Rock Shox vs. Suntour

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Rock Shox vs. Suntour

Мнениеот Haho » Сря Фев 09, 2005 9:03 pm

Ste moje li niakoi da mi kaje koe e po dobro- Judy XC ili sr xc-pro-d-ta
Изображение
Haho
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 9:55 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Haho » Сря Фев 09, 2005 9:21 pm

Ei luda e taia kamila, a ???
Изображение
Haho
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 9:55 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот reaper » Чет Фев 10, 2005 12:02 am

Ами според мен Judy-то е по-хубаво. Според мен Сънтър са малко дупотопна марка, за хора като мен, спо-ограничен бюджет и едновремено желаещи да карат нещо маслено, като онтошението цена/качество е на наистина добро ниво. Ако искаш наистина добро качество и можеш да отделиш сравнително голяма сума (не знам колко струва това Джуди, но със сигурност е над 500лв) вземи си вилката на Рок Шокс. Ако имаш сравнително плитък портфейл, взимай Сънтъра. Това е моето мнение. Ако нещо съм сбъркал, нека по-знаещите ме поправят.
Follow the Reaper
пишете на кирилица!
reaper
 
Мнения: 277
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:46 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Чет Фев 10, 2005 9:01 am

[quote="reaper"]

не знам колко струва това Джуди, но със сигурност е над 500лв
[/quote]

Еми то всъщност е 249лв., а Сънтура е 250:), така че в цента няма разлика.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот ne4ovek » Чет Фев 10, 2005 10:39 am

Rock Shox
ne4ovek
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 11, 2004 11:56 am
Местоположение: Zimbabwe

Мнениеот tailor » Чет Фев 10, 2005 10:53 am

[quote="Haho"]

Ste moje li niakoi da mi kaje koe e po dobro- Judy XC ili sr xc-pro-d-ta
[/quote]

Ограничаване на хода от кормилото
[img]http://www.velomania-bg.com/suntour/suntour_xcprodta_b.jpg[/img]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот TOYAGA » Чет Фев 10, 2005 11:05 am

[quote="reaper"]

Ами според мен Judy-то е по-хубаво. Според мен Сънтър са малко дупотопна марка, за хора като мен, спо-ограничен бюджет и едновремено желаещи да карат нещо маслено, като онтошението цена/качество е на наистина добро ниво. Ако искаш наистина добро качество и можеш да отделиш сравнително голяма сума (не знам колко струва това Джуди, но със сигурност е над 500лв) вземи си вилката на Рок Шокс. Ако имаш сравнително плитък портфейл, взимай Сънтъра. Това е моето мнение. Ако нещо съм сбъркал, нека по-знаещите ме поправят.
[/quote]


[b][size=200]д[color=red]у[/color]потопна[/size][/b] история...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот SPA » Чет Фев 10, 2005 11:14 am

[quote="TOYAGA"]
[b][size=200]д[color=red]у[/color]потопна[/size][/b] история...
[/quote]

Така е като в училище не учат: [size=200][b]ПРЪВОПИС, КРЪСНОПИС, ПОСЛЕПИС, ПРЕДПИС, НАДПИС, ОТПИС, ВПИС[/b][/size], а така също и всички останали форми на [b][size=200]ПИС[/size][/b].

п.с. за всички учещи чуждоезични езици - "ПИС" да не се превежада и всяка прилика със съществуващи такива думи в горепосочените езици е напълно случайна.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Фев 10, 2005 11:42 am

[quote="SPA"]

[quote="TOYAGA"]
[b][size=200]д[color=red]у[/color]потопна[/size][/b] история...
[/quote]

Така е като в училище не учат: [size=200][b]ПРЪВОПИС, КРЪСНОПИС, ПОСЛЕПИС, ПРЕДПИС, НАДПИС, ОТПИС, ВПИС[/b][/size], а така също и всички останали форми на [b][size=200]ПИС[/size][/b].

п.с. за всички учещи чуждоезични езици - "ПИС" да не се превежада и всяка прилика със съществуващи такива думи в горепосочените езици е напълно случайна.
[/quote]


:rofl::rofl::rofl:
Хкхм, много ми се ще никой да не започва с дисекция на "дУп"...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот nikitzo » Чет Фев 10, 2005 12:10 pm

:evil::evil::evil:
:offtopic::offtopic::offtopic:
Марцоки / Марцочи рулззззз
:eyebrow::eyebrow::eyebrow:
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Haho » Чет Фев 10, 2005 3:54 pm

Da marzo si e nai dobre ama nema tolkoz kinti... moje bi po natatak
Изображение
Haho
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 9:55 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Haho » Чет Фев 10, 2005 4:05 pm

Vaprosa mi e vsastnost kak dvete vilki rabotiat
i ima li smisal da go vzimam toia suntour(dali zamrazva dali se razluftva lesno i tn)
Изображение
Haho
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 9:55 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Чет Фев 10, 2005 5:10 pm

[quote="Haho"]

Da marzo si e nai dobre ama nema tolkoz kinti... moje bi po natatak
[/quote]

Със сигурност всяка вилка с [u]маслен патрон[/u] работи по-зле при ниски температури.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот SPA » Чет Фев 10, 2005 5:29 pm

[quote="tailor"]

[quote="Haho"]

Da marzo si e nai dobre ama nema tolkoz kinti... moje bi po natatak
[/quote]

Със сигурност всяка вилка с [u]маслен патрон[/u] работи по-зле при ниски температури.
[/quote]


Ха така! И ако сега [u]подчертаеш вилките[/u] на Suntor които са с маслен патрон ....
Пък после и обясниш защо и тези дето не са, защо пак не бачкат...
...
Имаш :beer:
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Чет Фев 10, 2005 7:32 pm

[quote="SPA"]

[quote="tailor"]

[quote="Haho"]

Da marzo si e nai dobre ama nema tolkoz kinti... moje bi po natatak
[/quote]

Със сигурност всяка вилка с [u]маслен патрон[/u] работи по-зле при ниски температури.
[/quote]


Ха така! И ако сега [u]подчертаеш вилките[/u] на Suntor които са с маслен патрон ....
Пък после и обясниш защо и тези дето не са, защо [size=134][color=red]пак не бачкат[/color][/size]...
...
Имаш :beer:
[/quote]


1. коректното сравнение е между Judi XC и SUNTOUR XCP 75LO, да речем :spin:

2. С голям кеф ще ти отговоря на всеки конкретен въпрос, обаче това отгоре е изразяване на мнение в стил "Защо вселената е скапано място"

3. Всички вилки на Suntour имат един недостатък - нуждаят се от 500км разработване.
Това неудобство, според мен се компенсира от цената
:beer:
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот SPA » Пет Фев 11, 2005 11:05 am

[quote="tailor"]
...
2. С голям кеф ще ти отговоря на всеки конкретен въпрос, обаче това отгоре е изразяване на мнение в стил "Защо вселената е скапано място"
...
3. Всички вилки на Suntour имат един недостатък - нуждаят се от 500км разработване.
Това неудобство, според мен се компенсира от цената
:beer:
[/quote]

Уф знам че е труфно и се засягат икономически интереси, но ме дразни факта че се спекулира с тези 500км. Вилката може и да се разработва, но това не и пречи да се вкочинясва на ниските температури. Онзи ден пробвах две такива. Едната на did (има вече 700км с нея) и тя просто беше твърда. Верно е че температурата е ниска, но самия той казва че и трябва температуа над нулата за да работи и доста нагоре за да работи както трбява. Според мен е факт е че тези вилки не работят на ниски температури, а повечето хора тука във форума обикновено искат да карат и зимата. Да не говим, че и лятото също има ниски температури.

Не коментирам, че цената на вилките сравнение с другите марки е ниска, но купувача трбява да е на ясно, че за толкоз пари толкова.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tailor » Пет Фев 11, 2005 11:36 am

[quote="SPA"]

[quote="tailor"]
...
2. С голям кеф ще ти отговоря на всеки конкретен въпрос, обаче това отгоре е изразяване на мнение в стил "Защо вселената е скапано място"
...
3. Всички вилки на Suntour имат един недостатък - нуждаят се от 500км разработване.
Това неудобство, според мен се компенсира от цената
:beer:
[/quote]

Уф знам че е труфно и се засягат икономически интереси, но ме дразни факта че се спекулира с тези 500км. Вилката може и да се разработва, но това не и пречи да се вкочинясва на ниските температури. Онзи ден пробвах две такива. Едната на did (има вече 700км с нея) и тя просто беше твърда. Верно е че температурата е ниска, но самия той казва че и трябва температуа над нулата за да работи и доста нагоре за да работи както трбява. Според мен е факт е че тези вилки не работят на ниски температури, а повечето хора тука във форума обикновено искат да карат и зимата. Да не говим, че и лятото също има ниски температури.

Не коментирам, че цената на вилките сравнение с другите марки е ниска, но купувача трбява да е на ясно, че за толкоз пари толкова.
[/quote]

@SPA, това не е проблем на Suntour. Същото се случва и с [i]Marzocchi Drop Off triple[/i] - питай Caspar.
Просто маслото се сгъстява при ниски температури.
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот SPA » Пет Фев 11, 2005 12:53 pm

[quote="tailor"]
@SPA, това не е проблем на Suntour. Същото се случва и с [i]Marzocchi Drop Off triple[/i] - питай Caspar.
Просто маслото се сгъстява при ниски температури.
[/quote]

Правилния изказ е: Това не е проблем само при Сънтор. Съгласен съм, че и другите вилки го имат, но май никъде не приемат извенения ама той и Пешо не влезна в час. Мисля, че който е искал - ме е разбрал. Стига вече по темата.
:peace: tailor.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Haho » Пет Фев 11, 2005 5:16 pm

Vzimam si Judito
:offtopic:
Blagodaria za otgovorite :beer:
Изображение
Haho
 
Мнения: 55
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 9:55 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SPA » Пет Фев 11, 2005 7:12 pm

[quote="Haho"]

Vzimam si Judito
:offtopic:
Blagodaria za otgovorite :beer:
[/quote]

После Judito ако замръзва да не излезнем ние виновни. Щото тука май никой не каза как е!!!
:censored:.

Пък ако ще си купуваш май е по-добре да си вземеш SL модела - само 50лв отгоре е. Аз лично не съм карал нито едно от Judita 2004-2005 така че....
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пет Фев 11, 2005 8:00 pm

Един приятел(Spong) има Judy XC. Мисля че и беше пипал нещо, не знам точно какво, ама работеше добре. Той може да ви каже как е на студ.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sp0nG » Пет Фев 11, 2005 10:15 pm

Та значи и Джудито се влияе все пак малко от студа, понеже като излязох от нас днес първите 5-10мин. навън работеше добре, но после не движи добре по малки неравности като павета например, другите добре ги поема. НО! Пружината е сменена с по-мека, а аз съм около 65кг. Не съм карал въпросния Сънтур, затова не давам мнение коя да купиш, а само споделям опита си:beer:
Аватар
Sp0nG
 
Мнения: 896
Рейтинг: 1912
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 6:40 pm
Местоположение: София, България

Мнениеот MAN6 » Съб Фев 12, 2005 12:34 am

[quote="Haho"]

Vzimam si Judito
:offtopic:
Blagodaria za otgovorite :beer:
[/quote]


be ti lud li si da inwestirash w podoben kenef kato Judy... nito TT nito XC rabotqt, za Sl ne znam,shtoto ne sym pipwal(pone ot nowite)
ma tt i xc sa ujasni prychki.....
a za parite koito she dadesh za judy xc moje da se nameri swqstno marzocchi ...(ili sywsem malko otgore) i she RABOTI ..... powqrwai mi- judy-to ne baca.......
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Shady™ » Съб Фев 12, 2005 9:40 am

Man6 - :agree: Според мен SL-a сгъваше...пък и не трябва да ходиш на финес за да бачка...Но Ако взимаш вилка - нека бъде Marzocchi...другото е временно решение...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот glavata » Вто Фев 15, 2005 6:46 pm

dobre be koe ot mnogoto marzocchi-ta za 250 lv da si zeme
Колкото по-дълго чакате, толкова по-голяма е вероятността да чакате където не трябва.
glavata
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 8:03 am
Местоположение: Pakistan

Мнениеот gladstone » Вто Фев 15, 2005 8:21 pm

ОФФ фокин Топик:

Marzocchi се произнася буквално Мардзокки, не Марзоки , Марзочи или Марсочи или нз и аз още как. То съвсем се разваля хубавата звучност на името, поне му викайте Мардзоки (Дз като Дзурла и К като курбел) :beer:
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Фев 15, 2005 9:42 pm

Бих казал, че Judy SL 2004 бачка доста сносно за вилка в тая ценова категория. Има нужда от тунинг на маслото (по мой вкус тряя да е малко по-гъстичко) при експлоатация на топло време. За експлоатация на студено (т.е. под +10) не мога да кажа нищо, щото е на возилото на скъпата, което заспива зимен сън некъде към края на октомври и се събужда некъде към първи май...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Вто Фев 15, 2005 9:46 pm

[quote="gladstone"]

ОФФ фокин Топик:

Marzocchi се произнася буквално Мардзокки, не Марзоки , Марзочи или Марсочи или нз и аз още как. То съвсем се разваля хубавата звучност на името, поне му викайте Мардзоки (Дз като Дзурла и К като курбел) :beer:
[/quote]


МНОГО точно и ДОБРЕ казано! :beer: И хубав/верен подпис...:D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот gladstone » Вто Фев 15, 2005 10:41 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="gladstone"]

ОФФ фокин Топик:

Marzocchi се произнася буквално Мардзокки, не Марзоки , Марзочи или Марсочи или нз и аз още как. То съвсем се разваля хубавата звучност на името, поне му викайте Мардзоки (Дз като Дзурла и К като курбел) :beer:
[/quote]


МНОГО точно и ДОБРЕ казано! :beer: И хубав/верен подпис...:D:D:D
[/quote]


:DНали?:thumb: Подписа е от една песен, в която се пее това. Можеш да направиш асоциация със Jackass (справка - MTV) OST му е :D
gladstone
 
Мнения: 831
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Юли 07, 2004 11:08 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Фев 16, 2005 6:44 pm

[quote="tailor"]

[quote="SPA"]

[quote="tailor"]
...
2. С голям кеф ще ти отговоря на всеки конкретен въпрос, обаче това отгоре е изразяване на мнение в стил "Защо вселената е скапано място"
...
3. Всички вилки на Suntour имат един недостатък - нуждаят се от 500км разработване.
Това неудобство, според мен се компенсира от цената
:beer:
[/quote]

Уф знам че е труфно и се засягат икономически интереси, но ме дразни факта че се спекулира с тези 500км. Вилката може и да се разработва, но това не и пречи да се вкочинясва на ниските температури. Онзи ден пробвах две такива. Едната на did (има вече 700км с нея) и тя просто беше твърда. Верно е че температурата е ниска, но самия той казва че и трябва температуа над нулата за да работи и доста нагоре за да работи както трбява. Според мен е факт е че тези вилки не работят на ниски температури, а повечето хора тука във форума обикновено искат да карат и зимата. Да не говим, че и лятото също има ниски температури.

Не коментирам, че цената на вилките сравнение с другите марки е ниска, но купувача трбява да е на ясно, че за толкоз пари толкова.
[/quote]

@SPA, това не е проблем на Suntour. Същото се случва и с [i]Marzocchi Drop Off triple[/i] - питай Caspar.
Просто маслото се сгъстява при ниски температури.
[/quote]


tailor, позволи ми да те поправя. Сгъстява се фабричното масло. Което нищо не говори за вилката и за марката. Всички фабрични смазки и масла са по правило по-евтинки и категорично не може да се прави извод за вилките като цяло на база фабрични смазки.
Има един куп синтетични aftermarket масла които не се сгъстяват на студ - лично аз карам с Motul FactoryLine Syntese 7.5w. Поведението на вилката ми не се променя изобщо на студ. А Мардзоки точно това масло препоръчват за aftermarket заместител на тяхното фабрично масло.


Относно 500-те километра за разработване на Сънтур - както всички знаем разработването е на практика износване на втулките до външния диаметър на тръбите. След като им трябва толкова разработване, значи просто втулките са изработени с по-голям допуск при вътрешния диаметър, което е нормално за по-евтини и некачествени компоненти. Така че според мен е правилно това да се отбелязва когато се говори за break-in.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 46 госта