Багажник за кола?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Багажник за кола?

Мнениеот fhristo » Чет Мар 17, 2005 10:44 pm

Значи искам да си взема багажник за кола, та въпроса ми е да ми кажете някой надежден модел, като мога да отделя не повече от 80 лв горе долу. Колата ми няма теглич и релси отгоре, така че май остава варианта отзад за багажника дето се захващат. Та от този тип кои са най-добри за тези пари, някакви проблеми някой имал ли е? Колелото ми е 13 кг. С каква скорост трябва да се кара колата? И като предлагате някой модел моля ви кажете в кой магазин го продават и за колко пари ако знаете!
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот VaHk0 » Чет Мар 17, 2005 11:54 pm

ами виж ся как седят нещата.за мен не е особенно добра идея това с багажника и нека некои друг ти каже нещо положително от мене ще чуеш почти само отрицателни неща т.к. с багажник не е много удобно на дълаг път щот едва ли ще искаш да караш с макс 100км/ч по магистралите и е много по удобно да му махнеш гумите на бике и в колата в багажника.ако ти е по голема колата немаш проблеми.ако е по малка зависи с колко човека пътуваш.според мене това багажника не е особенно рационално нещо за БГ тъи като с тез дупки...
VaHk0
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zar » Пет Мар 18, 2005 8:17 am

абе ванко,
как може да пишеш толкова глупости? ти въобще карал ли си колело с багажник???
карал съм повече от 2000км с 2 колелета на тавана и не мръднаха въобще. а и не съм карал само със 100км/ч определено....
zar
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lam3r40o » Пет Мар 18, 2005 10:40 am

@fhristo Аз си купих [url=http://www.eshop-gorgona.com/catalog/product_info.php?cPath=31_101&products_id=307]този[/url](има и модели за по-малко колела) багажник и да ти кажа не ми е направил проблем.Спокойно са качват 3 колелета(около 50кг).Можеш да караш и със 150км/ч само дето от време на време са свлича надлу багажника и трябва да спираш да го оправяш.Отначало се оплетох малко с ремъците,но с инструкцията сичко става 6.
@VaHk0 абе аз колко пъти да ти казвам че пак си непотготвен бе батка!:banghead:
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Мар 18, 2005 2:53 pm

[quote="fhristo"]

Значи искам да си взема багажник за кола, та въпроса ми е да ми кажете някой надежден модел, като мога да отделя не повече от 80 лв горе долу. Колата ми няма теглич и релси отгоре, така че май остава варианта отзад за багажника дето се захващат. Та от този тип кои са най-добри за тези пари, някакви проблеми някой имал ли е? Колелото ми е 13 кг. С каква скорост трябва да се кара колата? И като предлагате някой модел моля ви кажете в кой магазин го продават и за колко пари ако знаете!
[/quote]


ами хубавите багажници за покрив обикновено са доста скъпи (няколкостотин лева). препоръчвам ти както казаха преди мен багажник за отзад.
Обаче силно ти препоръчвам да отделиш поне 100 лв. за марков багажник - струва си. Другите са паянтови турски или подобни изпълнения.
Препоръчвам ти като избираш да се спреш на такъв който хубаво стъпва на бронята и се захваща стабилно за вратата на багажника отгоре и отстрани, както и отдолу на бронята.
Конкретно от опит ти препоръчвам моделите на Thule - преди време си взех универсален такъв (седан/хечбек) и съм адски доволен от това което получих за тия пари.
Не зная обаче къде в момента можеш да купиш такива, щото магазина на Черни връх (до Rossignol) май затвори...

@VaHk0: недей се излага бре...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот zar » Пет Мар 18, 2005 7:17 pm

аз пък не ти препоръчвам такъв за отзад, много са неудобни, в смисъл че за всяко отваряне на багажника трябва да сваляш колелетата...
за горен багажник има възможности много, но трябва да си намериш и напречните греди за автомобила, за които се закрепят стойките, аз лично ползвам 2 от евтините, които се продават и в практикер за по 20тина лева, не са ми правили проблем до сега, а съм ги ползвал доста...
въпрос на предпочитания е, и горните багажници имат недостатъци, вдигат габарита, трябва да се набираш всеки път докато сложиш колелетата, ама аз си предпочам горен багажник
zar
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 23, 2004 3:19 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Ozzie » Пет Мар 18, 2005 7:59 pm

Решението вътре в колата определено е най- добро. Ако все пак е невъзможно бих предпочел такъв за отзад. Съображение в плюс: челната площ на колата е по- малка, оттам и по- ниско аеродинамично съпротивление. Може да Ви се стори идиотско, но факта е следния- 5 човека в колата, отгоре 3 байка. На равен път повече от 100 км/ч си беше постижение. Вярно че все пак става въпрос за "Алеко" и както е казано "На руските коли половината им коне умряли в завода" :) Така че може да опира и до колата. :agree: Аз си оставам за заден багажник.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот VaHk0 » Пет Мар 18, 2005 9:05 pm

ае не съм карал ама съм виждал на живо и съм чувал от познати.а и знам кви са ограниченията за багажниците.ае и човека иска мнение ко са заяждаш
VaHk0
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Съб Мар 19, 2005 12:19 am

[quote="VaHk0"]

[color=red]ае не съм карал ама съм виждал на живо и съм чувал от познати.[/color]
[/quote]


:emlaugh::emlaugh::emlaugh:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот hlebarka » Съб Мар 19, 2005 4:49 am

[quote="PtD"]

[quote="VaHk0"]

[color=red]ае не съм карал ама съм виждал на живо и съм чувал от познати.[/color]
[/quote]


:emlaugh::emlaugh::emlaugh:
[/quote]


аъм
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Harka » Съб Мар 19, 2005 10:42 am

[quote="bikerider"]
Не зная обаче къде в момента можеш да купиш такива, щото магазина на Черни връх (до Rossignol) май затвори...
[/quote]

Вносителят на Rossignol и Thule е една и съща фирма ;).
Гамата на Thule може да се види в големия магазин на Rossignol, който пак е на бул. "Черни връх".
Конкретно за продуктите на Thule - аз съм с два багажника на покрива и за двете колела отгоре скорост от 200км/ч не е проблем (само дето малко свирукат :D).

Edit: Става въпрос за този багажник: [img]http://www.thule.com/PabloImages/WebBig/40/1640.jpg[/img]
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Съб Мар 19, 2005 11:22 am

[quote="fhristo"]

Значи искам да си взема багажник за кола, та въпроса ми е да ми кажете някой надежден модел, като мога да отделя не повече от 80 лв горе долу. Колата ми няма теглич и релси отгоре, така че май остава варианта отзад за багажника дето се захващат. Та от този тип кои са най-добри за тези пари, някакви проблеми някой имал ли е? Колелото ми е 13 кг. С каква скорост трябва да се кара колата? И като предлагате някой модел моля ви кажете в кой магазин го продават и за колко пари ако знаете!
[/quote]

[img]http://www.mtb-bg.com/album/tailor/Peruzzo1.jpg[/img]
[img]http://www.mtb-bg.com/album/tailor/Peruzzo2.jpg[/img]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот TOYAGA » Съб Мар 19, 2005 11:43 am

[quote="Harka"]

...аз съм с два багажника на покрива и за двете колела отгоре скорост от 200км/ч не е проблем (само дето малко свирукат :D).
[/quote]


...мхм, и МАЛКО харчат...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Съб Мар 19, 2005 12:09 pm

:scared:Не съм любител на подобни устройства...Никога не съм ползвал багажник за велосипеди (нямам кола и книжка), нито пък са ми возили колелото с такава джаджа. Аз лично съм доста скептично настроен относно тъз техника...просто като го гледам все ми се струва, че колелото ще се изтърси всеки момент, колкото и здраво да е "закрепено"...просто ме е страх от такива... При повече от 150км/ч какъв ли ще е ефекта?...тъвде тъжно звучи за да си го представя.:bawling:
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот nikitzo » Съб Мар 19, 2005 2:38 pm

[/quote]
аз съм с два багажника на покрива и за двете колела отгоре скорост от 200км/ч не е проблем (само дето малко свирукат :D).

[/quote]

Максималната разрешена скорост е 130 км/ч уе:(!:.
:splat: за тия самоубийци :irked::bawling:
МОГАТ д пострадат и невинни хора па замислете се да му се невиди
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Съб Мар 19, 2005 3:28 pm

[quote="nikitzo"]

[quote]
аз съм с два багажника на покрива и за двете колела отгоре скорост от 200км/ч не е проблем (само дето малко свирукат :D).

[/quote]


Максималната разрешена скорост е 130 км/ч уе:(!:.
:splat: за тия самоубийци :irked::bawling:
МОГАТ д пострадат и невинни хора па замислете се да му се невиди
[/quote]

не преигравай... човека е ходил на байк ваканция в Германия и може да си кара с почти колкото иска.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот nikitzo » Съб Мар 19, 2005 4:46 pm

[quote="C_Mo"]

[quote="nikitzo"]

[quote]
аз съм с два багажника на покрива и за двете колела отгоре скорост от 200км/ч не е проблем (само дето малко свирукат :D).

[/quote]


Максималната разрешена скорост е 130 км/ч уе:(!:.
:splat: за тия самоубийци :irked::bawling:
МОГАТ д пострадат и невинни хора па замислете се да му се невиди
[/quote]

не преигравай... човека е ходил на байк ваканция в Германия и може да си кара с почти колкото иска.



[/quote]


пазете се нищо друго не искам
опасно е:beer:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Съб Мар 19, 2005 8:17 pm

[quote="TOYAGA"]
...мхм, и МАЛКО харчат...:D:D:D
[/quote]

Малко... :D
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Съб Мар 19, 2005 8:22 pm

[quote="Nymphetamine"]

...просто като го гледам все ми се струва, че колелото ще се изтърси всеки момент, колкото и здраво да е "закрепено"...[/quote]

Достатъчно здраво е закрепено, повярвай ми (поне Thule - то)
[quote]просто ме е страх от такива... При повече от 150км/ч какъв ли ще е ефекта?
[/quote]

Никакъв. Просто се увеличава свистенето.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Съб Мар 19, 2005 9:40 pm

[quote="nikitzo"]
Максималната разрешена скорост е 130 км/ч уе:(!:.
[/quote]

За кое по - точно?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Съб Мар 19, 2005 10:51 pm

Май ще трябва да се пристраша и да ползвам по-често тоя уред. Като в подписа на bikerider...;)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Newone » Чет Мар 24, 2005 11:51 am

Аз имам два багажника Thule за покрива и моите, а и не само моите байкове са развивали такава скорост, с каквато ми се е карало:^:, по-точно до 215км/ч.Има един друг проблем, обаче при транспортиране на байкове на покрива....През лятото мухите правят колелата на нищо...Навират се на неподозирани места и не са лесни за чистене..Иначе в София/и не само/ се продават и едни други багажници за покрив, които струват по 20лв за колело...абсолютен боклук са и не стават почти за нищо, не се лъжете.Между 60 и 120 лева може да се купи съвсем приличен и сигурен багажник за отзад, дори и не на Thule...
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Чет Мар 24, 2005 4:11 pm

[quote="Newone"]

Аз имам два багажника Thule за покрива и моите, а и не само моите байкове са развивали такава скорост, с каквато ми се е карало:^:, по-точно до 215км/ч.Има един друг проблем, обаче при транспортиране на байкове на покрива....През лятото мухите правят колелата на нищо...Навират се на неподозирани места и не са лесни за чистене..Иначе в София/и не само/ се продават и едни други багажници за покрив, които струват по 20лв за колело...абсолютен боклук са и не стават почти за нищо, не се лъжете.Между 60 и 120 лева може да се купи съвсем приличен и сигурен багажник за отзад, дори и не на Thule...

[/quote]


багажниците за отзад само да спомена, че не винаги побират максимума от 3 колела. Според вида на задницата на колата се мени положението на багажника, оттам това оказва влияние на бройката.

от друга страна гледам, че на снимката с Ланчията много смело според мен са оставили цялата тежест на товара да пада върху центъра на задното стъкло:dunno:

най-добре пробвай с истински колела преди да го вземеш, ако смяташ да возиш повече от едно
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот biggfoot » Нед Мар 27, 2005 9:17 pm

[quote="Harka"]

[quote="bikerider"]
Не зная обаче къде в момента можеш да купиш такива, щото магазина на Черни връх (до Rossignol) май затвори...
[/quote]

Вносителят на Rossignol и Thule е една и съща фирма ;).
Гамата на Thule може да се види в големия магазин на Rossignol, който пак е на бул. "Черни връх".
Конкретно за продуктите на Thule - аз съм с два багажника на покрива и за двете колела отгоре скорост от 200км/ч не е проблем (само дето малко свирукат :D).

Edit: Става въпрос за този багажник: [img]http://www.thule.com/PabloImages/WebBig/40/1640.jpg[/img]
[/quote]

А тия багажници на Thule от които си си купил колко пари струват, защото "мойта" кола е малко по-особена и багажник отзад не може да се сложи. Малко се съмнявам че ще са по моя джоб.
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Мар 28, 2005 12:08 pm

багажника за отзад струваше 120 лева, за този на покрива не помня... Harka да каже...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Пон Мар 28, 2005 12:09 pm

[quote="Cu0"]
от друга страна гледам, че на снимката с Ланчията много смело според мен са оставили цялата тежест на товара да пада върху центъра на задното стъкло:dunno:
[/quote]


е аз затова препоръчах на fhristo да си вземе такъв багажник който стъпва на бронята, а не на стъклото...
ако стъпва на бронята, значи има дотатъчно голяма стъпенка и би трябвало да може да се обърне за да се пригоди за седан, което е допълнителен плюс, освен безопасността на стъклото...

изобщо, багажник дето се люшка и е стъпил на стъклото... не ми се коментира...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Newone » Пон Мар 28, 2005 12:44 pm

[quote="biggfoot"]

[quote="Harka"]

[quote="bikerider"]
Не зная обаче къде в момента можеш да купиш такива, щото магазина на Черни връх (до Rossignol) май затвори...
[/quote]

Вносителят на Rossignol и Thule е една и съща фирма ;).
Гамата на Thule може да се види в големия магазин на Rossignol, който пак е на бул. "Черни връх".
Конкретно за продуктите на Thule - аз съм с два багажника на покрива и за двете колела отгоре скорост от 200км/ч не е проблем (само дето малко свирукат :D).

Edit: Става въпрос за този багажник: [img]http://www.thule.com/PabloImages/WebBig/40/1640.jpg[/img]
[/quote]

А тия багажници на Thule от които си си купил колко пари струват, защото "мойта" кола е малко по-особена и багажник отзад не може да се сложи. Малко се съмнявам че ще са по моя джоб.
[/quote]

Тези, които са на покрива струват по180лв за всяко колело, без напречните релси:(....Много са хубави и удобни, но цената....а и са по-различни от този на снимката...Иначе имаше и едни по 90лв за всяко колело и ми се сториха също много добре изпълнени...Какво и е особено на колата ти, че не можеш да монтираш отзад багажник?Има за всякакви типове купе-хечбек, седан, комби, SUV/с резервна гума на задната врата/....
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cu0 » Пон Мар 28, 2005 2:57 pm

[quote]
Какво и е особено на колата ти, че не можеш да монтираш отзад багажник?Има за всякакви типове купе-хечбек, седан, комби, SUV/с резервна гума на задната врата/....
[/quote]


абе ако има спойлер ... може много да се изкривиш докато закачиш едно колело :xx(:
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот Cu0 » Пон Мар 28, 2005 3:04 pm

[quote="bikerider"]

[quote="Cu0"]
от друга страна гледам, че на снимката с Ланчията много смело според мен са оставили цялата тежест на товара да пада върху центъра на задното стъкло:dunno:
[/quote]


е аз затова препоръчах на fhristo да си вземе такъв багажник който стъпва на бронята, а не на стъклото...
ако стъпва на бронята, значи има дотатъчно голяма стъпенка и би трябвало да може да се обърне за да се пригоди за седан, което е допълнителен плюс, освен безопасността на стъклото...

изобщо, багажник дето се люшка и е стъпил на стъклото... не ми се коментира...
[/quote]

може пък да няма "издадена" броня знаеш ли :)) и да няма къде да стъпи :crap:
за това все си мисля, че универсален багажник няма ... има такъв "за отгоре" и такъв "за отзаде"
Аватар
Cu0
 
Мнения: 375
Рейтинг: 1777
Регистриран на: Чет Апр 10, 2003 10:20 am
Местоположение: Saint Kitts and Nevis

Мнениеот biggfoot » Пон Мар 28, 2005 9:54 pm

[quote="Newone"]

[quote="biggfoot"]

[quote="Harka"]

[quote="bikerider"]
Не зная обаче къде в момента можеш да купиш такива, щото магазина на Черни връх (до Rossignol) май затвори...
[/quote]

Вносителят на Rossignol и Thule е една и съща фирма ;).
Гамата на Thule може да се види в големия магазин на Rossignol, който пак е на бул. "Черни връх".
Конкретно за продуктите на Thule - аз съм с два багажника на покрива и за двете колела отгоре скорост от 200км/ч не е проблем (само дето малко свирукат :D).

Edit: Става въпрос за този багажник: [img]http://www.thule.com/PabloImages/WebBig/40/1640.jpg[/img]
[/quote]

А тия багажници на Thule от които си си купил колко пари струват, защото "мойта" кола е малко по-особена и багажник отзад не може да се сложи. Малко се съмнявам че ще са по моя джоб.
[/quote]

Тези, които са на покрива струват по180лв за всяко колело, без напречните релси:(....Много са хубави и удобни, но цената....а и са по-различни от този на снимката...Иначе имаше и едни по 90лв за всяко колело и ми се сториха също много добре изпълнени...Какво и е особено на колата ти, че не можеш да монтираш отзад багажник?Има за всякакви типове купе-хечбек, седан, комби, SUV/с резервна гума на задната врата/....
[/quote]
мисля че не може да се сложи такъв багажник за отзад на врата която е просто една хоризонтална плоскост (надявам се че се е получила и снимката)

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/biggfoot/2005328145253_Skoda.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] Skoda.jpg[/url]
10.54 KB
Take the long road and ride it
Аватар
biggfoot
 
Мнения: 225
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:24 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта