V-brake

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

V-brake

Мнениеот Georgi » Съб Окт 04, 2003 11:54 pm

Spira4kite mi imat luft.
Zadnata ne se useshta, no kato spra na predna imam typoto 4uwstwo, 4e wilkata mi se e razhlopala ili 4e 4ashkite na 4eloto sa se razhlabili.
Maj modela na spira4kata mi nqma zna4enie, shtoto twa ne e samo na mojta. Nqkoj oprawql li e takiwa spira4ka? Samo ne mi kazwajte da si kupq takiwa, koito ne hlopat, shtoto mojte mnogo si gi obi4am:)
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот screamBoy » Нед Окт 05, 2003 1:12 am

хехе, и луфт във вилката имам, и се беше изяло челото, само спирачките от цялата предна част не дадоха никъв луфт :))
нека любовта победи (не си купувай нови диба)! докато са натегнати болтовете няма страшно.

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот MOTuKATA » Нед Окт 05, 2003 1:42 am

sorry 4e ne e po temata ama scream kaji tfa s lufta opasno li e?i kade i za kolko ste go opravqt.edin priqtel go ima toz luft i sega go e strax da kara-demek karam sam!!xodixme na kolodryma i ni spomenaxa na ne6to ot sorta razbiti lageri(ili ne6to takova).i kazaxa za okolo 15-20lv.pri nego problema e 4e kato spira i vilkata xodi na pred-nazad.abe nekaf qk luft.
go6o o6te vednuj se izvinqvam 4e ne govorim po temata:I
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот koko » Нед Окт 05, 2003 9:21 am

Abe teq na Kolodruma sa golemi sme6kovtzi be.Za 23lv. zima6 novi spira4ki direktno.Ina4e viz si 6inata ako ne e balansirana (igrae nastrani) tova te kara da misli6 4e spira4kite ne sa ti dobre.Za luft neznam-razmardai gi napred nazad i ako ne se klatat -kakav luft:?:
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Нед Окт 05, 2003 3:34 pm

abe kak moe da hodite na koludruma bre???
vie ured li ste??? pri tez pedali??? Beshe mi vleznala verigata mejdu vencite i ramkata i ne moeh da q izkaram...
otiam az a onq gei mi vika ne moa da ti pomogna - svalqne na zadno kolelo - 2 lw!!! da mu eba maikata prosta!!!! :(!::(!::(!:
dobre 4e na rampite edni pi4ove s BMX imaha klio4ove ta pomognaha!

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Georgi » Нед Окт 05, 2003 3:36 pm

ne be koko,
lufta si e w spira4kata. Kato q hwana s ryka se klati napred-nazad. Towa si e taka fabri4no - prosto ne moga da go ponasqm, ne 4e pre4i tolkowa...
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот Georgi » Нед Окт 05, 2003 3:40 pm

syglasen sym &gt;:}

[quote="uha_rampage"]

abe kak moe da hodite na koludruma bre???
vie ured li ste??? pri tez pedali??? Beshe mi vleznala verigata mejdu vencite i ramkata i ne moeh da q izkaram...
otiam az a onq gei mi vika ne moa da ti pomogna - svalqne na zadno kolelo - 2 lw!!! da mu eba maikata prosta!!!! :(!::(!::(!:
dobre 4e na rampite edni pi4ove s BMX imaha klio4ove ta pomognaha!

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот uha_rampage » Нед Окт 05, 2003 4:13 pm

bah q v spira4kata ;)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Georgi » Нед Окт 05, 2003 4:26 pm

[quote="uha_rampage"]

bah q v spira4kata ;)

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
[/quote]

mersi za syweta:D
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот screamBoy » Нед Окт 05, 2003 5:16 pm

MOTuKATA ама къде е луфта - чашки, вилка, или изядено чело ?
опасност от луфт във вилката - може вилката да се сгъне и да остане сгъната, стане ли на пътека смятай
опасност от луфт в чашките - може да се счупи съчма в накой от лагерите и да блокира кормилото
опасност от изядена челна тръба - ми може да се счупи

повечето вилки все някога отварят луфт, пружинните особено за месеци, дори за седмици
чашки най-евтини са 12лв Веломания и 15лв БАС, моите са от тези първите и само ми бяха посвършили има едни уплътнителни пръстенчета, аа нали не за резба ? ако за резба не зная

кои са по-добри ? които ще ти излязат по-евтино със смяната, разбира се :))) еднакви дървета са иначе.

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Jacket » Нед Окт 05, 2003 5:25 pm

Какви са ти спирачките? BRM-420 ли?
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот koko » Нед Окт 05, 2003 5:39 pm

[quote="Georgi"]

ne be koko,
lufta si e w spira4kata. Kato q hwana s ryka se klati napred-nazad. Towa si e taka fabri4no - prosto ne moga da go ponasqm, ne 4e pre4i tolkowa...

[/quote]

Abe Scream,
fani 4eti malko.4oveka mi e obqsnil na mene,ako triabva na vseki pootdelno da obqsnqva pravi smetka.
Georgi,
az ne bih dal 20lv. za popravka pri polozenie 4e dobri novi spira4ki sa tolkova.Ako papkite za V-brake-a sa ti nared vimai si nova.Moze i s Brake Buster da probva6 ama ne vqrvam da se opravi
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KiZZo » Нед Окт 05, 2003 11:19 pm

Moite spira4ki oshte kato novi go imaha tozi luft (ako pravilno sym te razbral) i toi s nishto ne im pre4i na rabotata.
KiZZo
 
Мнения: 498
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Окт 22, 2002 1:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Fm » Пон Окт 06, 2003 7:58 am

Georgi, po4ti vsi4ki spira4ki imat luft, no tova hlopane vyv vilkata e ot 4ashkite. Imal sym podoben problem. PO-hubu si proveri lagerovkata, ako e na rezba ima golqma veroqtnost da e sdala bagaja. Poprincip lufta na spira4kite ne bi trqbvalo da go useshtash vyobshte (edit: po vreme na karane).

By Mutants. For Mutants.
All roads lead to Trantor.
Fm
 
Мнения: 20
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Пон Окт 06, 2003 8:35 am

fm :)) e ne vsi4ki imat luft ,maina :)) drugata polovina ot cqloto e v tebe i nevqrvam da ima luft :)!

[b]nqma ni6to po ne6tastno ot 4ovek vqrva6t na sobstwenite si izmislici![/b]
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Georgi » Пон Окт 06, 2003 9:45 am

Ne be ora,
neam luft w 4ashkite (oswen towa ne sa na rezba), neam i wyw wilkata.
Prosto lufta na spira4kata, kojto priznawam, 4e e normalno da syshtestwuwa e prekaleno golqm.
Maj ne sa "BRM-420" na tqh pishe samo VG...
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am

Мнениеот koko » Пон Окт 06, 2003 9:47 am

[quote="Fm"]

Georgi, po4ti vsi4ki spira4ki imat luft, no tova hlopane vyv vilkata e ot 4ashkite. Imal sym podoben problem. PO-hubu si proveri lagerovkata, ako e na rezba ima golqma veroqtnost da e sdala bagaja. Poprincip lufta na spira4kite ne bi trqbvalo da go useshtash vyobshte (edit: po vreme na karane).

By Mutants. For Mutants.
[/quote]

Neznam ama hlopaneto vav vilkata OPREDELENO ne moze da e ot 4a6kite(ako kara6 amortesior).Amortesiorite(meki vilki) obiknoveno pravat luft kadeto podporite vlizat v botu6ite mai im se vika6e.Ako si s tvarda vilka i sa ti razbiti 4a6kite pak si e qsno 4e sa te a ne 4e stomanenata vilka e stanala na ka6kaval.4a6kite se razhlopvat samosindikalno ot vilkata i obratnoto.Ama 4oveka si go interesuva drugo-moito Tektro primerno nqma takav luft,Deoreto pak nqma i t.n.
Kato te drazni lufta -ve4e sam si kazal mnenieto
;)
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот screamBoy » Пон Окт 06, 2003 9:13 pm

ами ние с MOTuKATA си подхванахме паралелна дискусия на тема 'луфт в предницата' която не е по общата тема 'луфт в спирачките'. Така и не разбирам що ни се месите ебаси :))

[url=http://www.freevibe.com/headsup/lowdown_index.shtml][img]http://free.techno-link.com/screamBoy/Graphics/KnockedOut.gif[/img][/url] &lt;.. [url=http://free.techno-link.com/screamBoy/]<s>Let it</s> [b][color=blue]B[/color][color=red]e[/color][/b][/url] ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот koko » Пон Окт 06, 2003 9:18 pm

Mi pusnete si nov topic be:).A ti mezdu drugoto kak si se prebil pak:D
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Jacket » Пон Окт 06, 2003 10:00 pm

Не е бре :) Само кололото пострада. Едно дропче от около метър май беше :)
Аватар
Jacket
 
Мнения: 1409
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 06, 2003 8:44 pm

Мнениеот Admin » Пон Окт 06, 2003 10:20 pm

[quote="screamBoy"]

опасност от луфт в чашките - може да се счупи съчма в накой от лагерите и да блокира кормилото
[/quote]


Screamboy, не знам дали може да се счупи някоя от сачмите и да предизвика такива катастрофални последици, наистина ми е трудно да си го представя. Но много по-вероятен резултат от каране с хлопащи чашки е именно т.3 – образуване на луфт между чашките и челната тръба, което вече е много лошо! :(
За Георги – виж тази тема:
[url]http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=346&SearchTerms=BR-M420 [/url]
там имаше обяснение как да се премахне луфта на споменатите тук BR-M420. Може да ти свърши работа и на теб. :8D:


Животът е кратък, карай бързо!
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Пон Окт 06, 2003 10:57 pm

на балканче са ми се чупили сачми в едната чашка, не блокира но се въртеше прекалено трудно за да се кара (изобщо) :)
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот MOTuKATA » Вто Окт 07, 2003 1:12 am

ami screamy kakto ve4e spomenax koleloto e na edin priqtel i nqmam mnogo golqm pogled varxu ne6tata,no moga da kaja 4e vilkata ne e prujinna.
abe toq friend 4aka da sabere 30lv stoto na kolodryma mu kazaxa 4e ste mu izlezne po evtino palen reglaj na koleloto.smisal samo vilkata ste mu vzemat 20lv a ako napravi reglaj za vilkata ste mu vzemat 13lv i ste mu pregledat drygite 4arkove.abe tfa zvu4i tapo ama izbora si e negov,a i moje i do nqkade da e prav stoto ot kak si vze koleloto(2god)ne e smazvano ni6to[:0].demek si kara na fabri4noto maslo ot zavoda.nema kapka gres.i qvno zarad tfa e zdala bagaja vilkata.
ama stom scream mi kaza kak stoqt ne6tata zna4i ste probvam az da mu go opravq(smisal da vidq 4a6kite).pak i ste mu go smaja tyk tam.
abe koko e prav za otdelniq post ama ve4e e kasno tai 4e nqma nujda;)
MOTuKATA
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 10:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот uha_rampage » Вто Окт 07, 2003 7:23 pm

abe teq na koludruma sa pulni obirdjiii breeeeee:(!::(!::}):

UHA™ ADMIN LEVEL 5
www.rampage.hit.bg
www.uha-mtb.hit.bg
www.rampage.hit.bg
Drujba-2 County - кварталът на богатите :)
Аватар
uha_rampage
 
Мнения: 1617
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Юли 20, 2003 3:50 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Georgi » Вто Окт 07, 2003 8:06 pm

Thanks:)
loshoto pri men e, 4e osite na ramenete (kuhi i obiknoweno medni) sa prekaleno dylgi i lufta maj e ottam, shtoto nqmam kak da pritegna, taka 4e da gi pospleskam... E shte si izrowq pili4kata. Maj ne se obqsnih mnoo ka4estweno, no moje i da me razbra;)
c u
[quote="Admin"]

[quote="screamBoy"]

опасност от луфт в чашките - може да се счупи съчма в накой от лагерите и да блокира кормилото
[/quote]


Screamboy, не знам дали може да се счупи някоя от сачмите и да предизвика такива катастрофални последици, наистина ми е трудно да си го представя. Но много по-вероятен резултат от каране с хлопащи чашки е именно т.3 – образуване на луфт между чашките и челната тръба, което вече е много лошо! :(
За Георги – виж тази тема:
[url]http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=346&SearchTerms=BR-M420 [/url]
там имаше обяснение как да се премахне луфта на споменатите тук BR-M420. Може да ти свърши работа и на теб. :8D:


Животът е кратък, карай бързо!
[/quote]
Georgi
 
Мнения: 57
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Окт 03, 2003 8:27 am


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта