Голям проблем!!! Помогнете!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Голям проблем!!! Помогнете!

Мнениеот Javor » Вто Фев 22, 2005 10:48 pm

Дойде време и аз да сподела 1 проблем: Та значи когато карам и направа 1 скоко от около 40 - 50 см. (последнния път стана като слизах от бордюр) и задниа декланшор ми влиза в спиците и напражо си ебава маиката всичко. 1 счупих 1 скапан tourney или нещо такова. после си взех shimano acera. качеството си каза думата! 3 пъти се усуква така че въобще след това си мислех че няама да стане нищо от него.посления път като се завря в спиците даже ми изкуба гумата от рамката а автомата беше доста затегнат а след като го извадих от спиците и наместих гумата даже си превключваше нормално. направо много ме радва този декланшор. но малко се отклоних от темата. та значи въпросът ми е от какво го прави това след като всичко си е регулирано - ограничението на декланшора, веригата е с дължина както препоръчва shimano. абе всичко си е както трябва ама го прави това! така съм си счупил 3 уши. някой ако се е сблъсквал с такова нещо да каже!!!
Javor
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 23, 2004 12:47 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sp0nG » Вто Фев 22, 2005 10:54 pm

Ми пробвай като скачаш да караш на по-ниска предавка:D
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот Javor » Вто Фев 22, 2005 11:50 pm

[quote="Sp0nG"]

Ми пробвай като скачаш да караш на по-ниска предавка:D
[/quote]

И това съм го пробвал. от 4 или 5-тия венец и пак си ебава мамата :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Javor
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 23, 2004 12:47 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Javor » Вто Фев 22, 2005 11:52 pm

[quote="Sp0nG"]

Ми пробвай като скачаш да караш на по-ниска предавка:D
[/quote]

И това съм го пробвал. от 4 или 5-тия венец и пак си ебава мамата :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Javor
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 23, 2004 12:47 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот caspar » Сря Фев 23, 2005 8:04 am

K'va ramka kara6, i vse novi u6i li 4upi6? I na men mi se slu4va6e predi tova, no karah s zavarqvani u6i, poneje nikade nqma6e usi.
"He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man."
Аватар
caspar
 
Мнения: 2444
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 8:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Javor » Сря Фев 23, 2005 11:17 am

[quote="caspar"]

K'va ramka kara6, i vse novi u6i li 4upi6? I na men mi se slu4va6e predi tova, no karah s zavarqvani u6i, poneje nikade nqma6e usi.
[/quote]


Рамката е Sprint Appolo и да все нови уши и вече ми писна да давам пари за уши. почти фалирах :banghead:
Javor
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 23, 2004 12:47 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Сря Фев 23, 2005 3:21 pm

[quote="Javor"]

[quote="Sp0nG"]

Ми пробвай като скачаш да караш на по-ниска предавка:D
[/quote]

И това съм го пробвал. от 4 или 5-тия венец и пак си ебава мамата :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
[/quote]

то тва добре, но на средните венци на кой си?
ако си на малкия докато скачаш може това да е проблема.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Javor » Сря Фев 23, 2005 3:41 pm

[quote="mih"]

[quote="Javor"]

[quote="Sp0nG"]

Ми пробвай като скачаш да караш на по-ниска предавка:D
[/quote]

И това съм го пробвал. от 4 или 5-тия венец и пак си ебава мамата :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
[/quote]

то тва добре, но на средните венци на кой си?
ако си на малкия докато скачаш може това да е проблема.
[/quote]

на 2-риа венец съм отпред и не е това проблема. колко съм си блъскал главата :banghead::banghead::banghead::banghead::banghead: за да разбера от какво може да го прави това..... и пак не можах да разбера. За това реших да сподела с вас и дано някой се сети от какво може да става така.
Javor
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 23, 2004 12:47 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chiMol » Сря Фев 23, 2005 4:45 pm

аз като проблем съм се сблъсквал с нещо такова ама не точно ......като качех на 6-7 венец оптегача се забиваше в спиците ама не се е получавало от ВИБРАЦИИ просто КИТАЙСКАТА ми главина беше така проектирана че спиците седяха като ЛЪК и оптегача закачаше......а се сещам и друго което на дали може да се е случило ако ти е хубава главината .....МОЖЕ някоя съчма да се е прецакала остатъците и да са наебали леглата при едната страна и като скочиш каплата да си измества положението спрямо рамката ОБАЧЕ не мисля че някои които се занимева РЕДОВНО с колелета би го ДОПУСНАЛ...... ТОВА ОТ МЕН айде и успех с откриването и решаването на ПРОБЛЕМА:jumpref::jumpref::shooter::qright:
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот Stuny » Сря Фев 23, 2005 4:51 pm

на мен ми звучи като че първо ти се чупи ухото и след това обтегача се завира в спиците
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот Javor » Сря Фев 23, 2005 8:22 pm

[quote="Stuny"]

на мен ми звучи като че първо ти се чупи ухото и след това обтегача се завира в спиците
[/quote]


значи не е така. 1 обетагача влиза в спиците и после ухото се чупи.
Javor
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 23, 2004 12:47 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Javor » Сря Фев 23, 2005 8:24 pm

[quote="chiMol"]

аз като проблем съм се сблъсквал с нещо такова ама не точно ......като качех на 6-7 венец оптегача се забиваше в спиците ама не се е получавало от ВИБРАЦИИ просто КИТАЙСКАТА ми главина беше така проектирана че спиците седяха като ЛЪК и оптегача закачаше......а се сещам и друго което на дали може да се е случило ако ти е хубава главината .....МОЖЕ някоя съчма да се е прецакала остатъците и да са наебали леглата при едната страна и като скочиш каплата да си измества положението спрямо рамката ОБАЧЕ не мисля че някои които се занимева РЕДОВНО с колелета би го ДОПУСНАЛ...... ТОВА ОТ МЕН айде и успех с откриването и решаването на ПРОБЛЕМА:jumpref::jumpref::shooter::qright:
[/quote]

абе главината не е много хубава ама върши шерфектна работа. а и не е от нея защото скоро го смазвах. а пък ако беше станало нещо със съчмите аз щях да усетя че нещо не е наред. все пак не се качвам за 1 път на колело. мерси все пак но не е това проблема.
Javor
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 23, 2004 12:47 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот asahi » Чет Фев 24, 2005 4:21 pm

Да не са ти нещо хлабави спиците? Я натисни каплата странично да видиш как се деформира. Провери и долния край на обтегача д ане е много навътре.
(__0000__)
II II
asahi
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 04, 2004 3:38 pm

Мнениеот Javor » Чет Фев 24, 2005 6:40 pm

[quote="asahi"]

Да не са ти нещо хлабави спиците? Я натисни каплата странично да видиш как се деформира. Провери и долния край на обтегача д ане е много навътре.
[/quote]

Честно да ти кажа за спиците не се бях замислял, но малко ме съмнява да са те защото съм ги попритегнал., но утре ще провера и щв ти кажа дали е от тях. сега се прибрах и нещо не ми се занимава, а и се стъмни навън. определено не е от долния край на обтегача защото щях да забележа. мерси вссе пак, добра идея е! :bouncy: утре ще ги погледна спиците.
Javor
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 23, 2004 12:47 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Climber » Съб Фев 26, 2005 1:44 pm

Аз преди си купих временно деклашор от 10лв. (Svine май беше) Той че е абсолютен боклук няма спор, но тогава нямах пари за друг. Карах си нормално, но един път превключих от 3 на 1 скораст и се чу едно гадно пук. Бях кривнал леко ухото, но го изправих. Следващиет път нямаше милост - ухо на гъз, изкривени спици DT, оптегача имаше скъсана пружина. Оказа се, че тези и други евтини опрегачи имат луфт. Първо при сглобката с ухото и самото рамо е много гъвкаво. След първото изкривяване се е увеличил луфта и BBBAAAMMM. Ядосах се и си купих Shimano Deore LH. При тях няма такова нещо. Колкото и да напъваш оптегача към спиците той не помръдва. Искам да кажа, че може би твоя оптегач е получил много луфтове след толкова изкривявания и когато скочиш той се залюлява и влиза в спиците. Хвани го в най-долната ролка и го разклати напред и назад. Ако има луфт ти препоръчвам да го смениш. Дано намерих решение.
Таз година Climber лек!
До година Orange мек!
Аватар
Climber
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1478
Регистриран на: Чет Дек 30, 2004 8:30 pm
Местоположение: Златица

Мнениеот VaHk0 » Нед Фев 27, 2005 9:33 am

момче ако още не си решил проблема ето го отговора.и аз имах същия проблем с турнеи и добре че ме обраха на път за магазина щото пак щех да си купя турнеи.ако си ебал маиката на ухото вече и не можеш да намериш никаде по магазините ухо за твоито колело бегаи на фрезист и му кажи да ти го праи от стомана(моито сегашното е такова)после събираш кинти и си купуваш един обтегач шимано алтус или асера(ако разликата им е пове4е от 3-4лв си купи алтуса-разликата им е само 4е на асерата пло4ите беха алуминиева а това са 100гр по леко въртене но ти карантирам не се усещат)монтираш си ги и караш.ве4е усуках и алтуса веднъж но след като ми го оправиха немам никакви проблеми с него.
VaHk0
 
Мнения: 66
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Дек 23, 2004 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Javor » Пон Фев 28, 2005 12:57 am

Ами знчи тия дни нямах много време да се занимавам с колелото и не мога да ви кажа дали проблема е, че има хлабави спици, което доста ме съмнява.

VaHko - значи аз ухо има от каде да взема ама проблема както се досещаш е финансов :banghead:
а и незнам дали си прочел хубаво, но съм писал че счупих 1 турнеи и от тогава съм с Acera.

Та значи и този обтегач отвори луфтове но съм го регулирал от болчето за ограничение на хода му към спиците да не може по никакъв начин да стигне до тях. дори го натискам с ръка доста силно, както и да го мърдам и бутам и пак не може. има някъде около 7-8 мм м/у обтегача и спиците и не мога да си обясна още как става това. почти ми се вижда нереално при скок спиците да се кривът толко много:dunno:
Javor
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 23, 2004 12:47 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Пон Фев 28, 2005 12:53 pm

[quote="VaHk0"]

бегаи на фрезист и му кажи да ти го праи от стомана

[/quote]


Да, и после ше бегаш до магазина за нова рамка :xx(:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот did » Пон Фев 28, 2005 12:58 pm

пък аз у нас съм си сменил бушоните с едни дебели медни телове като пръста ми и оттогава не са изгаряли
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот boian » Пон Фев 28, 2005 12:59 pm

[quote="Javor"]

Ами знчи тия дни нямах много време да се занимавам с колелото и не мога да ви кажа дали проблема е, че има хлабави спици, което доста ме съмнява.

VaHko - значи аз ухо има от каде да взема ама проблема както се досещаш е финансов :banghead:
а и незнам дали си прочел хубаво, но съм писал че счупих 1 турнеи и от тогава съм с Acera.

Та значи и този обтегач отвори луфтове но съм го регулирал от болчето за ограничение на хода му към спиците да не може по никакъв начин да стигне до тях. дори го натискам с ръка доста силно, както и да го мърдам и бутам и пак не може. има някъде около 7-8 мм м/у обтегача и спиците и не мога да си обясна още как става това. почти ми се вижда нереално при скок спиците да се кривът толко много:dunno:
[/quote]

az imax sashtiia problem s optegacha ne sam mnogo siguren no mislia che tova e luft na optegacha
никога на колене пред когото и да е
Аватар
boian
 
Мнения: 942
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Сря Сеп 15, 2004 11:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Пон Фев 28, 2005 1:48 pm

[quote="Zozka"]

[quote="VaHk0"]

бегаи на фрезист и му кажи да ти го праи от стомана

[/quote]


Да, и после ше бегаш до магазина за нова рамка :xx(:
[/quote]


Без да визирам конкретния случай, моята рамка идва фабрично със стоманено ухо за обтегач :o)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот hlebarka » Вто Мар 01, 2005 2:38 am

ето и по-тежък случай
[img]http://www.mtb-bg.com/album/hlebarka/Magtrial11kis.jpg[/img]
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот PtD » Вто Мар 01, 2005 10:44 am

[quote="hlebarka"]

ето и по-тежък случай
[img]http://www.mtb-bg.com/album/hlebarka/Magtrial11kis.jpg[/img]
[/quote]


Туй не е ли титанова рамка? На тях изкривеното ухо се изправя с френски ключ без никакви последствия :beer:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Phantomaz » Вто Мар 01, 2005 2:32 pm

Яворе ,за всяко нещо си има при4ина ,тук въпроса е каква е при4ината?!
На мен никога не ми се е слу4вало тва с твоя проблем ,но предполагам ,4е е възможно следното: когато ска4аш от 40-50см ,веригата се "мандахерца" ,освобождава се от съответния венец ,при което поради доста твърдата и яка пружина на обтега4ите ,последния да се прибира към спиците ... Ако тва дето си го мисля и дето съм го написал е така ,трябва да мислиш как да решиш проблема?! В смисъл ,не знам как ти е веригата ,нормална дължина или по-дълга може тва да е проблема ,друго предполагам може да е от двете болт4ета ,които регулират хода на обтега4а ,регулирай ги така ,4е той да стига само до 1-вия венец ,без да имаш мегдан за още /към спиците/! Колегата също има право с шлабавите спици... Рамото на обтега4а ,да не е изкривено и да со4и към спиците?!
Имай предвид ,4е това което казвам ,не е от опит ,по пътя на логиката ,това ми хрумва като възможност за проблема ,в крайна сметка колелото е пред теб ,ако не се полу4ава пробвай най-сигурния метод: "Докторе ,боли ме корема тука така като го натискам. Ами не го натискай бе!!!" :D успех!
Life without a danger is a waste of oxygen!!!
Phantomaz
 
Мнения: 96
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Фев 15, 2005 2:23 am

Мнениеот hlebarka » Вто Мар 01, 2005 2:38 pm

момент,:magnify:
алумин, номер 7005
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот Javor » Пет Мар 04, 2005 12:34 pm

[quote="Phantomaz"]



Яворе ,за всяко нещо си има при4ина ,тук въпроса е каква е при4ината?!
На мен никога не ми се е слу4вало тва с твоя проблем ,но предполагам ,4е е възможно следното: когато ска4аш от 40-50см ,веригата се "мандахерца" ,освобождава се от съответния венец ,при което поради доста твърдата и яка пружина на обтега4ите ,последния да се прибира към спиците ... Ако тва дето си го мисля и дето съм го написал е така ,трябва да мислиш как да решиш проблема?! В смисъл ,не знам как ти е веригата ,нормална дължина или по-дълга може тва да е проблема ,друго предполагам може да е от двете болт4ета ,които регулират хода на обтега4а ,регулирай ги така ,4е той да стига само до 1-вия венец ,без да имаш мегдан за още /към спиците/! Колегата също има право с шлабавите спици... Рамото на обтега4а ,да не е изкривено и да со4и към спиците?!
Имай предвид ,4е това което казвам ,не е от опит ,по пътя на логиката ,това ми хрумва като възможност за проблема ,в крайна сметка колелото е пред теб ,ако не се полу4ава пробвай най-сигурния метод: "Докторе ,боли ме корема тука така като го натискам. Ами не го натискай бе!!!" :D успех!
[/quote]

Значи първо не съм писал от доста време щото нямах нет.
Phantomas нзнам дали от невнимание си пропуснал да прочетеш че веригата е с нормална дължина(даже е малко по къса), обтегача е регулиран така че да достига само до 1 венец и има разстояние до спиците около 6-7-8 мм не съм го мерил но на око е горе-долу толкова.
а за пружината на обтегача не трябва ли ако се откачи веригата от венеца пружината да го придърпва навънка?
а сега за спиците- бяха малко хлабави и ги понатегнах. но се съмнявам да е от тях защото не бяха толкова много хлабави:dunno:
а това за доктора ми хареса. и аз мислех така да реша проблема,но реших все пак да открия проблема и да се опитам да го реша с ваша помощ защото поради няква причина ако съм далече от софия и стане нещо такова прибирането после става сложно.
Javor
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 23, 2004 12:47 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Нед Мар 06, 2005 11:27 am

значи е време да смениш подхода...
можеш да пробваш следното - смени временно дерайльора с нечий чужд, който си бачка нормално, и пробвай с него, поне ще локализираш мястото на проблема - ако с него бачка, сменяш Асерата (бтв, мн лесно се разлуфтва, като нищо да е от него) с нещо по-добро, ако пак го прави проблема, поне ще знаеш, че не е от обтегача и ще се концентрираш другаде...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Javor » Сря Мар 09, 2005 8:15 pm

Ами намислил съм да си взема един SIS за 8-9 лв. и да вида кво ще стане с него. Щото приятелите са с Alivio и някакси не върви да им ги преебавам. или ще почна да си карам със SIS и поне да не ме е яд като се чупат а и с тях поне те ще се чупат, а не ухото. ма ше видиме. ае чао за сега. Мерси за съветите! Да се позатопли времето и трияа да се съберем някъде на по бира и да обменим малко опит в ремонта. :beer:
Javor
 
Мнения: 85
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 23, 2004 12:47 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот afterburner » Сря Мар 09, 2005 8:45 pm

[quote="hlebarka"]

ето и по-тежък случай
[img]http://www.mtb-bg.com/album/hlebarka/Magtrial11kis.jpg[/img]
[/quote]


:offtopic:
Magellan Tucana 2003 :D
Хубава trials рамчица.. един приятел си взе такава, но модел 2004.. чакам го да досглоби колелото... да видя именно това ухо как се представя при удар и какви биха били последствията :)
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kyky » Сря Мар 09, 2005 9:12 pm

Какво сега се гаврите с мойта рамка, а?:evil:
Та по повод рамката - не е титаний, ами Алу 7005. За ухото - мисля да карам сингълспийд(не е ясно дали ще стане заради веригата), а ако не - ще се види колко е здраво това ухо. То е единственото нещо, което ме притеснява в рамката.:dunno:
Но ако се спраска - начини за оправяне има :D
А иначе ухото си е доста масивничко: 8-9мм дебелина. За представянето при удари - обещавам да го блъскам яко :angel2:

Ето още снимки на ентусиастите:
http://info.datacom.bg/hargos/KyKy%20Tucana/
(Тези с тиренцата по-надолу са по малки, другите са големи)
Аватар
kyky
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Яну 29, 2005 7:05 pm
Местоположение: София

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта