Великотърновски пътеки

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Великотърновски пътеки

Мнениеот Morpher » Пон Фев 21, 2005 10:19 am

Като гледам повечето маршрути са или за софийско или из Витоша.
А за нас търновци?:bawling::bawling::bawling::bawling:

Предлагам всички търновски байкъри в този форум(вярвам че са доста) да напишат къде карат.
Като "фаундър" на темата, започвам първи:
Аз карам по Света Гора, по пътеките над Варуша и по Ксилифор.
Някой път слизам и по Гурко. Кълдаръмът предава усещане за оф-роуд:^::eyebrow::hbang2:

Edit: Сложих темата тук, защото предположих че тук ще си е на място:)
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Пон Фев 21, 2005 10:28 pm

[quote="Morpher"]

Като гледам повечето маршрути са или за софийско или из Витоша.
А за нас търновци?:bawling::bawling::bawling::bawling:

Предлагам всички търновски байкъри в този форум(вярвам че са доста) да напишат къде карат.
Като "фаундър" на темата, започвам първи:
Аз карам по Света Гора, по пътеките над Варуша и по Ксилифор.
Някой път слизам и по Гурко. Кълдаръмът предава усещане за оф-роуд:^::eyebrow::hbang2:

Edit: Сложих темата тук, защото предположих че тук ще си е на място:)
[/quote]

Много се радвам, че отвори тази тема. Аз съм силно емоционално обвързан с В. Търново защото там бях до '99 година студент. Лично аз предпочитах да карам до близките манастири в околността. През билото над "Картала" се спусках до "Преображенския" (на места велосипеда трябва да се носи), понякога катерех и до "Св. Троица" от другата страна. Горе, над Арбанаси има много пътеки във всички посоки, към Лясковец имаше един доста екстремен маршрут, а "Ксилифора" си е класика. От "Картала", където бях на квартира, обичах да се спускам по пътека през гората към ул. "Поборническа/Побойническа" ;) после по паважа покрай старата болница, надолу към центъра, "Стамбуловия мост", "Света гора" и обратно - пак до "Картала" по същия път.

Много е яко в околностите на Търново.:beer::D
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот Morpher » Вто Фев 22, 2005 8:45 am

Радвам се, че харесваш мястото. Наистина има много добри места за каране и се надявам още хора да се включат.
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот EmZo » Сря Фев 23, 2005 2:44 am

Хехехе изключително се радвам на темата, аз съм студент сега там, и като гледам вчера и днес как се беше разпролетило замислям следеващата седмица като ходя натам за началото на вторив семестър да си заведа и бегемотчето милото, аз по принцип си търся по обстойни и дълги маршрути в които да има всичко и въртене и бясно спускане и технични пътеки... абе всичко! Около 8 декември си го завдох милото, за първи път и се изкефих няколко пъти през цялата алея на света гора, и после има една супеееер готина и типично един от любимите ми видове пътеки (за съжаление много къса). Значи аз мисля да си търся маршрутчета към Aрбанаси, ако другата седмица се задържи времето, и на някой му се кара да пише тук или на [email protected]!
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Morpher » Сря Фев 23, 2005 9:14 pm

За съжаление нямах мн време и от както се затопли съм изизал само веднъж за трийсеттина минути:bawling::bawling::bawling::bawling::bawling:.
Обаче възнамерявам да покарам по празниците:bouncy::bouncy::bouncy::lol::lol::lol:
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот mih » Сря Фев 23, 2005 9:20 pm

"Света Гора" и "Ксилифор", мноо ясно
:eyebrow:
има бая каране покрай Търново
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Morpher » Сря Фев 23, 2005 10:06 pm

Наистина има!
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот EmZo » Чет Фев 24, 2005 12:02 am

:hbang2::lol:Aми, айде да караме :drunk: няма цяла зима само да :popcorn:. Казвайте кога и къде ще карате да се събираме повече хора. :)
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Morpher » Чет Фев 24, 2005 5:36 pm

Ще видя дали ще бъде хубаво времето 3 и 4 март. Тогава ще имам свободно време и ще бъда тук, пък ако е хубаво и нямам ангажименти, ще се драсна тука.
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот Morpher » Сря Мар 02, 2005 9:51 am

Emzo, май няма да караме:bawling::indiffe::(:V:
Тоз гаден сняг и мойте В-брекове не се съчетават много(около 5 мин мах)
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот EmZo » Сря Мар 02, 2005 8:01 pm

Ами, на мен снега не ми пречи, аз си спирам екстра, това което ме спира в момента е че съм се поразболял малко и...:crap::crap::o):cold::crazy2::crazy2::cry::crying::cussing::xx(::V::headach::hypnoti::indiffe: , и едно хубаво каране в тоя сняг и студ може да влоши сериозно нещата! Така че аз съм аут, до оздравяване, което значи че тази седмица нма да си пътувам с любимото колелце към търново. Но когато го докарам и съм в пълна бойна готовност, (то е изцяло подготвено за откриване на новия пролетно-лятно-есенен сезон, така че само аз трябва да се оправя)мигновенно ще съобщя, за да се съберем малко ллуди глави :)!
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Morpher » Чет Мар 03, 2005 12:03 am

Пускай някой пост, да кътим мивки, че другите тук са олюви(поне някои).
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот EmZo » Чет Мар 03, 2005 3:20 pm

Ами, човек как да са олювци бе, има хора които се кефят аз лично не мога да твърдя със сигурност защото още не съм се запознал с много хора, но ако няма с кой да караш отиди и се обади в Горгона-та, там има фенове и все ще си намериш с кой да караш, а иначе след някоя и друга седмица, аз със сигурност ще съм с колелото на Велико Търново и всяка свободна минута ще разучавам маршрути и ще карам. За твое инфо незнам как караш точно ти, но аз се стремя да правя дълги маршрути в които да има поне от всичко поне по 70-80км на ден, като целта е да има повече агресивно каране и спускане, но, също така обичам и да катеря и да въртя много, и по принтциш в града и по апркове не карам или поне много рядко! :)Ще се свържем с теб, какато казах!
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот Morpher » Нед Мар 06, 2005 9:34 pm

Живея на 50м от Горгоната и ходих там 2 пъти през 15 мин:) и нямаше навити и след това излязох, ходих горе по Поборническа към детската площадка и така и не стигнах до горе щот кат нагазих в големия(или по-точно не утъпкания - 5 см) сняг и ми замръзнаха накладките и после падна едно спускане, без падане, с крака забити в земята. Тряба скоро да сложа някоя дискова, поне отпред.
За олюви смятам не тез от магазина, а всичките на които се обадих и те ми казаха, че ще дойдат с мен, а на 3-ти като им се обадих и се отказаха. Иначе след това се разболях и то май карането по снега без шал ми помогна много. Ще пропусна някой ден от даскало:thumb:
Относно дължината на каране при мен рядко надвишава 35-40 км. Все още не съм намерил някое хубаво местенце с поне 3-4 км само спускане. Не че съм се разтърсил много де ;).
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron