото си, обаче ако тежестта ти е много назад (но не за да компенсираш наклона) или много напред тогава се натоварват също прекалено и стави и сухожилия
най-вярно е да слушаш тялото си (тялото, не желанията, настроенията или други такива не-телесни твои съставни). Примерно моята седалка е много ниска, защото така по-често се изправям и се получава по-голямо разнообразие, тялото ми харесва разнообразието.

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Jacket » Пон Окт 06, 2003 10:06 pm

Ми и аз карам с ниска седалка... даже все по-ниска я глася и вече като съм свикнал така и като я вдигна малко почва да ме боли гъза при по-силно въртене...
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот MOTuKATA » Вто Окт 07, 2003 1:46 am

[quote]тялото ми харесва разнообразието.
[/quote]

scream ot vreme na vreme slaga6 li rokli,grim,kasi poli,tok4eta i.t.n.!!ne za drygo ami za raznoobrazieto:8::X[:0]:}):
kaji kak se 4yvstva6 s tex stoto i az sum im merakliq:X:I
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Вто Окт 07, 2003 9:25 pm

вече не - писна ми :))
иначе се чустваш готино, само дето някви брадати педроси те гледат влажно
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот MOTuKATA » Сря Окт 08, 2003 9:30 pm

xaxa se razbiq[:p]
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта