Trigger anyone?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Trigger anyone?

Мнениеот TOYAGA » Пет Мар 18, 2005 2:51 pm

Биг Блу не спи! Тва нещо

Изображение

е дясната RapidFire Plus команда на Saint 2006. Лява по разбирами причини няма да има. Специално при Saint гривната за захващане към кормилото е поставена нарочно отвън, за да приближи командата до лостчето на спирачката, а механизмът е по-стегнат, за да не стават грешки при превключване в условия на рипане/тръшкане/спущане...

Oт следващата година LX, HONE, XT и Saint ще се предлагат както с DC-команди, така и с RF+ и отделни спирачни лостчета. Разбира се, всичко ще бъде напасвано цветово и стилистично към съответната група. Единствено XTR ще продължи да се предлага само с Dual Control.

Trigger anyone? :D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пет Мар 18, 2005 3:00 pm

Моментално две критики:
1. Що няма да има лява команда, акъла ми не го побира... Кво все едно няма екстремни дисциплини с два венеца отпред... И кво... XT/XTR отляво, Saint отдясно... манджа с грозде :crazy:
2. Така и няма да се научат джапоните му жълти да правят алуминиеви врътки за настройка... както и алуминиеви палцови бутони... И водят това за екстремна употреба :crazy: Чудя им се как можаха да извадят такъв прелестен обтегач като Saint и отново като кучето на нивата да се излигавят в подробностите... ама както и да е...
прогнозирам, че Sram Rocket Trigger '05 отново ще бъде предпочитаната trigger команда сред сериозните хора със Шимански обтегачи... щото предимствата ги знаем - превключване само с палец (ръцете стоят на кормилото винаги), алуминиев палцов бутон, алуминиева врътка за реглаж, което се сещаш колко добавя към прецизността и трайността на настройките... изобщо... и като си представя японците каква цена ще тръснат на тия команди... съвсем ми се отщява честна дума... не виждам смисъл да си захвърля XT-то и да взема тези команди (пардон тази команда!)... защо, след като промени има само в корпуса...

Единственото което ме радва в тия Saint команди е, че самураите най-накрая са се сетили колко са безсмислени тия чупливи индикатори...
И дето са се сетили да направят нещо за ghostshifting-a.

Edit: имаш ли информация за предварителна цена? също така, имат ли машинни лагери в тия команди и колко? силно подозирам че са минали метър...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MAN6 » Пет Мар 18, 2005 3:57 pm

che az xt-to si i samo s palec moga da go izpolzwam.... :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Zozka » Пет Мар 18, 2005 4:57 pm

[quote="MAN6"]

che az xt-to si i samo s palec moga da go izpolzwam.... :)

[/quote]


Всички знаем че си специален ;)
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот bikerider » Пет Мар 18, 2005 4:58 pm

[quote="MAN6"]

che az xt-to si i samo s palec moga da go izpolzwam.... :)

[/quote]


е... говоря в нормално положение...
как отпускаш жилото само с палец на XT???
говоря докато спускаш надолу и стискаш кормилото?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пет Мар 18, 2005 4:59 pm

[quote="Zozka"]

[quote="MAN6"]

che az xt-to si i samo s palec moga da go izpolzwam.... :)

[/quote]


Всички знаем че си специален ;)
[/quote]


Ей МЪншонеее!!!! Ш`та гази баба Меца :lol::lol:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tailor » Пет Мар 18, 2005 5:51 pm

[quote="bikerider"]

Edit: имаш ли информация за предварителна цена? също така, имат ли машинни лагери в тия команди и колко? силно подозирам че са минали метър...
[/quote]

~85лв
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bikerider » Пет Мар 18, 2005 5:54 pm

[quote="tailor"]

[quote="bikerider"]

Edit: имаш ли информация за предварителна цена? също така, имат ли машинни лагери в тия команди и колко? силно подозирам че са минали метър...
[/quote]

~85лв
[/quote]


мерси! :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MAN6 » Пет Мар 18, 2005 8:08 pm

[quote="Zozka"]

[quote="MAN6"]

che az xt-to si i samo s palec moga da go izpolzwam.... :)

[/quote]


Всички знаем че си специален ;)
[/quote]


ti se gotwi da karame idnata sedmica, ama pred Mira da si prawite pas, shtoto tq oshte ne znae che she si idwam ;)
a snoshti izbushihme w edna diskoteka basi tashaka beshe i posle zehme nqkyw reis deto obikolo polowinata grad,,, mnogo sme zle
ama nakrq stigna pred nas
haha
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот MAN6 » Пет Мар 18, 2005 8:09 pm

[quote="bikerider"]

[quote="MAN6"]

che az xt-to si i samo s palec moga da go izpolzwam.... :)

[/quote]


е... говоря в нормално положение...
как отпускаш жилото само с палец на XT???
говоря докато спускаш надолу и стискаш кормилото?
[/quote]


shtoto sym chowekyt palec sigurno
hahaha
mi ne znam
uspqwam da stigna bez problem.... :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот MAN6 » Пет Мар 18, 2005 8:17 pm

skiwai bate ZOZKA
haha
[url]http://www.diskothek.at/foto/in.php?se=3455&pic=1[/url]
tuka nekaw snimashe i ni ima i nas na 4-5 snimki kak bushime
hahaha
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот tailor » Съб Мар 19, 2005 5:39 pm

[quote="bikerider"]

прогнозирам, че Sram Rocket Trigger '05 отново ще бъде предпочитаната trigger команда сред сериозните хора със Шимански обтегачи... щото предимствата ги знаем - превключване само с палец ...
[/quote]

Кво за палците?
[url=http://www.shimano-europe.com/cycling/frames_content.phtml?page=catalogue&pl=content_prodx.phtml?pid=10808&pr=top_right_prodserie.phtml?pid=10806_10808][img]http://www.shimano-europe.com/cycling/phpimages/product/picture/slc600r.jpg[/img][/url]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот RaveUnit » Съб Мар 19, 2005 8:37 pm

[MAN6] от къде са снимките, плз кажи ми да знам да не стъпвам в тоя терариум
Човекът с косачката 37OH55V O773H \../{o.O}..l. Гот ми е сред тия идиопати в тая идиокрация
RaveUnit
 
Мнения: 798
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 8:28 pm

Мнениеот Zozka » Съб Мар 19, 2005 9:04 pm

[quote="RaveUnit"]

[MAN6] от къде са снимките, плз кажи ми да знам да не стъпвам в тоя терариум
[/quote]


от клуб "О Азис" - манша е там всяка седмица :I
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот MAN6 » Пон Мар 21, 2005 12:41 pm

[quote="Zozka"]

[quote="RaveUnit"]

[MAN6] от къде са снимките, плз кажи ми да знам да не стъпвам в тоя терариум
[/quote]


от клуб "О Азис" - манша е там всяка седмица :I
[/quote]


da, zashtoto maikata na zozka drusa giubecite ;)
ebnawki qko
abe kurwooooooo she hodish li na agnostic ???
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот bikerider » Пон Мар 21, 2005 2:03 pm

[quote="MAN6"]
ama pred Mira da si prawite pas, shtoto tq oshte ne znae che she si idwam ;)
[/quote]


едва ли ще е трудно да разбере след това изказване... ;):D:8D:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Мар 21, 2005 2:22 pm

[quote="tailor"]

[quote="bikerider"]

прогнозирам, че Sram Rocket Trigger '05 отново ще бъде предпочитаната trigger команда сред сериозните хора със Шимански обтегачи... щото предимствата ги знаем - превключване само с палец ...
[/quote]

Кво за палците?
http://www.shimano-europe.com/cycling/бла
[/quote]


Суперрр!!!! tailor ти току що ме откъсна от духовна пропаст, щях да се предам на изкушението и да мина в СРАМната група потребители... Я да видя какви са тия команди, че не помня много добре такава група да съм виждал... Кво да се прави, остаряваме...
Влизам във вевеведотшиманоюръпдотком. Цък cycling. Цък MontainBiking. Хъммммммммм...
Гледам, чудя се, търся... предавам се. Не мога да намеря група Nexave в Mountain Biking. Ровя, търся, бре аз ли съм тъп или вече съм пределно дърт :dunno:... къде е тая група Nexave? Я цък Back. За кви други видове правят джапанките компоненти? Кво е па тва Comfort Biking??? Цък.
Цък Catalogue Selection. Яяяяя, Nexave група. Абе, явно аз съм много изостанал :smash:. Тва е сигурно група за comfort mountain biking!! :bulb:

tailor, що се ебаваш с мен? :D

Конкретно, тези команди за лелки не могат да ме привлекат нито с чупливия си индикатор, дето не мога да го махна без да ми влиза боклук в командата, нито с пластмасовия си палцов бутон. Да не говорим за врътката за настройка. Ааа, щях да забравя, tailor погледни курбела в Nexave C600 откъдето в тази команда... аз съм дотук с коментарите.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tailor » Пон Мар 21, 2005 3:07 pm

[quote="bikerider"]

[quote="tailor"]

[quote="bikerider"]

прогнозирам, че Sram Rocket Trigger '05 отново ще бъде предпочитаната trigger команда сред сериозните хора със Шимански обтегачи... щото предимствата ги знаем - превключване само с палец ...
[/quote]

Кво за палците?
http://www.shimano-europe.com/cycling/бла
[/quote]


Суперрр!!!! tailor ти току що ме откъсна от духовна пропаст, щях да се предам на изкушението и да мина в СРАМната група потребители... Я да видя какви са тия команди, че не помня много добре такава група да съм виждал... Кво да се прави, остаряваме...
Влизам във вевеведотшиманоюръпдотком. Цък cycling. Цък MontainBiking. Хъммммммммм...
Гледам, чудя се, търся... предавам се. Не мога да намеря група Nexave в Mountain Biking. Ровя, търся, бре аз ли съм тъп или вече съм пределно дърт :dunno:... къде е тая група Nexave? Я цък Back. За кви други видове правят джапанките компоненти? Кво е па тва Comfort Biking??? Цък.
Цък Catalogue Selection. Яяяяя, Nexave група. Абе, явно аз съм много изостанал :smash:. Тва е сигурно група за comfort mountain biking!! :bulb:

tailor, що се ебаваш с мен? :D

Конкретно, тези команди за лелки не могат да ме привлекат нито с чупливия си индикатор, дето не мога да го махна без да ми влиза боклук в командата, нито с пластмасовия си палцов бутон. Да не говорим за врътката за настройка. Ааа, щях да забравя, tailor погледни курбела в Nexave C600 откъдето в тази команда... аз съм дотук с коментарите.
[/quote]

Майтап бе райдъре - не се стягай.
Относно Nexave-то - според мен просто нямаш вкус:drunk2:

Между другото Любо беше 3-ти на републиканското по спускане 2003 точно с такава команда :naughty:
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bikerider » Пон Мар 21, 2005 3:59 pm

ау, извинявай, че описах така дословно какво ми мина през главата. :D:8D:

относно вкуса... всички така говорите като продавате нови командите... :naughty:
я иди ги продай тия команди след година употреба... :bulb: моите XT-та вече хлопат милите като за световно...

мноу мразим СРАМ, ама няма накъде - 2006 ще се кара със '05 Rocket Trigger...

Edit: както казах и преди: [size=67]"прогнозирам, че Sram Rocket Trigger '05 отново ще бъде предпочитаната trigger команда сред [u]сериозните хора със Шимански обтегачи[/u]" [/size]

Edit2: Exoooo :wavey: Не ми излизай моля те със състезания... Колко му струва на Любо ако счупи команда по време на състезание да си я смени? Мисля, че Любо е достатъчно сериозен състезател, за да прехвърляш заслугата за третото място на командите и то зад гърба му... :naughty:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tailor » Пон Мар 21, 2005 4:19 pm

[quote="bikerider"]

ау, извинявай, че описах така дословно какво ми мина през главата. :D:8D:

относно вкуса... всички така говорите като продавате нови командите... :naughty:
я иди ги продай тия команди след година употреба... :bulb: моите XT-та вече хлопат милите като за световно...

мноу мразим СРАМ, ама няма накъде - 2006 ще се кара със '05 Rocket Trigger...

Edit: както казах и преди: [size=67]"прогнозирам, че Sram Rocket Trigger '05 отново ще бъде предпочитаната trigger команда сред [u]сериозните хора със Шимански обтегачи[/u]" [/size]

Edit2: Exoooo :wavey: Не ми излизай моля те със състезания... Колко му струва на Любо ако счупи команда по време на състезание да си я смени? Мисля, че Любо е достатъчно сериозен състезател, за да прехвърляш заслугата за третото място на командите и то зад гърба му... :naughty:
[/quote]

[url=http://www.shimano-eu.com/cycling/catalogue/content_prodx.phtml?pid=10788&psid=10783]е тука е истината[/url] :naughty:
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот bikerider » Пон Мар 21, 2005 4:33 pm

повярвай ми, нямаш представа колко искам да си купя команда като Rocket Trigger 05 и на нея да пише Шимано. Е като няма такава, кво да правя. Тва чудо на техниката е хубаво но е тежичко...
за comfort riding го намирам за просто прекрасно, но...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта