Търся Колело 200 - 2050лв ( Спешна ПомоЩ!)

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Търся Колело 200 - 2050лв ( Спешна ПомоЩ!)

Мнениеот wcwc » Съб Мар 12, 2005 9:17 pm

Моля ви.. нищо че ви мързи прочетете това менние! :(
1.Хора значи търся колело не повече от 200 - 250 лева... но некаде да е нещо качествено и яко на външен вид...

2. В МЕТРО видях колело за 260 лева с дискови спирачки преден и заден амортисиор и 21 скорости! Но от там се търдят, че са боклуци!:xx(: Но боклуци но с с дискови спирачки и с два :popcorn:амаортисиора... един прител все вика "ааа там са боклуци по - добре да си вземеш колео което да не е с дискови но де е качествено" и казва, че една хубава дискова спирачка е 80 леева...?! та плиис ми разяснте тая тема за "що в метро са боклуци и т.н.т дали моя прител е прави и т.н.т.

3.Сигурно веднага ще ми препоръчете Сприн Аполон... Навсякаде много го хвалят... наистина и е така>?! Гледам, че нито е с дискови нито има заден ( а предните са овити в кумички :) )амортисиор нито яки спици а па е 280 лв>!:eek:
Но аз нищо не разбирам и само по външем вид ги оценявам :( Затова ви моля за ГОЛЯМА ПОМОЩ!ХЕЛПППППППППП

Дано ми помогнете...прочетох 2 - 3 теми и гледам че се помагате и сте супер питчове а може би и ПИЧКИ ;) но нз ... разчитам на вас вие сте единствените дето може да ми помогнете! :(

Благодаря предварително !!!
wcwc
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 12:51 am

Мнениеот Lam3r40o » Съб Мар 12, 2005 9:30 pm

Такааа ти си пример за клиент на метро.Колелата в този магазин се продават именно по външен вид.Двете дискови и двата амортесьора не са маркер за качество и фунционалност на колелото.:DДа твоят приятел явно по ги разбира и е прав че е по-добре да земеш колело без диск и заден амортесьор.Да си дойдем на темата - Спринт аполон е много стабилно возило за начинаещи,това че вилката има гумички даже е +,защото пречи да се напрашава и да не работи като хората, а за яките спици незнам какво имаш предвид(може би броя и цвета),но по добре да си имаш 32 или 36.:I:beer:
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Arkaim » Съб Мар 12, 2005 9:44 pm

da za tezi pari Sprint Appolon, или вземи нещо евтино - за да разбереш какво ти трябва като байк.....
и да знаеш какво да търсиш....
но за тези пари ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С ТВЪРДА РАМАКА И V-brake спирачки, а ако го вземеш от Метро - на есен ще ти трябва Пак ново колело....
ако търсиш толкова якия външен вид и двата амортисюра... има еедин Sprint Jumper в къщи и мога да ти го дам... Той е със същите части като Аполона, даже някои са подобри, защото съм ги сменял - за повече инфо : [email protected] - ot Plovdiv съм.
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Lam3r40o » Съб Мар 12, 2005 10:02 pm

Ееееех как човек гледа да си набута търговийката...:angel2:
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Arkaim » Съб Мар 12, 2005 10:06 pm

[quote="Lam3r40o"]

Ееееех как човек гледа да си набута търговийката...:angel2:
[/quote]

ами....
Така или иначе това което разбира под ЯКО колело е пълен боклук...
поне ще му спеста доста пари и нерви... да може от рано да вземе да събира за ново....
:) както и да е... не съм умрял да го продавам, щото сега нямам пари за ново, ама ако има мераклии няма да откажа :)
Arkaim ot moreto
Arkaim
 
Мнения: 179
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 23, 2003 8:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот wcwc » Съб Мар 12, 2005 10:45 pm

Благодаря, че ме подкрепихте... това същност съм аз дето го твара, че е по - добре качествени с Гумички откото дсикови от Метро.. тва е прсто да му покажа на един френд, че не е прав... щтото той все вика "аа ти си купи некво там дето мн ви разбират главите въвъ форума а аз ще си карам супер колело с дсикови спирачки и амортиситор" и аз се дразна щтото той не разбира пък... ;) затова.. мерси!

;)

а вие само Спринт Аполон та Спринт Аполон.. я кажете някво друго за тея праи :( само тав ли е?! Съмнявам се... аре плс дайте някви други имена де...

а ония дете продава колеото да си го кара той.. кой знае къв Боклук е ... без тва съм от София! ;)
wcwc
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 12:51 am

Мнениеот VaHk0 » Нед Мар 13, 2005 12:09 am

какво тука стават некви измами некви неща.да спринт аполон е наистина добро колело за начинаещ(твърдя от личен опит)дори със заводските части си е стабилно колело а ако му се смени вилката,кормилото и спирачките е още по добре(за момента ми остана само спирачките да сменя)а за тези изгъзици от метро наистина много им се кефа на външен вид.докарали са ги на визуал тез от крос ама на перфомансе нещо куцат и то много.с тез големите вили дет ги гледам те към мотори изглеждат ама са пълни боклуци.диск сносен можеш да намериш на шимано нещата ама и те не са нещо много добре.добро колело можеш и да си сглобиш но за към 300кинта ша излезе(с по добра вилка нали и рамка)
VaHk0
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Fery » Нед Мар 13, 2005 12:36 am

Аре първо да пишеш с български думи щото живеем в България:(!:. Вече ми е дошло до гуша кат слушам некви такива кат тебе (имало дискови спирачки, преден и заден амортисъор) "аре първо се научи на кое се вика амортисъор". Ти вобще знаеш ли що за спирачка е тая!!! Тва е PROMAX! С тва 70% няма да спреш. Другото което е "преден и заден (амортисиор)":crazy: демек двойно окачване, дрън дрън дрън. Като казваш "и заден" знаеш ли вобще, че тоя заден, с който е тоя БОКЛУК сигурно ще е CROSS не БАЧКА! Все едно си без него. И неможах да разбера кво против Аполона имаш! Аз лично го карам. Тва е една много здрава рамка! Спиците му не били хубави. Ми а помисли си хубаво като са по малко спиците (24 или 16) дали няма по лесно да се криви каплата! Били черни. И кво от това. Ама ся е модерно да сте "газарчета":crazy:. Нямало дискови спирачки:crazy:. С тези, с които е окомплектован спира по-добре от дисковете на PROMAX, нищо, че са Logan. Незнам къв стил ще караш ама ако ще караш в планината ВЗЕМИ СИ АПОЛОН и остави боклуците от МЕТРО. Ако ще го караш в града земай кот искаш, боли ме ******** кво ще земеш. Извинете ме, че бях много агресивно настроен ама се ядосах от думите автора. АМИН.
Fery
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 9:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Fery » Нед Мар 13, 2005 12:37 am

[quote="Fery"]

Аре първо да пишеш с български думи щото живеем в България:(!:. Вече ми е дошло до гуша кат слушам некви такива кат тебе (имало дискови спирачки, преден и заден амортисъор) "аре първо се научи на кое се вика амортисъор". Ти вобще знаеш ли що за спирачка е тая!!! Тва е PROMAX! С тва 70% няма да спреш. Другото което е "преден и заден (амортисиор)":crazy: демек двойно окачване, дрън дрън дрън. Като казваш "и заден" знаеш ли вобще, че тоя заден, с който е тоя БОКЛУК сигурно ще е CROSS не БАЧКА! Все едно си без него. И неможах да разбера кво против Аполона имаш! Аз лично го карам. Тва е една много здрава рамка! Спиците му не били хубави. Ми а помисли си хубаво като са по малко спиците (24 или 16) дали няма по лесно да се криви каплата! Били черни. И кво от това. Ама ся е модерно да сте "газарчета":crazy:. Нямало дискови спирачки:crazy:. С тези, с които е окомплектован спира по-добре от дисковете на PROMAX, нищо, че са Logan. Незнам къв стил ще караш ама ако ще караш в планината ВЗЕМИ СИ АПОЛОН и остави боклуците от МЕТРО. Ако ще го караш в града земай кот искаш, боли ме ******** кво ще земеш. Извинете ме, че бях много агресивно настроен ама се ядосах от думите автора. АМИН.
[/quote]
И Аполона не е 280 а е 250 старата версия, новата предполагам е 280, а тя е мн по добра!
Fery
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 9:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот wcwc » Нед Мар 13, 2005 1:15 pm

[quote="Fery"]

Аре първо да пишеш с български думи щото живеем в България:(!:. Вече ми е дошло до гуша кат слушам некви такива кат тебе (имало дискови спирачки, преден и заден амортисъор) "аре първо се научи на кое се вика амортисъор". Ти вобще знаеш ли що за спирачка е тая!!! Тва е PROMAX! С тва 70% няма да спреш. Другото което е "преден и заден (амортисиор)":crazy: демек двойно окачване, дрън дрън дрън. Като казваш "и заден" знаеш ли вобще, че тоя заден, с който е тоя БОКЛУК сигурно ще е CROSS не БАЧКА! Все едно си без него. И неможах да разбера кво против Аполона имаш! Аз лично го карам. Тва е една много здрава рамка! Спиците му не били хубави. Ми а помисли си хубаво като са по малко спиците (24 или 16) дали няма по лесно да се криви каплата! Били черни. И кво от това. Ама ся е модерно да сте "газарчета":crazy:. Нямало дискови спирачки:crazy:. С тези, с които е окомплектован спира по-добре от дисковете на PROMAX, нищо, че са Logan. Незнам къв стил ще караш ама ако ще караш в планината ВЗЕМИ СИ АПОЛОН и остави боклуците от МЕТРО. Ако ще го караш в града земай кот искаш, боли ме ******** кво ще земеш. Извинете ме, че бях много агресивно настроен ама се ядосах от думите автора. АМИН.
[/quote]



EEEE Супер си добрече си ти да ме подкрепиш... и аз мисля така .. в метро всичко е боклук и от там са само за газарчета! И мен мн ме дразнат!:bigmout: :)
mersi!
wcwc
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 12:51 am

Мнениеот wcwc » Нед Мар 13, 2005 8:09 pm

[b]Аре плс дайте някви други колелца...Само Аполон ли е за тея пари в София!:confused::V::eek2: [/b]
wcwc
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 12:51 am

Мнениеот hook-ups » Нед Мар 13, 2005 8:35 pm

tiq kolela v METRO izglejdat po katalog dobre ima tam edno za 300 i edno za 500 toq downhilla za 500 e ultra sme6en i 1 den na vitosha i 6te umre tui 4e :nono:
Living on the edge till i die!!!
hook-ups
 
Мнения: 30
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Яну 08, 2005 6:32 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот No1s » Нед Мар 13, 2005 8:53 pm

[quote="wcwc"]

[b]Аре плс дайте някви други колелца...Само Аполон ли е за тея пари в София!:confused::V::eek2: [/b]
[/quote]

За тези пари няма кой знае колко голям избор. Освен Аполон-а ми идва наум, че Drag миналата година имаха един модел Grizzly, който не беше лош за парите си (около 280) само че незнам дали го има още и с какви части е окомплектован и каква му е цената. Можеш да се разходиш до някой мадазин на Веломания и да провериш сам. Дано съм бил полезен :pimp:
why you have to shoot and die, when you can jump and fly
No1s
 
Мнения: 459
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 5:27 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Fery » Нед Мар 13, 2005 10:13 pm

Аполона е мн по-добър от Гризлито. На гризлито рамката му е слаба. Тя е акана само за ХС. Е неска например яко Dirt Jump го дъних моя Аполон и не е мръднал. Земаи Аполон човече, няма да сажаляваш. Просто му разкарай рогата смени му кормилото с кормило с извивка и да е по дълго, обтегача задължително и ако имаш пари и вилката ама тя не е толкова налойителна, може да е с 6 см ход ама Dirt Jump мятам с нея.:thumb::thumb::thumb:
Fery
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 9:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот wcwc » Нед Мар 13, 2005 10:43 pm

Мерси хора... Абе а тоя Аполон Що е с такъв Преден Амортииор като е толко хубав... не е маслен или кво?! Некъв овит в гумичка :(


А ианче В магазина на Младост ли мога да го намера?! и колко горе долу му е цената.... и ПЛС дайте малко снимки ! :)
wcwc
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 12:51 am

Мнениеот wcwc » Нед Мар 13, 2005 10:46 pm

А да... и нищо не ви разбирам от термините :) Или вие много ги разбирате или аз нищо незнам:(
wcwc
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 12:51 am

Мнениеот VaHk0 » Пон Мар 14, 2005 12:25 am

ае м'4е за кви термини говориш.нема нищо по свястно от аполона за тези пари споко.хаха ми гуми4ката е за добро по принцип.и се казва маншон и предпазва от боклуци и разни чаешки лаина(аа вие в софия немате чаики => от птичи лаина)и прах и разни неща.а не се притесняваи че нема заден шок хубава рамка с заден шок е малко над 300лв и то пак не е супер хубава
VaHk0
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот wcwc » Пон Мар 14, 2005 6:09 pm

Има ли няква разлика между тоя с Гума и тоя без Гума... ?! А ако махна Гумата?!

Дай те малко снмки на Аполона ПЛС!
wcwc
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 12:51 am

Мнениеот F1-MAN » Пон Мар 14, 2005 7:19 pm

[quote="wcwc"]



Дай те малко снмки на Аполона ПЛС!
[/quote]


[url=http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=5275]Тука[/url] вече са ти дали.
:crazy::crazy::crazy:

За под 700-800лв, трудно ще си намериш колело с маслен амортисьор. А евтините вилки е по-добре да са с маншнони, щото това дето иначе им слагат не пази изобщо от мръсотия, и като се напраши вилката спира да работи и трябва да я отваряш, за да я чистиш.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пон Мар 14, 2005 7:27 pm

Ако искаш разгледай [url=http://www.mtb-bg.com/articles/ar045.htm]тази[/url] статия. Може да ти е полезна. Както и [url=http://www.mtb-bg.com/articles/ar054.htm]тази[/url].
Edit: Много съм зле, сто пъти го преправям поста:)
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот wcwc » Пон Мар 14, 2005 10:41 pm

ок... А други снимки?!

абе хора незнам дали сте ме разбрали, но на мен ми трябва колце дето да си го карам в парка и из града... не ми трябва да ода по витоша и да се права на велик... + това искам да е нещо не чак 280 лв защото ако ми го свият после ще си скасам косата! :) ... Благодаря за помоща!

А сега ще дадете ли някви други мнения след като направих това уточнение ?
wcwc
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 12:51 am

Мнениеот tailor » Пон Мар 14, 2005 10:52 pm

[quote="wcwc"]

ок... А други снимки?!

абе хора незнам дали сте ме разбрали, но на мен ми трябва колце дето да си го карам в парка и из града... не ми трябва да ода по витоша и да се права на велик... + това искам да е нещо не чак 280 лв защото ако ми го свият после ще си скасам косата! :) ... Благодаря за помоща!

А сега ще дадете ли някви други мнения след като направих това уточнение ?
[/quote]
~220лв с нормални капли
[img]http://www.dragbicycles.com/images/one2.jpg[/img]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот Fery » Пон Мар 14, 2005 11:11 pm

Като няма да караш МТВ кво ни занимаваш бре.
Аман вече от глупави постове.
Fery
 
Мнения: 61
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 9:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот wcwc » Вто Мар 15, 2005 10:43 am

Не бе ще карам но няма това да е основното предназначение на колелото което ще купа... Просто искам да е нешо стъбилно и за тва пиша туК! Моля ви дайте още предложения!:confused::V::crap:
wcwc
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 12:51 am

Мнениеот bikerider » Вто Мар 15, 2005 3:27 pm

[quote="wcwc"]

Не бе ще карам но няма това да е основното предназначение на колелото което ще купа... Просто искам да е нешо стъбилно и за тва пиша туК! Моля ви дайте още предложения!:confused::V::crap:
[/quote]


Приятелю, сумата която си готов да заделиш, ще ти стигне за свястно колелце, например предложението на tailor. Но си избий от главата да ходиш горе с него за друго освен спокойно въртене по пътечки. Просто за тия пари не може да стане това дето го искаш, хем така, хем така.
Тоест може, ама рискуваш много. Бих те посъветвал да си вземеш хубаво колелце като за София и връткай някъде извън града когато ти се прище сред природа. Това според мен е най-добрия вариант за тези пари.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот veno » Вто Мар 15, 2005 3:52 pm

Добър вариант за града е също и Bachini Storm, на приятната цена от ~180 лв. Рамката е овърсайз, системата на захващане горе е ahead, за разлика от аналогичните модели на Драг със колче. Добър вариант сигурно за още по-малко пари е и Sprint Leopard, идеално колело за града ( незнам дали се произвежда още). Иначе ако искаш колело с което да ходиш спокоино в планината. Събираш 500 лв. и взимаш новия Sprint Legend, който днес гледах и който е окомплектован за парите си много добре.
Аз си поддържам колелото във www.velo09.com

Изображение
Аватар
veno
 
Мнения: 577
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Май 28, 2004 12:05 am
Местоположение: София

Мнениеот wcwc » Сря Мар 16, 2005 10:06 pm

Благодаря мнго за помоща!

Сега последен Въпрос!

Ще кажете ли адрес ( плс недавайте общата тема за адреси аз я имам но въпроса ми е конкретен)
където да има богат избор от колела т.е Да има и такива които да могат да се карат примерно само по паркове града... ;) такива... не да има само МТБ ... плс дано помогнете!!! Трябва ми нещо по мащабно.. От София съм... 10х предварително!
wcwc
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 12:51 am

Мнениеот flat-6 » Чет Мар 17, 2005 9:13 am

хе ти си от софиq и турси6 адрес мани тоq интернет иди по магазините вие там имате по 5-6 магазина(аз които знам) и веломаниq е там а ние ж пл.имаме един свqстен магазин излез и иди до магазините ако не мойе6 да ги намери6 потаи нqкои с колело оти 6те знае !!!
Винаги [color=red]отгоре, и винаги надолу!!![/color]
Аватар
flat-6
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1540
Регистриран на: Пон Окт 25, 2004 2:07 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PzNike » Чет Мар 17, 2005 9:47 am

еми зависи каква марка си си избрал все пак.
Ако искаш Драг магазините на Веломания са:
- ул. Княз Борис I на пресечката с Екзарх Йосиф (Веломания - Нина - 989 02 65) - Лично аз от Нина имам добри впечатления, ама не съм ходил откакто магазина беше в ремонт миналия месец
- бул. Димитър Несторов (бул. Акад. Иван Евстатиев Гешов) бл.120 (Веломания - Драго/Хигиената)(952-24-03)
третия магазин на Веломания е доста по-слабо снабден, ама ако имаш желание може и там да погледнеш.

Ако искаш Спринт бих ти препоръчал 2-та магазина в Младост:
- ж.к. Младост бл.1A (Велоцентър Младост) (974-38-83) (тук има и доста Scott-ове обикновено)
- ж.к. Младост до спирката на бл.43 (тук са по-малко моделите, ама редовно има Спринт-ове)
магазина на Каймакчалан май е на същите собственици като Велоцентъра в Младост и има същите марки, ама е по-скромен и разнообразието е малко по-малко.

Според мен това са местата с по-голям избор.
Във всички магазини има и по-евтини и по-скъпи модели.
Achtung Panzer!
PzNike
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Мар 19, 2004 1:41 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот wcwc » Чет Мар 17, 2005 5:46 pm

Благодаря много... за помоща... това е всичко сега остава само да си взема нещо... ще ви питам тук дали е качествено това нещ0, но нека живот и здрве първо да го взема:):)!
wcwc
 
Мнения: 23
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 06, 2005 12:51 am

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта