Sprint Apolon на ново VS. Drag Ontario на старо???

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Sprint Apolon на ново VS. Drag Ontario на старо???

Мнениеот brindo » Чет Мар 17, 2005 2:05 am

Привет!
Искам да си купя байк за неагресивно крос-кънтри за около 250 лв. Обстойният ми преглед на форума показва, че за тези пари мога да си купя новичък Sprint Apolon или пък при късмет да намеря някой стар Drag Ontario, Sprint Excel или Sprint Apollo, които нови биха стрували около 400 лв.
Ветераните да кажат как стоят нещата с амортизирането на частите? Кое е по добро - компоненти Acera или Alivio на 1-2 години (като на Ontario-то) или нови Altus и дори по-слаби (като на Apolon-а)?
brindo
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 1:32 am

Мнениеот VaHk0 » Чет Мар 17, 2005 10:36 am

за да ти отговори човек не требва да е ветеран.ексел е гадно колело зарежи го.онтариото аз не бих взел щото е 2 ръка и нз на кво блъскане е подлагано нощо че частите му са малко по добри от тези на аполона.за аполло не знам нищо но за аполона според мене е наи удачния избор в твоя вариант.и аз като тебе си мислех че ще карам само в морската градина/парка/центъра а то ко се оказа ся ходя и блъскам насякаде и аполона за сега не ме е исоставил дори при 1.60 неуспешен дроп без попивка успешни дропове от 1м.има хора които карат и дърт с аполон.според мене това е едно много добро колело.за мене то е наи-гадното сред хубавите(като рамка говоря само)единствения недостатък е ако си го купиш с обтегач(заден)шимано турнеи веднага го смени с алтус или асера(за аливо ще требва да смениш и зъбен блок)попринцип разлика м/у алтуса или асерата не е голяма мисля че само в плочите.друго което може да се смени по бике но не е особенно налижително(поне не на 1 време )е вилката и кормилото.

П.П.ае успех
VaHk0
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chiMol » Чет Мар 17, 2005 9:00 pm

Аз бих те посъветват да си си вземеш НОВО ( говоря за аполона)Аполото е по добро от аполона НО ако Аполона ще е нов ПО - ДОВРЕ НОВИЧКОто .........а за драг а не е лошо като вариант но КАКТО КАЗА колегата не се знае къде и колко е блъскано......


а и VaHk0 какво ти е виновен турнея аз съм супер доволен от него Отнесъл е доста камъни и няма НИКЪКВИ проблеми относно превключването (малко се раздрънка но ако го смазваш с дебела грес и това се преудолява):beer:
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот VaHk0 » Чет Мар 17, 2005 9:27 pm

хмм кво ми е напраил турнеия ли.ми заради него счупих ухо,скъсах спица(на два пъти)имах много криви спици,квива капла(на неколко пъти)и накрая реших да си купя алтус и нз от ухото ли е (понеже е стомана)или от алтуса но при дропове и разни други се чувствам по сигурен.утре пак ша ходя на ремонт щот пак изкривих ухото(от стомана)и да го изправят и реглажи и глупости щот не ми се занимава да блъскам с чука в гаража)но да аполона е добро колело вземи него нема да съжаляваш
VaHk0
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PzNike » Пет Мар 18, 2005 9:24 am

Компонентите на Аполона наистина са доста слабички. Разлика между Алтус и Ацера ИМА. А Аливиото е още по-добро.
При покупка на колело на старо - много зависи как го е ползвал предишния собственик.
Просто ако ти хареса цената - трябва да отидеш и да го огледаш колелото, ако може с някой дето повече разбира.
Едно колело може след 6 месеца на нищо да не прилича, а може и след 3 години да е като ново.
Зависи къде е карано, как е карано, редовно ли е чистено и смазвано, колко време средно на седмица / месец е карано.
Трябва да го огледа някой и така - не може да се каже със сигурност дали си струва покупката на старо без да си видял конкретната машина.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот brindo » Сря Мар 23, 2005 3:18 pm

Абе, хора, къде го намерихте тоя хубав Apolon за 250 лв.? Щот ходих до магазините в Младост и там имат един Apolon, дето не само, че дерейльора му е Tourney, че да го сменя, ами освен това отзад не е на касета, а на резба със 7 венеца, контролите за скоростите му са с ВРЪТКИ, а не с лостчета, амортисьорът му е накакъв дори без марка, само с лепенка Sprint отгоре му. Имаше и един ХУБАВ Apolon там - с 8 венеца и касета, с команди с лостчета, с амортисьор RST, обаче за 360 лв.! Почти като Drag Ontario, само дето Drag-а беше с Altus...
Кажете ако знаете места с по-добри цени на Apolon-а, щото аз виждам вече само варианта на старо :boggled:
brindo
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 1:32 am

Мнениеот SPA » Сря Мар 23, 2005 3:53 pm

[quote="brindo"]

Абе, хора, къде го намерихте тоя хубав Apolon за 250 лв.? Щот ходих до магазините в Младост и там имат един Apolon, дето не само, че дерейльора му е Tourney, че да го сменя, ами освен това отзад не е на касета, а на резба със 7 венеца, контролите за скоростите му са с ВРЪТКИ, а не с лостчета, амортисьорът му е накакъв дори без марка, само с лепенка Sprint отгоре му. Имаше и един ХУБАВ Apolon там - с 8 венеца и касета, с команди с лостчета, с амортисьор RST, обаче за 360 лв.! Почти като Drag Ontario, само дето Drag-а беше с Altus...
Кажете ако знаете места с по-добри цени на Apolon-а, щото аз виждам вече само варианта на старо :boggled:
[/quote]

Ако си харесал Аполона те съветвам да си вземеш този за 360 или там колкото струва. ако трябва изчакай и събери пари. Колелото е хубаво. Вилката RST ама хич не е лоша (осбоено ако се сравни с предишнит години когато се ползваха вилките на ZOOM). Ако си вземеш нещо по-евтино неминуемо след време ще дадеш много повече пари за да го докараш до това ниво.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thebiker » Чет Мар 24, 2005 4:26 pm

Аз гледах сайта за Аполона и там го имаше сам о с RST вилка, т.е. онова евтиното е стар моде от миналата година.
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта