Настроиване на Hayes MX2

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Настроиване на Hayes MX2

Мнениеот brum » Чет Мар 17, 2005 4:25 pm

Даите някакви съвети как да я настроя тази спирачка.
Това което правя е следното:
1.Приближавам малко по малко накладката докато почне да опира леко в диска.
2.Стискам силно лостчето, и ако случайно накладката се е прибрала малко навътре ( статичната, от натиска ) я приближавам още малко и повтарям от точка 2.

Проблема е следния : МНОГО ЧЕСТИ НАСТРОИКИ ИСКА:( . Като покарам 2-3 часа ( в града ), и или почва да опира много в диска, или накладката се отдалечава примерно с 0.5мм и се вижда че има на къде да се приближи. Нали уж едното от предимствата на дисковите спирачки е че като ги настроиш веднъж и следващият път е след много време.

А, също и не спира май много добре. Старата В - образна спирачка като да имаше повече сила. Някякви съвети ?
Чистил съм я с спирт - 98%( или градуси ли бяха това... ) с стерилна марля...и пак не спира особено добре. Не мисля да съм я омазнил, внимавам обикновенно. Иначе има сила - като я натисна вилката видимо се згъва надолу докато спирам. Ама имам чуството че може и по добре.

Благодаря предварително на всички.
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Мар 17, 2005 4:30 pm

само да попитам, отхлабваш ли болтовете преди да стискаш?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот brum » Чет Мар 17, 2005 4:39 pm

Болтовете които са между преходника и самото тяло на спирачката ли? Ако е за тях - само първият път, когато я монтирах - стегнах ги при стиснато лостче.

Edit:
Също и има нещо друго което ми е много странно. Диска се измества все повече и повече към подвижната накладка. Не че накладката влиза по навтъре - диска отува по навън. Не е крив като го гледам - в една равнина е целия, стегнах си QR-а, не е крива оста, не играе наляво надясно...идеи?
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thekidtwist » Чет Мар 17, 2005 6:49 pm

[quote="brum"]

Болтовете които са между преходника и самото тяло на спирачката ли? Ако е за тях - само първият път, когато я монтирах - стегнах ги при стиснато лостче.

Edit:
Също и има нещо друго което ми е много странно. Диска се измества все повече и повече към подвижната накладка. Не че накладката влиза по навтъре - диска отува по навън. Не е крив като го гледам - в една равнина е целия, стегнах си QR-а, не е крива оста, не играе наляво надясно...идеи?
[/quote]

Спирачката не мие правила никога проблем освен първата седмица когато се изтъркваше феродо от наклдките като за световно но после се нормализира изразходването му.Опитай се да махнеш и почистиш накладките или ако искаш повече спирачна сила си вземи по голям ротор...
One only needs two tools in life: WD-40 to make things go, and duct tape to make them stop.

The journey is the reward.....
Аватар
thekidtwist
 
Мнения: 1100
Рейтинг: 1752
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:04 am
Местоположение: Orange County,CA

Мнениеот PtD » Чет Мар 17, 2005 7:11 pm

[quote="brum"]


Edit:
Също и има нещо друго което ми е много странно. Диска се измества все повече и повече към подвижната накладка. Не че накладката влиза по навтъре - диска отува по навън. Не е крив като го гледам - в една равнина е целия, стегнах си QR-а, не е крива оста, не играе наляво надясно...идеи?
[/quote]


Размества се QR-a, нищо, че е стегнат. На единия ми байк редовно се случва - QR-ът е хубав, но въпреки това се размества. Пробвай да ритнеш хубавичко гумата напречно в едната и в другата посока и виж дали се е изместил диска спрямо накладките.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот brum » Пет Мар 18, 2005 10:13 am

Пробвах ама не забелязах разлика. Развих болтовете между преходника и си я центрирах пак от там, ся е оп добре, ама не знам за колко време...

Нищо, ще я местя за задна, отпред ще е hope mini mono...
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Пет Мар 18, 2005 10:36 am

[quote="brum"]

Пробвах ама не забелязах разлика. Развих болтовете между преходника и си я центрирах пак от там, ся е оп добре, ама не знам за колко време...

Нищо, ще я местя за задна, отпред ще е hope mini mono...
[/quote]

тази от федерациqта ли ще взимаш?
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот brum » Пет Мар 18, 2005 11:33 am

[quote]
тази от федерациqта ли ще взимаш?
[/quote]


Да. Да няма някви косури?
One life is not enough
brum
 
Мнения: 198
Рейтинг: 1660
Регистриран на: Нед Май 23, 2004 8:13 am
Местоположение: Bulgaria


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта