кУрбели: ISIS или X-Type

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

кУрбели: ISIS или X-Type

Мнениеот mite_pascoff » Пет Яну 28, 2005 11:34 pm

Време е за нови курбели от където и идва следната дилема: ISIS или X-Type (Hollowtech евентуално) ... идеалния вариант за мен ще да е Saint но цената им е "малко" над финансовите ми възможности ... тъй че ми трябва мнения по въпроса коя технология е по-добра от гледна точнка на слендите критерии: курбелите и средното да понесат агресивно каране (фр, ендуро) или натоварване от примерно метър скок на равно или два с попивка като си има предвид че съм с твърдак, да не се изкриви оста на средното (какъвто е случая със сегашното ми), да не се налага да ги стягам след всяко каране през първите 2 месеца, да са с 2 венеца и баш гард който да издържи на постояннен тормоз и срещи с камени и дърве ... бюджета ми се върти около 300лв и съм се спрял на следните марки и модели:
- Race Face evolve dh 2005
- Truvativ hussefelt rock g
- Shimano XT / Hone + bash
- Suntour - някой от тазгодишните еквиваленти
Сигурно има и други марки и модели които не са ми известни => давайте иде и мнения по тематиката ;)
друг вариант е ако продават само курбели да ползвам 2 венеца от сегашните ми и да си взема баш гард допълнително ... но основното ми чудене е с какво X-Type / Hollowtech е по-добра/лоша технология от ISIS ... карал съм XT2004 и съм много (за)доволен мисля че няма по-добър начин на захващане на курбелите към средното но и цената е много "добра" :)
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Пет Яну 28, 2005 11:43 pm

От вариянтите които ти си изложил подкрепям първите два.Не,че Shimano XT е по-лощо,но от гледна точка на изискванията ти първите две звучът по на място.
X-Type/Hollowtech според мен не си оправдават цената за твойте изисквания.ISIS-ите които си избройл са достатъчно яки за теб.

Ами това е моя съвет,надявам се съм те улеснил в избора ти.
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mite_pascoff » Пет Яну 28, 2005 11:56 pm

мда единственото което ме притеснява относно ISIS е това че трябва в началото да ги пристягам докато си легнат на местата и ако не го направя (а аз съм много мързелив и не обичам много да му мисля какво трябва или не) има вероятност да се разбият като сегашните ми (квадрати) ... иначе ми харесва това че стандарта е отворен (Open Source :) и е логично да се поддържа и подобрява от много фирми в близкото бъдеще
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Съб Яну 29, 2005 12:01 am

Ако трябва да си мерим мързела,вярвай ми,няма да спечелиш:DНо аз съм с ISIS от близо 3 години вече и още първия път като ги завих яко,не са ми изпускали.Просто не е редно да сравняваме квадрати с ISIS:D.Ако новия стандарт не ти е по джоба(напълно нормално си е)зимай или Race Face Evolve или Truvative Hussefelt.
Cheers:beer:
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Съб Яну 29, 2005 2:00 am

Ako това ще ти помогне - аз избрах Race Face Evolve DH на ISIS с GIGA PIPE DH TEAM - според мен това е перфектна комбинация(само не ме питай дали съм доволен - още не ми е пристигнал от US курбелът ;) ) - а за X - Type четох преди няколко седмици в един сайт не много добри неща за Diablos-a(курбелът)... но това не ме отказва да си мисля че следващия ми курбел може да е той ..... За OCTALIC - ми изглежда ми като оредял X - Type ...:D ако ме разбираш какво искам да кажа .... А за Truvativ - до колкото са ме посъветвали - или Holzfeler или нищо ...:dunno:
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот PtD » Съб Яну 29, 2005 2:07 am

[quote="mite_pascoff"]

мда единственото което ме притеснява относно ISIS е това че трябва в началото да ги пристягам докато си легнат на местата
[/quote]


Батенка, дай на Каймата да ти ги стегне в началото и няма да има нужда да се дозатягат, вервай ми :eyebrow:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Redneck » Съб Яну 29, 2005 4:22 am

@Mite Pascoff

А защо отписваш BMX курбелите? Стандартите за диаметъра на оста при тях доколкото знам са два, 19 и 22мм, и на двете не ми се вярва да им видиш сметката лесно. Вече захващането на курбелите към оста става по няколко начина, един от които е много ISIS-подобен (че и пак с 10 шлици) и на мен лично точно той най ми допада. За материал на курбелите също имаш избор, предполагам CrMo ще ти свършат добра работа, но има и алуминиеви. Проблема с венците (плочите) се решава или с "паяк", или с някоя плоча среден размер (32-36 зъба) която има отвори за монтиране на башпазач и малка плоча. Цените на комплекта курбели + ос + лагери + дистанционни втулки (спейсъри) са от порядъка на $150, плочите обикновено се продават отделно (всеки си избира според вкуса/начина на каране). Ето ти и малко снимки за да добиеш представа за какво говоря:

[img]http://www.abike.com/ebay/mirraProCrank.jpg[/img][img]http://i6.ebayimg.com/02/i/02/1d/02/46_1_b.JPG[/img]
[img]http://i9.ebayimg.com/02/i/03/47/7d/d2_1_b.JPG[/img][img]http://i10.ebayimg.com/02/i/02/a5/13/a2_1_b.JPG[/img]

Edit: личните ми предпочитания от горепоказаните модели падат на Primo Powerbite и Redline Flight заради възможността за радиално дозатягане на курбелите към оста (с т.нар. pinch bolts) и заради ненеобходимостта от специален инструмент (crank puller) за свалянето им оттам.
"I come from a land down under..."
Redneck
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Дек 12, 2004 9:37 am
Местоположение: Australia

Мнениеот koko » Съб Яну 29, 2005 12:14 pm

Извинявам се на много по-изявените аб-юзери,но нищо не може да докосне Hollowtech/OCTALINK II в отношение тегло-здравина.+ това момчето е 65кила след празници.Не отричам Truvativ,още по-малко Race Face(в случая трябва да се обсъжда ATLAS) но за обща употреба по линиите ендуро-не екстремен FR,няма смисъл от тежък DH/FR специфичен курбел.
Отговора за мене е LX 2005 който не мисла че съществено ще отстъпва на ХТ по здравина а трябва да е на прилична <300лв цена.
koko
 
Мнения: 695
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Май 09, 2003 7:22 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Съб Яну 29, 2005 1:37 pm

За това, на което ще ги подлагаш всички ще ти вършат еднакво добра работа.

Остава да избираш по критериите цена/лично предпочитание.

Hussefelt 24-36-BG + ISIS BB ще е доста под 300лв.
Ако избереш Holzfeller в същата комбинация цената е малко над 300.

ISIS-а не трябва да се дозатяга допълнително като други интерфейси на шлици от този тип. Затягаш колкото пише, курбела опира в стопера на оста и готово.

edit:
Може спокойно да изключиш Suntour от чуденката... другите са достатъчно добри алтернативи.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mite_pascoff » Нед Яну 30, 2005 2:16 pm

@koko
тъй тъй прав си ... но мисля че най ме влече XT и ако успея да си намеря в следващия месец-два за около 300лв. ще си взема XT ... ако не, ще видия кой от горните две алтернативи мога да си набавя по-лесно ... признавам си че тука личното предпочитание си каза думата - XT са най-красиви и най-леки, карал съм 2004 модела 1 2 месеца и мога да кажа само хубави неща за тях ... бтв да имате идея от къде мога да се купят тука в бг?
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Нед Яну 30, 2005 3:00 pm

[quote="mite_pascoff"]

@koko
тъй тъй прав си ... но мисля че най ме влече XT и ако успея да си намеря в следващия месец-два за около 300лв. ще си взема XT ... ако не, ще видия кой от горните две алтернативи мога да си набавя по-лесно ... признавам си че тука личното предпочитание си каза думата - XT са най-красиви и най-леки, карал съм 2004 модела 1 2 месеца и мога да кажа само хубави неща за тях ... бтв да имате идея от къде мога да се купят тука в бг?
[/quote]

Ще видя дали мога да ти намеря :) А след колко време ще го купиш/имаш $$, ако ти намеря ? :)
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот MOD » Нед Яну 30, 2005 4:50 pm

:offtopic:
Мите, обещания линк - [url=http://www.asterisk.org]тук[/url]
:offtopic:

Иначе за курбелите - първите два според мен
Ако ще ги купуваш от БАС - най-добре отиди на място и виж какви са наличностите в момента
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот LiFo » Нед Яну 30, 2005 11:15 pm

@mite_pascoff

Гласувам с две ръце за Race Face Evolve DH.От личен опит ти го казвам, че си за служават парите.Карам с такива същите, само дето са 2004 модел.Не съм карал по-високи класове курбели, но с тези направо се преродих.Е, да то си е разбираемо, защото предишните ми бяха Truvativ Five D с некфа никфа касета, която смених 2 пъти:(!:.Когато си ги сложих ми се наложи след първото по-сериозно каране да ги затегна и от тогава не съм ги барвал.Носят на много бой и по-специално касетата, която е ISIS и е на светлинни години пред квадрата на Five D-то.
От pricepoint даже хванах и промоцийка - взех си курбела с две плочи, башгард и Evolve FR касета за 144$.Успех с избора на нови курбели, ако ти трябва още инфо, само свирни...:beer:
Law:
There is no law without an exception!
Exception: Murphy's law
Аватар
LiFo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 11:13 pm
Местоположение: Soon on Mars

Мнениеот mite_pascoff » Пон Яну 31, 2005 9:25 pm

@shady
ще имам парите след около месец, за тогава планувам да пазарувам

@mod
10х
питах в бас но надали ще докарат 2005 моделите на truvativ в следващите 4 5 месеца ... ако сега имаха нямаше много да го мисля и щях да си взема
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
mite_pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Пон Яну 31, 2005 9:42 pm

[quote="mite_pascoff"]
@mod
10х
питах в бас но надали ще докарат 2005 моделите на truvativ в следващите 4 5 месеца ...[/quote]

какви 4-5 месеца !? wake up young man! :)
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Zozka » Пон Яну 31, 2005 10:08 pm

[quote="C_Mo"]


какви 4-5 месеца !? wake up young man! :)
[/quote]


:offtopic:
ми хич не ми е приятно че го пиша тфа, ама не мислиш ли че щом за рамка струваща 800 лева 2 месеца и половина едни уши не можахте да направите/внесете готови от Астро, беше редно поне да не се правите пак на велики. просто е леко нахално. иначе :beer: за това че си се погрижил поне някога да станат, ама айде да си имаме уважението...
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот C_Mo » Пон Яну 31, 2005 10:30 pm

@Zozka

Нека не разваляме темата ... това, което исках да кажа с горния пост е, че Truvativ 2005 ще е тук по-рано от колкото се спомена.

Уши няма(ше) по независещи от нас причини... случва се, извинявай. В бъдеше най-вероятно няма да се получава подобно нещо.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Фев 01, 2005 2:08 pm

[quote="C_Mo"]
В бъдеше [b]най-вероятно[/b] няма да се получава подобно нещо.
[/quote]


Shit happens, rama-rama...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tailor » Вто Фев 01, 2005 5:49 pm

[quote] [i]Originally posted by mite_pascoff[/i]

...Hollowtech евентуално) ... идеалния вариант за мен ще да е Saint но цената им е "малко" над финансовите ми възможности ... [/quote]

triple SAINT~380лв

[quote] ...
- Shimano XT / Hone + bash [/quote]

[b]Hone[/b] Hollowtech II - наличност в началото на март, очаквана цена ~ 230лв

[b]LX 2005[/b] също е с Hollowtech II - наличност в началото на март, очаквана цена ~ 220лв
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот axelmax » Сря Фев 02, 2005 7:43 pm

interesuvam se ot kurbelite na SUNTOUR i ot vilkata DURO E
kolko ste badat kato cena?


na prolet
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта