Marzocchi '05 ?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Marzocchi '05 ?

Мнениеот mih » Вто Мар 08, 2005 7:26 pm

Чух, че Веломания нямало да внасят повече Marzocchi...

Някой знае ли защо и как се е получило така?
Има ли шанс това да се промени?
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот bikerider » Сря Мар 09, 2005 10:49 am

[quote="mih"]

Чух, че Веломания нямало да внасят повече Marzocchi...

Някой знае ли защо и как се е получило така?
Има ли шанс това да се промени?
[/quote]


Чуват се разни работи за разни писма до Marzocchi...

може би тези теми ще ти помогнат да си отговориш на въпросите...
[url]http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=2738[/url]
[url]http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=3243[/url]
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот mih » Сря Мар 09, 2005 6:00 pm

:V:

не ми пука за задкулисните подливания на вода в местния мтб-бранш, нито искам да заемам страна кой имал право и кой - не.

тъжното в поредния миризлив скандал по български е, че обикновените карачи ще го издухаме най-много...
:(!:
и кво - да предположа ли, че Marzocchi все пак ще се продават, но Горе, там, дето е най-високо? а дали цените ще са достижими? и ако е така, нали Rockshox са уж по-добрите вилки, откъде идва зора там да се продават и Marzocchi?!:evil:
сега някой ще ме контрира: толкова ли не разбра - като не те кефят цените, не пазарувай оттам...
как пък не, стига манипулации! въпросът е принципен.:hbang2: като има клиенти, на които не им пука от десетки до няколкостотин лева разлика в цената за сметка на "безплатната" его-свирка, която им се прави, това не означава, че всички клиенти са такива!
аз и повечето посетители на форума ще се сетим да си поръчваме по-добрите вилки по интернет от чужбина, но какво да кажем за "будалите"-новаци... има да си кихат ненормалните суми и после да се чудят защо не могат да си продадат нещата на старо когато се опитат да търсят цена, отговаряща на ползването на продукта...

писма, али-бали... ами ако някой утре реши да напише едно писмо до SRAM, пълно с позор? в писмото може да си пише какво ли не, едва ли някой го е грижа да проверява каква е всъщност истината...
но това ли е начинът?!?
къде е моралът в/от цялата история?!

но да, положението е тежко, суша навсякъде, нема кинта, брат, it's only business!
керванът трябва да си върви. пък кучетата - вълци ги яли...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот bikerider » Сря Мар 09, 2005 6:05 pm

ми те Marzo си се продават там Горе... на съответните като за там Горе цени... :crazy:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот тучо чучо » Сря Мар 09, 2005 6:08 pm

[quote="mih"]

:V:

не ми пука за задкулисните подливания на вода в местния мтб-бранш, нито искам да заемам страна кой имал право и кой - не.

тъжното в поредния миризлив скандал по български е, че обикновените карачи ще го издухаме най-много...
:(!:
и кво - да предположа ли, че Marzocchi все пак ще се продават, но Горе, там, дето е най-високо? а дали цените ще са достижими? и ако е така, нали Rockshox са уж по-добрите вилки, откъде идва зора там да се продават и Marzocchi?!:evil:
сега някой ще ме контрира: толкова ли не разбра - като не те кефят цените, не пазарувай оттам...
как пък не, стига манипулации! въпросът е принципен.:hbang2: като има клиенти, на които не им пука от десетки до няколкостотин лева разлика в цената за сметка на "безплатната" его-свирка, която им се прави, това не означава, че всички клиенти са такива!
аз и повечето посетители на форума ще се сетим да си поръчваме по-добрите вилки по интернет от чужбина, но какво да кажем за "будалите"-новаци... има да си кихат ненормалните суми и после да се чудят защо не могат да си продадат нещата на старо когато се опитат да търсят цена, отговаряща на ползването на продукта...

писма, али-бали... ами ако някой утре реши да напише едно писмо до SRAM, пълно с позор? в писмото може да си пише какво ли не, едва ли някой го е грижа да проверява каква е всъщност истината...
но това ли е начинът?!?
къде е моралът в/от цялата история?!

но да, положението е тежко, суша навсякъде, нема кинта, брат, it's only business!
керванът трябва да си върви. пък кучетата - вълци ги яли...
[/quote]

Уважавам!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Мар 09, 2005 6:14 pm

Респуект!

Иначе викам да изчакме новия сезон,защото може да ни изненада...приятно за разнообразие.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gladstone » Сря Мар 09, 2005 6:17 pm

[quote="тучо чучо"]

[quote="mih"]

:V:

не ми пука за задкулисните подливания на вода в местния мтб-бранш, нито искам да заемам страна кой имал право и кой - не.

тъжното в поредния миризлив скандал по български е, че обикновените карачи ще го издухаме най-много...
:(!:
и кво - да предположа ли, че Marzocchi все пак ще се продават, но Горе, там, дето е най-високо? а дали цените ще са достижими? и ако е така, нали Rockshox са уж по-добрите вилки, откъде идва зора там да се продават и Marzocchi?!:evil:
сега някой ще ме контрира: толкова ли не разбра - като не те кефят цените, не пазарувай оттам...
как пък не, стига манипулации! въпросът е принципен.:hbang2: като има клиенти, на които не им пука от десетки до няколкостотин лева разлика в цената за сметка на "безплатната" его-свирка, която им се прави, това не означава, че всички клиенти са такива!
аз и повечето посетители на форума ще се сетим да си поръчваме по-добрите вилки по интернет от чужбина, но какво да кажем за "будалите"-новаци... има да си кихат ненормалните суми и после да се чудят защо не могат да си продадат нещата на старо когато се опитат да търсят цена, отговаряща на ползването на продукта...

писма, али-бали... ами ако някой утре реши да напише едно писмо до SRAM, пълно с позор? в писмото може да си пише какво ли не, едва ли някой го е грижа да проверява каква е всъщност истината...
но това ли е начинът?!?
къде е моралът в/от цялата история?!

но да, положението е тежко, суша навсякъде, нема кинта, брат, it's only business!
керванът трябва да си върви. пък кучетата - вълци ги яли...
[/quote]

Уважавам!
[/quote]


И аз. А това ли е мнението Горе? Че Рок Шокс са най-добрите вилки:idea:
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Сря Мар 09, 2005 6:21 pm

@ Gladstone,
поне аз съм останал с това впечатление от "рекламните" писания тука във форума...
малко ли спорове се въртяха около вечния въпрос: Marzocchi vs. Rockshox
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот bikerider » Сря Мар 09, 2005 6:21 pm

[quote="gladstone"]
И аз. А това ли е мнението Горе? Че Рок Шокс са най-добрите вилки:idea:
[/quote]


зависи от клиента - за някой да, за други не :emlaugh:

по принцип RockShox са вилките, които се сглобяват на RAM. Дали са ОЕМ е отделен въпрос. Но те са ВИЛКИТЕ (които основно се продават май) затова и са по-добрите :D. Въпрос на политика на магазина и на търговско/вербални умения на продавача.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Сря Мар 09, 2005 6:24 pm

[quote="Metal_Psycho"]

Респуект!

Иначе викам да изчакме новия сезон,защото може да ни изненада...приятно за разнообразие.
[/quote]


ама естествено :D. аз викам, че има и други вилки дори добри поне колкото Marzocchi във Веломания - например Stratos.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот gladstone » Сря Мар 09, 2005 10:17 pm

[quote="bikerider"]

зависи от клиента - за някой да, за други не :emlaugh:

по принцип RockShox са вилките, които се сглобяват на RAM. Дали са ОЕМ е отделен въпрос. Но те са ВИЛКИТЕ (които основно се продават май) затова и са по-добрите :D. Въпрос на политика на магазина и на търговско/вербални умения на продавача. [/quote]


:D Мда, нещо такова е май.
А аз като непросветен человек, може ли да запитам защо не се внасят така разпространено (даже понякога съесем никак) вилки на фирми като Маниту и Фокс? Предполагам тези две фирми не биха имали против наличието на официален представител в България.
Но всъщност наистина няма смисъл да се обсъжда кой какво е решил да внася или да не. Каквото и да се внесе за момента то ще е на дадена цена. Тази, на която ще я купуват "будалите-новаци" както каза по-горе Мих.

Back where we started...
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Мар 09, 2005 10:53 pm

[quote]А аз като непросветен человек, може ли да запитам защо не се внасят така разпространено (даже понякога съесем никак) вилки на фирми като Маниту и Фокс? [/quote]


Поне доскоро Manitou се продаваше в BAS. Според сайта на Answer, представител за България е

XTM-Co
45, Khan Kroum Str.
Sofia 10000 Bulgaria
[email protected]
359-2-963-1043
359-2-963-1043

Същата фирма

XTM-Bike Co.
Khan Krum str. 45
1000, Sofia
Bulgaria
Telephone: +359 2 963 10 43
Fax: +359 2 963 10 43
[email protected]
www.xtmsports.com

е и официален представител Giant според сайта на фирмата.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Мар 10, 2005 11:02 am

[quote="TOYAGA"]
Поне доскоро Manitou се продаваше в BAS.
[/quote]


И май спря да се продава когато SRAM купи RockShox... :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Чет Мар 10, 2005 11:27 am

[quote="gladstone"]
:D Мда, нещо такова е май.
А аз като непросветен человек, може ли да запитам защо не се внасят така разпространено (даже понякога съесем никак) вилки на фирми като Маниту и Фокс? Предполагам тези две фирми не биха имали против наличието на официален представител в България.
Но всъщност наистина няма смисъл да се обсъжда кой какво е решил да внася или да не. Каквото и да се внесе за момента то ще е на дадена цена. Тази, на която ще я купуват "будалите-новаци" както каза по-горе Мих.

Back where we started...

[/quote]


Fox са скъпи вилки и трудно ще намерят такъв пазар тук заради икономическото положение. Това е очевидното обяснение, но не е пълно.
Пазар ще има естествено, но не и такива мащаби, че да задоволи апетитите на един вносител от типа на нашите мили "родни" вносители. Което е следствие от истинската причина.

Истинската причина е манталитета на миличките ни вносители, които искат да печелят от надценки, а не от оборот. Тоест не искат да инвестират парите си дългосрочно за да развиват обеми, а искат да си върнат "утре" всяка вложена стотинка. Може би защото не е тяхна, а чужда. Може би.
Факт е, че такъв манталитет винаги води до един резултат - до вноса на евтини стоки (защото фактите са си факти - OEM цените са НИСКИ) съчетано с маркетингов подход за привличане на клиенти - лъскав cool имидж, музичка, някое и друго състезание, ала-бала, все такива "общоприети" маркетингови и PR мероприятия, а крайната цена остава на нивото като за висококачествена стока, продадена с нормална надценка.
Съответно далаверата е доста голяма - внасяш евтини вилки, удряш високи цени и претендираш, че цените са наложени от пазарната логика, от корпоративната политика на производителя и всички такива разтегливи локуми от репертоара на икономистите и политиците.
Та в тоя ред на мисли - ако същите хора започнат да внасят Fox, при тяхната ценоообразуваща политика цените ще са още по-космически, защото Fox са "по-cool" от RockShox. Което логично ще доведе до пазар в мащабите на няколко мутренски синчета, които не си знаят парите и толкова. От което вносителите просто нямат изгода. Ако бяхме по-богата страна, да речем като Чехия, щеше да видиш много повече марки тук. Не че не пречи по принцип да ги видим и сега тук, но няма да стане докато цари тоя манталитет и шибаните навици на Европейските дистрибутори да вдигат цената до небесата.

Подчертавам дебело: не нападам никого, само посочвам причините (според мен) за конюктурата в момента. Всеки е свободен да си внася каквото иска и да го продава на каквито иска цени, както да купува откъдето иска и на каквито иска цени, както и да говори каквото иска.

Edit: От друга страна, поне като влезем в ЕС, няма да има мито и двойното облагане с ДДС. Което искрено се надявам да доведе до спад в цените.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот TOYAGA » Чет Мар 10, 2005 11:36 am

[quote="bikerider"]

[quote="TOYAGA"]
Поне доскоро Manitou се продаваше в BAS.
[/quote]


И май спря да се продава когато SRAM купи RockShox... :D

[/quote]


Мхм, нещо такова...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот gladstone » Чет Мар 10, 2005 12:51 pm

[quote="bikerider"]

Истинската причина е манталитета на миличките ни вносители, които искат да печелят от надценки, а не от оборот. Тоест не искат да инвестират парите си дългосрочно за да развиват обеми, а искат да си върнат "утре" всяка вложена стотинка.

[/quote]


Не мога да се съглася повече. А този манталитет е присъщ не само за вносителите на части за колела, ами и за всички търговци, предприемачи, вносители/износители и т.н. Но всъщност, истината е че наиситна не ме засяга, както каза всеки може да си продава на каквито си иска цени, да си прави каквото си ще, докато аз не купувам от него няма да ме засяга. Разбира се няма по-хубаво нещо от това да има множество вносители на редица марки, да поддържат нормални цени и да се конкурират честно, на базата на опит, реклама, подход и т.н. но идеята че сме back where we started e че това засега е невъзможно. С влизането в ЕС цените би трябвало да спаднат чисто технически. Истинска търговия на прилично ниво с байк-ове и компомненти според мен ще стане когато всичко се комерсиализира, разрастне, разпространи значително повече. В България сме като в някакъв сух режим, контролиран и моделиран с резултат големи печалби за дадени хора. Но това не може да продължава дълго време. Статуса на магазина бързо пада и повечето хора не се "опарват" повече от 1 път. Надценката ще избие парите, последвалите продажби ще направят голам приход, но след това ще спрат. И тогва какво ше стане? Всъщност какво може да стане, нова фирма, нов магазин, ново име, нова политика, достатъчно пари от предишната за да се почне наново всичко и пак може да се продължи. В това няма нищо лошо, но дори и то ще стане след време, а колко никой не може да каже...Да се надяваме скоро.

п.с. просто разсъждения...
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Мар 10, 2005 1:11 pm

[quote]...нова фирма, нов магазин, ново име, нова политика, достатъчно пари от предишната за да се почне наново всичко...[/quote]


If your gonna be dumb, you gotta be tough!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот gladstone » Чет Мар 10, 2005 7:58 pm

Ми така е...
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GOA » Пет Мар 11, 2005 10:43 am

[quote="gladstone"]

Статуса на магазина бързо пада и повечето хора не се "опарват" повече от 1 път. Надценката ще избие парите, последвалите продажби ще направят голам приход, но след това ще спрат. И тогва какво ше стане? Всъщност какво може да стане, нова фирма, нов магазин, ново име, нова политика, достатъчно пари от предишната за да се почне наново всичко и пак може да се продължи.
[/quote]

Още много време всички ще се парят и ще си траят.
Нормално ли е в милионен град да има 3 магазина и 10ина магазинченца ?
Kон[b]кур[/b]енция...
Никой няма да си прави труда да сменя името, няма никакъв смисъл от това.

След поста на bikerider темата май няма нужда да се дискутира повече.
Downhill by car.
Лопа ти прожината на амортесиора.

|-|
Аватар
GOA
 
Мнения: 732
Рейтинг: 1637
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 11:56 am


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 68 госта