За пореден път

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

За пореден път

Мнениеот Lam3r40o » Вто Мар 08, 2005 11:00 am

Значи имам обтегач Sram 3.0 и съответен зъбен блок,заедно с верига.Отпред съм с обикновени прости курбели.Ако ги сменя с Shimano Alivio трябва ли да сменям нещо?
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Мар 08, 2005 11:19 am

няма да имаш никакви проблеми
:)
аз съм в момента с курбели Tourney, верига shimano 105 и венци/деколаншор - Deore
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот TOYAGA » Вто Мар 08, 2005 11:34 am

[quote="Lam3r40o"]

Значи имам обтегач Sram 3.0 и съответен зъбен блок,заедно с верига.Отпред съм с обикновени прости курбели.Ако ги сменя с Shimano Alivio трябва ли да сменям нещо?
[/quote]


Няма нужда да сменяш нищо друго. Смените стават наложителни, когато се стигне до конфликт между команди SRAM и заден дерайльор Shimano (или обратното) поради различното отношение на теглене на жилото. ОПРЕДЕЛЕНИ команди SRAM (засега) могат да работят с дерайльори Shimano, но обратното не е възможно (досега, сега, а най-вероятно и за в бъдеще).

Най-хубаво е да попиташ преди да почнеш да мешаш команди и дерайльори. Засега всичко ти е наред.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Lam3r40o » Вто Мар 08, 2005 12:08 pm

Благодаря ви много!Писна ми вече от отговори по 2 думи,че дори и некомпетентни.Ще сменям командите с alivio следователно сменям и обтегачи без верига или..?
Lam3r40o
 
Мнения: 188
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2004 9:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Вто Мар 08, 2005 12:48 pm

значи сложиш ли Alivio команди трябва да смениш деколаншора(между Sram и Shimano има разлика м/у разстоянията при венците/командите)
веригата и венците в случая не играят роля
(доколкото си спомням SRAM 3.0 беше 8-ца)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот TOYAGA » Вто Мар 08, 2005 1:32 pm

@Lam3r40o

Що не каза, че искаш и команди да сменяш? Боб ли да фърлям или с ченгел да ти тегля думите?

[b]Нервният колега с [color=red][size=200]деколаншора[/size][/color][/b] е нещо като прав (колега, за кви разстояния м/у венците бръщолевиш?). Ако искаш да сложиш непременно команди Аlivio, то задния ти дерайльор е за смяна. Възможните/вършещи работа/препоръчителни комбинации между разните видове компоненти SRAM и Shimano са четиири:

1. Команди SRAM Rocket, Attack (предлагат се като Gripshift или Тrigger) или MRX и Centera (предлагат се само като Gripshift) + какъвто и да е "high normal" (т.е. не XTR 2003, XT 2004, LX 2005, Saint и Hone) заден дерайльор Shimano.

2. Команди SRAM от 3.0 до Х.О (Gripshift или Тrigger или само Gripshift в зависимост от класа) + SRAM-дерайльор.

3. Команди Shimano Rapid Fire + "high normal" или "low normal"-дерайльор Shimano. При използване на "low normal"-дерайльори, дясната команда работи "наобратно".

4. Команди Shimano Dual Control + "low normal"-дерайльор Shimano. Така е при актуалните XTR, XT, LX, Saint и Hone. По-принцип команди Dual Control могат да се ползват и с "high normal" Shimano-детрайльори, но при "обратна" работа дясната DC-команда ще е супернеудобна.

Веригите, касетите (EDIT - разбира се, с отчитане на 8/9) и предните дерайльори (респ. левите команди) на SRAM и Shimano са съвместими и взаимозаменяеми без проблеми. Курбелите Shimano естествено работят и с команди/дерайльори на SRAM.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Newone » Вто Мар 08, 2005 1:59 pm

@Тояга
На VT-то сложих команди SRAM Rocket Trigger, а задният ми дерайльор е ХТ low-normal, moделна година '04. Работят си отлично само номерацията на командите върви наобратно...Но така даже е по-хубаво, отколкото с Шиманските команди, защото всичко е различно и е по-малко вероятно да се направи грешка...
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Мар 08, 2005 3:47 pm

[quote="Newone"]

@Тояга
На VT-то сложих команди SRAM Rocket Trigger, а задният ми дерайльор е ХТ low-normal, moделна година '04. Работят си отлично само номерацията на командите върви наобратно...Но така даже е по-хубаво, отколкото с Шиманските команди, защото всичко е различно и е по-малко вероятно да се направи грешка...
[/quote]


Чудесно! Твоят случай всъщност вариант 3 с елементи на вариант 1 (имайки предвид, че като действие 2:1 Trigger-ите са 100% алтернативни на RF-командите). Честно казано, за първи път чувам за подобен способ (с Trigger 2:1) за заобикаляне на Dual Control-а. Класическата до момента комбинация беше пълно XT 2004 (респ. XTR 2003) + RF-команди и лостчета за спирачки XT 2003, която Specialized ползват масово. Твоята е още по-оригинална,:bowdown::bowdown::bowdown: щото в цялата история се набърква и SRAM...

Обаче пък що треа да е просто, като мое да е сложно? Още повече, че даже бачка? :D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Вто Мар 08, 2005 3:55 pm

[quote]Но така даже е по-хубаво, отколкото с Шиманските команди, защото всичко е различно и е по-малко вероятно да се направи грешка...[/quote]


Мдаа, точно както с британското движение и десния волан - всичко е наобратно, обаче си е точно на мястото... :)))
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот asahi » Сря Мар 09, 2005 3:39 pm

Тояга, думата "декланшор" е влезнала в българския велосипеден език от френския заедно с френските велосипеди и компоненти, които доминират на пазара в средата на миналия век. Тази дума се е загнездила в речника на състезатели и монтьори от не едно поколение.
(__0000__)
II II
asahi
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 3:38 pm

Мнениеот Persenk » Сря Мар 09, 2005 4:16 pm

[quote="asahi"]

Тояга, думата "декланшор" е влезнала в българския велосипеден език от френския заедно с френските велосипеди и компоненти, които доминират на пазара в средата на миналия век. Тази дума се е загнездила в речника на състезатели и монтьори от не едно поколение.
[/quote]


деколаншора - е това определено не е влезнало от френския взик
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Сря Мар 09, 2005 4:18 pm

[quote="asahi"]

Тояга, думата "декланшор" е влезнала в българския велосипеден език от френския заедно с френските велосипеди и компоненти, които доминират на пазара в средата на миналия век. Тази дума се е загнездила в речника на състезатели и монтьори от не едно поколение.
[/quote]


Благодаря, отлично знам откъде е дошла думата "декланшор". Известно ми е също така, че голямо количество [b]френски лайна[/b] са се загнездили не само в речника на не само едно поколение не само състезатели и монтьори в България... Нали сме "франкофонска" нация!:(!::(!::(!:

Но ако случайно ти е направило впечатление, [b]НеРвниЯТ КоЛЕГа[/b] държи непременно да даде принос в "обогатяването" на езика с неологизма "де[size=200][color=red]КОЛ[/color][/size]аншор"...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Мар 09, 2005 5:26 pm

[quote="asahi"]

Тояга, думата "декланшор" е влезнала в българския велосипеден език от френския заедно с френските велосипеди и компоненти, които доминират на пазара в средата на миналия век. Тази дума се е загнездила в речника на състезатели и монтьори от не едно поколение.
[/quote]


Колега,ти случайно да не си късоглед?Чини ми се,че си.
Един съвет-провери си очите,сложи си очила/лещи,после отвори пак тази страница и виж какво не е наред на поста ти.
Повярвай ми,ще разбереш,че не е на място.

Cheers:beer:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот asahi » Чет Мар 10, 2005 5:32 pm

Тичам на очен доктор :I!
(__0000__)
II II
asahi
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 3:38 pm

Мнениеот mih » Чет Мар 10, 2005 5:50 pm

къв декланшор, кви пет леа?!

откога карате с декланшор отзад?!

аз си карам по старому - с дерайльор...
:dunno:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта